Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witajcie!

 

Przyszedł czas żeby się z Wami przywitać :) Jesteśmy wraz z mężem świeżo po zakupie działki i mamy nadzieję niebawem ryszyć z budową. A dom nasz będzie w Oławie. Mam nadzieję, że pomożecie nam drodzy forumowicze, przebrnąć przez ten nierzadko trudny okres.

 

No i już kieruję się do Was z pierwszym pytaniem: CZY KTOŚ MA NIEPOTRZEBNY BARAK - CHĘTNIE KUPIĘ :)

 

Pozdrawiam

 

:) :) :) WITAMY !!! :) :) :) Gratulujemy podjęcia decyzji. Teraz już tylko wystarczy zakasać rękawy i do roboty ! :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

Jak juz wiecie szalenstwo na rynku materialow budowlanych siega juz prawie zenitu a my tak chcemy rozpoczac budowe. Pilnie poszukujemy Silikatu N24 drazonego ok 5050 bloczkow .... rety nigdzie nie ma.

Ola i Jacek pisaliscie, ze Wasz znajomy oferowal silikat. Czy moglibysmy prosic o namiar na tego pana.

 

EiS

 

Zostało nam po naszej budowie 8 palet pustaków. Jest to Silikatka Teodory gr 25 cm. Są orginalnie zapakowane, na paletach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich Wrocławian,

czy ktoś z Was wie może, gdzie we W-wiu jest dobrze wyposażony sklep z fotelikami samochodowymi. Zazwyczaj w sklepach jest parę słabych modeli producentów typu gracco, tako itp. W sklepach internetowych jest tego od groma, ale ja jednak chciałabym mieć możliwość "przymiarki". Interesują mnie foteliki roemera, kiddy lub recaro. Z góry dziękuję!

:wink:

 

Duży wybór jest w askocie na Hubskiej i na Sztabowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani powiedzcie proszę jak macie obrobione u góry kominy.

 

Człek który mi kominy wykańcza (systemowe z kom-wentu) wyprowadził rurę ceramiczną powyżej komina, zaszalował dookoła i wylał czapkę. Twierdzi że ocieplił do samego końca aż pod czapkę, a płyta czapki ŚCIŚLE dolega do wkładu ceramicznego (są ze sobą trwale związane). Czy tak powinno być?

 

Wydaje mi sie że tak jak zrobił to po pierwsze, komin kompletnie nie ma jak się wentylować (w instrukcjach schiedla piszą żeby zakończyć ocieplenie 8 cm przed czapką) i tam między czapką a wkładem musi być dylatacja, po drugie, cały wkład ceramiczny przecież jest oddylatowany więc jak go na końcu scementował z czapką to mi to popęka jak się komin nagrzeje ... ;/ Mam rację czy tylko się czepiam.

 

a tak poza tym to serdeczne cześć dla wszystkich nowo budujących, widać że wiosna przyszła :)

Czapa nie może na sztywno być związana z wkładem ceramicznym, musi być dylatacja wypełniona np specjalnym silikonem. Pod czapą w ostatnim pustaku wycina się małe otwory, którymi komin się wentyluje, otulina wydaje mi się że powinna kończyć się parę cm pod czapą.

 

anrewi witajcie w klubie :-)

 

kurde włażę dzisiaj na dach bo coś podejrzewam, że mam tak samo źle zrobione !!!!

ale co teraz z tym zrobić - nawiercać otwory wokół wkładu, wyciąć szlifierką wkład poniżej czapy i wsadzić rurę stalową ???

 

Qba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - kto u Was robił instalacje telefoniczną, komputerową i antenową - elektryk ??

 

u kogo z Was robił instalacje Pan Sławomir Szynka, bo dobrzykowice wspomina tylko o instalacji elektrycznej i piorunochronie ale jak wygląda sprawa tych ww instalacji specjalistycznych ??!!

 

Qba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Parkietem jesionowym o grubości 22mm sama jestem zainteresowana. Może ktoś podpowie namiar?

pozdrawiam

Dabell

Zobacz w Centrum Podłóg i Korka w Domarze przy Braniborskiej

 

Swój parkiet ( jeszcze nie położony - na dniach będzie) brałam w Brzykowie, koło Trzebnicy. Właściciel zaopatruje powyższe Centrum Podłóg i Korka. tel. 071-312 33 18, 605 545 178

Nie wiem czy ma jesion 22mm, dąb na pewno jest. Ma też jesion 16mm w różnych długościach np. 300/70/16 lub 450/70/16 Nie chcę podawać cen, bo to naprawdę indywidualna sprawa, oczywiście zależy też od wyboru.

 

pozdrawiam wiosennie wszystkich budujących i tych co na finiszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

kurde włażę dzisiaj na dach bo coś podejrzewam, że mam tak samo źle zrobione !!!!

ale co teraz z tym zrobić - nawiercać otwory wokół wkładu, wyciąć szlifierką wkład poniżej czapy i wsadzić rurę stalową ???

 

Qba

 

Qba

był u nas dziś kier.bud. powiedział że jest ok, majster stwierdził że dodatkowo nawierci dziurki pod czapą żeby była wentylacja.

 

Jak coś mi na kominie wyjdzie albo popęka to obaj będą ugotowani :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Jak juz wiecie szalenstwo na rynku materialow budowlanych siega juz prawie zenitu a my tak chcemy rozpoczac budowe. Pilnie poszukujemy Silikatu N24 drazonego ok 5050 bloczkow .... rety nigdzie nie ma.

Ola i Jacek pisaliscie, ze Wasz znajomy oferowal silikat. Czy moglibysmy prosic o namiar na tego pana.

 

EiS

 

Zostało nam po naszej budowie 8 palet pustaków. Jest to Silikatka Teodory gr 25 cm. Są orginalnie zapakowane, na paletach.

 

Pozdrawiam

 

Slav

Dzisiaj rozmawiałem z gościem od naszego mat.na ściany. Niestety nie mam dobrych wieści. mówi że nie da rady załatwić więcej tych bloczków bo i tak już dla nas robi wielką łaskę i powinniśmy się cieszyć i "nie kombinować"-przykro mi,robiłem co mogłem

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko!!

 

Dwa dni mnie tu nie było i tyle sie dzieje:))) Wylane ławy, zalane stropy, wymurowane scianki:)

Tyle nowych osób:)

Wszystkim zycze powodzenia, mocnych nerwów, cierpliwosci i dobrej zabawy z budowania 8)

 

Ale pochwale się, że i my nie próżnujemy:)

Zaczęli u nas szaleć elektrycy:)

 

Andy - ale Ci fajnie :D i pogoda jak zamówiona

 

serTom - wysylam Ci namiary na priv

 

Jakub Wilikoński - u nas nasi elektrycy robią cała instalację internetowa, TV, telefoniczna, domofonowa robia.

 

anrewi - witam witam:))) Chyba się trochę znamy co :wink: :)

 

Co do parkietów:

Myślał ktos, żeby tutaj kupic? http://www.podlogi.net/go/_info/?id=497

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoje przed dylematem: rolety zewnetrzne w sytemie RKS czy naokienne...

 

RKS wymagaja odpowiednio wymurowanej ściany, aby na etapie murow wbudowac skrzynke i sa drozsze, ale czy lepsze???

 

Naokienne tansze, ale ponoc roletki z moskitiera maja tendencje do wypadania

 

A co wy o tym sądzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bede sie kontaktowac z jareko. Klopot ten ze sciana ma byc 1-warstwowa, no i jakos trzeba ukryc skrzynki.

 

 

Powtarzaja sie posty, ze obecnie najlepsze systemy to:

1. BeClever

2. Integro

3. POjawia sie jeszcze Heroal

 

Musze rozwiazac ten temat zanim mury dojda to poziomu nadproza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

podobnie jak kilka osób ostatnio :D , chciałem się pochwalić, że od dzisiaj przeglądamy grupę wrocławską już w czwórkę :D :D . Wczoraj dołączyli do nas chłppczyk i dziewczynka :D . Na razie jeszcze malutkie, wiec w inkubatorkach.

 

http://img294.imageshack.us/img294/1448/razemqq7.jpg

pzdr,

ts

 

cool!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...