Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witajcie!

 

Przyszedł czas żeby się z Wami przywitać :) Jesteśmy wraz z mężem świeżo po zakupie działki i mamy nadzieję niebawem ryszyć z budową. A dom nasz będzie w Oławie. Mam nadzieję, że pomożecie nam drodzy forumowicze, przebrnąć przez ten nierzadko trudny okres.

 

No i już kieruję się do Was z pierwszym pytaniem: CZY KTOŚ MA NIEPOTRZEBNY BARAK - CHĘTNIE KUPIĘ :)

 

Pozdrawiam

W sprawie baraku, moi znajomi kończą się budowac i chętnie się pozbędą takowego, zgodzili się coby podać ich telefon tu na forum więc podaję: Ania 608 442 807 dzwonić najlepiej po południu , żeby nie zakłócać pracy i powołać się na Agnieszkę albo że z forum muratora ;)... Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie (zadałem je też na głównym forum) odnośnie warunków przyłączy prądu. Dostałem informację, ze jeżeli projekt będzie robiła EnergiaPro, to będzie to trwało 11-12 misięcy (do 16), a jeżeli projekt zrobię sam to do 5 :o .

 

Jaki jest mniej wiecej koszt zrobienia projektu takiego przyłącza?

 

Warto zrobić je samemu (w końcu 6 miesięcy wczesniej miałbym prąd) czy też niesie to za sobą jakieś zagrożenia?

 

Pzdr,

TS

 

Przerabiałem ten sam temat ostatnio.

Energetyka faktycznie ma 5 miesięcy na wykonanie przyłącza oraz 8 miesięcy na przygotowanie pełnej dokumentacji technicznej i pozwolenia na budowę.

Są to terminy maksymalne zgodne z odpowiednią ustawą. W praktyce odbywa się to szybciej. Zwłaszcza jak "popracuje " się nad odpowiednimi osobami w dziaale inwestycji na Sztabowej.

Koszt projektu na własną ręke to około 1500 zł + koszty mapy do celów projektowych. Czeka się około 2-3 mięsiecy. W samym ZDIK jest to minimum 30 - 45 dni. Do tego dochodzą uzgodnienia z gminą. Podobno można to złatwić w ciągu 2 miesięcy.

 

Takie moje doświadczenia. Zrezygnowałem z tego i poszedłem do Energetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie aktulnych cen wykonia schodów drewnianych.

Czy ktoś jest na etapie zamawiania lub sprawdzał ceny na rynku ?

Znalazłem fachowca z polecenia i wycena mnie zszokowała lekko :

- schody dębowe ( bez podstopnic )

- 18 stopni klejonych ( 2 warstwy dębnowe a w środek sosna )

- spoczynek dępowy

- policzki i poręcz dębowe lekko giete ale bez żadnych bajerów.

 

W sumie projekt ładny i ciekawy bez specjalnych udziwnień.

Koszt 14.000 pln czyli 777 pln za stopień.

A ja myślałem, że 500 - 600 wystarczy :cry:

 

Z góry dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam_12

 

jestem własnie na etapie szukania wykonawcy schodów.

Z jednym rozmwiałam w sobote, z drugim widze sie jutro. Obaj z polecenia, sprawdzeni.

 

Ten pierwszy wycenił mi schody:

- ok 18 stopni

- schody debowe

- balustrady z kwasówki łaczonej z drewnem

na 9 tys zł.

 

Takie schody sobie zażyczyłam, ale beda w innym kształcie (litery L)

http://upload.miau.pl/3/222.jpg

 

Dam znać na ile wycenił ten drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten sam temat ostatnio.

Energetyka faktycznie ma 5 miesięcy na wykonanie przyłącza oraz 8 miesięcy na przygotowanie pełnej dokumentacji technicznej i pozwolenia na budowę.

Są to terminy maksymalne zgodne z odpowiednią ustawą. W praktyce odbywa się to szybciej. Zwłaszcza jak "popracuje " się nad odpowiednimi osobami w dziaale inwestycji na Sztabowej.

Koszt projektu na własną ręke to około 1500 zł + koszty mapy do celów projektowych. Czeka się około 2-3 mięsiecy. W samym ZDIK jest to minimum 30 - 45 dni. Do tego dochodzą uzgodnienia z gminą. Podobno można to złatwić w ciągu 2 miesięcy.

 

Takie moje doświadczenia. Zrezygnowałem z tego i poszedłem do Energetyki.

 

Dzięki za info. U mnie jest to Oddział EnergiPro w Obornikach Śl. Osoba od nich szacowała mi koszt wykoania projektu tego przyłącza na 700-800zł i tyle za te kilka miesiecy wczesniej jestem sklonny zaplacic. Ale 1500 + doddatki to juz sam nie wiem czy warto.

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie aktulnych cen wykonia schodów drewnianych.

Czy ktoś jest na etapie zamawiania lub sprawdzał ceny na rynku ?

Znalazłem fachowca z polecenia i wycena mnie zszokowała lekko :

- schody dębowe ( bez podstopnic )

- 18 stopni klejonych ( 2 warstwy dębnowe a w środek sosna )

- spoczynek dępowy

- policzki i poręcz dębowe lekko giete ale bez żadnych bajerów.

 

W sumie projekt ładny i ciekawy bez specjalnych udziwnień.

Koszt 14.000 pln czyli 777 pln za stopień.

A ja myślałem, że 500 - 600 wystarczy :cry:

 

Z góry dziękuję za informacje.

 

z tego co się rozglądałam to min. 7000 i to u zaprzyjaźnionego stolarza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie aktulnych cen wykonia schodów drewnianych.

Czy ktoś jest na etapie zamawiania lub sprawdzał ceny na rynku ?

Znalazłem fachowca z polecenia i wycena mnie zszokowała lekko :

- schody dębowe ( bez podstopnic )

- 18 stopni klejonych ( 2 warstwy dębnowe a w środek sosna )

- spoczynek dępowy

- policzki i poręcz dębowe lekko giete ale bez żadnych bajerów.

 

W sumie projekt ładny i ciekawy bez specjalnych udziwnień.

Koszt 14.000 pln czyli 777 pln za stopień.

A ja myślałem, że 500 - 600 wystarczy :cry:

 

Z góry dziękuję za informacje.

 

Robiłam schody pół roku temu. 17 stopni bez spocznika, buk parzony, schody w "U" . POręcze proste, nie-gięte. Ogólnie prostota, mała balustradka na górze. Zapłaciłam 8,5 tys. Miałam wyceny z kilku stolarni. Różnica cen znacząca. Od 7 do 11 tys. No i cenowy odpał Rhintal 18 tys.

Myśle, ze 14 tys to dużo ale może i u stolarzy ceny sie zmieniły. Mimo wszystko zrobiłabym rozeznanie jak jest u innych. :wink: Trzeba tez wziąśc poprawkę, ze dąb jest zawsze droższy od buku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupe!!!! :D

 

Tu Druga Polowa Wojty'ego :D.

 

No, wreszcie mam dostep do darmowego netu :), wiec po prawie 2 miesiecznej przerwie pisze co nastepuje, a raczej chwale sie ;)

 

Od 3 lutego mieszkamy juz w swoim domku :) - nie wiem czmu moja meska polowa tym sie nie pochwalila do tej pory :lol: . Wprowadzilismy sie praktycznie na budowe - nie mielismy pomalowanego calego dolu, gora zreszta tez czekala na poprawki, ale uparlismy sie i w ciagu 1 dnia podjelismy decyzje o przeprowadzce. Teraz, po 2 miesiacach do pelni szczescia brakuje mi jeszcze kominka, schodow (mam czysty beton narazie :( ), otynkowania domku, zrobienia podbitki i wielu jeszcze jakis drobiazgow... Ale nie narzekam :). MIeszkanie na wsi jest wspaniale!!! Mloda codziennie biega z mamusia na spacerki - wprawdzie nie oglada krowek, kurek (jak to zwykle na wsi), ale za to oddycha zdrowym powietrzem :), a potem spi godzinami (do tej pory nie lezalo to w jej naturze). A my zapomnielismy juz jak wylada TV - w ciagu tego czasu tylkoraz wlaczylismy TV i to dla rodzinki.

Brakuje nam tylko netu :( - teraz lacze sie tylko przez komorke i niestety place za kazdy kB, wiec bez szlalenstw (teraz jestem w gosciach wiec moge troche poklikac ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a teraz czas na GRATULACJE!!!!

 

dla wszystkich mam i ich slicznych bejbikow!!!!!!! - chyab nie bede wymieniac wszystkich, ktore sie urodzily w ciagu ostatnich 2 miesiecy, bo jeszcze nichcacy bym kogos pominela i co by bylo :o .

Swietnie - moze za jakis czas potkamy sie z latoroslami na jakims budowlanym grillu?? :D.

 

No i gratulacje dla Anndy'ego - zaczynalismy mniej wiecej w tym samym czasie i widze ze w tym samym czasie tez konczymy :).

 

Aha - przylaczam sie do pytania o stolarza od schodow i na misow od podbitki i od tynkow zewnetrznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam schody pół roku temu. 17 stopni bez spocznika, buk parzony, schody w "U" . POręcze proste, nie-gięte. Ogólnie prostota, mała balustradka na górze. Zapłaciłam 8,5 tys. Miałam wyceny z kilku stolarni. Różnica cen znacząca. Od 7 do 11 tys. No i cenowy odpał Rhintal 18 tys.

Myśle, ze 14 tys to dużo ale może i u stolarzy ceny sie zmieniły. Mimo wszystko zrobiłabym rozeznanie jak jest u innych. :wink: Trzeba tez wziąśc poprawkę, ze dąb jest zawsze droższy od buku.

Pozdrawiam

 

Aga - jakie masz dokładnie te barierki? interesują mnie jakieś proste, ale nie tralki - szukam, ale jakoś nie mogę nic wypatrzyć dla siebie - możesz podesłać jakieś zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupe!!!! :D

 

tu druga polowa wojty'ego :D.

 

No, wreszcie mam dostep do darmowego netu :), wiec po prawie 2 miesiecznej przerwie pisze co nastepuje, a raczej chwale sie ;)

 

od 3 lutego mieszkamy juz w swoim domku :) - nie wiem czmu moja meska polowa tym sie nie pochwalila do tej pory :lol: . Wprowadzilismy sie praktycznie na budowe - nie mielismy pomalowanego calego dolu, gora zreszta tez czekala na poprawki, ale uparlismy sie i w ciagu 1 dnia podjelismy decyzje o przeprowadzce. Teraz, po 2 miesiacach do pelni szczescia brakuje mi jeszcze kominka, schodow (mam czysty beton narazie :( ), otynkowania domku, zrobienia podbitki i wielu jeszcze jakis drobiazgow... Ale nie narzekam :). Mieszkanie na wsi jest wspaniale!!! Mloda codziennie biega z mamusia na spacerki - wprawdzie nie oglada krowek, kurek (jak to zwykle na wsi), ale za to oddycha zdrowym powietrzem :), a potem spi godzinami (do tej pory nie lezalo to w jej naturze). A my zapomnielismy juz jak wylada tv - w ciagu tego czasu tylkoraz wlaczylismy tv i to dla rodzinki.

Brakuje nam tylko netu :( - teraz lacze sie tylko przez komorke i niestety place za kazdy kb, wiec bez szlalenstw (teraz jestem w gosciach wiec moge troche poklikac ).

 

gratulki z okazji przeprowadzki !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...