Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

W sprawie baraku, moi znajomi kończą się budowac i chętnie się pozbędą takowego, zgodzili się coby podać ich telefon tu na forum więc podaję: Ania 608 442 807 dzwonić najlepiej po południu , żeby nie zakłócać pracy i powołać się na Agnieszkę albo że z forum muratora ;)... Życzę powodzenia

 

Dzięki:) już się kontaktowaliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy Ivonesca bardzo gratuluje!

 

 

powiedzciemi ale tak powaznie

gdzie i za ile mozna kupic wełne elewacyjną 12, 15

i czy ktoś z Was kupował może isovera elewacyjna?

 

a gdzie i za ile mozna kupic welne do ocieplenia poddasza?

20 i 10 cm?

 

elewacje ocieplimy pewnie styropianem, chociaż jego ceny tez z tygodnia na tydzien rosną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy Ivonesca bardzo gratuluje!

 

 

powiedzciemi ale tak powaznie

gdzie i za ile mozna kupic wełne elewacyjną 12, 15

i czy ktoś z Was kupował może isovera elewacyjna?

 

Cześć Xena

Byłem ostatnio w Budusie na ul.Olsztyńskiej i mówili że mają wełnę lamelkową Rookwool'a prawie od ręki. Jeśli Cię oczywiście taka też interesuje.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupowalismy w Gai Isovera UniMate.

20 cm po 22,06 netto/m2,

10 cm - 11,1 netto/m2

5 cm - 5,6 netto/m2

 

Ale to bylo w grudniu wiec ceny pewnie juz sa inne.

Ale mieli jej wtedy calutki magazyn, pewnie jeszcze mają.

 

Na elewacje tez jednak kupilismy styropian, idac śladami dabell: Platinum+.

Po 195 brutto/m3 w Technobudzie w Jeszkowicach. Ale jeszcze w lutym. Wiem, ze od tamtej pory były podwyzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wełna, bo im odbilo z cenami.

 

A Platinum + bo to najcieplejszy styropian na rynku.

Współczynnik przewodzenia ciepła λ 0,031.

 

15 cm tego styro ociepla nam sciany tak jak 20 cm zwyklego styropianu lub wełny.

 

My mamy niefrezowany, mamy dobrego ociepleniowca :D

Ale mozna zamówic z frezem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Olu i jacku

 

a jaka to lamelkowa? wlasnie moge kupic z czech welne elewacyjna i do ocieplania. Gosc mi liczy co i po ile.

Musi to byc Isover ale wlasnie na elewacje. Ma ktoś?

Kulka a czemu platinum plus akurat? I czy to frezowane jest?

 

Xeno,

Wełna lamelowa to taka która ma włókna ułożone prostopadle do powierzchni izolowanej.Podobno jest lepsza od tradycyjnej ale nie chcę się nad tym rozwodzić bo dokładnie nie zgłębiałem tematu

Pozdrawiam

JAcek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy Ivonesca bardzo gratuluje!

 

 

powiedzciemi ale tak powaznie

gdzie i za ile mozna kupic wełne elewacyjną 12, 15

i czy ktoś z Was kupował może isovera elewacyjna?

 

a gdzie i za ile mozna kupic welne do ocieplenia poddasza?

20 i 10 cm?

 

elewacje ocieplimy pewnie styropianem, chociaż jego ceny tez z tygodnia na tydzien rosną

 

 

Z 100% pewnych źródeł wiem, że producenci styropianu planują podwyżkę w wysokości ok. 50%. Odbędzie się to w kilku partiach. Pierwsza podwyżka już w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gratulacje dla Anndy'ego - zaczynalismy mniej wiecej w tym samym czasie i widze ze w tym samym czasie tez konczymy :)

Cześć Wojty,

Dla Was również gratulacje, faktycznie mniej więcej tyle samo nam zajęlo to budowanie. Ale pracy wkoło jeszcze mnóstwo... Wszędzie oprawki z żarówkami zamiast lamp, mnóstwo rzeczyw jeszcze w kartonach, również dużo poprawek więc ciągle kurz i nic nie można już tak na całkiem urzadzić bo zaraz będzie trzeba przestawiac albo wynosić żeby nie poniszczyli przy tym poprawianu - powoli mam już dość tego etapu. Marzymy kiedy Ci wszyscy fachowcy w końcu przestaną nawiedzać nasz dom... Powodzenia

 

Fajnie wiedzieć, że nie jesteśmy sami :wink:

My mieszkamy już 5 miesiąc i CYTUJĘ " pracy wkoło jeszcze mnóstwo... Wszędzie oprawki z żarówkami zamiast lamp, mnóstwo rzeczyw jeszcze w kartonach, również dużo poprawek więc ciągle kurz i nic nie można już tak na całkiem urzadzić bo zaraz będzie trzeba przestawiac albo wynosić żeby nie poniszczyli przy tym poprawianu - powoli mam już dość tego etapu. Marzymy kiedy Ci wszyscy fachowcy w końcu przestaną nawiedzać nasz dom..." - jest jak najbardziej aktualne - niestety :cry:

Ale damy radę , na pewno.

 

Z wykańczająco wykończeniówkowym pozdrowieniem

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anndy, Wojty - oficjalnie gratuluję wprowadzki do nowego domku :) My niedługo też to zrobimy :D Do pełni szczęście brakuje nam jakieś dwa tygodnie.

 

Właśnie skończyliśmy robić podjazdy i taras. Muszę się pochwalić :oops: Wybraliśmy kostkę Libetu piazze i picolę w kolorach żółto-grafitowych.

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/995311f9913b18e33b397656bf535fda,5,19,0.jpg

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/adc9ee00a6d9a5922965f80b9ec2982f,5,19,0.jpg

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/b32f80e7ee6aab74f897c4445371baf3,5,19,0.jpg

 

Jeszcze nie widać pełnej krasy - czekamy na deszcz 8)

 

 

Mogę z czystym sumieniem polecić ekipę od bruków!

 

Jeśli chodzi o miejsce zaopatrzenia się w kostkę to...... omijajcie szerokim łukiem hurtownię przy głównej drodze na Dobrzykowice ( za przejazdem kolejowym) Zostaliśmy potraktowani tam jak złodzieje i pomówieni przez sprzedawczynię o niewypłacalność :evil: :evil: :evil: Wszystko się zaczęło od momentu przywiezienia kostki do nas na budowę. Z faktury na 7000 zabrakło mi 80 zł do zapłaty. Mając na uwadze ewentualne braki/nadwyżki towaru wiedziałam, że trzeba będzie jeszcze raz tam pojechać i przy okazji uregulować pozostałość. Po kilku dniach dzwoni Pani z zarzutem, że nie zapłaciłam 80 zł i sugeruje mi jakbym w ogóle nie chciała tego zapłacić :evil: Natychmiast przelałam je owe 80 zł na konto aby się babsko nie piekliło. Kolejny absurd ze strony hurtowni spotkał nas jak nasi brukarze pojechali wymienić nadwyżkę jednej kostki na drugą, której zabrakło. Dzwoni do mnie rzeczona PANI na telefon komórkowy z fochem, że mi mówiła, że zwrotów nie ma :o Piewsze słyszę i pytam się dlaczego? Ona na to, że kostka jest dwa razy przewożona i ona będzie ją musiała sprzedać jako drugi gatunek! To za przeproszeniem szlag mnie trafił :evil: Pytam się czy ta kostka jest jakaś wybrakowana żeby się niszczyła w takim piorunującym tempie??? PANI zgodziła się na wymiane w DRODZE WYJĄTKU przywiezionej kostki ze stratą dla nas 100 złotych więc olaliśmy temat - dokupiliśmy pozostałą kostkę i zabraliśmy tą co nam została. To nie koniec przebojów :-? Po spotkaniu się z brukarzami na działce powiedzieli mi w zaufaniu, że PANI powiedziała do nich aby uważali na nas ponieważ chcieliśmy ją oszukać na 80 zł i pewnie ich też będziemy chcieli :evil: :evil: :evil: uffff.....

 

Na szczęście ten etap już za nami a kostki Libetu są sprzedawane jeszcze w paru miejscach we Wrocławiu i całe szczęście!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się pochwalić iż u nas na budowie ściany parteru skończone. Ekipa mocno się wzięła za szalowanie wieńców, słupów i podciągów. Teraz tylko czekam na dowóz stropu i heja z betonem.

Zakupiliśmy też dachóweczkę Bogen Innovo Brylant rubin - mam nadzieję że na dachu będzie się równie pięknie prezentować jak na wystawce. A może ktoś ma już taką dachówkę na dachu? - chętnie bym obejrzał.

Pozdrowiam wszystkich budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich dopiero co przeprowadzonych i tych co się szykują.

 

Ja też przeniosę się jak tylko to będzie możliwe, a wykańczać będę się mieszkając. Wiem, że to będzie masakra, ale co tam!

 

Nasza Jarzębina buduje się tak:

Poniedziałek: rozładowanie bloczków fundamentowych, wymurowanie części ścian

Wtorek: domurowanie reszty ścian, pierwszy dysperbit.

Środa: drugi dysperbit, szalunki pod 3 słupy podtrzymujące podcień

Czwartek: oklejanie styropianem (bez problemu w PW Aris na Grabiszyńskiej, drożej niż w marketach, ale w marketach nie mają większych ilości, ale taniej niż w innych hurtowniach), siatka, zacągnięcie siatki klejem, zaczynają pryzmować pospółkę.

Piątek: folia kubełkowa, zasypanie z wewnątrz i z zewnątrz, ubijanie partiami (300 ton poszło :o :o :o - uroki budowania na lekkim stoku!).

 

Dzisiaj moglibyśmy wylewać podłogę, ale że bloczki na ściany dotrą dopiero za jakieś 2-3 tyg (zamówione pod koniec lutego :evil: :evil: :evil: ) Budowniczy doradził, żeby zostawić, niech osiada. Potem dosypiemy i dobijemy i będzie cacy!

 

Mój humus składa się głónie z gliny jak się okazało. Mimo braku deszczów ostatnio nawet fadroma nie poradziła sobie z rozpryzmowaniem tego (nie chciało się cholerstwo odklejać od łyżki!). Macie pomysł, co z tym fantem zrobić?

 

Ekipa trafiła mi się super. Mam nadzieję, że wrócą jak się pojawią te bloczki. Wizytowaliśmy z Łukaszem budowę codziennie. Teraz dziecko bez budowlanych hałasów zasnąć nie może. Zwiedzaliśmy sobie wioskę w poszukiwaniu domu niejakiej halszki.ka i jej niesamowitego dachu, niestety bez sukcesu.

 

Halszka.ka, gdzie się ukryłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...