Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Pilnie potrzebuje piasku do zasypania fundamentów. Parę postów wyżej przeczytałam, że tani piasek wozi firma Janicki. Może ktoś ma do nich telefon?A może poradzicie jeszcze kogoś. Pozdrawiam serdecznie. :wink:

Dzisiaj dzwoniłam do Janickich i na dzień dzisiejszy nie ma piasku bo mają "przestój na wykopie"Kazał dzwonic za tydzień.Rozmawiałam z Panem Karolem Janickim ,tel.603 757 186. Cena za 20 ton to 250 zl (nie wiem czy to jest razem z transprtem :-(

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

kochani jestem zmęczona tą gonitwą za materiałami a Wy?

 

na dodatek mam problem, bo okazało się, że żadna firma tynkarska nie chce mi zrobić tynku mineralnego lub silikatowego w RALu 3002.

I cała moja koncepcja elewacji runęła.

Przeglądałam juz STO, Baumita, Caparolla, Webera, KABE.

MACIE POMYSŁ, która z tych firm może zrobić taki mocny kolor w mocnej czerwieni, mówią, że to niewykonalne? Ratujcie bo mnie ręce opadają...jestem skłonna nawet pomalować tynk mineralny ale farby silikonowej tez nie chcą takiej zrobić, a akrylu nie chcę..W Castramie powiedzieli, ze niby Kreisler ma takie cos w silikacie, ale o tej firmie (Kreislerze) jakis peonów nie słyszałam i boję się, że facio nie wiedział co mówi.

 

http://www.marcelvinck.com/pics/Ral-kleuren/Ral%203002%20-%20Karminrot.jpg

 

Sprawdź w OJKOSie na karmelkowej

nawet jśli nie mają w palecie to moga ci dobarwić

jest tam taki sprytny gość który jak poprosisz to coś ci poradzi

dobra firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Łukasz, będziemy sąsiadami. Także budujemy w Radwanicach. U nas rosną mury. Niestety z ekipą Cię nie poratuję. Też szukaliśmy dobrego murarza, ale większości sie w ..... poprzewracało z nadmiaru zleceń. Muruje mój Tato , co oszczędza mi wiele stresów i super wychodzi. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia. Gdzie stanie Twój domek?

 

Czesc Jola, fajnie ze jest na forum ktos z sasiedztwa. Bede sie budowac na Teczowej, a gdzie sie muruje Twoj dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka coś mi się wydaje, że podoba się nam dokładnie ta sama kostka Libetu :D

Widziałam ją juz ułożoną na posesji i na wystawce koło Czarneckiego na Powstańców. Jest naprawdę super chociaż do cen jeszcze nie podchodziłam, żeby się nie stresować na zapas :wink:

A tak poważnie to myślicie, że coś takiego byłoby droższe od kostki granitowej??, bo ją oczywiście też cały czas bierzemy pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flowerko

niestety nie mam nikogo, ale chciałam Ci podziękować za namiar na p. Martę od ogrodów - wczoraj nam przedstawiła koncepcje - super, robi wrażenie.

 

Ja tez bardzo proszę !!! Sama nie dam rady. Choćbym nie wiem jak długo patrzyła to i tak nie mam pojęcia jak ten cały obszar ładnie "poukładać". Co posadzić i tak dalej...

:cry: :cry:

dajcie dziewczyny namiary na panią Martę :wink: :) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielka - dziękuję :p

 

Xena - kupiłaś już wapno ? wiem że w Castoramie mają jakieś dobre, czeskie,

a szukasz ludzi do tynków cementowo - wapienych ?

 

Może o namiary na p. Martę też poproszę.

 

Ile należy liczyć czasu na wykończenie ????

(tzn. od momentu jak są zrobione instalacje, tynki, ocieplenie poddasza,

ułożone i zaszpachlowane płyty karton - gips i wylewki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielka - dziękuję :p

 

Xena - kupiłaś już wapno ? wiem że w Castoramie mają jakieś dobre, czeskie,

a szukasz ludzi do tynków cementowo - wapienych ?

 

tak halszka szukam wlasnie do wapiennych

kładzionych kielnią

prepraszam zarzucanych

na jutro mam dwa castingi, może cos z tego będzie, zadziwia mnie jednak jedna sprawa - mówią mi teraz, że lepiej tynki PO a nie PRZED hydraulikiem

to jak to jest

a wapna nie kupiłam - choć wiem, ze póki co jest a jutro nie będzie ale po co mi wapno bez tynkarzy?nawet nie wiem ile tego cholerka kupić

dołka złapałam przez elektryka i tynkarzy, naprawdę nie rozumiem, czemu niektórrzy ludzie są tak niesłowni i tak nie licza się z czyjąś kasą, czasem itd...

 

 

Poza tym mam sprawe zgoła inną - pilnie szukam transportu - tira albo cusia jak największego do przewiezienia czegośc z grabiszyńskiej do iwin z 3-4 razy.

tir musi byc ładowany z boku

znacie kogoś kto takie usługi prowadzi?

 

woprz dziekuję, chyba pójde własnie tym śladem, tylko to musi być tynk zewnętrzny,ale podjadę i popytam\

 

ahai proszerówniez namiar na martę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadziwia mnie jednak jedna sprawa - mówią mi teraz, że lepiej tynki PO a nie PRZED hydraulikiem

to jak to jest

Xeno - jak robisz tynki cementowo - wapienne, to potem kazda poprawka niestety będzie widoczna - różnica w strukturze ściany. Nie chciałabyś mieć przecież śladów np podkuć pod grzejnikami, ewentualnie na ścianie przy przejściach z kondygnacji. To samo dotyczy każdego kabelka - będziesz miała potem ślady na ścianie, tak że dobrze się zastanów czy wszystkie elementy elektryki są na swoim ostatecznym miejscu.

No chyba że robisz gładź na tynki, to wtedy obojętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena - pierwszy raz masz problem z panami, którzy cię nie informują o zmianie decyzji i nie odbierają telefonów - tylko pozazdrościć. My już zaczynamy się powoli uodparniać. Aktualnie mamy tego typu problemy z pewną firmą polecaną na forum, bardzo sympatyczni, bardzo sympatycznie o nas zapominają - zwłaszcza, że chodzi o reklamację, Jedna ekipa zwinęła się szybciutko po tym, jak mój mąż pokazał im miejsca do poprawki - nawet nie wiedzieliśmy, kiedy się spakowali. Jednym słowem, cieszymy się, że zostały nam "drobiazgi" do wykończenia (nawet mniej, niż drobiazgi). Życzę ci uzbrojenia się w cierpliwość - takie czasy, niestety, nastały. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichAsiek-na stronie Libetu za Colormix podają cenę 60 zł brutto za m2:) Podobno warto brac kostke z Czech. Mozna mieć markową za 190 Kc. Nawet doliczając transport wychodzi ładnie taniej. Ktos chętny?:)

 

Halszka.ka-nam jak po długim weekendzie zrobią hydraulike i posadzki to od poczarku czerwca ruszamy z wykonczeniówka i we wrzesniu zamierzamy sie przeprowadzić do Gajkowa. I myślę, ze nie bredzę:) Najwyżej będziemy mieszkac i wykańczać. Wiem wiem, nie jest to mile. Ale mieszkanie musimy wynająć więc mamy bat nad głową:)

 

Xena-my robimy tynki PRZED hydrauliką i sie z tego cieszę. Elektryke mieliśmy najpierw i niestety parę peszli jest do wymiany. Nie uniknie się: te agregaty, maszyny i.t.d. zawsze coś się zniszczy co lezy plastikwego na podłodze. Ale my mamy robione tynki gipsowe.

 

Dabell-a mozesz napisac na priv ile kosztuje Cie projekt ogrodu i projekt nawadniania? Wprawdzie ogród zamierzam zrobic sama (już mam mase fachowej literatury i nawet projekt sobie zrobiłam, BA!-nawet porzeczki, winogron, orzech i wierzbę zasadziliśmy) ale kto to wie. A nawadnianie tez chcielibyśmy mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj przezyłam mały szok:)

Zajeżdzam na budowę, a tam "mrowisko":)

 

- tynkarze w środku tynkują

- elektrycy dorabiają zewnętrzne oświetlenie

- 'podbitkarze' trzaskaja podbitkę

- ociepleniowcy kończą gruntowanie ścian i montowanie parapetów

:)

 

Ciekawe czy im za ciasno nie bylo na rusztowaniach :lol:

 

W każdym bądź razie robota wfre a ja co zajade to coś nowego sie pojawia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...