Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

kedob

 

nam Pani z Lech Budu powiedziała że niepotrzebne, dachowiec powiedział, " no w sumie mogą być" ale sie jakoś szczególnie nie upierał.

 

Ja mimo wszystko chciałam dać, ale jak zobaczyłam jak taka wentylacyjna w Euronicie Ekstra wygląda to stwierdziłam że nie będę takich "grzmotów" na dachu montować.

 

Dach mam dwyspadowy 180m2. A czy potrzebne czy nie to zależy od długości kalenicy (u nas 11m), przy dachach czterospadowych to chyba standardowo się stosuje bo tam trochę gorsza cyrkulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Mam pytanie do tych co mają już dach :-)

Po pierwsze primo: czy montował ktoś ławy kominiarskie do kominów, a co za tym idzie jak głeboko kotwione sa takie ławy bo nie wiem czy obmurowywać komin na pół cegły czy całą...

 

kedob.... a mógłbyś nie kombinować i jak każdy (tak mi się przynajmniej wydaje że jak wszyscy :roll: ) zamontować ławki na dachówkach systemowych, prosty, szzybki i pewny montaż, po co ci kombinacja z przytwierdzaniem do komina

 

jak już coś koniecznie chcesz do niego przykręcić to może satelitkę, wyjącą syrenke od alarmu, hmm coby tu jeszcze... :wink:

 

jakoś nie widziałam nigdy ławki do komina przytwierdzonej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kedob, a ile masz tych dachowek wentylacyjnych?

 

Dachówka wentylacyjna wspomaga wentylację i powinnai być zawsze wtedy, gdy nie ma odpowiednich parametrów w otworach wentylacyjnych przy okapie i pod gąsiorem. I jeśli otwory w uszczelce kalenicowej są nie wystarczające, to pod kalenicą powinny być dachówki wentylacyjne. I tak samo, jeśli otwory doprowadzające powietrze pod pokrycie w rejonie okapu mają zbyt małą powierzchnię - to powinna być dachówka wentylacyjna.

 

Sprawdzilam przed chwilką na fakturze. Przy moim duzym i wielospadowym dachu jest 12 szt.

Jedna po ok 30 zł. Przy Twoim prostym dwuspadowym pewnie będzie ich mniej. Czy to taka duza oszczędność i warta poniesienia? To już musisz sam ocenić:) Ale lepiej może niech Ci w LechBudzie dadzą porzadny rabat na dachówki podstawowe:))

 

I powodzenia w "dachowaniu":) Przyjemny to moment!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was nie zostało trochę (100-150 sztuk) cegieł pełnych - stanąłem przed faktem, że zabrakło mi tyle na komin :-?

 

Grzesiek

 

wysłałam prywatną wiadomość

 

A my pomalutku do przodu , elektryk zakończył rozkładanie kabelków,

trochę tego wyszło, dwa razy jeździłam dokupić kable :o :o :o

 

tynkarze zrobili obrzutkę, i udali się na dłuuuugi weekend.

 

Oto efekty ich pracy

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/b18a0d2de54ab44d3ad4aaa5fbf7ac80,5,19,0.jpg http://foto1.m.onet.pl/_m/a147eef885915ffb766ce6d9120c47dd,5,19,0.jpg http://foto2.m.onet.pl/_m/f58216fcb74237c2b814d429cd60d6c2,5,19,0.jpg

 

kedob - podobnie jak kulka uważam że na wentylacji dachu nie warto oszczędzać,

 

a swoją drogą to może ktoś podpowie na czym warto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka:

u mnie w zestawieniu "zero" dachówek wentylacyjnych, ale popytam jeszcze raz w środę o ile będą pracować w Lechbudzie dlaczego uważają że ich nie potrzeba.

Dzięki

Kedob

u mnie przy długości 11m są dachówki wentylacyjne, po ok. 5 na każdej stronie (chyba - nie liczyłam dokładnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mądre głowy, mam pytań kilka (planuje własnie dalszy harmonogram prac):

 

1. poddasze (wełna, plyta g-k)

kiedy je robic? przed czy po wylewkach, a jesli po to ile? Czy nie ma to znaczenia?

 

3. wylewki

ile po nich mzna dzialac dalej czy trzeba czekac?

 

2.glazura, terakota-kiedy mozna ja klasc na posadzki i tynki? (bo parkiet i schody to pójda na samym koncu, chwilke przed przeprowadzka)

 

3. ziemia na ogrod.

nasz sasiad podniósl sie wysoko. o ok 20 cm. Musimy do niego dorównac, a mamy duza działke (1334m2), wiec potrzeba duuuzo ziemi :cry:

Mam mozliwosc zakupu za grosze ziemi gorszego gatunku, z kamieniami itd. Mysle o tym, zeba ja kupic, usypac tam gdzie bedzie trawnik, a na to warstwa dobrej ziemi. Pod drzewka i inne rosliny oczywiscie tylko dobra ziemia. Po co pod trawe 20 cm super ziemi za kupe kasy. Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...