Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Anrami to faktycznie po sąsiedzku jesteśmy :lol:

witam serdecznie Maggi,

Chyba trafiłem na pierwszego sąsiada na Forum,

Wasz domek juz widziałem stoi, a my dopiero zalaliśmy fundamenty,

więc sporo sporo przed nami...przeglądałem Wasz dziennik i z gliną na działce też mieliśmy niemałe problemy

pozdrawiam

 

bzyk aktóry to twój domek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dabell,sprawdze w domu czy mam jeszcze namiary i dam znac.Jadąc od Wrocławia autostrada skręt na wysokości (kostomlotów).Wjeżdzając do strzegomia za przejazdem kolejowym po prawej stronie jest duża firma Swiat granitów tam zamawialem obudowę do kominka (juparano durado)ale w innej firmie zamawiałem wejście schodowe.Najlepiej wybrać się na wycieczke w sobote do Strzegomia rano i popytać .Będę zamawiał lada moment nagrobek (też jest tańszy jak we Wrocku)Za obudowe kominka ok 2 m/2 (12 wypolerowanych elementów z ćwierćwałkami zapłaciłem 1350 zł) we wrocku żadali 2000 zł.sam materiał. W sumie obudowa kominaka wyniosła mnie 2000 zł z kratkami wrentylacyjnymi suporexem i GK. montując samemu. Nie daj sobie wcisnąć marmuru a szczególnie jasnego koloru.może zostawiac plamy .Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie kleju. Murarz zażyczył sobie taki klej do suporeksu:

IZOLBET lub ALPOL

Kto widział, kto słyszał?

Witaj!!! :D

W Builderze II na Armii Krajowej napewno mają całe systemy dociepleń itd właśnie Alpolu (pan chodził nawet w firmowym polarze :wink: ), więc na 100% będzie można o tą firmę wypytać :wink: :D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

parapety granitowe zamawiałam w firmie kamieniarskiej pod Strzegomiem (w Goczałkowie).Podam telefon do nich p.Krystian 663763377.

Różnica w cenie była duża oczywiście na korzyść Goczałkowa. Zamawialiśmy w tej samej firmie również nagrobek więc są sprawdzeni :-)

pozdrawiam

marzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę do Budowniczych z Wrocławia

 

mój glazurnik niestety nie może poradzić sobie z wycięciem prostokąta (przycisk geberita) w płytce gresowej - ponoć bardzo twarda i pęka , w związku z tym może ktoś wie gdzie we Wrocławiu można skorzystać z usługi cięcia gresu (był w Cermagu- ale tam nie chcą się tego podjąć, bo już takie płytki im pękały)

 

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę do Budowniczych z Wrocławia

 

mój glazurnik niestety nie może poradzić sobie z wycięciem prostokąta (przycisk geberita) w płytce gresowej - ponoć bardzo twarda i pęka , w związku z tym może ktoś wie gdzie we Wrocławiu można skorzystać z usługi cięcia gresu (był w Cermagu- ale tam nie chcą się tego podjąć, bo już takie płytki im pękały)

 

Edyta

 

nasz kafelkarz moczył gres w wodzie przez całą noc - nic mu potem nie popękało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos może powiedziec mi ile kosztuje w tych okolicach podłogówka. Wiem, że ciężko oszacować, albo ktoś może zna jakiegoś dobrego specjalistę, który robi sprawy ogrzewania podłogowego i hydraulikę.

 

myśmy korzystali z usług pana, który jest tu na liście (GAZCO z Lubina)

http://dobrzykowice.w.interia.pl/wykonawcy.txt

 

robiliśmy w 2005 roku więc ceny nijak się mają do obecnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edzia nam cieli w:

 

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe

WIMAROL SPÓŁKA JAWNA Witold Piechowicz-Marek Kwiatkowski

Ul.Swojczycka 1, 51-501 Wrocław

 

Tel 0048-prefix-71-372-95-36, fax 0048-prefix-71-372-95-30

oni tną stumieniem wodnym

 

my potrzebowaliśmy otwory pod gniazdka (w płytce 60x60)

 

u nas robi się elewacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim, klej kupiłam- najtańszy był w Majster Iko na ul. Cementowej.

 

Teraz mam następny dylemat. Zdecydowałam sie na kominy systemowe. Kom-went jest zdecydowanie najtańszy, a czy słyszeliscie o kominach systemowych z Betardu na bazie bloczków z keramzytobetonu? Chwalą się, że ich kominy są dużo lepsze od Kom-wentu. Droższe to napewno. Może ktoś ma kominy z Betardu? Czy warto przepłacać 1000zł - o tyle są drozsze.

 

I jeszcze - w tej hurtowni, gdzie kupiłam klej powiedziano mi, że na ścianę fundamentową najlepej założyć styropian pod nazwą TERMOPIAN Podobno zupełnie nie chłonie wody. Czy ktoś ma coś takiego u siebie, albo słyszał.

 

Tyle nowych przybyło, pozdrawiam wszystkich

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell, kulka- nic tylko zazdrościć!

 

Do zamawiających materiały w Gai- przeliczajcie wszystko przy nich dziesięć razy. Tak mi poobliczali materiały, że zostałam teraz bez bloczków na wewnętrzne ściany nośne na piętrze oraz bez 4 belek stropowych nad kuchnią. Zamówień na bloczki nie przyjmują, a na te 4 belki mam czekać 1,5 miesiąca... Ja w życiu tego domu nie skończę :cry:

 

Nie zostały komuś 4 belki TerrivaI długości 4,46?

 

Niestety tylko jakaś jedna wala się po budowie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...