Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

I jeszcze - w tej hurtowni, gdzie kupiłam klej powiedziano mi, że na ścianę fundamentową najlepej założyć styropian pod nazwą TERMOPIAN Podobno zupełnie nie chłonie wody. Czy ktoś ma coś takiego u siebie, albo słyszał.

 

Myslalam, ze termopian to glównie do termoizolacji dachów lub tarasów. Ale moze do scian fundamentowycg tez.

 

My w kazdym badz razie swoje sciany fund ocieplalismy hydromaxem, frezowanym:

http://www.styropol.pl/index.php?id=11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

I jeszcze - w tej hurtowni, gdzie kupiłam klej powiedziano mi, że na ścianę fundamentową najlepej założyć styropian pod nazwą TERMOPIAN Podobno zupełnie nie chłonie wody. Czy ktoś ma coś takiego u siebie, albo słyszał.

:wink:

Natalio

Termopian to ja mam u siebie - to styropian ekstrudowany XPS - jako jedyny jest produkowany w Polsce - XPS jest duży wybór na rynku - wielu producentów go oferuje, jest droższy od ekspandowanego EPS. XPS najczęściej mają różne kolorki (mój jest rózowy :-)), ale zdażają się fioletowe i zielone :-).

Zaletą XPS jest to, że nie trzeba go zabezpieczać np. folią kubełkową, siatką na kleju itp. - ma zdecydowanie większą gęstość niż EPS 100 standardowo używany do ocieplania fundamentów. No i nie chłonie wody.

Jest droższy, ale unikasz robocizny właśnie przy wykończeniu ocieplenia fundamentów.

KULKO - do końca tygodnia będę wiedziała. Dam znać. Przepraszam, że nie wysłałam informacji o które prosiłaś, ale mam lekki zakręt - jutro jadę na kilka dni do Torunia a własnie zaczęłi wykańczać w środku :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kogo możecie polecić jeśli chodzi o odkurzacz centralny we Wrocławiu i okolicach? Czy także tą instalację trzeba zrobić na etapie adaptacji projektu podobnie jak rekuperator?

 

Ile kosztuje taka przyjemność w domu około 200m2 już z odkurzaczem?

 

Pzdr,

TS

 

witam własnie wróciłam z budowy spotkalismy sie z panem od centralnych odkurzaczy , montuje mam w poniedziałek wchodzi razem z hydraulikeim przed wylewkami oczywiscie, my mamy 220 mk całowitej i nas to bedzie kosztowało okolo 5 tys z kawałkiem mysle :-? wstepna wycena cos kolo tego ale wszystko zalezy od ilosci gniazdek ,akcesorii itp.. a co to znaczy ze rekuperator trzeba zrobic na etapie adaptacji projektu????? bo my tez bedziemy robili rekup. i zdecydowalismy sie dopiero teraz :o rozmawiałam z konsultantem i nie zwracał na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XPS najczęściej mają różne kolorki (mój jest rózowy :-)), ale zdażają się fioletowe i zielone :-).

 

nasz jest niebieski :wink:

 

KULKO - do końca tygodnia będę wiedziała. Dam znać. Przepraszam, że nie wysłałam informacji o które prosiłaś, ale mam lekki zakręt - jutro jadę na kilka dni do Torunia a własnie zaczęłi wykańczać w środku :-).

 

Oki-czekam cierpliwie:)

 

Fajnie Ci z tym wykanczaniem-pokaz jakies fotki-codziennie zagladam do dziennika a tam zadnych nowych zdjec::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dla wszystkich, którzy szukali po swoich budowach stropów dla mnie. O dziwo i na szczęście prawdą okazało się, że bez problemu mozna dostać belki w Betardzie, jeżeli przyjedzie się własnym transportem. A w hurtowniach straszyli mnie 6 tygodniami :evil:

 

Macie może jakiś namiar na transporter, który przewiózłby mi w rozsądnej cenie moje 2500 cegieł z Kleciny do Tyńca? Ciągnik, star...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anrami to faktycznie po sąsiedzku jesteśmy :lol:

witam serdecznie Maggi,

Chyba trafiłem na pierwszego sąsiada na Forum,

Wasz domek juz widziałem stoi, a my dopiero zalaliśmy fundamenty,

więc sporo sporo przed nami...przeglądałem Wasz dziennik i z gliną na działce też mieliśmy niemałe problemy

pozdrawiam

 

bzyk aktóry to twój domek ?

 

Maggi, trudno nazwać to jeszcze domkiem, bo na razie są wylane ławy,

za rowem w lini co twój domek

 

co do kotła to mogę polecić Cichewicza, są bardzo porządne, robią np kotły dla Buderusa, taka jest też opinia wielu instalatorów, ale lepiej określić na co konkretnie ma być kocioł wtedy dobrać producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147 - ja mam odkurzacz firmy BEAM - pisałam już o tym na forum. Instalacje zakładane wiosną ubiegłego roku, a odkurzacz jesienią. Całkowity koszt to 3,6 tys. Mam 3 gniazda, szufelkę i dodatkowe gniazdo przy odkurzaczu. Dom parterowy, dosyć rozległy. przy 2 poziomach i większej powierzchni ilość gniazd może być taka sama, a nawet mniejsza. Od tego zależy moc odkurzacza. Przy montowaniu instalacji płacisz za ilość punktów, a nie odległości. A i jeszcze jedno - ja kupowałam w firmie Elmix na Karmelkowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,sto lat mnie nie było a tu tylu nowych budowniczych

Dabell ja mam parapety z granitu strzegomskiego tylko mnie zależało aby były bardziej żółte niz jasne,ale mam takie mieszane jak chcesz zobaczyć to zapraszam masz blisko,tel.chyba dobry bo z komórki 607169636

ja natomiast szukam rynnien,doradzcie jakie i dobre ceny

Xena ja będę robić jak nazwałaś "podłogę jak u starej Niemki"tzn. na legarach a w środku wełna poszukuje wykonawcy jak znajdę dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Halszka i inni

 

Jakisz czas temu pisalas ze zostalo Ci z jedna paleta cegly (Podzamcze?)

 

Czy to jest jeszcze aktualne?

 

Czy komus z forumowiczow zostalo moze z 1 paleta cegly pelnej klasy 150 np. Sosnica, Podzamcze. Leszczyna lub cos w tym stylu?

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Andrzej

 

P.S. Robimy juz dach, a moi budowlancy obudzili sie dopiero dzisiaj i mowia ze znowu zabraknie jednej palety cegiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena może wiek już ja dodałam sorki,legary będę mieć bardzo wysokie ,bo pan wylewkarz dał ciała i legary mają 17 cm ,drzewo załatwiam w Kłodzku,ale cosik ciężko idzie bo chce modrzew deski już niby się susza,parapety są z innej firmy kiedyś zrobiłam "wycieczke" po Strzegomiu szukajac żółtego granitu znalazłam kopalnie i zamówiłam ale odbieralam w jakimś prywatnym punkcie jakiś dziwny to był układ jutro moge poszperać w papierach

kulka dzięki muszę zadzwonić,ale tez myślałam o nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Halszka i inni

 

Jakisz czas temu pisalas ze zostalo Ci z jedna paleta cegly (Podzamcze?)

 

Czy to jest jeszcze aktualne?

 

Czy komus z forumowiczow zostalo moze z 1 paleta cegly pelnej klasy 150 np. Sosnica, Podzamcze. Leszczyna lub cos w tym stylu?

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Andrzej

 

P.S. Robimy juz dach, a moi budowlancy obudzili sie dopiero dzisiaj i mowia ze znowu zabraknie jednej palety cegiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...