Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

mam pytanko jak wykańczacie kominy ponad dachem, płytkami klinkierowymi?Cegłą pełną klinkierowa? Jakich firm, poradzcie gdzie się po to cudo wybrać? nie wiecie czy też są takie komitety kolejkowe na ten materiał?

jakoś mi się zapomniało o tym etapie :roll: i mam nadzieję ze wspomożecie swoimi doswiadczeniami, czym najlepiej wykończyć komin murowany.

Pozdrawiam Misia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wymurowany ponad dachem cegla pełna klinkierowa

 

Cegła Astro firmy Terca Winerberger, kasztanowa:

http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/WBArticle/ArticleStandard05&cid=1124735411397&c=WBArticle&sl=wb_pl_home_pl

 

Kupowalam w Gai na Opolskiej. Zreszta zostało i tego troszke-moge odsprzedac niedrogo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jakiś czas temu pisał o oknach z firmy Novis i daltego napiszę ostrzeżenie. Zamówiłam u nich parapety wewnętrzne z konglomeratu. No i przyszli Panowie montażyści ale jak się okazało to jacyś DRWALE chyba byli. 3 okna mi uszkodzili a jeden parapet jest krzywo zamontowany. Okna mam drewniane i naprawienie uszkodzenia nie będzie takie proste. Normalnie jestem wściekła na takich "fachowców". Jutro mają przyjść i robić poprawki zobaczymy jak sprawa się zakończy i jak zamierzają naprawić mi okna.

To taki post ostrzegawczy żeby ich pilnować jak ktoś już podpisał umowę i wpłacił zaliczkę. Na pewno napiszę jak się sprawa zakończy.

A dodam jeszcze, że okien w ogóle nie zabezpieczyli i 3 godziny doczyszczałam je z gipsu :-(

pozdrawiam

marzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam pytanko jak wykańczacie kominy ponad dachem, płytkami klinkierowymi?Cegłą pełną klinkierowa? Jakich firm, poradzcie gdzie się po to cudo wybrać? nie wiecie czy też są takie komitety kolejkowe na ten materiał?

jakoś mi się zapomniało o tym etapie :roll: i mam nadzieję ze wspomożecie swoimi doswiadczeniami, czym najlepiej wykończyć komin murowany.

Pozdrawiam Misia

 

 

my wykańczaliśmy płytką klinkierową, czy będzie trwała nie wiem zobaczę za 2-3 lata, ale z efektu jesteśmy zadowoleni, no i u nas nie było innej możliwości jak systemowe kominy wykończyć, albo otynkować albo położyć właśnie płytki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halszka.ka

 

Moja budowa rusza pono w przyszłym tygodniu, więc zapakuję Synka Pingwinka i wyruszymy na wyprawę poszukiwawczą twojego domku, coby ten dach i drzwi obejrzeć w realu. Super są te twoje drzwi. Ja też się nad nimi zastanawiam. Będziemy mieć podobną kolorystykę. Jaką podbitkę będziesz robić? Ja zastanawiam się nad białą, ale boję się, czy ona nie będzie zbyt hamerykańska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam pytanko jak wykańczacie kominy ponad dachem, płytkami klinkierowymi?Cegłą pełną klinkierowa? Jakich firm, poradzcie gdzie się po to cudo wybrać? nie wiecie czy też są takie komitety kolejkowe na ten materiał?

jakoś mi się zapomniało o tym etapie :roll: i mam nadzieję ze wspomożecie swoimi doswiadczeniami, czym najlepiej wykończyć komin murowany.

Pozdrawiam Misia

 

 

my wykańczaliśmy płytką klinkierową, czy będzie trwała nie wiem zobaczę za 2-3 lata, ale z efektu jesteśmy zadowoleni, no i u nas nie było innej możliwości jak systemowe kominy wykończyć, albo otynkować albo położyć właśnie płytki

 

U mnie podobna sytuacja --kominy systemowe ---wykończone plytką klinkierową ---kolor antracyt------------

 

pozdr

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka - dzikuję :roll:

Kupowanie tych drzwi to było trochę jak "kupowanie kota w worku" bo modeli do wyboru jest mnóstwo,

ale do obejrzenia są tylko jedne i to w zupełnie inym stylu niż preferowany przez nas,

jednak zaryzykowaliśmy i zamówiliśmy, i co chyba najważniejsze - jesteśmy zadowoleni :lol:

Kupiliśmy je w Okoplaście, tak jak okna i parapety wewnętrzne, koszt drzwi to ok. 3.5 tys.

Oknoplast podobnie jak i np Extherm posiadają w ofercie modele w cenach promocyjnych.

 

Pani Koala - też dziękuję 8)

Podbitka, a w naszym przypadku nadbitka ( widoczne krokwie ) to na razie temat otwarty,

teraz jest zabezpieczona jakimś środkiem i jest w kolorze naturalnym - modrzew,

biała raczej nie, myślimy że albo kolor drewna, ew. przyciemniony, albo rozjaśniony,

albo w kolorze dachówki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 8)

 

A my się dziś zamykamy, oto nasze drzwi,

oczywiście te szare taśmy na obrzeżach są tymczasowe,

 

 

super !

chyba sie jeszcze raz musze do Ciebie wybrac i dokladnie obejrzec dach :)

zamowilismy juz DOMINO ale czarne - ciagle jednak sie zastanawiam czy nie zmienic zamowienia na lupek (podobno ty tez tak zrobilas :D )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam pytanko jak wykańczacie kominy ponad dachem, płytkami klinkierowymi?Cegłą pełną klinkierowa? Jakich firm, poradzcie gdzie się po to cudo wybrać? nie wiecie czy też są takie komitety kolejkowe na ten materiał?

jakoś mi się zapomniało o tym etapie :roll: i mam nadzieję ze wspomożecie swoimi doswiadczeniami, czym najlepiej wykończyć komin murowany.

Pozdrawiam Misia

 

Ja tez mam cegłą pełną klinkierową Winerbergera. Jest ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 8)

 

A my się dziś zamykamy, oto nasze drzwi,

oczywiście te szare taśmy na obrzeżach są tymczasowe,

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/1cea00593d1d92e35f63f8c6d5d1858f,5,19,0.jpg http://foto1.m.onet.pl/_m/063f9a1dd8c022ddfe5ee89edcd624d9,5,19,0.jpg

 

Renatko

podobają się ?

 

WOW, it's so modern and beautiful :wink:

 

Gratulki, fajnie jest jak już są drzwi i okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell podaje namiary na firmyy granitowe.kamieniarstwo-Zenon kiszkiel al .Wojska Polskiego 46(wydaje mi sie że ma najwiekszy wybór w Strzegomiu) tel 074-55-22-47 tam brałem na obudowę kominka. Kamieniarstwo Ania ul Wojska Pollskiego 88 A tel 0601-85-86-82 Gramar 1 tel 074-855-09-19 GAGA ul Niepodległości 37 tel 601 87-18-62. Jeżeli będziesz w Strzegomiu wybierz sie do hurtowni płyt granitowych Brachot (dostaniesz oczopląsow)ale jest nieczynna w sobotę.. Powodzenia Wiech

 

POzwalam sobie poprawić nr telefonu

Kiszkiel Zenon. Kamieniarstwo

tel. 0 74 855 22 47

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie:)

Bardzo ładnie się zamykasz ;)

A brama też jest, zamontowali Ci ?

 

Hej 8)

 

A my się dziś zamykamy, oto nasze drzwi,

oczywiście te szare taśmy na obrzeżach są tymczasowe,

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/1cea00593d1d92e35f63f8c6d5d1858f,5,19,0.jpg http://foto1.m.onet.pl/_m/063f9a1dd8c022ddfe5ee89edcd624d9,5,19,0.jpg

 

Renatko

podobają się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykończenia komina to my też mamy cegłę pełną klinkierową :D

Żeby upewnić się w słuszności naszej decyzji jeźdźiliśmy wcześniej po terenach, gdzie stoją nowe domki i oglądaliśmy preferencje tych którzy już kominy mieli - muszę przyznać, że ta wersja jest dominująca.

Pozdrawiam serdecznie - pogoda się poprawia :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...