Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

A wiec chwalę się prawie skonczoną elewacja:)

 

Trzeba jeszcze tylko dokonczyć podbitkę, poukładać z powrotem w tamtym miejscu dachowkę, dorobić kawalątek cokołu z przodu, potem obsypać budynek, posprzątac, nawieźć ziemi, zrobic tarasy, podjazdy itd itp (mozna by wymieniac i wymieniać)

http://galeria.wozik.com/albums/userpics/10001/thumb_g_2007_05_13_007796.jpg http://galeria.wozik.com/albums/userpics/10001/thumb_g_2007_05_13_007827.jpg http://galeria.wozik.com/albums/userpics/10001/thumb_g_2007_05_13_007799.jpg

 

 

a jeszcze nie dawno było tak:))

http://upload.miau.pl/3/8357m.jpg

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ludzie!

 

Szukam producenta strzemionek na wieniec, murarz nie ma czasu je robić: trzeba kupić drut, potem go rozciągnąc, pociąć i związać.

 

Może jest ktoś kto to robi - Wrocław i okolice? Potrzebuje 420szt. drut fi6 24/24

 

Natalia

:roll:

 

 

CZEŚĆ NATALIO ,

 

Coś Ty za murarza masz, przecież to on powinien skręcać ----zrobił Ci dobrą cenę , że tak sobie robotę ułatwia? Dla ekipy p. Tkaczyka /znanego nam :wink: / to była chwila ....i wchodziło to w zakres jego obowiązków ----skoro mu płaciłam za wieniec

 

Pozdrawiam CIĘ CIEPŁO ...

 

mtw1 /Goska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec chwalę się prawie skonczoną elewacja:)

 

Trzeba jeszcze tylko dokonczyć podbitkę, poukładać z powrotem w tamtym miejscu dachowkę, dorobić kawalątek cokołu z przodu, potem obsypać budynek, posprzątac, nawieźć ziemi, zrobic tarasy, podjazdy itd itp (mozna by wymieniac i wymieniać)

http://upload.miau.pl/3/8339m.jpg http://upload.miau.pl/3/8341m.jpg

 

 

a jeszcze nie dawno było tak:))

http://upload.miau.pl/3/8357m.jpg

 

:)

 

 

 

Oj Kulka jak pięknie........

Zazdroszcze Ci -mi dopiero styropian kładą .....

 

Czy podmurówka jest z tynku mozaikowego ?

 

Pozdr

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak. Moze jeszcze mu fundament wykopac trzeba?

 

U nas pierwsza ekipa, ktora zostala wywalona, zaraz po rozpoczeciu probowała sobie robote ułatwiać.

 

Zamowili stal - miała byc super oferta. I byla. Dla nich. Bo sobie zamowili już stal pocieta i pogięta, a my mieliśmy za to płacić, ze im się nie chciało robic tego co do nich nalezy.

 

Odmówiliśmy jednak zapłaty za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kulka jak pięknie........

Zazdroszcze Ci -mi dopiero styropian kładą .....

 

Czy podmurówka jest z tynku mozaikowego ?

 

Dzieki mtw1:)))

 

podmurówka dokładnie jak piszesz - z tynku mozaikowego, czy jak to mówią fachowo" marmolitu:)

 

Lada moment u Ciebie na styroianie też będzie leżał tynk:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało nam ok 140 pełnych cegieł PODZAMCZE.....ktoś jest zainteresowany tanim zakupem ?

 

 

-"GARY" do stropu teriva ---ok. 30 szt

 

-suporex 24 ---prawie cała paleta , część ma trochę rogi obite

 

----oddam za darmo oferta aktualna do soboty --------potem wjeżdza kontener

 

 

pozdr

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś ma namiar na wykonawcę Balustrady na balkonach. Poczukuję czegoś ciekawego z elementów stalowych/kutych na 2 balkoniki 1,5x2m.

 

Pozdrawiam

 

Jak ktoś ma namiar to niech da znać na forum.

Tez poszukuję. A może ktos ze starych forumowiczów się pochwali namiarem?:)

 

balustrady kute zamawiałam w Żmigrodzie tel 071/385-35-84 p.Jedynak. Kulka Twój dom wygląda ślicznie :-)

 

pozdrawiam

marzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kulka jak pięknie........

Zazdroszcze Ci -mi dopiero styropian kładą .....

 

Czy podmurówka jest z tynku mozaikowego ?

 

Dzieki mtw1:)))

 

podmurówka dokładnie jak piszesz - z tynku mozaikowego, czy jak to mówią fachowo" marmolitu:)

 

Lada moment u Ciebie na styroianie też będzie leżał tynk:)

 

 

----Teraz to już na pewno skorzystam z Twojego zaproszenia do Gajkowa...

 

Muszę podmurówkę zobaczyć z bliska -/ też się do takiej przymierzamy / ----no i tą elewację ....bo to blisko mojego koloru / na razie tego co jest w głowie ----bo nie zdecydowaliśmy się jeszcze na żadną konkretną firmę /

 

Pozdr

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś ma namiar na wykonawcę Balustrady na balkonach. Poczukuję czegoś ciekawego z elementów stalowych/kutych na 2 balkoniki 1,5x2m.

 

Pozdrawiam

 

Jak ktoś ma namiar to niech da znać na forum.

Tez poszukuję. A może ktos ze starych forumowiczów się pochwali namiarem?:)

 

Zobaczcie tutaj: http://www.rudzki.pl - kolo robi fajne rzeczy ale nie pamiętam jak cenowo wygląda (rozmawiałem z nim pół roku temu). W Radwanicach można zobaczyć trochę próbek jego umiejętności.

 

A tak poza tym witam wszystkich po długiej nieobecności ale po przeprowadzce w domu jest więcej pracy niż przed nią....

Betty&M Gratuluję przeprowadzki, ostatnio jadąc wiadomą drogą :) zobaczywszy kogoś nie budowlanego w Waszym oknie tak właśnie pomyśłeliśmy.

Jeszcze raz gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was ma juz zamontowany zsyp na bielizne? Wiem, ze ludzie montuja rure PCV 300mm a pozniej cos takiego samemu zabudowuja, ale moze ktos produkuje cale takie systemy zsypow na bielizne??? Tak, zeby byla i estetyczna klapka i jakies zabezpieczenie, aby dzieciaki nie powpadaly do zsypu...

 

PS. Dzisiaj sprawdzalem wzrost cen na strop Teriva. Od stycznia do dzis ponad 23% do gory...

 

Coś mi się zdaje że Zaba_gonia pisała coś o zsypie w swoim dziennikiu - zobacz tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH :D

Kasia110 na jutro zdobędę tel.do pana od ogrodzenia wiem od koleżanki że napewno robi siatkę,ale zawsze można się dogadać.Sama będę chciała żeby u mnie robił u niej jest ładnie :)

 

pozdrowionka asia :D :wink:

Witam :D :D

Ja również bardzo chętnie poznałabym tych wykonawców :wink:

Bardzo ładnie prosze o namiar :D :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka właśnie podziwiałam Twoje włości! Rewelacja :D :D :D Oby wszystkie rzeczy kupowane przez internet były takie trafne :wink: (kolor elewacji miodzio!!!) poza tym ta czekoladka na dachu pięknie sie z nim komponuje! Naprawdę tylko pozazdrościć!!!!

Czy cokół też jest z terranovy i czy też był kupowany w Arisie?

My właśnie rozważamy tynk mozaikowy chociaż myśleliśmy o kamieniu np. piaskowiec, ale coś mi się wydaje, że za drogi i za jasny jak na elewację.

Jak sądzicie co powinno lepiej się sprawdzić? poproszę o porady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

chcialabym sie przestawic :oops:

buduje domek w Szymanowie (pn Wrocławia) i czesto przegladam Wasz watek. Oczywiscie korzystam z "Misiów" ale czuje sie troche jak złodziejka, wiec jesli pozwolicie to czasem puszcze jakies posta na forum.

A teraz oczywiscie pytanie czy ma ktos stęple do sprzedania?

pozdrawiam calą Grupę.

 

:oops: - ??? - NIe ma czego.

My też mieliśmy swoje pierwsze razy na grupie i pewnie większość z nas przez jakiś czas "czaiła się" podobnie jak Ty.

A potem okazało się, że za długo zwlekaliśmy, że tu ludzie nie gryzą. Zawsze można liczyć na bratnie dusze i na fachowe podpowiedzi.

Serdecznie witamy i oczywiście nie tylko pozwalamy ale także zapraszamy do pisania wielu, wielu postów. :) :)

 

Pozdrawiam :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIem, zę już o tym było ale coś się nei mogę doszukać.

 

Jakie macie okna? i za ile oczywiście. My na razie wzięlismy wycenę od jednago pana na drewniane (będzie w tym tygodniu) i jeszcze jedne drewniane oraz na plastiki od Jezierskeigo. Czekam na wyceny ale pamiętam coś, ze Wy braliście chyba gdzieś zupełnie indziej a polecaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyk - kupuj za 48, taniej nie znajdziesz. Ja płaciłam tydzień temu 52zł/mkw.

 

GRUPO! Help!

U mnie w projekcie wysokosć kondygnacji wynosi 2.74m. Szef ekipy budowlanej poinformował mnie, że może z pełnych bloczków (BK 24) zrobić 2.6m. Jesli chciałabym mieć wysokość jak w projekcie musze dokupić BK 12, co oczywiście teraz wiaże się z ogromnymi problemami. Czy kazać mu ciać 24 czy zgodzić się na nizszy sufit?

Ale wydaje mi sie że 2.6 to trochę niskawo.

 

Co sądzicie?

 

Witaj Natalio.

Może już podjęłaś decyzję, ale nie mam przez weekend dostępu do netu i w poniedziałek nadrabiam zaległości. Dołożę swoje 3 grosze - może pomoże, jeśli namieszam, przepraszam.

Wysokość 2,74 jest dla mnie graniczną, którą chciałabym mieć u siebie w domu. Niżej jest jakoś trochę duszno i choć nie mam klaustrofobii to jak wchodzę do nizszego pomieszczenia to od razu czuję ten sufit nad sobą.

Dla mnie każde rozwiązanie, które nie spowoduje obniżenia Twoich pomieszczeń w stosunku do projektu będzie ok. Wybierz to, które jest w obecnej chwili osiągalne ale nie obniżaj pomieszczeń. Czy 2,60 + następne 24 cm czyli 2,84 jest dla Ciebie za wysoko? Różne względy musisz rozważyć, wasze gusty ale także ekonomię. Trochę trudniej ogrzać 2,84 ale może dla Was to nie problem.

Jesli jest to za wysoko to albo szukaj tej 12 (i tak w tym momencie kradniesz sobie 2 cm) albo niech tną 24 cm i trudno, przecież umieją liczyć widzieli projekt i wiedzieli z jakich bloczków budują.

 

Cuba 2000 napisał: Przemuruj z cegły pełnej na zaprawie to zyskasz ok.8cm, przy okazji wypoziomują sobie ściany i oparcie pod strop(jak masz gęstożebrowy-teriva).Bardzo ciekawa propozycja ale przy jednej warstwie cegły daje tylko 8 cm więc dalej masz poniżej 2,70.

Życzę trafnych wyborów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...