Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Kulka mam do ciebie pytanko, czy mogłabyś mi podać jaki masz rozmiar okien na froncie budynku i tego jednego z boku, chodzi mi tylko o dwuskrzydłowe. Z góry bardzo ci dziękuję.

A tak wogóle to gdzie kupowaliście dechy na szlunki do wieńców? Właśnie czeka mnie to bojowe zadanie :D

 

Misia, podjedź do Chrzastawy, tam jest kilka tartaków. Deski szalunkowe na dobrą sprawę w każdym powinni mieć od ręki.

Tylko zobacz jakiej są szerokości żeby ci nie dali jakiś samych wąskich, bo szersze lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kulka

 

 

Dzisiaj w CASTORAMIE / koło Korony --widziałam cement po 14.99

 

Mi zależało na szybkiej realizacji ----więc zamówiłam trochę drożej po 16,00

 

 

ADBUD w Mirkowie

tel. 315-13-73

tel. 315-14-70

 

Dzisiaj rano przywieźli ---jak zwykle bezpłatnie / ale do Długołęki rzut beretem

 

Pozdr

MTW1

 

 

:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka mam do ciebie pytanko, czy mogłabyś mi podać jaki masz rozmiar okien na froncie budynku i tego jednego z boku, chodzi mi tylko o dwuskrzydłowe. Z góry bardzo ci dziękuję.

 

poszlo na priv:)

 

A tak wogóle to gdzie kupowaliście dechy na szlunki do wieńców? Właśnie czeka mnie to bojowe zadanie :D

 

U mnie ekipa miała swoje. Ale w kazdym tartaku mozna dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś parę dni temu pytał o namiary na parapety kamienne i blaty

 

Podaję namiar do p.Darka Maleszaka --695759856

 

 

--jego firma zajmuje się : obudowywaniem kominków, rozprowadzaniem rur do DPG , ------------ MAJĄ TEŻ duży wybór KAMIENIA na błaty , schody

U mnie na razie robił rozprowadzenie / szybko, solidnie , fachowo /-------ale juz niedługo będzie obudowywał kominek

 

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie - zmieniamy filtry co miesiąc, jest jakiś wkład letni i zimowy, a reszta - to mój mąż sie tym zajmuje. .

BK dzięki za odpowiedz, ale mi własśnie chodzi o czyszczenie chemiczne instalacji nie o wymiane filtrów...to jest cos co najbardziej mnie zastanawia w went. mech.

Drogie koleżanki i koledzy - uprzejmie donoszę, iż cement ma (miał w piątek) budoskład i builderII , ze wskazaniem na budoskład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka i.w. orazscur dzięki za powitanie, miło jak czlowieka ktoś zauważa :wink: . U mnie na razieodbył się oprysk na działce, bo panowie twierdzą,że bez tego nie ma co orać. Sławojka zamówiona, tylko wciąż nie mam blaszaka.

Rozmawiałam z właścicielem firmy budowlanej , termin wolny mają, zaproponował nam za stan surowy otwarty 40 tys. (pow.145 , kubatura 878), dużo to czy mało? Podpowiedzcie coś, bo w przyszłym tygodniu mam podpisać ewentualnie wstępną umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka i.w. orazscur dzięki za powitanie, miło jak czlowieka ktoś zauważa :wink: . U mnie na razieodbył się oprysk na działce, bo panowie twierdzą,że bez tego nie ma co orać. Sławojka zamówiona, tylko wciąż nie mam blaszaka.

Rozmawiałam z właścicielem firmy budowlanej , termin wolny mają, zaproponował nam za stan surowy otwarty 40 tys. (pow.145 , kubatura 878), dużo to czy mało? Podpowiedzcie coś, bo w przyszłym tygodniu mam podpisać ewentualnie wstępną umowę.

 

 

abbet a co w tym jest, same nośne i stropy czy też dach, działówki, tarasy, schody?

 

U nas z dachem, działówkami i schodami (bez tarasów) wyszło ~35 tys. pod koniec ubiegłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to ściany nośne, działowe, schody i dach z rynnami, bez tarasów. Z tego co napisałeś, to chyba nie jest taka straszna cena, a firma wydaje się być Ok. Wstępną rozmowę prowadziłam na ich obecnej budowie, czysto, wszyscy trzeżwi (tak na oko :D ), dom prosty, a szef sam sam dzwonił i SMS-ował, żeby potwierdzić nasze spotkanie. Przy dzisiejszym wariactwie to chyba nie ma co wydziwiać, nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska kochane, teraz ja po prośbie.

 

Uciska mnie "Pan podbitka" i muszę szybko wybrać farbę do podbitki. Poradźcie która dobra ??

 

Nie muszę chyba dodawać, że na wczoraj.

 

Następny temat też na cito ale troszkę mniejsze to elewacja. Jaki tynk wybraliście, co polecacie?? Dlaczego?? Za wiele pytań?? Ale wiem, że dacie radę. :wink: :wink:

Ja mam na razie krokwie a potem będzie podbitka pomalowana lazurą v33 kolor: sosna skandynawska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka i.w. orazscur dzięki za powitanie, miło jak czlowieka ktoś zauważa :wink: . U mnie na razieodbył się oprysk na działce, bo panowie twierdzą,że bez tego nie ma co orać. Sławojka zamówiona, tylko wciąż nie mam blaszaka.

Rozmawiałam z właścicielem firmy budowlanej , termin wolny mają, zaproponował nam za stan surowy otwarty 40 tys. (pow.145 , kubatura 878), dużo to czy mało? Podpowiedzcie coś, bo w przyszłym tygodniu mam podpisać ewentualnie wstępną umowę.

 

Witaj abbeat :-)

Myślę że na obecną chwilę to dobra cena za wykonanie s.s.o. Radzę tylko spisać umowę z wykonawcą z dokładnym zakresem robót, bo potem mogą być różne kłopotliwe sytuacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę na takie rzeczy jak:

- wykonanie kominów (na gotowo czy do polaci dachu)

- sposób wykonania np. słupków przy wejściu (jesli takowe masz, czy np. z klinkieru czy betonu)

- rodzaj nadproży (gotowe, czy wylewane - za wylewane mogą doliczać)

- sposób wymurowania działówek (u mnie np. chcieli sobie doliczyć za wykuwanie gniazd pod działówki w ścianach nośnych)

- jak masz schody betonowe to uzgodnijcie czy lejecie ze stropem czy osobno, czy na różne drobne elementy betonowe (schody, nadproża, wieńce) będą kręcić beton na budowie czy zażyczą sobie gruchę

- czy fundament ocieplą czy nie

- przy ścianach fundamentowych uzgodnijcie też czy lane w ziemię, czy szalowane lub murowane, bo tu wykonawcy często sobie upraszczają...

 

dobrze byłoby żeby od razu podłączyli cię do kanalizy i wody - u nas robione to było później, po fundamentach i był to zbędny kłopot, teraz robiłabym na etapie ław i fundamentów. A jak już jestem przy wodzie, zwróć uwagę żeby rurę od wody włożyli ci w rurę kanalizacyjną fi 110. Ta rura od wody lubi pracować, jak będzie miała luz to sie nie uszkodzi (u nas sie uszkodziła ;/).

 

jak możesz poproś jeszcze o namiar na jakiś dom gdzie są już tynki. Dowiesz sie od właścicieli czy potrafią prosto ściany murować :)

 

I jak sie już rozkręci to potem z górki :D

 

pozdrófka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to ściany nośne, działowe, schody i dach z rynnami, bez tarasów. Z tego co napisałeś, to chyba nie jest taka straszna cena, a firma wydaje się być Ok. Wstępną rozmowę prowadziłam na ich obecnej budowie, czysto, wszyscy trzeżwi (tak na oko :D ), dom prosty, a szef sam sam dzwonił i SMS-ował, żeby potwierdzić nasze spotkanie. Przy dzisiejszym wariactwie to chyba nie ma co wydziwiać, nie?

Sama nie wiem czy to Ja mam takie "szczęście", mi juz druga ekipa "krzyczy" cene za s.s.o. ok.70tyś /w tym ścianki działowe, dach + podbitka, rynny oraz montaż okien dachowych/. W przyszłym tygodniu mają zaczynać a Ja cały czas myślę że to zbyt drogo? Ale chęć posiadania własnego domu jest mocniejsza.

Może u Kogoś kończy ekipa godna polecenia to jeszcze troszkę poczekam-okolice Trzebnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o namiary na kogoś do ogrodzenia i położenia kostki betonowej przed domem.

PILNE!!!!!

 

Cześć Kacha, pozdrowienia dla Męża, z którym się znamy 8) i kiedyś już mu ten namiar podawałem :D http://www.baza-firm.com.pl/dzialy/bazafirm/fullinfo.php?idk=36946&lg=_pl

 

reklamowali się ta targach budowlanych. Są z Dzierżoniowa ale pewnie mogą dojechać.

 

pozdrawiam,

Peterka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...