Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Na początku maja była mowa o granitach na parapety czy na co kto tam chce. ja akurat potrzebowałam na parapety.

 

... Multicolor (ewentualnie Vange) i tylko o te pytałam, więc o innych się nie wypowiadam.

Nie będę Wam pisać dokładnie wszystkich cen bo dużo tego ale zbierając temat "do kupy" wyszło, ze w wyrobie gotowym typu parapety (szlifowane, zaokrąglone lub proste brzegi, odwodniki, gr. kamienia - 3 cm) najtaniej jest pod Wrocławiem w Smardzowie (pod Oleśnicą). Wyszło po 490 zł brutto/ m2.

OLGRAN

Agnieszka

Witaj scur ja też interesowałam się parapetami i to dokładnie tymi które Ty też wybrałaś :D

My pytaliśmy o nie w drodze do Strzelina więc nie po stronie Oleśnicy, ale udało się nam znaleźć Vangę (chyba jednak wygląda szlachetniej niż Multikolor i jest bardziej jednolita w kolorze) po 488 brutto - tylko że w Strzelinie :wink: :-?

Czyli po doliczeniu transportu może nie być to aż tak korzystne. Chyba, żeby zamówić coś jeszcze na jeden samochód :wink:

Natomiast znaleźliśmy jeszcze pana przy zjeździe z autostrady koło Kostomłotów. Ma Vangę po 500 brutto, ale transport w cenie + oczywiście wszystkie docięcia zaokrąglenia itd.

Ciekawe czy pan ze Smardzowa przywiózłby gratis na drugą stronę miasta?!

Pozdrawiam :D Czy Tobie już pan przywiózł na miejsce parapety i są zamontowane? Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

udało się nam znaleźć Vangę (chyba jednak wygląda szlachetniej niż Multikolor i jest bardziej jednolita w kolorze)

 

My też długo staliśmy przed jedną i drugą płytą. :o

W końcu wybraliśmy Multikolor red właśnie ze względu na to, że wydawał mi sie bardziej naturalny i szlachetny. (od zawsze wiadomo: degustibus non disputantum).

Poza tym przez delikatne smugi szarości na brązowym tle pasuje i do okien i komponuje też z szarą kostką granitową lub jeśli zechcemy z kostką w tzw. barwach jesieni. Jeszcze nie zdecydowaliśmy, którą położymy przed domem.

 

był jeszcze jeden powód (choć malutki), który przechylił szalę w stronę Multikoloru. Pan powiedział nam, że 90% kupujących zamawia parapety Vanga. Wolimy być w mniejszości.

 

 

Ciekawe czy pan ze Smardzowa przywiózłby gratis na drugą stronę miasta?!

Pozdrawiam :D Czy Tobie już pan przywiózł na miejsce parapety i są zamontowane? Asia

 

Parapety są już u nas. ponieważ mamy do pana blisko a parapetów na CAŁY DOM - zaledwie 5 szt. !!! - wrzuciliśmy do swojego samochodu i przywieźliśmy sobie sami.

zamawialiśmy bez montażu.

Może w tym tygodniu będą zamontowane. Na razie zalegają w domu i nie muszę dodawać, że trochę przeszkadzają. :roll:

 

Pozdrawiam Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

as24

 

Qrcze, nie wiem po czemu ten beton mi sprzedali! Mam taką zadymę z pracą, dzieckiem i chorym psem, że nie jestem w stanie kontrolować wszystkiego. Wiem, że poszło 8,5 kubika. Za pompę na pewno liczyli i za niepełną gruchę też. Cenę będę znać jutro, jak pojadę płacić. Ostatnio jak pojechałam na Matkę Polkę (moich dwoje plus dwoje sąsiadów) to nawet upust dodatkowy dostałam! Chyba znowu zrobię dzieciakom wycieczkę :D

 

Dzięki za rady dot. instalacji. Niestety nie mam tego jeszcze przemyślanego. Ani z czego, ani jak, ani kto :( Przerąbane. Już czuję, że kilka nieprzespanych nocy mnie czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS 147 - wybacz, że nie odpowiedziałam na priv, ale brak czasu.

Jasne, nie ma problemu :wink: .

U mnie będzie podłogówka na całości parteru oprócz gabinetu (grzejnik) i kotłowni (drabinka), do tego w łazience na górze (+ drabinka) . W pozostałych pomieszczeniach na piętrze - grzejniki.

Kominek - owszem, ale bez DGP...

Ja też biłam się z myślami czy robić choć kawałek dewnianej podłogi na dole. Zrezygnowałam - dwójka małych dzieci + planowany spory pies = zniszczona podłoga. Nie zamierzam być niewolnikiem drewnianej podłogi ...

 

No własnie jestem coraz bliżej takiej decyzji. Najwyżej zaryzykuję i położę na podłogówkę deski. Jeszcze mam trochę czasu na decyzję... ;)

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was kolejne pytanie - waham sie czy nie przeniesc kominka do środka domu, byłby pomiedzy salonem, jadalnia a kuchnia.

 

http://img177.imageshack.us/img177/2599/kominekpa0.jpg

Na plus to, że lepiej byłoby rozprowadzone ciepło (chociaż jeśli zdecyduję się na płaszcz wodny nie będzie to miało chyba znaczenia), na minus to, że w oryginale jest chyba bardziej przestrzennie.

 

Co radzicie?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć grupo

Zgodnie z panującą tu tradycją dzielę się dobrym namiarem.

Wstawiłem dzisiaj okienko z pustaków szklanych do garażu.

Okienka robione są na zamówienie jako gotowy element do wstawienia jak zwykłe okno i co fajne można ułożyć sobie własny wymyślony wzór. Ma fugi wylewane z betonu a nie z Pcv jak większość gotowych

Wygląda tak:

 

http://www.albumik.pl/albumy/secam/sciany2/823884637664.jpg

 

Jeśli ktoś chce podjęć adres i telefon

 

GLASSPOL Szymanów ul. Lipowa 11 Wrocław

tel. 071 310 3000

http://www.glasspol.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam - rzeczywiście fajne,

a wiesz może czy zrobią coś większego, np. ściankę do prysznica ?

Cześć Halszka. Do kabin chyba też robią Do kabin prysznicowych mają specjalne kafle o kształcie zaookrąglonym z których wychodzą fajne łuki np do okrągłych brodzików. Ja zastanawiam się jeszcze nad ścianką wewnątrz domu.

Jak byś chciała do kabiny jakiś duży elementy jako ścianę to musisz mieść mocną podłogę w tym miejscu( a najlepiej postawić to na fundamencie) bo te moduły sporo ważą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was kolejne pytanie - waham sie czy nie przeniesc kominka do środka domu, byłby pomiedzy salonem, jadalnia a kuchnia.

Na plus to, że lepiej byłoby rozprowadzone ciepło (chociaż jeśli zdecyduję się na płaszcz wodny nie będzie to miało chyba znaczenia), na minus to, że w oryginale jest chyba bardziej przestrzennie.

Co radzicie?

 

Kilka spraw do przemyślenia:

1.dodatkowy komin= dodatkowe koszty, poza tym jak komin w tym miejscu wkomponowuje się w więźbę i strop? Nie będzie komplikacji?

2. powierzchnia zdecydowanie optycznie zmniejszona - znajomi mają podobny układ z kominkiem na środku pomiędzy salonem jadalnia i dojściem do kuchni i komunikacją - efekt ponad 40m2 (czyli sporo) zupełnie niewidoczne, wrażenie małej powierzchni. Po wizycie w ich domu wiedziałam, że będę szukała projektu z kominkiem na ścianie, ale umiejscowionej w miarę w środku domu a nie w słupie. Policz ile to zabierze miejsca : komin( coś ok.50cm)+kominek (min. 48cm +10cm odstęp od komina=min. 60cm) - daje to w zabudowie słup min. ok. 60-70cm*100-110 cm.

Jak będzie dobry kominek, to sobie poradzi i przy scianie, a DGP można zrobić z wentylatorem, a nie tylko grawitacyjne (jeżeli będziesz je robić). A z płaszczem - to tak jak mówisz - bez znaczenia jest miejsce.

Dobrze sie zastanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff, ale tu fajnie, witam i pozdrawiam. Ja buduję niedaleko Wrocławia, dopiero etap fundamentów, ale już korzystam z Waszych opinii, na przykład dotyczących ogrzewania podłogowego. Dotychczas miałem robić płaszcz i w salonie deski. Nie wiem teraz.... czasem myślę że kiedyś może skończę, i udam się od razu do czubków.....a tak swoją drogą - spotykacie się gdzieś?...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam - naprawdę śliczne to okno wiele bym dała za taką ściankę koło pryszniaca ale niestety nie zrobiliśmy tam fundamentu :(

 

 

kulka

znaczy sie drzwi trzeba wybrać w maju, najpóźniej czerwcu (chyba że planowaliście naturalną, bo my raczej nie więc teoretycznie jest chyba jeszcze miesiąc)

 

a tak poza tym wszystko tak leci do góry że chyba kupię wszystko co mi jeszcze będzie potrzebne włanie z regipsami, farbami, kostką, podłogami i dywanami bo to przeciez zwariowac można...

 

Xena ja rozumiem podwyżka 5-10 % na rok, ale 30% i to pewnie nie koniec w tym roku ... toż to jakiś obłęd :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS 147 ten kominek wg. mnie aż się prosi dać narożny (tzn. przesunąc go w lewo do końca ściany . Wg mnie na środku pokoju nie pasuje ,a w obecnym miejscu zostanie kawałek ściany do zabudowania i kominek będzie mało widoczny. Dlatego proponuje narożny(obojętnie czy z szybą panoramiczną ,pryzmatyczną czy zwykły).Miałem dokładnie ten sam problem i przestawiłem kominek ok 1 m też w lewo do rogu robiąc narożny.popatrz na moje wypociny na zdjęciach. Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam w oryginale w projekcie tak jak ty chcesz zmienić (kominek) i przesunęłam na ścianę - uważam że jest dużo lepiej, w pokoju jest dużo miejsca, zmieściła się duży zestaw wypocznkowy 3+2+1. Kominek psowodowałby zmniejszenie pokoju

Ważna jest możliwość wpięcia w komin - przemyśl to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam czy to oznacza, że zbudowanie takiej ścianki z luksferów w łazience na górze (jako obudowa prysznica) może okazać się za ciężkie?! :(

Nie chcę wprowadzić Cię w błąd. Coś takiego mówił mi własciciel glasspolu podczas rozmowy - chciałem robić sciankę działową z tych pustaków i sugerował że powinien być fundament, ale czy do scianki w kabinie prysznicowej też ma być nie wiem. Zadzwoń lub podjedz i porozmawiaj z szefem - nazywa się Maciej Załuski na pewno podsunie Ci jakieś ciekawe rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...