Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie.

 

Facet który będzie nam robił podjazdy i tarasy proponuje nam tzw. odpady granitowe twierdząc, że wygląda to bardzo ładnie i jest wiadomo-trwałe jak to granit, a wyjdzie nam taniej niż kostka.

 

 

 

czy ja też mogę prosić namiar na priv.. z jakimś orientacyjnym kosztem jaki wam podał ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, kolejny big problem, oczywiście liczę na Was.

 

ponieważ dobudowuję połównke poonimieckeigo bliźniaka, nad nową częścią mam terrivę a nad starą strop drewniany. Nasz majster od stanu surowego zostawia nas właśnie z belkami stropowymi, mamy sobie umówic inna ekipę, która nam nabije płyty OSB, połży styropian i nabije drugie płyty (a od spodu karton gips).

Macie może pomysłjaka to mogła by byc ekipa? czy od wylewek i posadzek czy o d k-g?

 

A moze macie namiar??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że robił z odpadów kostki p. Warchlewski z Trzebnicy oraz układał u mnie różne wielkości kostki na podjazdy i ścieżki.Jest dość tani i wie co z kostką należy zrobić.Polecała go Ivonesca gdzie jej bardzo dziękuje za namiary. Kostkę w Strzegomiu również miałem namiary od Ivo .Jak wygląda widać na zdjęciach.Wiech

Czy można ładnie poprosić o kontakt do pana Warchlewskiego z Trzebnicy? Może być na priv :D Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulko, Wiech,

 

i ja też namiar na fachowca od odpadów granitowych chcę...

 

I jeszcze mam pytanie - jak teraz cenowo wygladają tynkarze? Czy ktoś moze podzielić się informacjami: tynki cementowo-wapienne kontra gipcowe, + i -.

Czy to prawda że--------

tynki c-w są zdrowsze (napewno drozsze, bo trzeba na nie gładzie gipsowe kłaść)

 

tynki gipsowe są miękkie, byle uderzenie powoduje wgniecenia?

:roll:

 

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tynki gipsowe są miękkie, byle uderzenie powoduje wgniecenia?

:roll:

 

Natalia

 

Tak to prawda i to jest okropne.

Marudzę mojemu mężowi, że takie wymyślił i teraz stresować się trzeba na każdym kroku i uważać.

I wkurza mnie to okropnie.

 

:evil: :evil: :evil:

 

Cenowo już nie jestem na topie więc nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulko, Wiech,

 

i ja też namiar na fachowca od odpadów granitowych chcę...

 

I jeszcze mam pytanie - jak teraz cenowo wygladają tynkarze? Czy ktoś moze podzielić się informacjami: tynki cementowo-wapienne kontra gipcowe, + i -.

Czy to prawda że--------

tynki c-w są zdrowsze (napewno drozsze, bo trzeba na nie gładzie gipsowe kłaść)

 

tynki gipsowe są miękkie, byle uderzenie powoduje wgniecenia?

:roll:

 

Natalia

tak natalia, a najlepsze są wapienno cementowe, niestety ja nie znalazłam nikogo w ludzkiej cenie i czasie co by mi te tynki zrobił, więc mam w większości domu gipsowe, a szkoda

a na wapienne tynki kładzie się również gładź wapienną......

 

wapnop wysusza, wapna nie lubi grzybuś i pięknie pachnie.

(chociaż tyle, że zrobię sobie wapienne tynki na strychu...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam Was zapytać czy też macie taką sytuację jak ja na skrzynce priv. Muratora.

Folder "wysłane" mam pusty (chociaż powinien byc pełniutki) a

wszystkie wiadomości, które powinny być w nim są w folderze "do wysłania".

I tak już od kilkunastu dni. Nie podoba mi się. :o

 

Ja też tak mam :o , ale nie zwracałm na to wcześniej uwagi, więc nie wiem jak było poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anjamen - stemple: Piszkawa,pow. Oleśnicki 601-562-350, Bukowice, pow. Milicki - 71/383-45-63.

 

A teraz w sprawie tynkarzy. Ktoś na forum podał namiary na tynkarza M. Gocławskiego(602-791-865) Ja dzisiaj do niego dzwonię, a on mowi, że się tym nie zajmuje, a inwestorzy bez przerwy do niego dzwonią. Ja grzebie dalej - to czym pan się zajmuje? ( myślę -moze posadzki) A on mówi - jestem AKTOREM z Warszawy. :o Obiecałam mu sprostować na forum tą informacje. Śmiałam sie potem pół dnia. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Facet który będzie nam robił podjazdy i tarasy proponuje nam tzw. odpady granitowe twierdząc, że wygląda to bardzo ładnie i jest wiadomo-trwałe jak to granit, a wyjdzie nam taniej niż kostka.

Czy ktoś coś wie na ten temat? Albo ma, albo zna kogos kto ma i moze napisac jakieś ZA lub PRZECIW?

 

Właśnie od paru dni chciałam się podzielić moim rozpoznaniem terenu w Strzegomiu, ale komp tak kiepsko mi chodził, że napisanie postu trwało cały dzień :evil: W związku z tym już się poprawiam :D

Kulka mam odpowiedź na Twoje pytanie - odpady granitowe są super!!! Byliśmy, oglądaliśmy i kupimy napewno!!! Są to nieregularne kształtem kawałki granitu które zostają im po cięciu skały na kostki. Są w miarę drobne - tylko pan od razu uprzedził, że będą bardziej czaso i pracochłonne w układaniu (trzeba się trochę pobawić żeby ładnie do siebie pasowały i wyglądały w końcowym efekcie) :wink:

Poza tym jeszcze mają jedną piękną cechę - są tanie!!! :lol: Tona kostki 8/10 kosztuje 240+VAT, a odpad 30zł :wink: Komu się podoba?

A ten pan sam tę kostkę Ci załtwi i przywiezie?

A co do trwałości to mówili nam, że trzeba to umieścić na betonie żeby się nie rozjeżdżała. Najbezpieczniej :wink:

Natomiast już zrobionej kostki nie widziałam, ale myślę, że powinno być ładnie.

A czy mogłabym poprosić o namiar na tego pana - możeby nam coś ułożył :D

 

hmm...... 30 zł

tanio, a myslicie że taki odpad granitowy to i na ogrodzenie by sie nadał? (mur?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz w sprawie tynkarzy. Ktoś na forum podał namiary na tynkarza M. Gocławskiego(602-791-865) Ja dzisiaj do niego dzwonię, a on mowi, że się tym nie zajmuje, a inwestorzy bez przerwy do niego dzwonią. Ja grzebie dalej - to czym pan się zajmuje? ( myślę -moze posadzki) A on mówi - jestem AKTOREM z Warszawy. :o Obiecałam mu sprostować na forum tą informacje. Śmiałam sie potem pół dnia. :lol:

 

już myślałam, że to ja, zafundowałam tobie ten kabaret,

ale nie, ode mnie miałaś dobry numer :lol: :lol: :lol:

 

A w ogóle, to może ktoś ma do zareklamowania hurtownię z osprzętem elektrycznym,

oczywiście dobrym i po dobrych cenach :roll:

chodzi o gniazdka i kontakty 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje namiary na p. Warchlewskiego Stanislawa 071-387-48-11. kostke układał mi 1 rok temu .Z odpadów myslę że też można zrobić murki (najlepiej plaskie kawałki granitu.zarowno do oblożenia murka cementowego jak i wykonania murka oporowego.Można tez zrobić w odległości np. -30 cm od ściany domu cokół z kostki granitowej a przestrzeń między ścianą a cokołem wypełnić kamieniem otoczakowym lub grubym żwirem. W tym roku już chyba nie zdąże to zrobić ale w przyszłym roku mam taki zamiar.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...