Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam

czy możecie mi poradzic skąd wziąc stemple? Czy pozyczaliście czy kupowaliście, jesli pozyczaliscie to skad i ile ta przyjemnosc kosztuje.

potrzebuje 250 szt-2,8m i 50szt.- 3m, a może komuś są juz niepotrzebne i może sprzedać. Z góry dziękuje za informacje i pozdrawiam

 

rozejrzyj się po okolicznych budowach i odkup takie uzywane. Tylko trzeba mieć przyczepkę żeby to dowieść na swojąbudowę.

Ja brałem po okolo 35stempli na raz na przyczepkę.

 

Widzialem stemple miesiąc temu w jakimś składzie na krakowskiej a moze opolskiej koło parku wschodniego ale cena masakryczna 9zł/szt a takie solidniejsze bale to nawet 15zł/szt

 

ostatnio pytałem w tartaku w prusachjak kupowałem deski bo chcialem dodtkowo 30szt to nic nie mieli - może w innym tartaku?

 

takie używane powinny być po okolo 4-5zł/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję wszem i wobec, ze u nas juz po posadzkach :))))

 

Wszystkim jeszcze dzisiaj odpowiem na maile, pw i na forum - obiecuję:)

 

Pusto było bez Ciebie. :(

 

A gdzie się Hania podziała??

Bez niej Kulka i.w. to nie kulka - poznać nie można !!!

 

Oj działo sie działo:) Zaraz jedziemy z Hania wybrac kamien do kominka do Jakaru na Szczecińskiej, wracamy i na wszystko odpisujemy:))

 

P.S. Hania juz jest:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agiis kiedy byliśmy w kamieniołomie w Strzegomiu to pytaliśmy też o materiał na ogrodzenie. Jednak na razie temat zostawiamy otwarty, bo z tego co mogłoby się nadawać wychodzi jednak drogo :-? Moim (i pana, który się tym na codzień zajmuje w kamieniołomie), zdaniem jeśli chodzi o odpady to są zdecydowanie za małe. Oczywiście wszystko można, tylko, że taki słupek ma pewną objętość, a kamień waży czyli ton mogłoby wyjść naprawde sporo, a do tego jeszcze byłoby to napewno bardzo czasochłonne i oczywiście jeszcze zabawa z dopasowywaniem nie równych powierzchni i kształtów. Poza tym między słupkami jeszcze chciaż niski murek i ... no dużo tych ton dużo.

Nie wiem jak do tego podejść, my jeszcze się pozastanawiamy, bo słupki granitowe bardzo by nam pasowały do reszty koncepcji :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, podpowiedzcie coś w temacie bram garażowych, segmentowych, niedrogich...

 

Co wybraliście?

 

Hoermann, Novoferm, Wiśniewski chyba strasznie drogi

 

halszka.ka

 

Jak się miewają twoje drzwi wejściowe? Możesz ni napisać na priv ile kosztowały? Sprawdzałaś może ceny Hoermana na podobne drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, podpowiedzcie coś w temacie bram garażowych, segmentowych, niedrogich...

 

Co wybraliście?

 

Hoermann, Novoferm, Wiśniewski chyba strasznie drogi

 

 

Zerknij tutaj Koalka.

wczoraj komuś odpowidałam.

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1839988&highlight=krispol#1839988

 

POzdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agiis kiedy byliśmy w kamieniołomie w Strzegomiu to pytaliśmy też o materiał na ogrodzenie. Jednak na razie temat zostawiamy otwarty, bo z tego co mogłoby się nadawać wychodzi jednak drogo :-? Moim (i pana, który się tym na codzień zajmuje w kamieniołomie), zdaniem jeśli chodzi o odpady to są zdecydowanie za małe. Oczywiście wszystko można, tylko, że taki słupek ma pewną objętość, a kamień waży czyli ton mogłoby wyjść naprawde sporo, a do tego jeszcze byłoby to napewno bardzo czasochłonne i oczywiście jeszcze zabawa z dopasowywaniem nie równych powierzchni i kształtów. Poza tym między słupkami jeszcze chciaż niski murek i ... no dużo tych ton dużo.

Nie wiem jak do tego podejść, my jeszcze się pozastanawiamy, bo słupki granitowe bardzo by nam pasowały do reszty koncepcji :wink: :D

 

masz racje, brzmi sensownie, w końcu to i tak na tony idzie :-?

a gdyby tak słupek z betonu a tylko dookoła granit poukładać? jak kafelki tylko na grubszej warstwie?

ech... trzeba było ogrodzenie robic albo od razu albo przynajmniej rok temu, wtedy spokojnie bysmy w 5 tys. się zmieścili z bramą i mechanizmem 8) a teraz? paranoja z tymi cenami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje namiary na p. Warchlewskiego Stanislawa 071-387-48-11. kostke układał mi 1 rok temu .Z odpadów myslę że też można zrobić murki (najlepiej plaskie kawałki granitu.zarowno do oblożenia murka cementowego jak i wykonania murka oporowego.Można tez zrobić w odległości np. -30 cm od ściany domu cokół z kostki granitowej a przestrzeń między ścianą a cokołem wypełnić kamieniem otoczakowym lub grubym żwirem. W tym roku już chyba nie zdąże to zrobić ale w przyszłym roku mam taki zamiar.Wiech

 

jak rozumiem ten pan układa zarówno kostke jak i odpady, sam dowozi materiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...