Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ostrzegam przed drzwiami Porty. Ja mam zewnętrzne z Porty - cena była niska, i to mnie skusiło, ale jakościowo nie są najlepsze. Wiecznie są problemy z zamykaniem - w zimie ciężko się zamykają, drewno cały czas pracuje, wiecznie trzeba je regulować.

Chociaż są ładne.

Teraz to kupiłabym drzwi z Cala.

A wewnętrzne - ładne i tanie, bardzo tanie ...

ale czekaliśmy prawie trzy miesiące. Porta słynie z tego że ma gdzieś klientów bo ma ich dużo, więc się specjalnie nie przejmuje reklamacjami.

Dwa-trzy miesiące czekania to norma. Chyba że ma się szczęście i drzwi przyjda na czas. Kupowaliśmy w zaprzyjaźnionek firmie, która współpracowała z Budusem na ślężnej. Tam są takie terminy realizacji. I reklamacje, awanturowanie się (dosłownie) nic nie dało.

Robiliśmy awantury ale to nic nie dało. Wprowadzaliśmy się bez drzwi wewnętrznych - byłam wściekła, bo wstawianie drzwi wiązało się z łażeniem panów montażystów po domu, kuciem, domalowywaniem etc.

 

Beatko ale z wewnętrznych też nie jesteś zadowolona?? Coś się z nimi dzieje? Bo, że Twoje piękne są - nie zaprzeczysz. :)

 

Ja w Budusie na ślężnej czekałam 6 tyg. i też była lekka obsuwa w terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

My zewnetrzne kupilismy własnie CAL-a.

słyszalam wlasnie, ze PORTA to tylko do wewnatrz, nigdy na zewnatrz (od dystrybutora porty).

 

Forumoy Jareko tez pisze, zewnetrzne porty to nie za dobry pomysł, ale wewnetrzne jak najbardziej - tylko terminy.

 

Dlatego ja juz chce zamawiac. Nie wiem jak pozostali, ale ja chce je montowac po pracach mokrych (malowanie) i wykonczenowce-na koncu, a przed przeprowadzka (połowa wrzesnia).

 

A 6 tygodni to jak sie juz zammowi - bedzie ok.

awet obsuwa bedzie mi na reke :wink:

3,5 miesiaca - to im na pewno wystarczy:)

 

Xena-cennik jest na stronie. policz sobie cene netto skrzydla+oscieznicy, odejmij rabat, dodaj 7 % vat.

Potem dam znac na ile udalo mi sie zbic montaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś ostatnio kupował bloczki silikatowe 24cm? Jak to aktualnie wygląda cenowo? Chcę mieć porównanie w stosunku do tego co oferuje mi hurtownia :wink: .

 

Drugie pytanie - chcę mieć schowane rolety w oknach - możecie polecić jaki system jest godny uwagi? Czy rolety pasują tylko do danego rodzaju okien (ten sam producent rolet i okien)?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc na chwile obecną montaz to 100 zł netto /szt jezeli tyle drzwi by facet montował (autoryzowany montazysta porty - gwarancja 24 m-ce)

 

TS147 - murując ściany trzeba zrobić większy otwó tak o wysokość jednego nadproża i doppiero montowac wspomniane nadproże. Wtedy rolety ekegancką są schowane w ścianie.

 

jezeli chces roletę o takiej samej struturze np. słojów drewna jak okno - to lepiej w tej samej firmie.

 

Jezeli np. tak jak my do okien orzech zamówisz rolety brązowe - to pewnie ma to mniejsze znaczenie, aczkolwiek my zamawialiśmy w tej samej firmie i montaz miał miejsce tego samego dnia i okien i rolet (i bramy garazowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolety bez kłopotu można schować pod ocieplenie ściany. Trzeba tylko zakupić odpowiednie nadproża. Niestety każdy z producentów okien stosuje inne wymiary puszek na rolety i trzeba wykonać wszystko pod konkretną firmę.

Mnie polecono system Integra. Według opinii montażystów najmniejsze starty ciepła i nie ma skraplania się wody wewnątrz.

 

U mnie wygląda to tak :

 

http://foto.onet.pl/5i0cv,o88y0yodydy0,6ipmi,u.html

 

http://foto.onet.pl/5i0cv,o88y0yodydy0,6iplw,u.html

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolety bez kłopotu można schować pod ocieplenie ściany. Trzeba tylko zakupić odpowiednie nadproża. Niestety każdy z producentów okien stosuje inne wymiary puszek na rolety i trzeba wykonać wszystko pod konkretną firmę.

Mnie polecono system Integra. Według opinii montażystów najmniejsze starty ciepła i nie ma skraplania się wody wewnątrz.

 

U mnie wygląda to tak :

 

http://foto.onet.pl/5i0cv,o88y0yodydy0,6ipmi,u.html

 

http://foto.onet.pl/5i0cv,o88y0yodydy0,6iplw,u.html

 

:D

 

O coś takiego właśnie mi chodzi - jaka firma będzie Ci montować rolety/okna?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147 - Wybrałem Sokółkę. załatwiają również montażystów, którzy robią kompleksowo : okna, rolety + dachowe.

 

Mam prośbę - możes mi podesłać na nich namiar? Kontaktowałeś się z Centralą http://www.sokolkasa.pl czy jest może jakis regionalny przedstawiciel?

 

Pzdr,

TS

 

 

Mają swój regionalny punkt w Radwanicach ul. Wrocławska 119 A. tel. 071 311-77-51

 

Mój wykonawca wziął wymiary rolet i pod to przygotował nadproża w całym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogumiła

 

Dzięki za info, witam równiez sąsiadkę:)

 

U mnie problem jest tego typu, że ja jestem na etapie zalanego stropu, i na dalszy etap budowy potrzebuje prąd, nie mam też póki co elektryka do instalacji wewnętrznych, może mogłabyś mi kogoś polecić?

 

Odezwij się na priva jak coś.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przestrzec wszystkich przed pomysłami zamawiania okien w firmie Sokółka. Tak bezczelnego i bezmyślnego podejścia jeszcze nie doświadczyłem.

Okna zamówione i zaliczkowane w lutym miały być na początku maja. Pod koniec

kwietnia telefon. że przepraszają ale z powodu braku mocy przerobowych będzie opóźnienie 3 tygodnie. Szlak mnie trafił bo fachowcy "stoją w blokach" i czekają tylko na zamknięcie domu. Wczoraj dzwonię gdzie są moje okna i rolety a oni mówią, że będą w stanie dostarczyć około połowy lipca.

Nie będę cytował jaka potem była wymiana zdań. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przestrzec wszystkich przed pomysłami zamawiania okien w firmie Sokółka. Tak bezczelnego i bezmyślnego podejścia jeszcze nie doświadczyłem.

Okna zamówione i zaliczkowane w lutym miały być na początku maja. Pod koniec

kwietnia telefon. że przepraszają ale z powodu braku mocy przerobowych będzie opóźnienie 3 tygodnie. Szlak mnie trafił bo fachowcy "stoją w blokach" i czekają tylko na zamknięcie domu. Wczoraj dzwonię gdzie są moje okna i rolety a oni mówią, że będą w stanie dostarczyć około połowy lipca.

Nie będę cytował jaka potem była wymiana zdań. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przestrzec wszystkich przed pomysłami zamawiania okien w firmie Sokółka. Tak bezczelnego i bezmyślnego podejścia jeszcze nie doświadczyłem.

Okna zamówione i zaliczkowane w lutym miały być na początku maja. Pod koniec

kwietnia telefon. że przepraszają ale z powodu braku mocy przerobowych będzie opóźnienie 3 tygodnie. Szlak mnie trafił bo fachowcy "stoją w blokach" i czekają tylko na zamknięcie domu. Wczoraj dzwonię gdzie są moje okna i rolety a oni mówią, że będą w stanie dostarczyć około połowy lipca.

Nie będę cytował jaka potem była wymiana zdań. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...