Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

grupo...

 

ma ktoś może nr telefonu do P. Bereżańskiego od ogrodzeń siatkowych. Bo mam tylko stacjonarny a musiałabym się z nim jak najszybciej skontaktować...

 

kulko, ja myślę że jak będziemy tyyyyyle drzwi zamawiać to powinnaś chyba jakiś prezent dostać od sprzedawcy z którym rozmawiasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie czy macie pomysł co to za pasożyt rośnie na lisciach mojej Lipy? :o

http://img245.imageshack.us/img245/4428/male1sg8.jpg

 

Jak to wytępić? To roślina/ larwa?

 

Pzdr,

Adam

 

zadaj to pytanie w wątku pogotowie ogrodnicze Mirka w "Pamietajcie o ogrodach"

....a to w ogóle lipa jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulko - w Womagu wybrałam płytki hiszpańskie Baldocer seria Durango (do górnej łazienki) - 49zł/m2 (są w dzienniku), gres włoski firmy Del Conca (10,5mm grubości w najwyższej V klasie ścieralności) - ok. 125zł za wymiar 30*60, ja wybrałam kolor (KY9), który mi sprowadzali, ale kolory, które mają na magazynie są w okolicach 99zł. Do tego będę miała dobrane płytki z tej samej fabryki KY chyba 5 :-) za ok. 90zł do małej łazienki. Do wyboru jest chyba 10 wersji kolorystycznych tych gresóww tej serii (są też inne serie). Gres jest super. Mój kafelkarz powiedział, że będzie wieczny - to samo mówiła pani w sklepie.

Xeno- cement wychodzi worek za 16,50zł (40worków/tonę). Czyli i tak nieźle, a myślałam że przepłaciłam :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grupo...

 

ma ktoś może nr telefonu do P. Bereżańskiego od ogrodzeń siatkowych. Bo mam tylko stacjonarny a musiałabym się z nim jak najszybciej skontaktować...

 

kulko, ja myślę że jak będziemy tyyyyyle drzwi zamawiać to powinnaś chyba jakiś prezent dostać od sprzedawcy z którym rozmawiasz :)

 

Ja mysle ze klamexczki w super cenach powinnismy dostac 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Womagu wybrałam płytki hiszpańskie Baldocer seria Durango (do górnej łazienki) - 49zł/m2 (są w dzienniku), gres włoski firmy Del Conca (10,5mm grubości w najwyższej V klasie ścieralności) - ok. 125zł za wymiar 30*60, ja wybrałam kolor (KY9), który mi sprowadzali, ale kolory, które mają na magazynie są w okolicach 99zł. Do tego będę miała dobrane płytki z tej samej fabryki KY chyba 5 :-) za ok. 90zł do małej łazienki. Do wyboru jest chyba 10 wersji kolorystycznych tych gresóww tej serii (są też inne serie). Gres jest super. Mój kafelkarz powiedział, że będzie wieczny - to samo mówiła pani w sklepie.

witaj sąsiadko :-)

chyba warto zainwestować w dobry gres......widzę po moich zwykłych tanich płytkach w kuchni, że po 3 latach uzytkowania kruszą sie przy niektórych brzegach, tj. np. przy cokoliku (nie powiem w ten cokolik pewnie szurnęlo coś z nastawieniem na odkurzacz ;-) ) ale mimo to chyba nie powinien się wyszczerbić :cry:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 8 tygodni, to może i ja się podepnę pod te drzwi?

 

u mnie będzie 10 sztuk

 

 

ale to nic pewnego jeszcze, musze się namówić z mężem.

 

A mozna zam owić z późniejszym terminem dostawy? bo tynkarzy jeszcze nie mam umówionych i nie wiem czy 8 tyugodni to jednek nie za wcześnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braliśmy u Mikołajczyka na Legnickej. Dostawa okien w terminie, okna bez uszkodzeń, sprawny montaż.

 

Panowie przez pomyłkę zamontowali odwrotnie 2 okna a ja mimo że byłam na budowie nie zauważyłam, ale z poprawką nie było najmniejszych problemów.

 

Sugerowałabym jedynie sprawdzić klamki czy nie mają uszkodzeń bo u nas 4 klamki idą do wymiany bo przyjechały uszkodzone.

 

Mimo że płaciliśmy 100% przedpłaty żeby dostać zimowy rabat, żadnych problemów z dostawą choć można by się zastanawiać jak to będzie przy zapłacie z góry.. Tak że polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znowu pytania :) .

 

W oryginale w projekcie mam ścianę 24cm Silki + ocieplenie 12cm. Z racji problemów z silką byc może bede zmuszony wybrac jednak Porotherm 24cm. i tu pierwsze pytanie - czy w dwuwarstwowej scianie taka szerokosc sciany nosnej z Porothermu wystarczy (wiadomo, ze silka jest znacznie ciezsza)? Czy lepiej zamienic go na 30, 36 + ocieplenie?

 

Drugie pytanie - jaki jest aktualnie trend dawania grubosci ocieplenia w scianie dwuwarstwowej? Rok temu bylo to 12cm, w tym (ja sam tyle chce dac) 15cm. Warto dac wiecej? W skladzie budowlanym namawiaja mnie na 20cm :o .

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znowu pytania :) .

 

W oryginale w projekcie mam ścianę 24cm Silki + ocieplenie 12cm. Z racji problemów z silką byc może bede zmuszony wybrac jednak Porotherm 24cm. i tu pierwsze pytanie - czy w dwuwarstwowej scianie taka szerokosc sciany nosnej z Porothermu wystarczy (wiadomo, ze silka jest znacznie ciezsza)? Czy lepiej zamienic go na 30, 36 + ocieplenie?

 

 

 

Drugie pytanie - jaki jest aktualnie trend dawania grubosci ocieplenia w scianie dwuwarstwowej? Rok temu bylo to 12cm, w tym (ja sam tyle chce dac) 15cm. Warto dac wiecej? W skladzie budowlanym namawiaja mnie na 20cm :o .

 

Pzdr,

TS

 

Lepiej porozmawiaj z kierownikiem lub wykonawcą. Dużo zależy od fundamentów ale teoretycznie powinno być OK.

24cm na ścianę to trochę cieniutko. Może dlatego proponują styro 20cm.

Ja bym rozważył 30cm + 12 lub 15 cm styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znowu pytania :) .

 

W oryginale w projekcie mam ścianę 24cm Silki + ocieplenie 12cm. Z racji problemów z silką byc może bede zmuszony wybrac jednak Porotherm 24cm. i tu pierwsze pytanie - czy w dwuwarstwowej scianie taka szerokosc sciany nosnej z Porothermu wystarczy (wiadomo, ze silka jest znacznie ciezsza)? Czy lepiej zamienic go na 30, 36 + ocieplenie?

 

Drugie pytanie - jaki jest aktualnie trend dawania grubosci ocieplenia w scianie dwuwarstwowej? Rok temu bylo to 12cm, w tym (ja sam tyle chce dac) 15cm. Warto dac wiecej? W skladzie budowlanym namawiaja mnie na 20cm :o .

 

Pzdr,

TS

 

Ja mam ścianę 24cm silikaty z Ludynii. Do tego 15cm styropianu termoorganiki Platinum+ (lambda 0,031) co daje w przeliczeniu ok. 20cm ekwiwalent zwykłego styropianu EPS 70. Przy 20cm docieplenia okna są już mocno schowane w murze, co wpływa na estetykę i nie każdemu może się podobać. 15cm wygląda ok.

Kulka też ma 15cm Platinum+ :-).

Jeżeli będziesz brał Porotherm - jest cieplejszym materiałem - dałabym 15cm zwykłego styro, lub 12cm Platinum+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Jesteśmy na etapie kuchni i łazienek

 

Zaczeliśmy od MEBLI RUST na Bielanach -cena bardzo wygórowana, ale przynajmniej wiemy już czego szukać. Może macie namiary na jakieś tańsze salony kuchenne albo stolarzy którzy pracują na systemach firmy BLUM. Jutro wybieramy się do BRW.

Domar na Braniborskiej

 

Jeżli chodzi o łazienki to byliśmy już w Cermagu na Strzegomskiej, Karmelkowej, Mińskiej (ARMALUX),Popowickiej oraz na Bielanach.

Czy jeszcze coś nam zostało do obejrzenia?

Monotrading na Wodzisławskiej

Pozdrawiam i życzę słusznych wyborów

Pozdrawiam ARTUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147 ja również w 100% popieram przedmówczynie :wink: Silka sama w sobie jest zimna i dlatego trzeba ja sporo mocniej docieplać. Natomiast porotherm jest cieplejszy i spokojnie wystarczy standardowe ocieplenie. A z tą grubością styropianu to nie do końca tak. Nie wystarczy dać najgrubszy i już jest super. Trzeba popatrzeć na różnicę w cenie (stosunek grubiej do drożej za mat.) i tak jak pisała Kulka estetykę wykończenia (tak mocno osadzone okna nie będą ładnie wyglądały). Moim zdaniem 24+12 spokojnie wystarczy (możesz ewentualnie zaszaleć z platinum+, ale teraz cena jest naprawdę kosmiczna :-? i nie wiem czy aż tak warto :wink: ). Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...