Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

gdzie kupowaliście okna dachowe w dobrej cenie? Warto oszczędzić i szukać czegoś innego niż velux lub fakro?

Witaj!

Ja też polecam C-Gips na Krakowskiej. Mieli naprawdę najlepsze ceny. A co do oszczędzania to uważam, że nie koniecznie cena jest aż tak wygórowana, że warto oszczędzać akurat w tym momencie.

Okien lepiej nie wymieniać za chwilę tylko "kupić i zapomnieć" :wink:

A tak w ogóle to słyszałam od fachowca, że Roto jest lepsze od Fakro, więc Velux, Roto, Fakro w kolejności. Ale oczywiście wszystko zależy od Ciebie :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy macie pomysł co to za pasożyt rośnie na lisciach mojej Lipy? :o

http://img245.imageshack.us/img245/4428/male1sg8.jpg

 

Jak to wytępić? To roślina/ larwa?

 

Pzdr,

Adam

 

Witaj Adam,

nie pomogę Ci w kwestii pasożyta :cry: ale za to mogę Ci powiedzieć, że to na pewno nie jest lipa. :roll: :roll:

 

Lipa ma zupełnie inny kształt liści i wygląda tak:

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/15/Koeh-139.jpg

 

To Twoje, tak ze zdjęcia wygląda na grab. ... ???

Porównaj

 

http://www.drzewapolski.pl/Drzewa/Grab/grab_liscm.gif

 

oraz

http://www.drzewapolski.pl/Drzewa/Grab/grab_kwiatm.gif

 

POzdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) dołączam się do pytania o robociznę przy płytkach..

 

.. a może jakieś namiary na płytkarzy radzących sobie z gresem :wink:

 

 

Dorka

 

Cześć Dorotko.

Przyjeżdżają i ....... w zależności od stopnia trudności ....... wyceniają całość a nie za m2.

 

U mnie robił Pan Zenek Dawidowicz polecany na forum. Jest na liście misiów. Przesympatyczny, kulturalny, inteligentny, słowny, fachowy, szybki (błyskawica!!!). Całe 8 -10 godzin biega, w rękach mu się pali. No fajny gość, po prostu. :lol: :lol: :lol:

Ale jest z nim problem nie chce przyjeżdżać w nasze rejony. Jest z Bielan i twierdzi, ze mu za daleko (szczególnie korki go dobijają). Ma sporo pracy i terminy odległe. Mimo tego bardzo polecam !!!

 

POzdrawiam

agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ścianę 24cm silikaty z Ludynii. Do tego 15cm styropianu termoorganiki Platinum+ (lambda 0,031) co daje w przeliczeniu ok. 20cm ekwiwalent zwykłego styropianu EPS 70. Przy 20cm docieplenia okna są już mocno schowane w murze, co wpływa na estetykę i nie każdemu może się podobać. 15cm wygląda ok.

Kulka też ma 15cm Platinum+ :-).

Jeżeli będziesz brał Porotherm - jest cieplejszym materiałem - dałabym 15cm zwykłego styro, lub 12cm Platinum+.

 

Dzięki za wszystkie opinie. Zdecydowałem się, że jesli uda się kupić Silkę to bedzie 15cm platinium + (ewentualnie 15cm welny), a jeśli porotherm to sciana 24/30cm +12cm platinium+.

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj Adam,

nie pomogę Ci w kwestii pasożyta :cry: ale za to mogę Ci powiedzieć, że to na pewno nie jest lipa. :roll: :roll:

 

Lipa ma zupełnie inny kształt liści i wygląda tak:

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/15/Koeh-139.jpg

 

To Twoje, tak ze zdjęcia wygląda na grab. ... ???

 

POzdrawiam

Agnieszka

 

No właśnie już na "Pamietajcie o ogrodach" powiedziano mi, ze to raczej nie jest lipa :wink: - oni stawiaja na wiąz. Myślisz, ze to jednak grab?

 

Muszę pójść na działkę kiedyś z jakimś atlasem drzew :wink: .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie już na "Pamietajcie o ogrodach" powiedziano mi, ze to raczej nie jest lipa :wink: - oni stawiaja na wiąz. Myślisz, ze to jednak grab?

 

Muszę pójść na działkę kiedyś z jakimś atlasem drzew :wink: .

 

Pozdrawiam

 

 

Czy ja wiem? :o :o W sumie tyż podobne. :wink:

 

Sam zobacz. To jest wiąz

 

http://www.atlas-roslin.pl/gatunki/Ulmus_minor.htm

 

to grab:

 

http://www.atlas-roslin.pl/gatunki/Carpinus_betulus.htm

 

No to sobie teraz wybierz.

 

:wink: :wink:

 

hej, hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzamy się do zakupu szamba polecanego na tym forum z firmy http://www.szambo.probud.pl/ mają rzeczywiście dobre ceny. Transport z Poręby do Wrocławia to koszt 900zł przy zakupie 2 szt. W chwili obecnej przyjmują zamówienia na sierpień. Może ktoś byłby zainteresowany?

 

czesc doska, ja wlasnie dzis zamowilam szambo w probudzie, byloby fajnie gdyby udalo sie polaczyc transport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro_K - kupowałam Platinum w lutym po 196zł/m3 brutto, więc cena mnie jeszcze nie zabiła :roll: . Nie wiem po ile chodzi teraz, jeżeli zwykły EPS70 (FS15 dawny) jest po 180-190zł. m3 z Vat.

Jeżeli chodzi o FS20, czyli obecnie EPS100 :-) - to spróbuj kupić go w cenie niższej niż ok. 240zł. Ma przy tym zdecydowanie gorsze parametry współczynnika lambda - średnio ok.0,038 max 0,036. Gęstość platinum to ok. 19,5kg/m3 - więc prawie to samo co EPS 100.

 

Ja na fundamenty dałam 6cm styropianu ekstrudowanego XPS. Do tego od góry mam dołożone dodatkowo 5cm EPS100 na wysokości 50cm od ocieplenia w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147 - porównaj sobie przyblizone wyniki współczynnika przenikalności cieplnej ścian przy różnych wersjach i wybierz ekonomicznie odpowiednią :-) opcję:

 

1. Porotherm ( l=0,023) - (25lub 30cm - materiał użyty do budowy jest mniej ważny niz ocieplenie, a różnice w kosztach zakupu 25 a 30cm znaczne):

- 12cm Platinum+, U1 (dla przegrody bez okien) =0,19 , U2 (dla ściany z oknami)=0,24

- 12cm zwykły EPS70 - 0,23, U2=0,28

- 15cm zwykły EPS70 (o l=0,04), U1= 0,19, U2= 0,24

czyli ten sam wynik, pytanie jakie koszty przy obu opcjach.

 

2. Silikaty 25cm o l= 0,75 (dla bloczków drążonych):

a- 12cm zwykłego styro U1=0,28, U2=0,33

b- 15cm zwykłego styro U1=0,23, U2=0,28

c- 12 cm Platinum+ U1=0,23, U2= 0,28

d- 15 cm Platinum+ U1=0,19, U2=0,24

 

A teraz oszczędności w ciągu jednego roku , które powinniśmy otrzymać zmniejszając (polepszając) współczynnik U

Założenia

1. Sezon grzewczy trwa- 7 miesięcy

2. Temperatura wewnętrzna ma wynosić - 23st.C (lubię ciepełko :-))

3. Współczynnik U ścian: istniejący 0,28, docelowy 0,24

4. Powierzchnia murów o danym U w m - 200

5. Rozkład temperatur wzięty do obliczeń - we Wrocławiu (strefa II)(przybliżone do celów obliczeniowych średnie z lat 1961-1995)

 

Kocioł grzewczy na gaz:

moc kotła P (kW) 12,00

zużycie gazu V (m3/h) 3,50

cena gazu (PLN/m3) 1,60 zł

Koszt wyprodukowania energii K=c*V/P(PLN*kWh) 0,47

Oszczędność = K*∆Q 369,15 zł

Oszczędność = K*∆Q ( przy -18st)) 775,13 zł

 

Przy kotle zużywającym więcej gazu oszczędności będą dużo większe.

 

Źródło: http://www.e-instalacje.pl/159_962.htm . Na tej podstawie zrobiłam sobie pliczek do obliczeń :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro_K - kupowałam Platinum w lutym po 196zł/m3 brutto, więc cena mnie jeszcze nie zabiła :roll: . Nie wiem po ile chodzi teraz, jeżeli zwykły EPS70 (FS15 dawny) jest po 180-190zł. m3 z Vat.

Jeżeli chodzi o FS20, czyli obecnie EPS100 :-) - to spróbuj kupić go w cenie niższej niż ok. 240zł. Ma przy tym zdecydowanie gorsze parametry współczynnika lambda - średnio ok.0,038 max 0,036. Gęstość platinum to ok. 19,5kg/m3 - więc prawie to samo co EPS 100.

 

Ja na fundamenty dałam 6cm styropianu ekstrudowanego XPS. Do tego od góry mam dołożone dodatkowo 5cm EPS100 na wysokości 50cm od ocieplenia w dół.

 

Podpisuję się obiemas rekoma:) Poza tym Platinum+ 15cm = zwykły 20cm, a 20 na ścianach juz za grubo wyglada, wokół okien robia się tunele.

A tu mamy styrop. 15 cm ktory nam ociepla ściany jak 20 zwykłego czy wełny. Ale ja też kupowałam po 195m3.

 

Na fundamentach mamy hydromax 8 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwek Wysłany: Czw, 7 Czerwiec 2007 18:48 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

gdzie kupowaliście okna dachowe w dobrej cenie? Warto oszczędzić i szukać czegoś innego niż velux lub fakro?

 

ja kupilam veluxa na placu Pilsudskiego w Millenium project. swietne ceny i mila obsluga. poza tym powymienialam u siebie wszystkie podwojne 78x140 na pojedyncze 134x140 a tylko velux ma takie wielkie okna i wyszlo taniej niz za dwa pojedyncze w np fakro, poza tym mam u siebie teraz w domu fakro i nie narzekam, ale jak zobaczylam uchylno-obrotowe veluxa to nie ma porównania i MUSIAŁ byc velux. lepszy system wentylacji, ladniejsze klamki, lepszy wyglad.(brzmi jak reklama prezerwatyw ;) dodatkowo w veluxie zamawialam rolety zewnetrzne i moskitiery.

ps. velux nie zaplacil mi za tego posta :))))

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzamy się do zakupu szamba polecanego na tym forum z firmy http://www.szambo.probud.pl/ mają rzeczywiście dobre ceny. Transport z Poręby do Wrocławia to koszt 900zł przy zakupie 2 szt. W chwili obecnej przyjmują zamówienia na sierpień. Może ktoś byłby zainteresowany?

 

Uwaga na montazystow z Probudu! Moje szambo bylo nieszczelne, zle zamontowane, i na wiosne mialem wielki klop zwiazany z wysokim poziomem wod gruntowych - woda doslownie wdzierala sie do srodka szamba dwoma wielkimi dziurami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupowiczów!

 

Co myślicie o kolorach profili w roletach zewnętrznych? Czy ....

-powinny być jasne jak elewacja (np. kolor beżowy)

- czy raczej ciemne brąz, orzech.

Dodam że okna raczej w kolorze orzech, drzwi wejściowe i brama garażowa też orzech.

Może macie jakeś fotki, jak wyglądają profile orzechowe w roletach...

albo jakieś linki z realizacjami i pomysłami na elewacje z roletami...

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Styropian i Ytong

 

Mój pojekt też był 36,5 Ytong, ale natychmiast zszedłem do 24cm+styropian by wyeliminować mostki cieplne, które powstają przy każdym niedokładnym położeniu Ytonga. Co innego gdy masz 100% pewność, że Twoja ekipa dobrze to położy - a z tym różnie może być.

 

2. Szambo - myślę o plastikowym, bo gdy przyjdzie do mnie kanaliza za 4 lata ;) to może zbiornik przyda mi się do deszczówki. Ale oczywiście tańsze rozwiązane będzie lepsze.

 

3. Profile w roletach - różne są szkoły. jedni robią ten sam kolor co drzwi lub kolor dachu np. brązowy. Ale to tak naprawdę kwestia gusty w odniesieniu do całości wyglądu domu.

 

Takie są moje opinie po rocznym badaniu tematów związanych z budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...