Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

hejka ponownie..;-) dzieki stokrotne za przyjecie..;-) buduje pod wrockiem 30 km w strone legnicy ..czyli sroda sl. ...;-)..smoku co do Twojej wypowiedzi ...odnosnie zacierania tynku filcem....to wierz mi jest mozliwosc uzyskania sciany jak "po gladzi" oczywiscie zalezy jaki piach ...no i metoda ...nie wystarczy tylko rzucic i zatrzec..;-)....u tescia robilismy wlasnie tak ...tynki cem-wap...zacierane gabka .....nawet fachowcy dziwili sie jak to mozna zrobic..;-) ..pozdrawiam grupe wroc...;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ssaka, wreszcie jakiś praktyk na forum :)

Dobrze mówi, dać mu wódki. ;) Jakiego piasku użyć ? Czy wystarczy kopalniaka przesiać przez gęste sito ? czy kupić jakiś szczególny ? ( kwarcowy ? :roll: )

Na jakim etapie jesteś ? Ja buduję w Wilkszynie powiat Oleśnica, więc mamy blisko do siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie ...dobrze ze nie uzyles slowa fachowiec ....bo ignorowali by moje posty..;-)...a tak powaznie ..najlepszy piach tzw."mulek" jest piachem czerpanym ..ale koszty sa dosc spore (przynajmniej dla mnie).kopany jak najbardziej ..mialki jak kurz no i najwazniejsze bez gliny....tynki kladziesz ..powiedzmy standartowo ...bez ulepszaczy typu plastyfikatory ..tylko piach woda i wapno dobrze zalasowane.....no i wykonczenie czyli tzw szlichta ....to najwazniejszy etap tynkowania ..choc najcienszy ...wiadomo diabel tkwi w szczegolach..;-)...ja swoja chalupe wykanczam powoli ..znaczy sie mam juz tynki wewnatrz i zewnatrz ...teraz z wiekszych prac zostalo juz ogrzewanie ..ale to na dniach.bedzie zalatwione....a jeszcze mam pytanko ..tynk kladziesz Smoku na listwach?? czy na "oko"...ja moge tylko zwrocic uwage na listwy ..ale nie aluminiowe ....tylko wielorazowego stosowania listwy drewniane .(polak to juz potrafi wymyslec..;-) )...sprawdzaja sie bez zarzutu...wiecej napisze (jak bedzie zainteresowanie ) jutro ..taki leniwy dzionek ..;-)..pozdrawiam i zycze dobrej nocy .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ssaka, oczywiście, że jest zainteresowanie :) (listwami)

Jesli czytałeś moje wcześniejsze wypowiedzi, to wiesz, że ostatnio dużo robię sam z bieżących dochodów. Tynkowania nie podejmę się, ale ochotnicy są, zobaczymy jak będzie.

Napisałem że buduję w Wilkszynie powiat Oleśnica. Powinno być oczywiście Środa Śl.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !

Z budowy w Brzezinie (koło Brzezinki Średzkiej i Wilkszyna oczywiście, już wykańczam wreszcie) ukradziono mi drzwi:

1/ DJ-68 P90 teak, "D" +SZ. To drzwi drewniane wejściowe, płycinowe z wąską szybą i listwą antywłamaniową, w kolorze teak (udanym bo drzwi są z drewna krajowego) produkcji Stolbud Wrocław. Były już ostatecznie zamontowane (zamek, wkładka, klamka), więc mają ślady po kotwach i piance. Zostały "wycięte" z ościeża razem z ościeżnicą.

2/ Skrzydło wejściowe "Porta" Gdańsk 80L zewn. brązowe. To skrzydło jest z blachy pokrytej brązową folią z wzorem drewna, z zamkiem na wkładkę. Ościeżnica została w murze (nie było czasu na demontaż ???). Skrzydło może mieć niewielkie wgniecenie na górnej krawędzi (przy wynoszeniu uderzono nim o górę otworu drzwiowego) i tam też ślady gipsu.

Drzwi wyniesiono lub wywieziono z budowy między 20 a 21 czerwca 2003 r.

Będę wdzięczny za każdą informację (na priv.)

NIE KUPUJCIE U ZŁODZIEI ! :evil:

Pozdrowienia.

Janu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janu ..coz "padlo" na ciebie ....szkoda ..czlowiek tyra aby jako tako chalupa wygladala ..a tu kilku takich w nocy zrobi "porzadek" ;-(

w mojej okolicy kradli okna ...tak ..wprost z budowy ...niewazne czy byly zamontowane czy tez nie ....wycinali tak jak Twoje drzwi ...i kierunek sobotnia gielda w lubiniu ..ale wpadli ."na goracym uczynku" ..znaczy sie podczas sprzedazy ....wiec to raczej nie oni ...dodam iz wg moich wiadomosci byla to grupa "przyjezdna" z legnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wrocek i okolice ...

mialem cos wczoraj skrobnac ...ale taki jakis leniwy bylem ..ze.......szkoda gadac..;-)

wielu z was pewnie powie po przeczytaniu tego co zaraz napisze ze to "nie po fachowemu" ale coz robilem tak u siebie i u innych i zdaje to egzamin ..;-) wiec dla zainteresowanych ......

listwy drewniane do tynkowania maja troszku zalet ...nie zostaja w scianie ....a co za tym idzie nie nalezy ich krawedzi po tynkowaniu maskowac gladzia ...ta zreszta po jakims czasie lubi odpasc..niestety

drewniane "normalnie" "przyklejamy" do ciany na zaprawe tynkarska w szerokosci ...no wlasnie to juz zalezy jaka dluga lata bedziemy rownac....a wiec listwy w pionie ..oczywiscie w jednej linii ..polecam deske (rowna) na posadzke i do niej pionowac

dalej narzucamy zaprawe ..rownamy sciagajac po listwach ...i juz jest rowno ..pozniej (po lekkim"zwiazaniu" ) wyciagamy listwy zarzucamy miejsca po nich ...rownamy i gotowe ...dla tych ktorzy chca miec ..jeszcze lepiej ..;-) proponuje narzucic na to ..( zanim calkiem wyschnie) szlichte ...cieniutka warstwa ..ok 2-4 mm....ale przesiana na sicie ..(jak do maki) jest taka mozliwosc .....sciana wychodzi naprawde gladka moze przesadzilem piszac jak po gladzi ale uzylem " " niestety jaki by nie byl piach to zawsze jego faktura jest wieksza niz np. gladzi ..gladz to praktycznie pyl (a przeciez nikt piachu mielil nie bedzie..;-))

czekam na komentarze za ..i przeciw ....krytyka jest konstruktywna ..pozdrawiam wszystkich ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janu, wyrazy wspólczucia, kiedyś jakiś gostek próbowal mi sprzedac gwoździe to go pogonilem i potem plulem sobie w brodę. Trzy godziny póxniej okazalo się, że trzy dzialki dalej bylo wlamanie do komórki, z której zginely m.in gwozdzie...

tupet to oni mają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku a starczy ci powierzchni na scianach do polozenia tych wszystkich instalacji ? :D Ja oprócz elektryki polozylem jedynie telefony, komputery, alarmówkę i sterowanie do ogrzewania a wygląda tak jakbym zamiast domu mial jakąś centralę teleinformatycznę :). Ale przyjdą tynki i bedzie git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolana

Dziękuję za zrozumienie dla moich emocji: Bezradności pomieszanej ze złością (chyba głównie na siebie, zresztą).

Jednak skoro jest popyt (tzn. chętni do kupowania za ół ceny kradzionych "fantów") będzie i podaż (czyli chmary "różnych takich", uwijających się po budowlanych terenach -i nie tylko- w wiadomym celu). Bo nie chce mi się wierzyć, że okradł mnie ubogi fan indywidualnego budownictwa jednorodzinnego, który - nie mając wystarczających środków ani perspektyw - w ten sposób próbuje zaspokoić swe potrzeby mieszkaniowe.

Pocieszne jest to, że sąsiadowi (też już wykańcza dom jakieś 200 metrów ode mnie) dwa dni później jacyś (może ci sami ?) wybili szybę i z wnętrza ukradli za przeproszeniem - kibelek.

Tak czy inaczej - trzeba iść dalej. Jesienią chcę już mieszkać w nowym domu i muszę się jakoś psychicznie (i nie tylko) przygotować do jego obrony.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wsparcie. I nie kupujcie u złodziei !

Janu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was po krótkiej nieobecności.

Janu, współczuję, jak dotąd nikt nie oferował mi drzwi. Złodzieje grasują przeważnie pod koniec tygodnia, by łupy sprzedać na targu w sobotę, albo niedzielę. W Lubinie w sobotę na giełdzie można znaleźć swoje rzeczy.

Ssaka, pomysł z listwami bardzo dobry, po rozmowie z tynkarzami dowiedziałem się, że czasem robią podobnie, zamiast drewnianych listew urzywają metalowych rurek.

Dobrzykowice, miejsca na ścianach jeszcze trochę jest :) , choć w jednym miejscu jest 9 przewodów jeden nad drugim. Sterowanie światłem będzie odbywać się głównie w rozdzielni, więc to tam musi być duuuużo miejsca, jestem dobrej myśli. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku a powiedz mi czy już teraz kladziesz jakieś kable do kina domowego ? Chodzi mi o kolumny. Lada dzień bede tynkowal a nie mam bladego pojęcia jaki sprzęt kiedy i dlaczego taki drogi postawię :D

Chyba to sobie odpuszczę i jakby co zawsze można je potem puścić w listwach przyściennych ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...