Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Daro my za komplet załaciliśmy dokładnie 40,5 tyś brutto (rok temu)

 

W tym:

Kocioł kondensacyjny Vaillant z zasobnikiem 150 l

Kominek Makroterm z płaszczem wodnym

10 grzejników

40 m2 podłogówki

2 geberity

7 punktów poboru wody i kanalizacji (zlewy,wanna itp)

2 krany ogrodowe :D

Wkład kominowy (rura w rurze)

inne duperelle (programotory i cała kotłownia- naczyna wzbiorcze- rury, rureczki)

 

Cena za komplet z robocizną. Firma Admarbud z Karmelkowej- polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Drodzy moi - kto jest po insatalacjach pieca, CO i kominka wod i kan? Serdecznie proszę o poziom kosztów poniesionych przez tych szczęśliwców co mają to już za sobą;)

Aby ocena była miarodajna, to przyjmijmy, że pytam o monataż za punkt, grzejniki, kocioł gazowy, kominek z płaszczem wodnym, podłogówka, inst wodna (za punkt) + kanalizacyjna i inne znane tylko Wam szczególiki.

Dostałem wycną na ponad 40tys netto ze wszystkim - liczyłem na kwotę bliższą 30tys zł:(

Szukałem troszkę takich informacji w dziennikach, ale napotkałem informacje z przed roku - a to inna bajka jak wiecie teraz;)

 

My placimy 28 000 netto, ale bez kominka i bez pieca. Podłogówka + grzejniki w lazienikach drabinkowe, a w sypialniach i garażu normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Chcecie mi powiedzieć, że wszystko z moją wyceną jest ok? Ja rozumiem, że można w szoku i amoku przyzwyczajać się do rzeczy na pierwszy rzut oka dziwnych , ale jak tak dalej pójdzie wydam pieniądze ze wszystkich swoich świnek:( - a miałem zamiar po wybudowaniu kupić łódź motorową, by śmigać po Odrze:( - a tu niedość, że łodzi nie będzie to i nawet siatki nie postwię dookoła domu, nie mówiąc już o kutych bramach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Chcecie mi powiedzieć, że wszystko z moją wyceną jest ok? Ja rozumiem, że można w szoku i amoku przyzwyczajać się do rzeczy na pierwszy rzut oka dziwnych <jak moja wycena>, ale jak tak dalej pójdzie wydam pieniądze ze wszystkich swoich świnek:( - a miałem zamiar po wybudowaniu kupić łódź motorową, by śmigać po Odrze:( - a tu niedość, że łodzi nie będzie to i nawet siatki nie postwię dookoła domu, nie mówiąc już o kutych bramach.

 

ja z mojego dwumiesiecznego doswiadczenia budowlanca powiem tak:

ilebys tych swinek nie mial i tak wszystkie pekna. i pokusilabym sie jeszcze o takie stwierdzenie,

lepiej zebys ta łodz motorowa mial przed rozpoczeciem budowy, mialbys co sprzedac zeby wykonczyc domek.

nie mam racji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi - kto jest po insatalacjach pieca, CO i kominka wod i kan? Serdecznie proszę o poziom kosztów poniesionych przez tych szczęśliwców co mają to już za sobą;)

Aby ocena była miarodajna, to przyjmijmy, że pytam o monataż za punkt, grzejniki, kocioł gazowy, kominek z płaszczem wodnym, podłogówka, inst wodna (za punkt) + kanalizacyjna i inne znane tylko Wam szczególiki.

Dostałem wycną na ponad 40tys netto ze wszystkim - liczyłem na kwotę bliższą 30tys zł:(

Szukałem troszkę takich informacji w dziennikach, ale napotkałem informacje z przed roku - a to inna bajka jak wiecie teraz;)

 

40 tysięcy z takim wyposażeniem to chyba i tak tanio.

Same podstawowe elementy ( dom 180mkw. ) :

1. instalacja zimnej i ciepłej wody: ok. 3000pln ( materiały + robocizna ) 140pln za punkt.

2. instalacja ogrzewania : ok. 4000pln. ( materiały + robocizna )

3. instalacja podłogówki ok. 50m.kw: 3000pln ( materiały i robocizna )

4. instalacja kotłowni: ok. 4000pln ( kominek, kondensat, kocioł + osprzęt )

 

Do tego dojdą koszty urządzeń w zależności jakie masz w wycenie.

Podobny system wyceniono mi na prawie 50.000 plus 7% VAT. Renomowana firma, kompletna usługa ze całym sprzętem. Luty 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z przykrością zawiadamiam że dołączyłem do mało elitarnej grupy "osób okradzionych". Ku przestrodze: Pilnujcie swoich dobytków budowlanych i nie zostawiajcie nigdy nawet na minute w samotności sprzętu budowlanego na budowie. Nawet w biały dzień.... :cry:

 

Ja również dołączam się do wyrazów współczucia Wojowniczej Xeny. Ona mogłaby nas obronić, ale zajmuje się budową teraz;)

Art ile straciłeś; robię ranking, by potem średnią wartość z opisanych kradzieży przeznaczyć na firmę ochroniarską.

To wiedza z dość przykrych zdarzeń, więc podkreślam, że przykro mi, wnioski jednak muszę wyciągnąć z Waszych nieszczęść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z przykrością zawiadamiam że dołączyłem do mało elitarnej grupy "osób okradzionych". Ku przestrodze: Pilnujcie swoich dobytków budowlanych i nie zostawiajcie nigdy nawet na minute w samotności sprzętu budowlanego na budowie. Nawet w biały dzień.... :cry:

 

Co jest?? Jakaś plaga?? Może czymś ich spryskamy. :roll: :roll:

Przykro mi Art-p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ja z mojego dwumiesiecznego doswiadczenia budowlanca powiem tak:

ilebys tych swinek nie mial i tak wszystkie pekna. i pokusilabym sie jeszcze o takie stwierdzenie,

lepiej zebys ta łodz motorowa mial przed rozpoczeciem budowy, mialbys co sprzedac zeby wykonczyc domek.

nie mam racji?

 

Święta racja anjamen, poprostu święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie Drogie Panie, a ja Wam mówię, że niektóre śwnki są nietykalne i postaram się je dochodować do końca budowy.

Lapiej opowiedźcie <proszę> o tym jak widzicie koszty, o kótre pytałem we wcześniejszym poście.

Pytaj nagiego gdzie ubranie kupil...

zreszta moja wycena i tak Ci nic nie powie bo wiekszosc z tych instalacji zrobi moj tesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi by coś Twoja wycena powiedziała, bo jak wiesz robi mój tato i zastanawiam się ile trzeba będzie przeznaczyć na same materiały. Chyba też nie mało. Pozdrawiam ciepło i współczuje okradzionym. Obok mojej budowy stoi dom rodziców. Gdyby nie to nie mogłabym spać spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinnam byla napisac

i tak by Ci nic nie powiedziala, a nie

i tak Ci nic nie powie.

Bo po prostu szczerze mowiac jeszcze jej nie ma.

ale wybralam kominek z plaszczem wodnym ponadgabaryt 6tys

3 solary plus 300l zbiornik i piec kondensacyjny ok.20tys

podlogowki nie robie bo nie lubie, a reszta jeszcze przede mna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro_K, wycena firmy instalacyjnej-28.000. W tym - piec na drewno(za 5.000-niedrogi)zasobnik na 150l, grzejniki, kotłownia, rozprowadzenie wody uzytkowej, rur i rozdzielni na CO. Mysle, że znajde korzystniejszą oferte. Ale to kiedyś, BO WłAśNIE MI SIE KONCZY SKARBONKA. Podwyżka cen spowodowała, ze w tym roku nie zrobie jak zakładałam CO, W-K i wylewek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałam wstępne starcie z panem Hydraulikiem. 200PLN za punkt :o :o :o I jak nie chcę, to on się nie narzuca, bo robote ma do grudnia...

 

Z jego wstępnej wyceny koszt wod-kanu i c-o to około 30 tys (bez pieca)- robocizna i materiał (dom 160 mkw użytkowej)

 

Poszukaj kogoś innego, bo oni tak właśnie stawiają przed faktem tych z którymi są nejako po słowie. Komuś obiecali za 140 powiedzmy, ale jak im dasz 200 to będą robili na dwa fronty w najlepszym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...