Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Pani Koala!

 

Może spróbuj tu: hydraulik B. Śliwa 607-32-40-66. Powiesz, że namiar masz od dziewczyny z Białych Błot. On mi robił instalację w fundamentach - bardzo fachowy i uwaga niedrogi. Napisz na jakim etapie jesteś - po tynkach? Kto ci robił i za ile, że tak spytam :lol:

 

Buzki dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Natalia, jutro zadzwonię do niego.

 

Po tynkach- marzenie! Czekam i czekam na więźbę! Jedzie i jedzie i dojechać nie może. Ekipa z nudów wymurowała mi ściany działowe na parterze. Moja ściana z cegły rozbiórkowej jest PIĘKNA! Wczoraj siedziałam sobie i siedziałam i oczu od niej nie mogłam oderwać. Jak głupia jakaś :oops: Już się nie mogę doczekać, żeby ją podopieszczać...

 

A więźba podobno jutro ma przyjechać... Na szczęście na innych budowach moich fachowców też brakuje materiałów, więc mi nie zwiali.

 

No i znalazłam hydraulika, co chce tylko 70 PLN za punkt...Możecie mi powiedzieć, gdzie tkwi haczyk? Jak na jeden dzień dość dużo wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala - tak 8) , ta chata za wsią to nasza,

jeśli chodzi o cenę drzwi to ja ją już przełknęłam,

zwłaszcza jak poczytałam o cenach rzędu 5 - 8 tys.

Słupy też przełnęłam, w końcu mieszkamy w okolicy dużego miasta

no, będziemy mieszkać

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/c5699bc7ef5034c074c8c6ad448a5cbe,5,19,0.jpg

 

Na zdjęciu widać słabiutko jeden ze wspomnianych słupów,

ale w naturze są bardziej imponujące :evil:

 

a córcię zapisałam do szkoły w Tyńcu,

choć jeszcze nie wiem ile rzeczy pozostanie do zrobienia, po wprowadzeniu

raczej dużo, niestety :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszła wiekopomna chwila ......

 

Kupiliśmy projekt i teraz to sie dopiero zacznie. Mam nadzieję że do końca wakacji będzie pozwolenie.

 

Teraz prośba do Was - polećcie mi proszę architekta do adaptacji (wstępnie nastawiłem się na panią z listy misiów, ale w zasadzie wszystko zależy od ceny i terminu) oraz ekipy, które mogę bez strachu wziąć do SSZ.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIĘŹBY DZISIAJ NIE BĘDZIE :evil: :evil: :evil: Podobno kłopot z transportem (mam bardzo długie krokwie-8,5m). Panowie Budowniczy zabrali zabawki i pojechali jednak na inną budowę. Podobno wrócą za 1,5 tygodnia...

Mój misternie tkany przebiegły plan wejścia instalatorów wisi na włosku :( A wczoraj życie było jeszcze takie piękne...

 

halszka.ka

 

Taaa, mieszkanie koło wielkiego miasta ma swoje konsekwencje... Ja z dwóch okien mam piękną panoramę fabryki czekolady. Oba okna należą do pokojów dzieci. Lea już się cieszy na ten widoczek. Jako dziecko, któremu restrykcyjnie racjonuje się słodycze, będzie sobie marzyć, że da się poprowadzić rurociąg :D

 

Wiech

 

Dzisiaj mam się spotkać z tym mistrzem, zobaczę kto zacz i co knuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Koala, życzę wytrwałości. Ja uruchomiłem swoje pokłady dodatkowej cerpliwości. A tak na marginesie misie koala nie należą do nerwowych, więc spokojnie - i tak wybudujesz ten dom i tak, więc znajdź w budowaniu przyjemność "grania w szachy" z hurtowanimi, wykonawcami itp... Zbuduj strategię, ale nie rzucaj króla na szachownice, gdy Ci zdejmą hetmana - to nie koniec gry;)

Moja opsuwa trwa 3 tydzień, ale ma się ku końcowi;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie Drogie Panie, a ja Wam mówię, że niektóre śwnki są nietykalne i postaram się je dochodować do końca budowy.

Lapiej opowiedźcie <proszę> o tym jak widzicie koszty, o kótre pytałem we wcześniejszym poście.

 

Podaj maila przęśle Ci wycenę z specjalistycznej firmy na instalację :

kominek z płaszczem, Viessmam 19kW+ 300l zbiornik dwie wężownice, całość spięta w jeden system, podłogówka i całe ogrzewania dom 180mkw.

Na dzień dzisiejszy mam poważne wątpliwości czy to się opłaca.

Koszty osprzętu kotłowni to koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala jako baran rozumiem w całej rozciągłości, choć czasem mnie ta cholerna niecierpliwość irytuje.

 

ElaMa polecam do parkietów i schodów mistrza Majocha. Kontakt znajdziesz na http://www.schody-wir.pl Jeśli masz tego parkietu trochę to może się zgodzi, bo jest ze Złotoryi i nie wszystkie roboty we Wro mu się opłaca brać. (Możesz powołać się na Michała, u którego zrobił schody z badi - trudno mu będzie odmówić :D )

 

Ja muszę jeszcze odrolnić część swojej działki, ale nie wiem czy jest to rzecz do samodzielnego załatwienia bez większych problemów, czy zlecić to pani architekt (która mnie dzisiaj oświeciła, że klasa IIIa wiąże się z dość dużym skomplikowaniem procedury). Czy wypis z rejestru gruntów dostaje się na poczekaniu, czy też trzeba odczekać swoje?

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

muszę zrobić przyłącze wody do domu i już prawie kończę załatwiać formalności,

ale okazało się że potrzebuję jeszcze inspektora nadzoru robót drogowych, żeby się przekopać przez drogę, czy ktoś zna i może mi polecić kogoś takiego???

 

Pozdrawiam,

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę jeszcze odrolnić część swojej działki, ale nie wiem czy jest to rzecz do samodzielnego załatwienia bez większych problemów, czy zlecić to pani architekt (która mnie dzisiaj oświeciła, że klasa IIIa wiąże się z dość dużym skomplikowaniem procedury). Czy wypis z rejestru gruntów dostaje się na poczekaniu, czy też trzeba odczekać swoje?

 

Pozdrav

 

Wypis z rejestru gruntów dostałem od razu. Jeśli masz klasę IIIa to odrolnienie chyba nie jest tak proste jak w przypadku klasy IV. Chociaż ja mam IVb a i tak chcą sprawdzać czy jest mineralna czy organiczna... :evil: . A to wszytsko to czas czas...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...