Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mam nadzieje, ze praca nam pozwoli byc na teh budowie co tydzien, wtedy nie odmowie sobie spacerkow z poziomica i miarka :wink:

 

Z budową to jest tak, że nawet bywanie codziennie nie zagwarantuje Ci, że wszystko będzię "cacy"

ja staram się byc na budowie każdego dnia, ale i tak czasami wychodzą "fajne kwiatki"

uwierz, że 2 mm na ścianie to nie jest żaden problem, jest wiele bardziej istotnych szczegółów, których trzeba dopilnować i dobry kierownik budowy ich dopilnuje

to czy ściana jest równa czy nie możesz sprawdzić dopiero po jej wybudowaniu - i co zrobisz jak bedzie miała lekki odchył (np o 2 mm) każesz ją rozebrać? nie sądzę

ale jak kier. budowy nie dopilnuje np. zbrojenia ław, czy podciagów i zostaną one zalane betonem, to nawet nie bedziesz wiedzeć że jest coś nie tak

 

idealnej ekipy nie ma, kierownika bud. też - są jednak sprawy bardzo ważne i takie ważne mniej

na budowie niestety trzeba się lekko wyluzować i tego Ci zyczę, bo predzej skonczysz w wariatkowie niż wybudujesz dom :D - takie są niestety realia

pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś ma w najbliższym planie zakup folii paroprzepuszczalnej na dach?

 

Mogę kupić w dobrej cenie membranę TYVEK (paroprzepuszczalność 3000mg/m2/24h) ale jak kupię co najmniej 7 rolek (po 75m2) a ja potrzebuję 5 rolek.

 

Może jest jakiś chętny na spółkę?

 

Ja będę lada moment kupować tę folię - dekarz ją chwali - a gdzie ty chcesz kupić?

Ja co prawda wycene na akcesoria dekarskie mam zrobioną w Lech-budzie, ale system rynnowy kupię gdzie indziej (nie mają takiego jaki ja chcę - Nicol)

 

Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uklad z deweloperem jest taki, ze my dostarczamy "gotowca", wedlug ktorego oni maja stawiac budynek. Im wiecej szczegolow, tym lepiej.

 

i jeszcze jedno,

nawet super dopracowany projekt wykonawczy nie zagwarantuje Ci, że ekipa zbuduje dom zgodnie z nim :-?

oni i tak zawsze wiedzą lepiej, bo mają tzw "wieloletnie doswiadczenie budowlane" :o

trzeba pilnować ich na każdym kroku, aby czasem nie chcieli czegoś "ulepszać" lub "poprawiac" po architekcie

ostatnio rozbawiło mnie (naprawde rozbawilo) jak ekipa chciala po swojemu stawiać komin schiedla (chociaż w komplecie był dokladny opis z rysunkami) bo stwierdzili, że niejeden komin już postawili, a te rysunki, to na pewno od jakiegoś starego modelu i nie bedą sie n imi sugerować....

nieżle co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro gdzie zamawiałeś okna Urzędowskiego. Cały czas sie waham jakie wybrać. Jak z ceną i terminami?

Łukasz, najbliżej masz Staler na Opolskiej, Braliśmy u nich i są ok. Kupowaliśmy też na Miłoszyckiej w Rostalu. Nie analizowałam cen, ale robią wszystko super terminowo. Braliśmy tam kilka razy, zamówienie na telefon lub fax i zawsze na czas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę lada moment kupować tę folię - dekarz ją chwali - a gdzie ty chcesz kupić?

Ja co prawda wycene na akcesoria dekarskie mam zrobioną w Lech-budzie, ale system rynnowy kupię gdzie indziej (nie mają takiego jaki ja chcę - Nicol)

 

Cena którą mi zaproponowano w innej firmie jest poniżej 4zł/m2 a może być Nie chciałbym podawać zbyt wielu szczegółów żeby nie było rozczarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena - bardzo dziekuje za rady, skorzystam :) To bieganie z miarka wzielo mi sie po tej kolezance, ktora odkryla 1m roznicy w fundamentach :wink: A w watku o najwiekszych partactwach budowlanych jeden pan napisal, ze udalo sie uniknac bledow, bo zona codziennie byla na budowie "z poziomica" :D

 

Fasola - ja z 2mm sie pogodze, nawet z 3mm :wink: Wiem, ze to nie apteka, ale po tym co poczytalam W GLOWIE MI SIE NIE MIESCI jak mozna spartaczyc proste pozornie sprawy i jak budowlancy potrafia maskowac swoje fuszerki.

 

Podsumowujac: inspektor nadzoru niezbedny, moze nawet wlasny kierownik budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ekipa chciala po swojemu stawiać komin schiedla (chociaż w komplecie był dokladny opis z rysunkami) bo stwierdzili, że niejeden komin już postawili, a te rysunki, to na pewno od jakiegoś starego modelu i nie bedą sie n imi sugerować.... "

 

O MATKO! JA CHYBA POTRZEBUJE JAKIEGOS GESTAPOWCA, A NIE INSPEKTORA!

 

Ja juz widze ten nasz dom budowany na odleglosc... :o Chyba poprosze o roczne zwolnienie lekarskie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej stal w Returnie na Swojczyckiej, tam zaopatrzują się Centrolstal

 

Wątpie... Centrostal-Wrocław zaopatruje siębezpośrednio w hutach.

 

Ja tej folii duzo musze kupić na 365mkw dachu. A po ile wyliczyli ci za mkw w Lech-budzie?

 

4,6zł/m2

 

Ale jak bedę kupować folie gdzie indziej - to i resztę muszę tam kupić - drabinki i takie tam duperele.

 

Niby dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej stal w Returnie na Swojczyckiej, tam zaopatrzują się Centrolstal

 

Wątpie... Centrostal-Wrocław zaopatruje siębezpośrednio w hutach.

ja tez kupowalam w Centrostalu na Pelczynskiej. W marcu w Returnie powiedzieli mi ze sprzedaja tylko hurtowe ilosci, moze cos sie zmienilo.

 

Ponawiam prosbe o podanie kwoty jaka placiliscie kierownikowi budowy

 

Z gory dziekuje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie odsprzedam pustaki stropowe Terriva z keramzytu, które pozostały mi po budowie.

Producent Betard Długołęka - około 60 szt.

 

Pozdrawiam i Zapraszam :)

Agnieszka

 

Witam

 

Czy to są kształtki wieńcowe, bo nasz kierownik o czymś takim tym wspominał, jezeli tak, to proszę o wymiary i cenę na priv

 

Pozdrawiam D&P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Returnie sprzedają detalistom(nam) jak maja mało zamowień od hurtownikow. Jak do tej pory zaopatrywałam sie wyłącznie w R. Namiar mam od kochanej KULKI.

 

Co się tyczy folii -oszczędnosci rzędu 150zł mnie nie bardzo interesują - więcej stracę na paliwo szukając po całym miescie tańszych akcesoriow dekarskich. No i czas. Jego właśnie mi brakuje...

 

Dabell, napisz kto ci robi oczyszczalnie i jaka wybrałaś - drenażówkę czy biologiczna?

 

Pozdrowienia Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Returnie rzeczywiście jest chyba najtaniej. Warto policzyć całą stal potrzebną na budowę i zamówić u nich. Wprawdzie zawsze najpierw obsługują klientów hurtowych, ale zawsze coś się dla takich maluczkich jak ja się znajdowało(brałam 3 razy, bo mi źle poobliczali jak zwykle). Dla mnie było ważne, żeby mieć pręty 12 m. Pani obsługująca klientów może polecić firmy transportowe. Transport do Tyńca 200PLN dłużnicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...