Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Pani Koala, jestes na podobnym etapie co ja. Mam takie pytanie - po zalaniu stropu i ustawiemiu tych kilkudziesieciu belek w moim domu jest CIEMNO, że nie powiem jak gdzie... :evil:

 

Nie wiem, czy to efekt tych stempli, czy mojego pomysłu na ustawienie domu względem stron swiata - wybrałam widok...i teraz mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Pani Koala, jestes na podobnym etapie co ja. Mam takie pytanie - po zalaniu stropu i ustawiemiu tych kilkudziesieciu belek w moim domu jest CIEMNO, że nie powiem jak gdzie... :evil:

 

Nie wiem, czy to efekt tych stempli, czy mojego pomysłu na ustawienie domu względem stron swiata - wybrałam widok...i teraz mam

 

co prawda to nie do mnie pytanie, ale poniewaz tez jestem na tym etapie ti sie wtracam: u mnie tez jest ciemno!!!!!

wiec spokojnie ustawienie niekoniecznie musi miec z tym cos wspolnego.

Pozdrawiam stropowiczow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia, Anjamen

 

Ze stęplami było ciemnawo, teraz jest super. Obecnie mam w mieszkaniuwszystkie okna na pd-zch- masakra! W domku front mam na wschód, tył na zachód. Okno w salonie 280/210. Nie może być ciemno. Pan z Oknoplastu namawiał mnie na powiększenie pozostałych okien (120/120), ale się nie dałam. Mam dość kombinowania, jak tu się zaciemnić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D Wprawdzie nieczęsto tu zaglądam, brak czasu, ale postanowiłam się pochwalić ze my też mamy już STROP :D I też jest ciemno, hi, hi. Takze chyba jest wszystko ok skoro odczucia may podobne. To napewno te stęple 8) Nasz domek również nie jse usytuowany względem stron świata idealnie, ale stwierdziliśmy ze niekoniecznie chcemy mieć słońce na tarasie prze większą część dnia i chować się po domu szukając cienia z kawką w lecie. Stoi frontem do drogi i już, a słoneczko zawsze przez któreś okno zagladnie :D

Mam tylko małą zgryzotę bo strop gotowy, lada moment ścianki kolankowe a ekipa od dachu coś jakoś unika kontaktu, nie jestem pewna czy nie chcą nas brzydko mówiąc zrobić w konia. Dlatego moja prośba do budujących w ok Trzebnicy, Obornik itp dajcie proszę namiary na swoich dacharzy co już u was zrobili lub będą robić, poratujcie prosimy :D

A propo zakupu Tyvek Solid - ja też się piszę na zakup, czekam na info w tej sprawie, tzn namiar na firmę lub wspólny zakup. potrzebujemy 250 m

Powodzenia na budowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell, napisz kto ci robi oczyszczalnie i jaka wybrałaś - drenażówkę czy biologiczna?

 

Natalio

będę miała niemiecką oczyszczalnię biologiczną (dwukomorowa z osadem czynny + komora złoża biologicznego ) Aquamatic. Firma zapewnia zrobienie wszystkich projektów, operatów wodno-prawnych itp. i co ważne serwis 15km ode mnie w Obornikach Śląskich. Łączny koszt ok 13-14tys. z montażem i dokumentacją.

 

Mam glinę i obok rów melioracyjny. Będę robić zrzut do niego. Niestety u mnie jest to jedyne rozwiązanie. POŚ drenażowy - rozsącznikowy na takiej glinie to perspektywa wymiany warstwy rozsączającej po kilku latach działania oczyszczalni- czyli rycie na działce :-? . Gdybym miała piasek, to tylko POŚ drenażowy, zdecydowanie tańszy.

 

MTW1, Kulko i inni z grupy pod wezwaniem wspólnego zamówienia w Budusie - wiecie jak będzie fajnie :-)? W takim towarzystwie perspektywa spędzenia 2 godzin na czekaniu nawet cieszy :lol: .

A może by jak już będzie wiadomo kto zdecydował się na zamówienie, po prostu zrobić listę i ustalić w Budusie, że np. od środy do piątku osoby z listy będą robiły zamówienie? Albo, że np. dwie osoby z obsługi są w godz. np. 15-18 tylko do naszej dyspozycji :-)? A my się umówimy o której kto przyjeżdza?

 

Ja jutro jestem umówiona na pomiar na budowie :-). Interesują mnie drzwi Pol-skone. Rozmawiałam w Budusie, że to też wchodzi w wartość zamówienia :-).

 

Kulko - szykujemy się do najazdu na Twoją budowę w sobotę :-) - dam znać wcześniej :-).

 

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko małą zgryzotę bo strop gotowy, lada moment ścianki kolankowe a ekipa od dachu coś jakoś unika kontaktu, nie jestem pewna czy nie chcą nas brzydko mówiąc zrobić w konia. Dlatego moja prośba do budujących w ok Trzebnicy, Obornik itp dajcie proszę namiary na swoich dacharzy co już u was zrobili lub będą robić, poratujcie prosimy :D

W dzienniku podawałam namiary na swoich wykonawców dachu firma Dach-System z Miłoszyc (przed Jelczem Laskowicami), ul. Nowa 2, właściciel p. Andrzej Karwacki .

Bardzo polecam. Solidnie, może nie najtaniej, ale bez problemów. Robili cały dach - więźbę (zamawiali drewno - super jakości) , dachówkę. Jakby co - podaj, że z budowy z Rogoża :-). Robili dach również naszym sąsiadom, a teraz będą robić następnemu , który czeka na dachówkę.

Podawałam dziś namiary na nich dla Secama :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o ten "bonus" za usterki to wpadlam na ten pomysl po tym, jak u znajomych taki "polecony/dobry kierownik budowy wpadł kilka razy na budowę i sprawdził czy wszystko jest ok" - wedlug niego bylo. Pan sprawdzil "na oko", po czym kolezanka zmierzyla fundamenty i wyszlo, ze wykusz na jadalnie zrobiono o 1m za krotki (i pare innych kwiatkow). A mysleli, ze jak pan jest znajomym ich znajomych to sie bardziej postara... A jemu sie po prostu nie chcialo za mniejsze pieniadze...

 

Tylko nie rozumiem jednego - dlaczego zakladasz, ze polecony dodatkowy kierownik budowy bedzie "be", a inspektor nadzoru "cacy"?

 

Przeciez kazda z tych osob bylaby u Ciebie ponadstandartowo (bo rozumiem, ze deweloper ma swojego kierbuda) i tak naprawde obszar ich wiedzy jest bardzo podobny. Wazniejsze, aby byla to pewna i zaufana osoba - chodzi przeciez i tak o wylapanie ewentualnych bledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej stal w Returnie na Swojczyckiej, tam zaopatrzują się Centrolstal i inne hurtownie. Musisz miec jednak samochod - ale i tak wychodzi taniej.

 

Napiszcie co to znaczy najtaniej !!

 

Bo ja np. brałem w Centrozłomie w Oławie z transportem do Miłoszyc.

 

Aktualna cena za żebrowaną 12-kę to 2.88/1 mb (wiem, bo muszę dokupić 300m), a w hurtowni w Jelczu-Laskowicach 3.60 - jeśli chodzi o transport to będzie 50-60 zł przy okazji jak będą komuś z okolicy wieźli (nie spieszy mi się, bo kolega planujący budowę obok pożyczył mi te pręty) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell, napisz kto ci robi oczyszczalnie i jaka wybrałaś - drenażówkę czy biologiczna?

 

Natalio

będę miała niemiecką oczyszczalnię biologiczną (dwukomorowa z osadem czynny + komora złoża biologicznego ) Aquamatic. Firma zapewnia zrobienie wszystkich projektów, operatów wodno-prawnych itp. i co ważne serwis 15km ode mnie w Obornikach Śląskich. Łączny koszt ok 13-14tys. z montażem i dokumentacją.

 

Mam glinę i obok rów melioracyjny. Będę robić zrzut do niego. Niestety u mnie jest to jedyne rozwiązanie. POŚ drenażowy - rozsącznikowy na takiej glinie to perspektywa wymiany warstwy rozsączającej po kilku latach działania oczyszczalni- czyli rycie na działce :-? . Gdybym miała piasek, to tylko POŚ drenażowy, zdecydowanie tańszy.

 

 

dabell ja mam oczyszczalnie z aquamatica, moze chcesz obejrzec, to bede mial okazje na rewanz za ogladanie i angaz Twojej ekipy elewacyjnej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell ja mam oczyszczalnie z aquamatica, moze chcesz obejrzec, to bede mial okazje na rewanz za ogladanie i angaz Twojej ekipy elewacyjnej. :D

 

Pepe :-) - jak tylko czas pozwoli, to bardzo chętnie. Ja się już zdecydowałam i wpłaciłam zaliczkę.

Czy Twoja oczyszczalnia już działa? Czy tylko jest posadowiona i czeka na rozruch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka

Ze zdjęć w DzB widać że ociplałaś strop garażu od spodu juz po montażu bramy garażowej. Powiedz jak to wygląda przy prowadnicach bramy zamontowanych już do stropu i czy ocieplenie nie przeszkadza w pracy samego skrzydła bramy?

Chętnie obejrzałbym zdjęcia tego szczegółu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie co to znaczy najtaniej !!

 

Bo ja np. brałem w Centrozłomie w Oławie z transportem do Miłoszyc.

 

Aktualna cena za żebrowaną 12-kę to 2.88/1 mb (wiem, bo muszę dokupić 300m), a w hurtowni w Jelczu-Laskowicach 3.60 -

 

Nie wiem co to znaczy najtaniej ale 1kg żebrowanej 12 w Centrostalu-Wrocław na Pełczyńskiej kosztuje 2,79zł czyli 1m = 2,49.

 

Ja transport załatwiłem sobie z jakimś kierowcą bez fakturki i dłużyca do Żórawiny kosztowała mnie 150zł (ale to jest ze 25km przez miasto)

 

do anjamen: ja umówiłem siez kierbudem na 3000zł za całość - nie jest to tanio - (parę razy chciałem żeby rzucił okiem na robotę moich majstrów i nie było problemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...