Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Tylko nie rozumiem jednego - dlaczego zakladasz, ze polecony dodatkowy kierownik budowy bedzie "be", a inspektor nadzoru "cacy"?

 

Przeciez kazda z tych osob bylaby u Ciebie ponadstandartowo (bo rozumiem, ze deweloper ma swojego kierbuda) i tak naprawde obszar ich wiedzy jest bardzo podobny. Wazniejsze, aby byla to pewna i zaufana osoba - chodzi przeciez i tak o wylapanie ewentualnych bledow.

 

 

Chodzilo mi o cos innego: jak najbardziej chce wziac polecona osobe, ale nie na zasadzie "przyslugi po znajomosci", bez umowy, za symboliczne pieniadze. Ze znajomymi znajomych, tudziez z rodzina, bywa tak, ze jak nawala to glupio (mi przynjamniej...) ich opieprzac, zaczynam miec wyrzuty sumienia, ze przeciez oni pomagali - choc nie musieli itp. itd.

 

Wydaje mi sie, ze w razie nierzetelnej pracy i wtop trudniej by mi bylo dochodzic swoich praw, albo wpisac taka osobe na "czarna liste". Lubie jasne sytuacje: umowa, a potem "klient placi - klient wymaga".

 

Nie upieram sie przy inspektorze czy kierowniku budowy - po prostu o inspektorze powiedzial mi architekt. Wiem tez, ze moze on wpisywac uwagi do dziennika budowy. Nie mam pojecia, czy drugi kierownik tez ma takie uprawnienia, no i czy deweloper dopusci, by budowa miala dwoch "szefow".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Podawałam dziś namiary na nich dla Secama :-).

 

To prawda podałaś za co bardzo dziękuję :) :) :)

dzwoniłem już i umówiłem sie za jakiś czas na spotkanie

 

Wątpie... Centrostal-Wrocław zaopatruje siębezpośrednio w hutach.

 

 

Pierwek masz rację -Ja stal brałem z Centrostalu nikt nie był w stanie przebić ich ceny - na miejscu w biurze dało się nawet wynegocjowac lepszą cenę

 

Nie wiem, czy to efekt tych stempli, czy mojego pomysłu na ustawienie domu względem stron swiata - wybrałam widok...i teraz mam

U mnie gdy były stęple też było ciemno po zdjęciu wróciło do normy :)

 

Ponawiam prosbe o podanie kwoty jaka placiliscie kierownikowi budowy

 

Płacę między 800 - 1000 zł za kolejne etapy A: fundament B: sciany + strop C: więżba dachowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Wie ktos moze gdzie we Wroclawiu mozna dostac PUSTAK CERAMICZNY WENTYLACYJNY ?

 

To jest takie cudo :

http://www.bud24.pl/produkt/60/86

 

Troche juz podzwonilem ale nigdzie nie znalazlem.

 

Z gory dziekuje

 

pozdrawiam

Ja takie kupowałem w BUILDERZE na A.Krajowej (ale jesienią)

Jeśli masz problem zostało mi takich kilkanaście sztuk jek chcesz mogę ci odstąpić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za informacje o stali.

 

Nawiazujac do temetu poruszonego przez aga_b3, jak byllo/jest na wszych budowach z kierownikiem budowy, kierownik sprawdzal tylko pewne etapy robot (zbrojenie, sciany, stropy...) czy mieliscie takiego kierownika co byl codziennie na budowie? Ile placiliscie kierownikowi?

Moze ktos polecic dobrego kierownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik nie jest od pilnowania budowy tylko od wpisów do dziennika i tego żeby dom się nie zawalił. Aczkolwiek może i tacy się trafiają co bywają często i dopilnowują.

 

Kierownik powinien (w zasadzie musi) zobaczyć wszystkie elementy konstrukcyjne przed zakryciem. Czyili zbrojenie ław, izolacje fundamentów, zbrojenie wieńca i stropu. Konstrukcję więźby. Ogląda też sam wykop żeby upewnić się co do gruntu na jakim będzie stał dom.

 

Pilnowanie robotników należy do inwestora lub inspektora nadzoru inwestorskiego (o ile taki osobnik jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownika budowy warto mieć swojego. Przy okzaji lepiej, żeby nie był związany z ekipą. Jeśli jest porządnym człowiekiem i macie z nim dobry kontak, a do tego umówicie sią na sprawowanie nadzoru w sposób jaki uzupełniłby Waszą wiedze to najlepszy układ. Często są pytania jak podejść do jakiegoś problemu, musicie mieć kogoś kto Wam pomoże w podjęciu decyzji (rady z tego forum tylko częściowo nadają się do zastosowania) :wink: . Więc kierownik, jeśli nie chcecie dodatkowo płącić za inspektora nadzoru, może przejąć nieformalnie taką funkcję (pewnie za dodatkowym wynagrodzeniem), ale musi o tym wiedzić wcześniej, musi się na to zgodzić i musi być fajnym/normalnym człowiekiem. Należy pamietać, że nie każdy kierownik zna się na wszystkim często jest tylko uzupełnieniem wiedzy jaką Wy/my 8) dysponuje-cie;my, ale to właśnie o to chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwe korzystanie z forum.

Nie wiem, jak inni forumowiecze, ale ja chętnie zwróciłbym się do tych wszystkich co nic nie udostępniają, nie odpowiadają na pytania i prośby potrzebujących o to, by znaleźli ostatnie pokłady przyzwoitości w sobie i napisali choćby dziennik o swoich budowach, choćby krótki i tekstowy.

To nie ładnie tak "sępić" i nic od siebie nie dawać.

Do nikogo nie zwracam się personalnie - tak mnie naszło;) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów Wrocławskich! :)

 

Właśnie jestem na etapie zakupu projektu i poszukuję dobrego architekta, który mógł by się zając adaptacją mojego przyszłego domu. Może ktoś z was był by na tyle miły i podał mi jakieś namiary.

Budował będę się w Gminie Jelch-Laskowice, dokładnie w Dziuplinie i fajnie by było, jak by architekt miał trochę doświadczenia z tym terenem i z takimi problemami jak poziom wody gruntowej i związane z tym zaplanowanie podpiwniczenia itp.

 

Może ktoś z was także buduje dom podpiwniczony w tej okolicy i zapoznał się już z tym problemem.

 

Dzięki za wszelką pomoc.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Budował będę się w Gminie Jelch-Laskowice, dokładnie w Dziuplinie i fajnie by było, jak by architekt miał trochę doświadczenia z tym terenem i z takimi problemami jak poziom wody gruntowej i związane z tym zaplanowanie podpiwniczenia itp.

 

Darek

To nie jest sprawa architekta. Osobiście proponuję zrobić badania geologiczne, zwłaszcza jeśli planujesz dom podpiwniczony. Warunki gruntowe nie zawsze muszą się sprawdzać, tak jak u sąsiadów.

Poza tym architekt woli bazować na badaniach geologicznych.

 

Znam jedną pania architekt, ale nie wiem czy ma doświadczenie w tym terenie i w ogóle, czy jest dobra.

Jeśli chcesz wyślę Ci namiary na Priv.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Wie ktos moze gdzie we Wroclawiu mozna dostac PUSTAK CERAMICZNY WENTYLACYJNY ?

 

To jest takie cudo :

http://www.bud24.pl/produkt/60/86

 

Troche juz podzwonilem ale nigdzie nie znalazlem.

 

Z gory dziekuje

 

pozdrawiam

Ja takie kupowałem w BUILDERZE na A.Krajowej (ale jesienią)

Jeśli masz problem zostało mi takich kilkanaście sztuk jek chcesz mogę ci odstąpić

 

dzieki za propozycje. raczej chcialbym miec "jednorodne przewody" - a z tego co wiem to te pustaki od roznych producentow nieco sie roznia.

 

Ale jak bede zdesperowany to bede szukal czastkowo.

 

pozdrawiam

saper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest sprawa architekta. Osobiście proponuję zrobić badania geologiczne, zwłaszcza jeśli planujesz dom podpiwniczony. Warunki gruntowe nie zawsze muszą się sprawdzać, tak jak u sąsiadów.

Poza tym architekt woli bazować na badaniach geologicznych.

 

Znam jedną pania architekt, ale nie wiem czy ma doświadczenie w tym terenie i w ogóle, czy jest dobra.

Jeśli chcesz wyślę Ci namiary na Priv.

 

Cześć agniecha1!

 

Tak. Myślałem, że będę mógł właśnie badania geologichne "zwalić" na architekta, ale chyba masz racje. Najpierw popytam się w sąsiedstwie, a jak wynikną jakieś wątpliwości, to do geologa (i znowu dalsze poszukiwania...).

 

Za namiary na panią architekt był bym bardzo wdzięczny. Zawsze można pogadać i coś uzgodnić lub się dowiedzieć gdzie dalej "wiercić".

 

Mój adres to [email protected]

 

Dziękuję z góry i pozdrawiam

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...