Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Niestety temat folii dachowej jest już nieaktualny. Zrobiło się jakieś zamieszanie. Pretensje od lokalnych sprzedawców co do cen dla detalistów itp.

 

Wyszła z tego bardzo nieprzyjemna dla mnie osobiście sytuacja. :(

Temat zamknięty.

 

Kulka miała jak widać więcej szczęścia w negocjacjach, że nie nadepnęła nikomu na odcisk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Pierwek, a spróbuj pogadać o tej folii i wiekszych zakupach z Arturem Malinowskim z MSM Gaja (mozesz nawet powołać się na mnie). My u niego kupiliśmy po dobrej cenie Delta Vent Dorkena. Tyvekem tez handlują.

 

Wtedy zebraliśmy się we 3 osoby, tak samo kupiliśmy dachówki. Nigdzie potem nie znaleźliśmy taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was robił może okna tarasowe o szerokości 180cm i wiecej każde? U mnie w projekcie oryginalnie były 4 x 90cm x 230cm, ale zamiast tego chcemy z żoną zrobić przesuwane 2 x 180cm x 230cm zeby bardziej otworzyć się na ogród. Niestety Oknoplast Kraków gdzie chciałem kupic okna robi tylko do 150cm szerokości :(.

 

Pzdr,

TS

 

Hmmm .. duże to okno tarasowe.

Zapytaj moze w MS Karfil (MS OKna - mam od nich i ja osobiście jestem bardzo zadowlona).

 

Wprawdzie mamy mniejsze niz Ty szukasz (Patio uchylno przesuwne 2660x2170), ale nie mowili, ze to jest największe jakie moga zrobić.

Zapłaciliśmy za nie 4700 brutto. (antywłam, pakiet 3-szybowy, okucia WK2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo! a ja dopiero teraz dokopalam sie do tych zdjec.

Zapowaida sie IMPONUJACO.

Będziecie musieli tylko na Hanie na poczatku uwazac, żeby zajacow chodzac po tarasie nie lapala :)

 

pozdrawiam

 

Na pewno będzie łapała, ale na kaflach czy kostce betonowej taka sama szansa na to;)

 

W każdym bądź razie, na żywo wygląda t o niebo lepiej niz na fotach. W tm tygodiu kończą tarasy i zaczynają podjazdy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam znowu zagwózdkę - część ścian na poddaszu już stoi (silikaty) część dopiero powstanie (karton - gips). tego co wyczytałam, karton - gips kładzie się po tynkach. No i teraz kolejnosc prac jest nastęująca:

okna

instalacje prąd +CO+woda+gaz

wylewki

tynki

karton-gips

 

tylko jak ja mam rozprowadzić prąd na ten karton - gips jak w tych ściankach, których nie ma też mają byc kontakty? pociągnąć tam gdzie sie da teraz a potem po tynkach będziemy dosztukowywać?

 

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tarasik będzie rewelacyjny. Też bym taki chciała!!!

 

Nich prostszego:) 25 zł/tone + pisek+kruszywo + telefon do wykonawcy i gotowe:))

 

Pewnie, że proste, ale nam się już kasa kończy (robimy dopiero tynki wewn.).

Jeśli nie dostaniemy podwyżki kredytu to chyba w tym roku się nie wprowadzimy. Ale liczę, że raczej sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tarasik będzie rewelacyjny. Też bym taki chciała!!!

 

Nich prostszego:) 25 zł/tone + pisek+kruszywo + telefon do wykonawcy i gotowe:))

 

Pewnie, że proste, ale nam się już kasa kończy (robimy dopiero tynki wewn.).

Jeśli nie dostaniemy podwyżki kredytu to chyba w tym roku się nie wprowadzimy. Ale liczę, że raczej sie uda.

 

No tak... My własnie jutro podpisujemy ankes podwyższający kredyt. I ciągle się zastanawiamy czy sprzedawać mieszkanie jak nam jeszcze nie wystarczy, czy jednak zacisnąć zęby i nie sprzedawać tylko wynając..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam znowu zagwózdkę - część ścian na poddaszu już stoi (silikaty) część dopiero powstanie (karton - gips). tego co wyczytałam, karton - gips kładzie się po tynkach. No i teraz kolejnosc prac jest nastęująca:

okna

instalacje prąd +CO+woda+gaz

wylewki

tynki

karton-gips

 

U nas było tak:

-okna, potem od razu alarm

-prąd

-potem tynki (rada instalatorów bo tynkarze robią straszny syf i wiele peszli i kabli po ich robotach bylo do wymiany, a rury wod-kan rozwalone to juz droższa i czasochłonna zabawa)

-wod-kan

-wylewki

-karton-gips

 

wcześnej w miejscu planowanego pkt elektr. byl zostawiony kabel, a teraz panowie robiący GK wycinaja od razu gniazdka i robia co trzeba.

 

Z tym ze maja w ekipie elektryka, ktory nam robił elektryke. Ale mysle, ze to sie tak odbywa standardowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość producentów nie robi takich dużych okien przesuwnych z prostego względu: są za ciężkie. Skrzydła już od szerokości ponad 100 wymagają wzmocnionych prowadnic.

Osobna kwestia to konstrukcja. Rozumiem, że masz 360 cm w świetle. Żeby zastosować skrzydła przesuwne to ich wielkość powinna być o ok. 10cm mniejsza od stałych okien po obu stronach. Do tego niektóre firmy produkują okna stale o szerokości min. 60cm.

W sumie w projekcie było OK. dwa zewnętrzne po 90cm a dwa środkowe po rozsunięciu nachodzą na zewn.

A teraz najprzyjemniejsza informacja. Za okno do siebie :

-dwa boki stałe o szer. 60cm

- dwa skrzydła ruchome o szerokości 60 cm ( co było trochę bez sensu )

chciano ode mnie ponad 7.000 zł. plus montaż. + 7% VAT.

:D

 

Dokaldnie, mam 360cm w swietle. Zdaję sobie sprawę, ze cena bedzie duza, ale tak szerokie okno dalo by nam swietny widok z salonu.

 

Hmmm .. duże to okno tarasowe.

Zapytaj moze w MS Karfil (MS OKna - mam od nich i ja osobiście jestem bardzo zadowlona).

 

Wprawdzie mamy mniejsze niz Ty szukasz (Patio uchylno przesuwne 2660x2170), ale nie mowili, ze to jest największe jakie moga zrobić.

Zapłaciliśmy za nie 4700 brutto. (antywłam, pakiet 3-szybowy, okucia WK2)

 

Dzięki za namiar! Dzwoniłem i mają w ofercie okna do 178,5cm, czyli idealnie. Zobaczymy jak z ceną... :wink:

 

Rozumiem, że wzięłaś okna trzyszybowe o u=0,6? Ile wtedy ma okno z ramą? Uwazasz ze warto doplacac do tych 3 szyb?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar! Dzwoniłem i mają w ofercie okna do 178,5cm, czyli idealnie. Zobaczymy jak z ceną... :wink:

 

No proszę:) Ciesze się, ze namiar się może przydac:)

 

Rozumiem, że wzięłaś okna trzyszybowe o u=0,6? Ile wtedy ma okno z ramą? Uwazasz ze warto doplacac do tych 3 szyb?

 

Ano ja uważam, ze warto dopłacić. Zwłaszcza, ze dopłata za wkład 3 szybowy do okien w calym domu to wyszło nam raptem 1300 zł po rabatch.

Za dodatkowy wkład termo do ramek okiennych - dodatkowo 500 zł.

Korzyść dużo większa niz koszt.

Pfrofil okien 5 komorowy, 73 mm

 

Ramę z każdej strony mogę pomierzyć Ci jutro jak bede na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich kupujących stal w Centrostalu. Uważajcie przy ważeniu stali przez magazyniera. Dopisuje na własna rękę kilogramy. Wczoraj tam kupowaliśmy i tylko dlatego, że dokładnie wiedzieliśmy ile mamy zapłacić zorientowaliśmy się, że coś jest nie tak. Pan gdy zwróciliśmy mu uwagę był bardzo niezadowolony i wmawiał nam, że jest ok. Dopiero gdy mąż zaproponował, żeby zważył przy nim jeszcze raz, poprawił (bez ważenia) zlecenie. Panienka przy kasie dziwiła się, że to już trzecia taka reklamacja, tego dnia (była 10 rano). facet pewnie sprzedaje te "nadwyżki" na boku. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam prośbe szczegolnie do budujących sie na północy Wrocławia. Może jakiś namiar na tynkarza? Od tynkow cementowo-wapiennych.

Jak pytałam poźną wiosna - to: " taaa, oczywista że robimy!" A teraz ci sami - nieeee wolimy gipsowe. :evil: Na liscie misow jest wiele nieaktualnych informacji.

Wiec prosze o pomoc!

 

Natalia.

 

I coś dobrego: półroku temu umawiałam sie z dekarzem na 25 czerwca i wiecie co? Był punktualnie, już go lubię... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...