Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witajcie, mam prośbe szczegolnie do budujących sie na północy Wrocławia. Może jakiś namiar na tynkarza? Od tynkow cementowo-wapiennych.

Jak pytałam poźną wiosna - to: " taaa, oczywista że robimy!" A teraz ci sami - nieeee wolimy gipsowe. :evil: Na liscie misow jest wiele nieaktualnych informacji.

Wiec prosze o pomoc!

 

Natalia.

 

I coś dobrego: półroku temu umawiałam sie z dekarzem na 25 czerwca i wiecie co? Był punktualnie, już go lubię... :wink:

 

 

NATALIO ,

 

akurat fachowców od tynków Ci nie polecę ....najgorsze doświadczenia w trakcie budowy były właśnie z nimi / ekipa nawet sprytna ------ale szef nie znoszący krytyki Po wskazaniu przez nas paru niedoróbek--------kazał chłopakom z samochodu wyciągać skrobaki ......aby zdzierać cały tynk ze ścian -------------------odpuścilismy sobie , żeby nie iść na noże...

 

 

ale jak będziesz potrzebowała fachowców od wylewek ---to mam namiary na sprytnych chłopaków z Głogowa / nie doliczają za dojazd /

 

 

pozdr

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

a ja mam znowu zagwózdkę - część ścian na poddaszu już stoi (silikaty) część dopiero powstanie (karton - gips). tego co wyczytałam, karton - gips kładzie się po tynkach. No i teraz kolejnosc prac jest nastęująca:

okna

instalacje prąd +CO+woda+gaz

wylewki

tynki

karton-gips

 

U nas było tak:

-okna, potem od razu alarm

-prąd

-potem tynki (rada instalatorów bo tynkarze robią straszny syf i wiele peszli i kabli po ich robotach bylo do wymiany, a rury wod-kan rozwalone to juz droższa i czasochłonna zabawa)

-wod-kan

-wylewki

-karton-gips

 

wcześnej w miejscu planowanego pkt elektr. byl zostawiony kabel, a teraz panowie robiący GK wycinaja od razu gniazdka i robia co trzeba.

 

Z tym ze maja w ekipie elektryka, ktory nam robił elektryke. Ale mysle, ze to sie tak odbywa standardowo.

 

 

Ale jesli tynki będą przed wod-kan to będzie potem jedno wielkie kucie. Hydraulicy zniszczą ściany. Musze ciągnąć piony itp... itd.. Jeśli jest to w BK to mały problem ale w ceramice to masakra.

Tynkarzy trzeba przypilnować i ewentulanie osłonić deskami newralgiczne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwek, a spróbuj pogadać o tej folii i wiekszych zakupach z Arturem Malinowskim z MSM Gaja

 

szkoda zachodu. Bez problemu można kupić folię tyvek solid przez internet z dostawą do domu i fakturą vat po 4zł/m2 - kupując już 1 rolkę.

 

Nastały niestety takie durne czasy, że niektórym firmom wydaje się, że robią łaskę sprzedając nam budowlankę. A ci "dobrodzieje" zarabiają na tym od kilkudziesięciu do niekiedy kikuset %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was robił może okna tarasowe o szerokości 180cm i wiecej każde? U mnie w projekcie oryginalnie były 4 x 90cm x 230cm, ale zamiast tego chcemy z żoną zrobić przesuwane 2 x 180cm x 230cm zeby bardziej otworzyć się na ogród. Niestety Oknoplast Kraków gdzie chciałem kupic okna robi tylko do 150cm szerokości :(.

 

Pzdr,

TS

 

Ja mam identycznie, zrobiłam 4 x po 90, po bożemu, jak w projekcie

 

ale w tym samym projekcie domu znajomi z forum zrobili 3 x po 120, przesuwne. Też fajnie wyszło. Ja chciałam zrobić harmonijkowe 4 x po 90, jdno skrzydło wtedy jest otwierane a reszta zwija się w harmonijkę i możesz sobie otworzyc na ogród, ale po dwóch latach mieszkania stwierdzam że byłoby to kompletnie nieużywane. Z doświadczenia dwóch lat, moge polecić jednak te 4 x po 90, każdy moduł po dwa okna z ruchomym słupkiem tak żeby wyszły dwa otwory po 180 - przydało się przy wnoszeniu pianina :) i reszty mebli.

I tak na taras zawsze wychodzimy przez piąte okno tarasowe, które przewidujac że tak będzie zapobiegliwie zamówiliśmy ze słupkiem poziomym na wys 90 cm (żeby było mcniejsze, bo często uzywane.

 

Nie zapomnij o takiej specjalnej klamce żeby można było okno zamknąć i otworzyć z zewnątrz - bardzo się przydaje.

 

 

Albo zrób okno aluminiowe - wtedy możesz zamówić jedno okienko o szer 360 - i będzie naprawdę piękne ...

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam znowu zagwózdkę - część ścian na poddaszu już stoi (silikaty) część dopiero powstanie (karton - gips). tego co wyczytałam, karton - gips kładzie się po tynkach. No i teraz kolejnosc prac jest nastęująca:

okna

instalacje prąd +CO+woda+gaz

wylewki

tynki

karton-gips

 

U nas było tak:

-okna, potem od razu alarm

-prąd

-potem tynki (rada instalatorów bo tynkarze robią straszny syf i wiele peszli i kabli po ich robotach bylo do wymiany, a rury wod-kan rozwalone to juz droższa i czasochłonna zabawa)

-wod-kan

-wylewki

-karton-gips

 

wcześnej w miejscu planowanego pkt elektr. byl zostawiony kabel, a teraz panowie robiący GK wycinaja od razu gniazdka i robia co trzeba.

 

Z tym ze maja w ekipie elektryka, ktory nam robił elektryke. Ale mysle, ze to sie tak odbywa standardowo.

 

 

Ale jesli tynki będą przed wod-kan to będzie potem jedno wielkie kucie. Hydraulicy zniszczą ściany. Musze ciągnąć piony itp... itd.. Jeśli jest to w BK to mały problem ale w ceramice to masakra.

Tynkarzy trzeba przypilnować i ewentulanie osłonić deskami newralgiczne miejsca.

 

U nas (silikaty) było podobnie jak u Kulki - tzn. elektryka, tynki, wod-kan. Co prawda całe instalacje (wod-kan, elektrykę i CO+kotłownia) robi jedna firma więc część elementów hydraulicznych w ściany została wkuta przed tynkami.

Robiliśmy tynki gipsowe, więc ewentualne poprawki na ścianach nie stanowią większego problemu.

Przy tynkach cementowo- wapiennych bez gładzi w późniejszym okresie, nie ma szans - kucia będą się odznaczać, więc w tym przypadku podejścia wod-kan w ścianach przynajmniej warto zrobić wcześniej, żeby tynki je zakryły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas (silikaty) było podobnie jak u Kulki - tzn. elektryka, tynki, wod-kan. Co prawda całe instalacje (wod-kan, elektrykę i CO+kotłownia) robi jedna firma więc część elementów hydraulicznych w ściany została wkuta przed tynkami.

Robiliśmy tynki gipsowe, więc ewentualne poprawki na ścianach nie stanowią większego problemu.

Przy tynkach cementowo- wapiennych bez gładzi w późniejszym okresie, nie ma szans - kucia będą się odznaczać, więc w tym przypadku podejścia wod-kan w ścianach przynajmniej warto zrobić wcześniej, żeby tynki je zakryły.

 

i o tym właśnie pisałem. Przy montażu grzejników, kanalizy oraz pionów i nawet tynkach gipsowych zawsze są problemy. Często trzeba wyprowadzenia robić przez całą wysokość ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas (silikaty) było podobnie jak u Kulki - tzn. elektryka, tynki, wod-kan. Co prawda całe instalacje (wod-kan, elektrykę i CO+kotłownia) robi jedna firma więc część elementów hydraulicznych w ściany została wkuta przed tynkami.

Robiliśmy tynki gipsowe, więc ewentualne poprawki na ścianach nie stanowią większego problemu.

Przy tynkach cementowo- wapiennych bez gładzi w późniejszym okresie, nie ma szans - kucia będą się odznaczać, więc w tym przypadku podejścia wod-kan w ścianach przynajmniej warto zrobić wcześniej, żeby tynki je zakryły.

 

i o tym właśnie pisałem. Przy montażu grzejników, kanalizy oraz pionów i nawet tynkach gipsowych zawsze są problemy. Często trzeba wyprowadzenia robić przez całą wysokość ściany.

 

no tak, czyli podsumowując - przed tynkami zaprosic panów od wody i CO, niech sobie podkują co tam potrzebują ale rur nich nie kładą, potem panów tynkarzy, i potem nich sobie instalatorzy kończą, tak?

 

ja tez mam silikaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas (silikaty) było podobnie jak u Kulki - tzn. elektryka, tynki, wod-kan. Co prawda całe instalacje (wod-kan, elektrykę i CO+kotłownia) robi jedna firma więc część elementów hydraulicznych w ściany została wkuta przed tynkami.

Robiliśmy tynki gipsowe, więc ewentualne poprawki na ścianach nie stanowią większego problemu.

Przy tynkach cementowo- wapiennych bez gładzi w późniejszym okresie, nie ma szans - kucia będą się odznaczać, więc w tym przypadku podejścia wod-kan w ścianach przynajmniej warto zrobić wcześniej, żeby tynki je zakryły.

 

i o tym właśnie pisałem. Przy montażu grzejników, kanalizy oraz pionów i nawet tynkach gipsowych zawsze są problemy. Często trzeba wyprowadzenia robić przez całą wysokość ściany.

 

no tak, czyli podsumowując - przed tynkami zaprosic panów od wody i CO, niech sobie podkują co tam potrzebują ale rur nich nie kładą, potem panów tynkarzy, i potem nich sobie instalatorzy kończą, tak?

 

ja tez mam silikaty

 

 

nie uda się w ten sposób. rury muszą być idealnie czyste wewnątrz. po założeniu instalacji trzeba zrobić próbę szczelności i ciśnieniową.

Inaczej po zalaniu instalacji może być małe kuku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, czyli jak ostatecznie - rur przed tynkami absolutnie nie kłaść, najwyżej podkuć miejsce na rury, tak?

 

a prąd i gaz położyć można? dodam, zę gaz tylko od przyłącza do pomieszczenia gospodarczego(piec), bo kuchenkę i tak będziemy miec elektryczną

 

pogubiłam się całkiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano ja uważam, ze warto dopłacić. Zwłaszcza, ze dopłata za wkład 3 szybowy do okien w calym domu to wyszło nam raptem 1300 zł po rabatch.

Za dodatkowy wkład termo do ramek okiennych - dodatkowo 500 zł.

Korzyść dużo większa niz koszt.

Pfrofil okien 5 komorowy, 73 mm

 

Ramę z każdej strony mogę pomierzyć Ci jutro jak bede na budowie.

 

I chyba rzeczywiście wezmę też te trzyszybowe. :)

 

Jeśli chodzi o drugę kwestię, to nie chodziło mi o wymiary okna z szybą, ale o wspóczynnik U okna z szybą :wink: . Przy wkładach dwuszybowych, szyba ma U =1,0, a całe okno z ramą U=1,3. A w przypadku wkładu trzyszybowego?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale jesli tynki będą przed wod-kan to będzie potem jedno wielkie kucie. Hydraulicy zniszczą ściany. Musze ciągnąć piony itp... itd.. Jeśli jest to w BK to mały problem ale w ceramice to masakra.

Tynkarzy trzeba przypilnować i ewentulanie osłonić deskami newralgiczne miejsca.

 

można prace instalacyjne rozłożyc na więcej etapów, u nas np. hydraulicy przyszli najpierw zrobić "syf" z kuciem pionów i położyli kanalizę i rury w pionach, potem zatynkowali to tynkarze. Położone rury zaspawali, żeby się do środka nic nie dostało.

 

Po tynkarzach hydraulicy wrócili położyć pozostałe rury i zrobili próby przed wylewkami. Podkuwali się tylko do kaloryferów, a z tym to już dużo kłopotu nie było.

 

przy ceramice, zrobienie pionów raczej musi być przed tynkami bo gruz wywozi sie taczkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identycznie, zrobiłam 4 x po 90, po bożemu, jak w projekcie

 

ale w tym samym projekcie domu znajomi z forum zrobili 3 x po 120, przesuwne. Też fajnie wyszło. Ja chciałam zrobić harmonijkowe 4 x po 90, jdno skrzydło wtedy jest otwierane a reszta zwija się w harmonijkę i możesz sobie otworzyc na ogród, ale po dwóch latach mieszkania stwierdzam że byłoby to kompletnie nieużywane. Z doświadczenia dwóch lat, moge polecić jednak te 4 x po 90, każdy moduł po dwa okna z ruchomym słupkiem tak żeby wyszły dwa otwory po 180 - przydało się przy wnoszeniu pianina :) i reszty mebli.

Raczej zdecydujemy się na 2 x 180 - widzieliśmy kiedyś w jakimś ośrodku w górach takie okno tarasowe i wyglądało super. Zresztą po tym zdjęciu z forum moja żona nie pozwoli mi zrobić nic innego :wink: :

 

http://img213.imageshack.us/img213/7986/23163rq5.jpg

 

Albo zrób okno aluminiowe - wtedy możesz zamówić jedno okienko o szer 360 - i będzie naprawdę piękne ...

:)

Chętnie, tylko wtedy chyba skończylibyśmy na stanie surowym i tym jednym oknie tarasowym z racji kosztu :wink: .

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale jesli tynki będą przed wod-kan to będzie potem jedno wielkie kucie. Hydraulicy zniszczą ściany. Musze ciągnąć piony itp... itd.. Jeśli jest to w BK to mały problem ale w ceramice to masakra.

Tynkarzy trzeba przypilnować i ewentulanie osłonić deskami newralgiczne miejsca.

 

można prace instalacyjne rozłożyc na więcej etapów, u nas np. hydraulicy przyszli najpierw zrobić "syf" z kuciem pionów i położyli kanalizę i rury w pionach, potem zatynkowali to tynkarze. Położone rury zaspawali, żeby się do środka nic nie dostało.

 

Po tynkarzach hydraulicy wrócili położyć pozostałe rury i zrobili próby przed wylewkami. Podkuwali się tylko do kaloryferów, a z tym to już dużo kłopotu nie było.

 

przy ceramice, zrobienie pionów raczej musi być przed tynkami bo gruz wywozi sie taczkami

 

 

Można i tak jeśli ktoś ma umówionego wykonawcę, który będzie robił instalację na raty. A o takich teraz nie łatwo.

Ja mam ściany z Porothermu więc zrobiłem całą kompletną instalację potem elektrycy a następnie tynk gipsowy.

 

Jak znajdę fachowców. Wczoraj umówiony wykonawca raczył mnie poinformować, że może zrobić u mnie tynki w przyszłym roku. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zdecydujemy się na 2 x 180 - widzieliśmy kiedyś w jakimś ośrodku w górach takie okno tarasowe i wyglądało super. Zresztą po tym zdjęciu z forum moja żona nie pozwoli mi zrobić nic innego :wink: :

 

http://img213.imageshack.us/img213/7986/23163rq5.jpg

 

 

coś mi się wydaje, że to nie jest 2x180 cm.... wydaje się mniejsze

znajomi maja 2x150 i jest to naprawde potężne okno

 

Urzędowski w salonie na Czekoladowej ma wystawione jedno takie duże okno (chyba 2x140) - możesz zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zdecydujemy się na 2 x 180 - widzieliśmy kiedyś w jakimś ośrodku w górach takie okno tarasowe i wyglądało super. Zresztą po tym zdjęciu z forum moja żona nie pozwoli mi zrobić nic innego :wink: :

 

http://img213.imageshack.us/img213/7986/23163rq5.jpg

 

 

coś mi się wydaje, że to nie jest 2x180 cm.... wydaje się mniejsze

znajomi maja 2x150 i jest to naprawde potężne okno

 

Urzędowski w salonie na Czekoladowej ma wystawione jedno takie duże okno (chyba 2x140) - możesz zobaczyć

 

 

a to jest przypadkiem okno przesuwne? czyli jedna część jest tylko ruchoma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam_12 - podaję namiar na tynki gipsowe - facet ma kilka ekip robi tylko na Knaufie , oczywiście z agregatu. Szybko i sprawnie, bez większych zastrzeżeń, z tym, że nasz KB na początku powiedział, czego będzie oczekiwał :-). Panowie lekko oponowali (chodziło o min. gubość), ale zrobili jak było trzeba.

Marek Szpak - 502-52-08-98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam_12 - podaję namiar na tynki gipsowe - facet ma kilka ekip robi tylko na Knaufie , oczywiście z agregatu. Szybko i sprawnie, bez większych zastrzeżeń, z tym, że nasz KB na początku powiedział, czego będzie oczekiwał :-). Panowie lekko oponowali (chodziło o min. gubość), ale zrobili jak było trzeba.

Marek Szpak - 502-52-08-98

 

 

Dzięki za info. Na pewno skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...