Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

 

Można i tak jeśli ktoś ma umówionego wykonawcę, który będzie robił instalację na raty. A o takich teraz nie łatwo.

Ja mam ściany z Porothermu więc zrobiłem całą kompletną instalację potem elektrycy a następnie tynk gipsowy.

 

Jak znajdę fachowców. Wczoraj umówiony wykonawca raczył mnie poinformować, że może zrobić u mnie tynki w przyszłym roku. :evil:

 

U mnie dokładnie była taka kolejność (tylko ściany mam z BK).

 

Tynki właśnie się kładą i jak się okazuje (te niemieckie?) wcale nie są takie złe, tylko mają mniej "mleczka". Wczoraj był u mnie na budowie kuzyn, który robi trochę w budowlance i on stwierdził, że tynki wychodzą bardzo dobrze. Ważne, że są równe! A tym "mleczkiem" fachowcy ponoć zapychają dziury przy tynkowaniu i dlatego wolą polskie. Jak się pomaluje nie powinno być różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam identycznie, zrobiłam 4 x po 90, po bożemu, jak w projekcie

 

ale w tym samym projekcie domu znajomi z forum zrobili 3 x po 120, przesuwne. Też fajnie wyszło. Ja chciałam zrobić harmonijkowe 4 x po 90, jdno skrzydło wtedy jest otwierane a reszta zwija się w harmonijkę i możesz sobie otworzyc na ogród, ale po dwóch latach mieszkania stwierdzam że byłoby to kompletnie nieużywane. Z doświadczenia dwóch lat, moge polecić jednak te 4 x po 90, każdy moduł po dwa okna z ruchomym słupkiem tak żeby wyszły dwa otwory po 180 - przydało się przy wnoszeniu pianina :) i reszty mebli.

Raczej zdecydujemy się na 2 x 180 - widzieliśmy kiedyś w jakimś ośrodku w górach takie okno tarasowe i wyglądało super. Zresztą po tym zdjęciu z forum moja żona nie pozwoli mi zrobić nic innego :wink: :

 

http://img213.imageshack.us/img213/7986/23163rq5.jpg

 

Albo zrób okno aluminiowe - wtedy możesz zamówić jedno okienko o szer 360 - i będzie naprawdę piękne ...

:)

Chętnie, tylko wtedy chyba skończylibyśmy na stanie surowym i tym jednym oknie tarasowym z racji kosztu :wink: .

 

Pzdr,

TS

 

Przy takim oknie producenci mogą nie chcieć dać gwarancji - też tak chcieliśmy, owszem byli gotowi dostarczyć ale gwarancji nikt nie dawał. Wymaga to naprawdę solidnego montażu (mało która ekipa montuje naprawdę solidnie) - no i otwieranie takiego okna może być ciężkie. Zastanów się czy kwestie praktyczne nie powinny przesłonić ci doznań estetycznych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje, że to nie jest 2x180 cm.... wydaje się mniejsze

znajomi maja 2x150 i jest to naprawde potężne okno

 

Urzędowski w salonie na Czekoladowej ma wystawione jedno takie duże okno (chyba 2x140) - możesz zobaczyć

Też mi się wydaje, że to raczej 150cm, ale chodziło mi o pokazanie o co mi chodzi :wink: . Na Czekoladową podjadę - dzięki.

a to jest przypadkiem okno przesuwne? czyli jedna część jest tylko ruchoma ?

Chyba uchylno przesuwne. Dla mnie mogłoby być tylko przesuwne z jedną częścią stałą.

Przy takim oknie producenci mogą nie chcieć dać gwarancji - też tak chcieliśmy, owszem byli gotowi dostarczyć ale gwarancji nikt nie dawał. Wymaga to naprawdę solidnego montażu (mało która ekipa montuje naprawdę solidnie) - no i otwieranie takiego okna może być ciężkie. Zastanów się czy kwestie praktyczne nie powinny przesłonić ci doznań estetycznych ...

Kwestie praktyczne są oczywiscie ważne, dlatego chcę zrobić to w firmie, która podoła zadaniu i robiła coś takiego wcześniej. Okno ma być przesuwne, wiec moze ulatwi to otwieranie.

Z drugiej strony okno takie może bardzo dużo dać w salonie i chyba zaryzykuję nawet kosztem ewentualnych problemów. No chyba że wycena tego okna ostudzi mój zapał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia - też bedę robił taras drewniany.

Drzwi 3x112. Myślałem o 2x160 przesuwnych, ale wymiękłem;) cena mnie powaliła;)

Przy takim przeszkleniu trzeba pamietać o dobrym pakiecie szyb, co najmniej U=1.0

 

W przypadku układu 3 drzwi zamiast 2, które są na stałe a które otwierane/przesuwne? Jest jakaś reguła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest dowolna. Ja zainwestowałem w pakiet szyb 1.0 dlategu musiałęm wybrac klasyczny układ otwieranych do środka. Przewidziałem przestrzeń na otwarte drzwi w domku. :lol:

Trzecie skrzydło miało być na stałe, ale okazuje się, że to jakis problem, wiec tez będzie miało możliwość otwarcia. Gdy otworze dwa skrzydał to będę miał wyjście ponad 220 - szkoda, że z progiem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zdecydujemy się na 2 x 180 - widzieliśmy kiedyś w jakimś ośrodku w górach takie okno tarasowe i wyglądało super. Zresztą po tym zdjęciu z forum moja żona nie pozwoli mi zrobić nic innego :wink: :

 

http://img213.imageshack.us/img213/7986/23163rq5.jpg

 

Chętnie, tylko wtedy chyba skończylibyśmy na stanie surowym i tym jednym oknie tarasowym z racji kosztu :wink: .

 

Pzdr,

TS

A wiecie może gdzie można obejrzeć i kupić okna w tym systemie - przesuwne w osobnym skrzydle i na osobnej szynie (nie uchylno przesuwne) tylko z profil pcv - wszędzie gdzie byłem oferują tylko przesuwno uchylne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może gdzie można obejrzeć i kupić okna w tym systemie - przesuwne w osobnym skrzydle i na osobnej szynie (nie uchylno przesuwne) tylko z profil pcv - wszędzie gdzie byłem oferują tylko przesuwno uchylne

 

Ja dzwoniłem zgodnie z namiarem podanym mi tutaj do MS Karfil (MS OKna). Mają zarówno PCV jak i drewno. Oferują także szynę dzięki której nie ma progu - rozumiem, że o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może gdzie można obejrzeć i kupić okna w tym systemie - przesuwne w osobnym skrzydle i na osobnej szynie (nie uchylno przesuwne) tylko z profil pcv - wszędzie gdzie byłem oferują tylko przesuwno uchylne

 

Ja dzwoniłem zgodnie z namiarem podanym mi tutaj do MS Karfil (MS OKna). Mają zarówno PCV jak i drewno. Oferują także szynę dzięki której nie ma progu - rozumiem, że o to chodzi?

 

Dokładnie tak, szukam okna PCV białe z roletą 270 x 230h dzielone na pół, przesuwne, jedno skrzydło stałe, drugie przesuwne po szynie w podłodze umieszczone przed tym pierwszym skrzydłem.

Dzięki za namiar zaraz tam podjadę to niedaleko od nas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, szukam okna PCV białe z roletą 270 x 230h dzielone na pół, przesuwne, jedno skrzydło stałe, drugie przesuwne po szynie w podłodze umieszczone przed tym pierwszym skrzydłem.

Dzięki za namiar zaraz tam podjadę to niedaleko od nas :D

 

Czyli wymiar praktycznie identyczny jak mój. Ja wycenę będę miał do końca tygodnia. Jak ustalisz wcześniej jaki jest orientaacyjny koszt - daj znać :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dyużych rozmiarach warto rozmawiać z firmami mającymi renomę lub długie i pewne gwarancje. To nie żarty; jak przestanie działać jakiś szczegół - nie da się otworzyć okna o wadze około 100kg.

Urzędowski ma bardzo dobry system - nie tani;)

 

urzędowski ma chyba tylko okna drewniane, a ja muszę mieć pcv - nie dałem się przekonać do drewna od początku budowy :)

A co do wad tego systemu to faktycznie ma on jedną wielką wadę CENE :-? :o :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, szukam okna PCV białe z roletą 270 x 230h dzielone na pół, przesuwne, jedno skrzydło stałe, drugie przesuwne po szynie w podłodze umieszczone przed tym pierwszym skrzydłem.

Dzięki za namiar zaraz tam podjadę to niedaleko od nas :D

 

Czyli wymiar praktycznie identyczny jak mój. Ja wycenę będę miał do końca tygodnia. Jak ustalisz wcześniej jaki jest orientaacyjny koszt - daj znać :wink: .

 

 

W sokółce za podobny wymiar zaproponowano około 7000. drewno sosna.

ale nie polecam tej firmy. Okan super ale są tak niesłowni że szkoda gadać.

Opóźnienia w dostawach do dwóch miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam znowu zagwózdkę - część ścian na poddaszu już stoi (silikaty) część dopiero powstanie (karton - gips). tego co wyczytałam, karton - gips kładzie się po tynkach. No i teraz kolejnosc prac jest nastęująca:

okna

instalacje prąd +CO+woda+gaz

wylewki

tynki

karton-gips

 

U nas było tak:

-okna, potem od razu alarm

-prąd

-potem tynki (rada instalatorów bo tynkarze robią straszny syf i wiele peszli i kabli po ich robotach bylo do wymiany, a rury wod-kan rozwalone to juz droższa i czasochłonna zabawa)

-wod-kan

-wylewki

-karton-gips

 

wcześnej w miejscu planowanego pkt elektr. byl zostawiony kabel, a teraz panowie robiący GK wycinaja od razu gniazdka i robia co trzeba.

 

Z tym ze maja w ekipie elektryka, ktory nam robił elektryke. Ale mysle, ze to sie tak odbywa standardowo.

 

 

Ale jesli tynki będą przed wod-kan to będzie potem jedno wielkie kucie. Hydraulicy zniszczą ściany. Musze ciągnąć piony itp... itd.. Jeśli jest to w BK to mały problem ale w ceramice to masakra.

Tynkarzy trzeba przypilnować i ewentulanie osłonić deskami newralgiczne miejsca.

U nas wielkiego kucia nie bylo. Piony zrobili wczesniej. rzed tynkami. budujemy z silikatow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale jesli tynki będą przed wod-kan to będzie potem jedno wielkie kucie. Hydraulicy zniszczą ściany. Musze ciągnąć piony itp... itd.. Jeśli jest to w BK to mały problem ale w ceramice to masakra.

Tynkarzy trzeba przypilnować i ewentulanie osłonić deskami newralgiczne miejsca.

 

można prace instalacyjne rozłożyc na więcej etapów, u nas np. hydraulicy przyszli najpierw zrobić "syf" z kuciem pionów i położyli kanalizę i rury w pionach, potem zatynkowali to tynkarze. Położone rury zaspawali, żeby się do środka nic nie dostało.

 

Po tynkarzach hydraulicy wrócili położyć pozostałe rury i zrobili próby przed wylewkami. Podkuwali się tylko do kaloryferów, a z tym to już dużo kłopotu nie było.

 

przy ceramice, zrobienie pionów raczej musi być przed tynkami bo gruz wywozi sie taczkami

 

Ogolnie rzecz ujmując u na sbylo podobnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomi maja 2x150 i jest to naprawde potężne okno

Ja mam 2x150. Jest co tu dużo mowić nieźle cięzkie.

 

A do tego wstawcie jeszcze pakiet szyb 1.0 i macie naprawdę pod 100kg. To musi być solidna konstrukcja, albo za parę miesięcy, będzie się kolanem dopychać.

 

Wszystko zależy od systemu przesuwania właśnie

u nas jedno z okien bedzie 2x130, przesuwane na szynach, bezprogowe, pakie 3-szybowy i do tego szyba P4 - wiec ciezar straszny (nawet nie wiem ile :o )

w takim systemie nie trzeba okna "odrywać" aby je przesunąć, wiec nie ma zbyt wielkiego problemu

na pewno gorzej byloby przy skrzydłach otwieranych lub przesuwanych tradycyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...