Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

My mieliśmy alaram jeszcze PRZED elektryką w domku-równo z oknami.

 

Potrzebny tylko akumulator, który podtrzymuje napięcie po odłączeniu zasilania (np. przez jeszcze 4 dni)

A dodatkowo już chwilę po rozłączeniu firma monitorujaca dzwoni z informacją o zarejestrowaniu tego faktu.

 

 

A jak rozwiązaliście kwestię zasilania skoro nie było jeszcze elektryki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można prowadzić budowę zupełnie BEZ elektryki?:)

 

pewnie że można.

 

 

Skrzynka na działce, przedłużacz, akumulator podtrzymujący zasilanie i monitoring rejestrujący takze zanik napiecia.

 

U nas zdało egzamin celująco. Sasiadów obok bez takiego rozwiązania-niestety okradziono:(

 

 

no jak masz skrzynkę to tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie obudził mnie "wrzask" z balkonu....

 

Moje koty złapały na osiatkowanym :o balkonie wróbla! Zabralam go jednemu z pyska, chcialam wypuści, a nadbiegł drugi w asyscie trzeciego, złapał i uciekał z zacisnietym pyskiem i nastrosoznym ogonem przede mną po całym mieszkaniu.

 

To bedzie ta część mieszkania na wsi, która nie bedzie przynosiła mi wiele radości :(

 

 

 

kulka,

musisz się przyzwyczaić do następujących niespodzianek na tarasie:

myszy i nornice

jaszczurki

szczury

wróble

 

Aż dziw bierze ile zwierząt żyje na naszych dzikich polach. Kiedyś kocica zgłupiała jak zobaczyła gronostaja (albo łasicę, nie znam się na tych zwierzętach) z myszą w paszczy. Nie wiedziała czy ma polowac czy uciekać.

Moja kocica znosi czasem po kilka myszek dziennie, a czasem w paszczy trzyma piękne okazy szczurów (chyba łapie je w rowach melioracyjnych), które są niewiele mniejsze od niej ... Poluje razem z kotem sąsiadów.

Znosi zdobycz na taras, chwali się jak pięknie upolowała, a czasem ku naszemu obrzydzeniu chrupie całość z futerkiem ... Obrzydlistwo.

Jak nam się uda to wyrzucamy zdobycz ale kot jest wtedy niepocieszony ...

To jest taki śliczny przymilny kotek, który łasi się jak pies, uwielbia się pieścić i jeszcze nigdy nikogo nie podrapał. Dzieci moga go maltretować a kocica nie zareaguje taka łagodna. A tymczasem to bezwzględny tygrys ...

 

O kotach to mogę godzinami :) Twoje koty będą tam szczęśliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka,

musisz się przyzwyczaić do następujących niespodzianek na tarasie:

myszy i nornice

jaszczurki

szczury

wróble

 

Ostatnio widziałam w trawie pełzającego padalca:)

 

O kotach to mogę godzinami :)

 

To na pewno znajdziemy wspólny temat :wink:

 

Twoje koty będą tam szczęśliwe

 

Na pewno:) Boję się tylko czy jak dostaną od razu tyle przestrzeni po mieszkaniu w bloku to nie zgłupieją i nie zgubią się w tej przestrzeni Gajkowa...

Muszę je napierw nauczyć, ze tam jest ich nowe miejsce..

 

A tego wróbla strasznie mi żal. Zyl jak go uratowałam z perwszego pyska. Ale jak wpadł w drugi pysk to tylko usłyszałam łamany, malutki ptasi kręgosłup...:( Brrr...

 

A teraz moje koty się do mnie nie odywają:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie obudził mnie "wrzask" z balkonu....

 

Moje koty złapały na osiatkowanym :o balkonie wróbla! Zabralam go jednemu z pyska, chcialam wypuści, a nadbiegł drugi w asyscie trzeciego, złapał i uciekał z zacisnietym pyskiem i nastrosoznym ogonem przede mną po całym mieszkaniu.

 

To bedzie ta część mieszkania na wsi, która nie bedzie przynosiła mi wiele radości :(

 

 

 

kulka,

musisz się przyzwyczaić do następujących niespodzianek na tarasie:

myszy i nornice

jaszczurki

szczury

wróble

 

Aż dziw bierze ile zwierząt żyje na naszych dzikich polach. Kiedyś kocica zgłupiała jak zobaczyła gronostaja (albo łasicę, nie znam się na tych zwierzętach) z myszą w paszczy. Nie wiedziała czy ma polowac czy uciekać.

Moja kocica znosi czasem po kilka myszek dziennie, a czasem w paszczy trzyma piękne okazy szczurów (chyba łapie je w rowach melioracyjnych), które są niewiele mniejsze od niej ... Poluje razem z kotem sąsiadów.

Znosi zdobycz na taras, chwali się jak pięknie upolowała, a czasem ku naszemu obrzydzeniu chrupie całość z futerkiem ... Obrzydlistwo.

Jak nam się uda to wyrzucamy zdobycz ale kot jest wtedy niepocieszony ...

To jest taki śliczny przymilny kotek, który łasi się jak pies, uwielbia się pieścić i jeszcze nigdy nikogo nie podrapał. Dzieci moga go maltretować a kocica nie zareaguje taka łagodna. A tymczasem to bezwzględny tygrys ...

 

O kotach to mogę godzinami :) Twoje koty będą tam szczęśliwe

 

Oooo! ja też mogę o kotach godzinami. Mam 2-Lucek, (który jak byl w ciąży to dopiero odkrylismy ze jest kociczka) i Małpę, która przypałętala sie do nas od razu jak wprowadzilismy sie do domu(która jest matka Lucka).

Też polują na wszystko, czasem na tarasie znajduje skrzydełka ptaków -takie sa wybredne moje koty, miesko zjedza a skrzydelka nie rusza. Kulka przyzwyczaisz sie do takiego widoku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy alaram jeszcze PRZED elektryką w domku-równo z oknami.

 

Potrzebny tylko akumulator, który podtrzymuje napięcie po odłączeniu zasilania (np. przez jeszcze 4 dni)

A dodatkowo już chwilę po rozłączeniu firma monitorujaca dzwoni z informacją o zarejestrowaniu tego faktu.

U nas też przed elektryką,że względu na to że okna będą prędzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno:) Boję się tylko czy jak dostaną od razu tyle przestrzeni po mieszkaniu w bloku to nie zgłupieją i nie zgubią się w tej przestrzeni Gajkowa...

Muszę je napierw nauczyć, ze tam jest ich nowe miejsce..

 

A tego wróbla strasznie mi żal. Zyl jak go uratowałam z perwszego pyska. Ale jak wpadł w drugi pysk to tylko usłyszałam łamany, malutki ptasi kręgosłup...:( Brrr...

 

A teraz moje koty się do mnie nie odywają:-)

 

Sąsiedzi kota jakoś nauczyli, był to kocurek kanapowy, a teraz jest postrachem okolicy. Ostatnio bezczelnie "zamieszkał" w naszej drewutni (tam chyba mieszkają wróble). Kiedyś w ramach znaczenia terenu obsikał nam pranie na tarasie, wszedł niepostrzeżenie do domu i "zaznaczył" w szafie w pokoju garnitur męża ...

Koty nie zważają na granice posesji, niestety. Ale przecież nie będę karcić kota moich ulubionych sąsiadów :)

 

Fajne te zwierzaki. Dzieci mają dużo uciechy. W mieście nie ma takich klimatów. Koty, psy, szczury, nornice, jaszczurki, sarny. Mnóstwo różnych ptaków. Przed domem jest tłum bażantów i czasami łazi bociek. Dosłownie w odległości 30 m od domu.

A nad polem sąsiada poluje myszołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mądrzy ludzie podpowiedzcie jak jest rozliczane malowanie wewnątrz czy otwory drzwiowe i duże okna (powyżej 3m2) odlicza się od powierzchni przy rozliczeniu czy nie? ja obstaję przy tym, żeby odliczać ale wykonawca twierdzi, że nic się nie odlicza...

 

pozdrawiam

marzka

Odlicza się, nasz wykonawca liczył dokładnie powierzchnię ściany, chyba nawet po prostu brał jakiś współczynnik i odejmował, nie pamiętam, ale na pewno musi odjąć, to logiczne. Przecież nie może brać pieniędzy za coś czego nie zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mądrzy ludzie podpowiedzcie jak jest rozliczane malowanie wewnątrz czy otwory drzwiowe i duże okna (powyżej 3m2) odlicza się od powierzchni przy rozliczeniu czy nie? ja obstaję przy tym, żeby odliczać ale wykonawca twierdzi, że nic się nie odlicza...

 

pozdrawiam

marzka

Odlicza się, nasz wykonawca liczył dokładnie powierzchnię ściany, chyba nawet po prostu brał jakiś współczynnik i odejmował, nie pamiętam, ale na pewno musi odjąć, to logiczne. Przecież nie może brać pieniędzy za coś czego nie zrobił.

 

no właśnie czasami mam wrażenie, że moja logika przy budowlańcach wysiada.

dzięki BK

pozdrawiam

marzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlicza się, nasz wykonawca liczył dokładnie powierzchnię ściany, chyba nawet po prostu brał jakiś współczynnik i odejmował, nie pamiętam, ale na pewno musi odjąć, to logiczne. Przecież nie może brać pieniędzy za coś czego nie zrobił.

 

no właśnie czasami mam wrażenie, że moja logika przy budowlańcach wysiada.

dzięki BK

pozdrawiam

marzka

BK "zapomniała" tylko dodac ze w miejsce odjetych otworów dolicza sie malowanie szpalet /liczy sie je w mb/ a te sa znów lepiej płatne niz sciana ...

tak, ze warto sie zastanowic czy opłaci sie az tak kombinowac ...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...