Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Odlicza się, nasz wykonawca liczył dokładnie powierzchnię ściany, chyba nawet po prostu brał jakiś współczynnik i odejmował, nie pamiętam, ale na pewno musi odjąć, to logiczne. Przecież nie może brać pieniędzy za coś czego nie zrobił.

 

no właśnie czasami mam wrażenie, że moja logika przy budowlańcach wysiada.

dzięki BK

pozdrawiam

marzka

BK "zapomniała" tylko dodac ze w miejsce odjetych otworów dolicza sie malowanie szpalet /liczy sie je w mb/ a te sa znów lepiej płatne niz sciana ...

tak, ze warto sie zastanowic czy opłaci sie az tak kombinowac ...

 

pzdr

 

no dobrze ale przy otworach drzwiowych przecież nie maluje się szpalet?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

no dobrze ale przy otworach drzwiowych przecież nie maluje się szpalet?

 

pozdrawiam

to zalezy ...

jesli scianka ma gr 6 cm i jest obustronnie otynkowana - szpalet nie występuje

natomiast wystepuje przy każdej innej grubszej scianie

i tu sa dwie wersje

a) drzwi zlicowane z jedną sciana - wtedy jest jeden szpalet /po drugiej stronie/

b) drzwi osadzone w osi sciany - wtedy szpalet jest obustronny ...

 

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - orientujecie się czy w momencie wzięcia kredytu w banku zwraca on koszty poniesione już na zakup materiałów? Czy muszę czekać z kupnem materiałów do momentu uruchomienia kredytu?

 

Pzdr,

TS

 

pewnie zależy jak rozliczasz kredyt, ja mam wg stanu wykonanego więc guzik ich obchodzi kiedy ten materiał kupiłam, byle był wymurowany, bo jak stoi na placu to sie nie liczy, faktur też nie uznają.

 

Ale zakupu materiału nie uznaliby mi jako wkładu własnego, wkład własny wymagali w gotówce ewentualnie jako własność działki lub to co tam było wybudowane, ale rzadne ruchomości sie nie liczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mądrzy ludzie podpowiedzcie jak jest rozliczane malowanie wewnątrz czy otwory drzwiowe i duże okna (powyżej 3m2) odlicza się od powierzchni przy rozliczeniu czy nie? ja obstaję przy tym, żeby odliczać ale wykonawca twierdzi, że nic się nie odlicza...

 

pozdrawiam

marzka

Odlicza się, nasz wykonawca liczył dokładnie powierzchnię ściany, chyba nawet po prostu brał jakiś współczynnik i odejmował, nie pamiętam, ale na pewno musi odjąć, to logiczne. Przecież nie może brać pieniędzy za coś czego nie zrobił.

 

Miałem dwa przypadki, że przy wycenach próbowali wliczać całość tj. okna, drzwi balkonowe itp. W sumie w moim przypadku wychodziło prawie 40 m.kw. różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no dobrze ale przy otworach drzwiowych przecież nie maluje się szpalet?

 

pozdrawiam

to zalezy ...

jesli scianka ma gr 6 cm i jest obustronnie otynkowana - szpalet nie występuje

natomiast wystepuje przy każdej innej grubszej scianie

i tu sa dwie wersje

a) drzwi zlicowane z jedną sciana - wtedy jest jeden szpalet /po drugiej stronie/

b) drzwi osadzone w osi sciany - wtedy szpalet jest obustronny ...

 

:-?

 

no tak rozumiem :-) u mnie nie ma szpalet i nie ma żadnej pracy dodatkowej przy otworach drzwiowych a wykonawca nie chce odliczyć tych metrów :o

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja niestety dopiero zaczynam dlatego wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. Wybralem do w rododendronach a budowa bedzie przy zachodniej granicy wrocławia. Przedemna teraz walka o wszystkie papierki. Szukam teraz wykonawcow. Jesli ktos mi moze kogokolwiek polecic to bylbym dozgonnie wdzieczny. Szukam ekipy do wszystkiego lub do poszczegolnych etapow. Stan zero, sciany strop, dach. Szukam konkretnych osob ktorzy znaja sie na rzeczy. Jak ktos moze mi kogos polecic to prosze na priv.

Wszystkim odrazu z gory dziekuje a jesli juz ktos moze wybudowal taki domek w okolicy to tez prosze o kontakt. Chetnie zobacze i porozmawiam o niuansach budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mądrzy ludzie podpowiedzcie jak jest rozliczane malowanie wewnątrz czy otwory drzwiowe i duże okna (powyżej 3m2) odlicza się od powierzchni przy rozliczeniu czy nie? ja obstaję przy tym, żeby odliczać ale wykonawca twierdzi, że nic się nie odlicza...

 

pozdrawiam

marzka

Odlicza się, nasz wykonawca liczył dokładnie powierzchnię ściany, chyba nawet po prostu brał jakiś współczynnik i odejmował, nie pamiętam, ale na pewno musi odjąć, to logiczne. Przecież nie może brać pieniędzy za coś czego nie zrobił.

 

Miałem dwa przypadki, że przy wycenach próbowali wliczać całość tj. okna, drzwi balkonowe itp. W sumie w moim przypadku wychodziło prawie 40 m.kw. różnicy.

 

Adam i jak płaciłeś w końcu czy nie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mądrzy ludzie podpowiedzcie jak jest rozliczane malowanie wewnątrz czy otwory drzwiowe i duże okna (powyżej 3m2) odlicza się od powierzchni przy rozliczeniu czy nie? ja obstaję przy tym, żeby odliczać ale wykonawca twierdzi, że nic się nie odlicza...

 

pozdrawiam

marzka

Odlicza się, nasz wykonawca liczył dokładnie powierzchnię ściany, chyba nawet po prostu brał jakiś współczynnik i odejmował, nie pamiętam, ale na pewno musi odjąć, to logiczne. Przecież nie może brać pieniędzy za coś czego nie zrobił.

 

Miałem dwa przypadki, że przy wycenach próbowali wliczać całość tj. okna, drzwi balkonowe itp. W sumie w moim przypadku wychodziło prawie 40 m.kw. różnicy.

 

Adam i jak płaciłeś w końcu czy nie?

pozdrawiam

 

Nie miałem okazji. Sokółka spóźniła się z oknami o 2 miesiące i wyoknawca mi powiedział pa pa. W sumie poszliśmy na kompromis. 50/50/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena i fasola - tak to Aparici, do łazienki,

ale ja zrobiłabym jednak ( w odróżnieniu od Mohag ), raczej białą,

z dodatkiem grafitu i oczywiście tych kółek.

 

fasola -u mnie rurki od odkurzacza

montował pan nr tel. 0 512 225 368

 

 

natomiast tynki płaciłam za całość ścian, bez odliczania pow. okien,

panowie argumentowali to tym, że przy oknach jest dużo zabawy z obrobieniem narożników :-?

 

Ci co przed tynkami - ustalajcie to wcześniej !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja niestety dopiero zaczynam dlatego wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. Wybralem do w rododendronach a budowa bedzie przy zachodniej granicy wrocławia. Przedemna teraz walka o wszystkie papierki. Szukam teraz wykonawcow. Jesli ktos mi moze kogokolwiek polecic to bylbym dozgonnie wdzieczny. Szukam ekipy do wszystkiego lub do poszczegolnych etapow. Stan zero, sciany strop, dach. Szukam konkretnych osob ktorzy znaja sie na rzeczy. Jak ktos moze mi kogos polecic to prosze na priv.

Wszystkim odrazu z gory dziekuje a jesli juz ktos moze wybudowal taki domek w okolicy to tez prosze o kontakt. Chetnie zobacze i porozmawiam o niuansach budowy.

 

Póki co, życzę powodzenia i witaj w klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a wiecie gdzie kupić/zrobic taka ramę do schodów?

http://www.grot.pl/img/g_laura/LAU%2007.jpg

http://www.grot.pl/img/g_laura/LAU%2008.jpg

 

Xeno, spróbuj tu mają przedstawicielstwo we Wrocławiu. Nie wiem, czy zrobia samą ramę, ale pewnie tak.

http://www.grot.pl/schody.php?l=pl

 

i tutaj zerknij

http://www.hostal.com.pl/schody.html

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no tak rozumiem :-) u mnie nie ma szpalet i nie ma żadnej pracy dodatkowej przy otworach drzwiowych a wykonawca nie chce odliczyć tych metrów :o

 

pozdrawiam

jesli wykonawca taki cwaniaczek - to mu sama odlicz

a co ? :D

 

brzoza,

witam :)

A co cię tu do nas przygnało?

 

u mnie nic nie kombinowali, zastosowali jakiś współczynnik przy liczeniu metrów i było OK. Nie pamiętam jak liczyli ale na pewno nie za całość i nic nie kombinowali.

 

To było tak dawno ...

Dwa lata po malowaniu ściany już się nadają do ponownego malowania (dzieci).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, czym macie zamiar ogrzewać Wasze domy. Pytam o rodzaj i firmę pieca gazowego (raczej jednofunkcyjny z otw kom spal) .

Dziś podpisałęm umowę z BałtykGazem, teraz musze się zastanowić, czy dobrze zrobiłem;) <żart>

 

My nastawilismy sie na Vitodensa 333 (ale to jest kociol kondensacyjny)

Gaz bedzie z butli, jeszcze nie wiem czy N.EN czy GASPOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, czym macie zamiar ogrzewać Wasze domy. Pytam o rodzaj i firmę pieca gazowego (raczej jednofunkcyjny z otw kom spal) .

Dziś podpisałęm umowę z BałtykGazem, teraz musze się zastanowić, czy dobrze zrobiłem;) <żart>

Szanowny Panie :wink:

ja mam teraz w domu kondensacyjny Junkersa, sprawdza sie swietnie, wiec w nowym domku pewnie bedzie taki sam. a gaz mam z gazowni :)

byl to warunek konieczny przy kupnie dzialki, nie widzi mi sie butla w ogrodzie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...