Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ja planuję kocioł na eko groszek.

 

Po ostatnich targach budowlanych we Wrocławiu mam takie namiary:

 

- KDO ECONOMIC z "Kotły Żywiec" (http://www.kotly-zywiec.com.pl) 15kW za 7.198 brutto (filia w Czernicy Wrocławskiej tel. 606 291 308),

 

- ECO PLUS firmy HEF 15kW za 7.271 brutto (dealer Wrocław ul Jarnołtowska 15 tel. 608 325 917)

 

- w Allegro są kotły z Pleszewa np. 19kW za 5.040 zł

 

Dajcie znać jakie kupiliście i dlaczego ?

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Anjamen - to miód na moje serce :-), wczoraj właśnie kupiłam jednofunkcyjny piec kondensacyjny Junkersa - Cerapur . Skorzystałam z promocji do końca czerwca :-).

Będziemy mieli gaz sieciowy GZ50. Mam nadzieję, że do października :-? .

Na pewno bedzie sluzyl, ja wiem ze bedziecie mieli gaz bo my przeciez sasiadkami prawie jestesmy, widze Twoj domek z mojego stropu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my kupiliśmy piec kondensacyjny Viessmann Vitodens 200,do tego solary Vitosol 050 (podobno ma być z nich ciepła woda przez 9 miesięcy w roku) jak będzie zobaczymy... i jeszcze kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza.

 

9 miesiecy moze nie, ale spokojnie od maja do pazdziernika rachunki za gaz dwadziescia pare zlotych. :)

ja mam 3 solary, 300l zbiornik i plaszcz wodny w kominku-rachunki przy 4 osobach w domu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM SERDECZNIE

 

Szukamy mebli kuchennych. Zwiedzilismy ,kilka salonów wiemy juz co chcemy( mamy projekt) ale ceny są bardzo wysokie. Może macie namiary na jakiś sprawdzonych stolarzy?

Słyszał ktoś z was o takiej miejscowości na Śląsku- Dobrodzień. ponoć polskie zagłębie meblowe. Zastanawiamy się nad wycieczką do tego miasteczka jest co zwiedzać około 100 salonów meblowych?

Pozdrawiam AHREK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my kupiliśmy piec kondensacyjny Viessmann Vitodens 200,do tego solary Vitosol 050 (podobno ma być z nich ciepła woda przez 9 miesięcy w roku) jak będzie zobaczymy... i jeszcze kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza.

 

9 miesiecy moze nie, ale spokojnie od maja do pazdziernika rachunki za gaz dwadziescia pare zlotych. :)

ja mam 3 solary, 300l zbiornik i plaszcz wodny w kominku-rachunki przy 4 osobach w domu.

pozdrawiam

Wiadomo ,że jak chcą sprzedac to realne 6 u nich znaczy 9 :lol: brałam to pod uwagę ,ale miałam nadzieję że chociaż z 7 miesięcy skorzystamy z tej ciepłej wody "za darmo" hi!,hi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM SERDECZNIE

 

Szukamy mebli kuchennych. Zwiedzilismy ,kilka salonów wiemy juz co chcemy( mamy projekt) ale ceny są bardzo wysokie. Może macie namiary na jakiś sprawdzonych stolarzy?

Słyszał ktoś z was o takiej miejscowości na Śląsku- Dobrodzień. ponoć polskie zagłębie meblowe. Zastanawiamy się nad wycieczką do tego miasteczka jest co zwiedzać około 100 salonów meblowych?

Pozdrawiam AHREK

Również TWAROGÓRA na trasie Wrocław-Odolanow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bedzie sluzyl, ja wiem ze bedziecie mieli gaz bo my przeciez sasiadkami prawie jestesmy, widze Twoj domek z mojego stropu :)
:o :lol: !!!

I Ty dopiero teraz mi to mówisz???? :p To znaczy, że ja też powinnam widzieć Twój strop :D .

W którym miejscu masz działeczkę? Czyżby przy drodze z Rogoża do Szymanowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro_K, ja też się miotam w poszukiwaniu kotła. Cały czas myślałam o jednofunkcyjnym z otwartą komorą, a tu widzę wszyscy w kondensaty uderzają :(

 

Mam rurkę z gazem prawie w linii ogrodzenia.

 

Kolejność instalacji

 

Trochę wcześniej była mowa o kolejności prac wykończeniowych. A co z DGP? Przed wszystkimi instalacjami te kanały prowadzić czy potem?

 

Normalnie się cieszę, że mi tego dachu nie położyli jeszcze, bo normalnie się boję tej wykończeniówki! PANIKA :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy zdecydowali się na piec Vaillant z zamkniętą komorą spalania,

tak więc nie wszyscy uderzają w kondensaty...

 

DGP robimy dopiero teraz,

tzn. mamy tynki, zabudowę poddasza, instalacje, brakuje tylko wylewek :-?

Kominek bierzemy od pana z Tyńca, ponoć baaardzo dobre.

Mam nadzieję :roll:

 

A wykończeniówka, to faktycznie niezła jazda bez trzymanki :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. większość z was ma to już wszystko poza sobą. Ja dopiero się szykuję do budowania, ale już mnie chyba fantazja poniosła... :-?

Mianowicie potrzebuję mapę do celów projektowych... Prosta sprawa, zadzwonie do geodety, umówimy się na pomiar, wreszcie dokładnie poznam granice mojej posesji (działka jest duża i zalesiona i miedzy drzewami trudno się zorientować, gdzie koniec, gdzie początek). Tak więc dzwonie i dowiaduje się... Pomiar? Wytyczenie? Nie, na taką mapkę to nie potrzebne.

 

Więc jak to jest z takim geodetą? Pytam po powoli głupieje, a muszę przecież coś rozsądnego wynegocjować.

Jak to było u Was? Czy spożądzanie mapy do celów projektowych nie wymagało pomiarów na miejscu? Czy wytyczenie granic działki to znowu osobna para butów? A koszta? Mapa osobno, wytyczenie osobno?

 

Dzięki za "upożądkowanie świata"

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze o pomoc jesli chodzi o ekipe budowlana.

Dostalem 2 wyceny i chcialbym sie dowiedziec czy to normalne ceny.

Pierwsza to: stan zero

(wykonanie zbrojenia,wylanie ławy,murowanie ścian z bloczków betonowych,malowanie dwukrotne wewnątrz ścian dysperbitem,oklejenie zewnątrz styropianem,ułożenie rur kanalizacyjnych,zasypanie wewnątrz fundamentów piaskiem,wylanie chudziaka z gruszki) cena 8500 zł -czas realizacji ok 10 dni roboczych

parter

(murowanie ścian nośnych,wymurowanie kominów,ułożenie stropu,wykonanie wieńca,zalanie stropu z gruszki)

cena 13000 zł-czas realizacji ok 14 dni roboczych

poddasze

(wymurowanie ścian kolankowych i szczytowych,wymurowanie kominów ,wykonanie i zalanie wieńca)

cena 8000 zł - czas realizacji ok 10 dni roboczych

 

Druga to 55 za calosc i teraz nie wiem czy to dobra cena czy nie bo nie wiem ile sobie licza za dach. (TA firma robila taki domek 3tyg tem i nawet nie daleko dlatego cena chyba aktualna)

 

Prosze o pomoc lub ewentualnie namiary na jakies ekipy budowlane poszczegolnych etapow lub przynajmniej dachu. Najlepiej sprawdzone przez kogos nie koniecznie na wlasnej skorze :-)

Czekam na wiadomosc od ludzi dobrej woli na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak to jest z takim geodetą? Pytam po powoli głupieje, a muszę przecież coś rozsądnego wynegocjować.

Jak to było u Was? Czy spożądzanie mapy do celów projektowych nie wymagało pomiarów na miejscu? Czy wytyczenie granic działki to znowu osobna para butów? A koszta? Mapa osobno, wytyczenie osobno?

Dzięki za "upożądkowanie świata"

Darek

 

Ja robilem niedawno mape do celow projektowych i geodeta oczywiscie byl na dzialce i robil pomiary. Inaczej nie mialoby to dla mnie sensu :o . Majac taka mape widzisz dokladnie jak ukolada sie teren, jaka jest szerokosc dzialki w kazdym miejscu, etc. Co do wytyczenia granic to czesto trzeba dodatkowo za to doplacic - chyba ze chodzi tylko o wznowienie bo tu juz bywa różnie.

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. większość z was ma to już wszystko poza sobą. Ja dopiero się szykuję do budowania, ale już mnie chyba fantazja poniosła... :-?

Mianowicie potrzebuję mapę do celów projektowych... Prosta sprawa, zadzwonie do geodety, umówimy się na pomiar, wreszcie dokładnie poznam granice mojej posesji (działka jest duża i zalesiona i miedzy drzewami trudno się zorientować, gdzie koniec, gdzie początek). Tak więc dzwonie i dowiaduje się... Pomiar? Wytyczenie? Nie, na taką mapkę to nie potrzebne.

 

Więc jak to jest z takim geodetą? Pytam po powoli głupieje, a muszę przecież coś rozsądnego wynegocjować.

Jak to było u Was? Czy spożądzanie mapy do celów projektowych nie wymagało pomiarów na miejscu? Czy wytyczenie granic działki to znowu osobna para butów? A koszta? Mapa osobno, wytyczenie osobno?

 

Dzięki za "upożądkowanie świata"

 

Darek

Niestety geodeta miał rację - do celów projektowych nie musi być wizyty na działce i pomiarów, wszystkie te dane są w dziale geodezji (punkty, granice działki wymiary, wysokości nad poziomem morza) Ta mapa to po prostu wydruk w dużej skali poświadczony czerwonymi pieczątkami - dodam że bardzo drogi wydruk :-? ja płaciłem chyba 800 zł za komplet i to nie było drogo. Pomiary na działce miałem dopiero wykonywane na etapie wytyczania domu. Kupujac działkę punkty graniczne były już oznaczone przy wydzielaniu to należy raczej do sprzedającego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze o pomoc jesli chodzi o ekipe budowlana.

Dostalem 2 wyceny i chcialbym sie dowiedziec czy to normalne ceny.

Pierwsza to: stan zero

(wykonanie zbrojenia,wylanie ławy,murowanie ścian z bloczków betonowych,malowanie dwukrotne wewnątrz ścian dysperbitem,oklejenie zewnątrz styropianem,ułożenie rur kanalizacyjnych,zasypanie wewnątrz fundamentów piaskiem,wylanie chudziaka z gruszki) cena 8500 zł -czas realizacji ok 10 dni roboczych

parter

(murowanie ścian nośnych,wymurowanie kominów,ułożenie stropu,wykonanie wieńca,zalanie stropu z gruszki)

cena 13000 zł-czas realizacji ok 14 dni roboczych

poddasze

(wymurowanie ścian kolankowych i szczytowych,wymurowanie kominów ,wykonanie i zalanie wieńca)

cena 8000 zł - czas realizacji ok 10 dni roboczych

 

Druga to 55 za calosc i teraz nie wiem czy to dobra cena czy nie bo nie wiem ile sobie licza za dach. (TA firma robila taki domek 3tyg tem i nawet nie daleko dlatego cena chyba aktualna)

 

Prosze o pomoc lub ewentualnie namiary na jakies ekipy budowlane poszczegolnych etapow lub przynajmniej dachu. Najlepiej sprawdzone przez kogos nie koniecznie na wlasnej skorze :-)

Czekam na wiadomosc od ludzi dobrej woli na priva.

Nie napisałeś nic o wielkości domu (ile ma metrów powierzchni) ani o technologi budowy to dość ważne przy wycenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy zdecydowali się na piec Vaillant z zamkniętą komorą spalania,

tak więc nie wszyscy uderzają w kondensaty...

 

DGP robimy dopiero teraz,

tzn. mamy tynki, zabudowę poddasza, instalacje, brakuje tylko wylewek :-?

Kominek bierzemy od pana z Tyńca, ponoć baaardzo dobre.

Mam nadzieję :roll:

 

A wykończeniówka, to faktycznie niezła jazda bez trzymanki :evil:

 

Witaj halsz.ka :D widzę ze Ty to wszystko kupujesz po sąsiedzku -

 

Trzymam kciuk za wykończeniówkęi - DOTRWAJ

- ja walczę z dachem żeby w końcu chcieli go zrobić :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - moze macie jakis pomysl.

 

Zaczęli nam robic łazienkę na dole. Jest ona malutka. Ma murowaną kabinę prysznicową o promieniu ok 105 cm.

 

Msimy czymś przesłonic wejście do tej kabiny. Nie chcemy wieszać żadnej zaslonki bo te ceraty bardzo mi się nie podobają.

 

Myślałam o kupnie drzwi od kabiny prysznicowej, a moze o czyms na zamówienie? Albo wygięciu jakiejś pleksy (nasz fachmen to wszystko ładnie nam zamontuje).

 

Co radzicie? macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...