Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Pozdrawiam Szanowną Grupę! Podczytuję Was sobie od czasu do czasu ale (jak kiedyś pisał dobrzykowice) trudno się włączyć w aktualną rozmowę jeśli się w niej na bieżąco nie uczestniczy. Nieważne zresztą!

 

Sluchajcie, gdzie jest Frankai, zaczynam się poważnie martwić???!!!

 

I pytanie "praktyczne": podparcie belek stropowych. Mój wykonawca proponuje oprzeć je na cegłach (leżących na wieńcu) i "doszczelnić" od wewnątrz deskami, a z zewnątrz wymurować na dwie cegły na sztorc, żeby powstało korytko na wieniec. Dobrzykowice, Ty o ile mnie pamięć nie myli, opisywałeś to kiedyś dość dokładnie tylko nie wiem jak tego teraz szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy, witamy - też za bardzo nie wiemy co się z nim dzieje, mam nadzieję że to nic powaznego i jego nieobecność jest chwilowa.

 

co do Twojego pytania to Twoje rozwiązanie napewno spelni swoją rolę ale ja jestem zwolennikiem wieńca opuszczonego czyli:

- wewnątrz budynku do ścian nośnych przy bite zostaly deski wystające gdzieś tak wlaśnie na wysokość ceglu ponad ścianę

 

- na tych deskach a nie na ceglach zostaly ulożone belki stropowe. W Twoim przypadku to jest trochę podwójna robota, pomimo cegiel i tak musisz wewnątrz przybic deski.

 

- od zewnątrz z dalem (patrząc od środka budynku) 10 cm styropianu i pustak 8 cm Porotherm. Zrobilem tak bo dom docelowo nie bedzie ocieplany a bez styropianu wieniec bylby idealnym mostkiem termicznym

 

- w tak przygotowanym wieńcu beton "otula" końce belek stropowych ze wszystkich stron dzięki czemu naprężenia z posadzki nie są punktowo przez belkę stropową i w twoim przypadku ceglę przekazywane na ścianę co w najgorszym przypadku może powodować rysy na ścianach.

 

Takie jest moje zdanie, ale z tego co widzę wielu forumowiczów preferuje calkiem różne od siebie rozwiązania. Wrzuc hasla typu teriva, strop itp i z pewnością wyskoczy ci sporo postów na ten temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bajer, Ty mi odpisałeś a ja dostałem maila od admina, że mam odpowiedź. No, no, całkiem, całkiem, to nowe forum.

 

Dobrzykowice, to się zasadniczo zgadzamy w tym pomyśle, ja i wykonawca mamy tylko obawy czy belki z pustakami utrzymają się na samych deskach przybitych do ścian. Nie dokładam sobie za wiele roboty, tylko tyle, żeby pod każdą belkę podłożyć cegłę. A czym mocowałeś deski do porothermu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryniu nie zadawa j mi takich podchwytliwych pytań, nie ja przybijalem te dechy do ścian, ja jestem tylko teoretykiem :) myslę jednak że byly to najzwyklejsz gwoździe, nie przypominam sobie abym kupowal wówczas jakie specjalne kolki do tego. Co do wytrzymalości to chyba zamierzasz stemplowac belki czy też nie ? :D Równolegle z ukladaniem pustaków stemplowane byly belki stropowe....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego powiadamiania mailem to trzeba uważć, jak sie tego nie pilnuje to można szybciutko zapchac sobie skrzynkę, na szczęście to od ciebie zależy które wątki są monitorowane a któe nie

 

A jak to wyłączyć albo zrezygnować z tego? I jak to się w ogóle odbywa to monitorowanie? Automatycznie czy admin siedzi i śledzi wszystkie wątki?

 

 

Wracając do stropu to skąd najlepiej wypożyczyć stemple?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...