Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wojty - nasi górale są super.

Dzięki mojemu poleceniu mają od kwietnia przynajmniej 6 elewacji do zrobienia :-), do tego przynajmniej w dwóch domkach z zabudową GK (też robią). Dokładni i robią od rana do nocy - oczywiście jak temperatury pozwolą, wiem, że ceny za całość w tej chwili to do 45 zł trzeba liczyć.

Zapytam się jutro jak z terminem i ceną za tynk i dam znać.

 

Ty się ciesz, że młoda waży 8 kilo :-) i jest zdrowa. Moja Ola jak miała 3 miesiące ważyła >7kg :roll: , i to tylko na naturalnym mleku 8) .

Do tej pory czuję kręgosłup... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell,

 

zapytaj sie i napisz potem co i jak :).

 

Ale powiem CI ze tymi 45zl to mnie powalilas!!! Jak ja sie ciesze ze mi tylko tynk i podbitka zostaly!!!! ROk temu jeden koles chcial za komplet 23zl a ja tylko dlatego sie nie zgodzilam, bo mial termin od wrzesnia. No i wybralam Gembiaka, ktory dziargal od sierpnia do listopada :evil: i przez to odechcialo i sie robic tynk i niestety przenioslam te przyjemnosc na kolejny rok :(.

 

Kulka

 

a wiesz, ten Sabala robil u moich sasiadow i nie byli z niego za bardzo zadowoleni. Ja mialam z nim umowiony termin na gladzie, ale koles po 2 tyg. nagle sie wycofal bo dostal wieksza robote u siebie w miescie i zostawil mnie na lodzie, grudniu...

 

A te dzieci rosna, rosna. Hania tez juz duuuza :) i slodzidka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam z nim umowiony termin na gladzie, ale koles po 2 tyg. nagle sie wycofal bo dostal wieksza robote u siebie w miescie i zostawil mnie na lodzie, grudniu...

 

dokładnie tak- jakaś nowa prawidłowość budowlana

Niedość że wykonawcy nie wiedzą ile już brać to jeszcze taką łaskę robią......

 

oczywiście nie wszyscy -----ale tu kierować się trzeba przynajmniej zdaniem znajomych, u których ekipa miała szansę się wykazać 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty, ceny niestety poszły mocno w górę. Ja robiłam w kwietniu w okolicach 40zł/m2 - wiem, że Kulka też podobnie. A to była w miarę dobra cena już wtedy.

Wiesz - można znaleźć za 30-35 może - jak z polecenia i widziałaś robotę to chyba warto, ale generalnie wolę zapłacić więcej za dobrą ekipę. I dobrze na tym wychodzę jak na razie :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty, ceny niestety poszły mocno w górę. Ja robiłam w kwietniu w okolicach 40zł/m2 - wiem, że Kulka też podobnie. A to była w miarę dobra cena już wtedy.

Wiesz - można znaleźć za 30-35 może - jak z polecenia i widziałaś robotę to chyba warto, ale generalnie wolę zapłacić więcej za dobrą ekipę. I dobrze na tym wychodzę jak na razie :roll: .

 

tia, ja rok temu tez tak myslalam, ale mimo to nieraz sie niezle przejechalam na tym - wspomniany Gembiak bral bodajze 17zl za styropian, gdy inni chcieli 13, a za GK tez conajmniej 5zl wiecje niz konkurencja, a robote mam tak spartolona, ze az mnie nerwy ponosza jak na to patrze :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam z nim umowiony termin na gladzie, ale koles po 2 tyg. nagle sie wycofal bo dostal wieksza robote u siebie w miescie i zostawil mnie na lodzie, grudniu...

 

dokładnie tak- jakaś nowa prawidłowość budowlana

Niedość że wykonawcy nie wiedzą ile już brać to jeszcze taką łaskę robią......

 

oczywiście nie wszyscy -----ale tu kierować się trzeba przynajmniej zdaniem znajomych, u których ekipa miała szansę się wykazać 8)

 

No my mamy szczęście :-) do ekip, a górali to można z czystym sumieniem polecić - prawda ?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kochani, jak tak czytam, to mi wcale nie żal, że dachowcy znowu przesunęli pojawienie się na moim dachu o tydzień... Normalnie portkami zaczynam trząść jak ja biedny miś dam radę z tą wykończeniówką :(

 

Jako że nic się na budowie nie dzieje, mam czas żeby się pozastanawiać i same kłopoty z tego! Męczę c.o. Jaki system rur zastosowaliście? Ja chciałam rozdzielaczowy, ale teraz to już sama nie jestem pewna. Może trójnikowy? A jak rozdzielaczowy, to jaki system? Wawin byłby ok?

 

Nie mogę poszperać po necie, bo jadę na modemie i prędzej uświerknę, niż czegoś się dowiem

 

Siedzę u teściów na wakacjach. I nie mogę się doczekać własnego domku z ogródkiem. Dla dzieciaków to rewela. Rano wypycha się młodsze pod orzecha, starsze włazi na orzecha samo i tylko co parę godzin aprowizację trzeba zapewnić... No i pies się sam wyprowadza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz, ten Sabala robil u moich sasiadow i nie byli z niego za bardzo zadowoleni. Ja mialam z nim umowiony termin na gladzie, ale koles po 2 tyg. nagle sie wycofal bo dostal wieksza robote u siebie w miescie i zostawil mnie na lodzie, grudniu...

 

No to z tym zostawieniem na lodzie nie elegancko...

Elewacje zrobił u nas naprawdę bardzo dobrze. Kazdy kto ogląda (z fachowcow), mówi, że super, rowno, nie widac łączeń itd itp. Nasz kierbud też chwalił jego robotę.

Nie wiem jak on gładzie robi i inne prace, ale elewacje zrobil na pięć.

 

Co do cen: ja słyszałam, ze teraz chodzą ceny 55 zl za komplet elewacji :o

 

A te dzieci rosna, rosna. Hania tez juz duuuza :) i slodzidka :D

 

Oj rosną, rosną:) Hania rośnie i rozrabia, ale należeć będzie raczej do tych drobniejszych ciałem:) Ma 5,5 m-ca i wazy 6,5 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell

 

z tymi goralami faktycznie cos jest ;) Sasiadowi tez robia gorale i az milo popatrzec, jak sie krzataja na budowie no i na wyniki tego krzatania :).

 

Chyba dlatego, ze ludzie z dala od domu, chca szybko zakonczyc robote i wracac do domu. U mnie sprawdzila sie ekipa od podlogowki , tez przyjezdni, w 3 dni polozyli ponad 200m2 podlogowki, rodzielacze, 3 grzejniki, posprzatali i 3 dnia o15,30 sie z nami pozegnali :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjezdnymi coś jest faktycznie.

U nas robia teraz ludki z Głogowa-jeżdżą tylko na weekend do domu.

 

Potrafią o 5 rano zacząć robotę :o :D

 

 

No i kolejne pytanie do Was:

zrobią nam na dole łazienkę. I nie wiem czy już montowac naszą piękną miskę WC podwieszaną czy lepiej jakiś tymczas tani?

 

Nie chcę zeby mi wszyscy robotnicy za przeproszeniem siurali w moj kibelek nowiutenki (albo co gorsza w cos większego asortymentu), a gdzies przecież muszą.

Jak to rozwiązaliscie/rozwiązecie? Nie montowaliście za szybko sanitariatów? Czy jakiś tymczasik kupowaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z tym zostawieniem na lodzie nie elegancko...

 

no nie elegancko, zwlaszcza ze wtedy bylam z wielkim brzuchem i mowilam mu jak mi bardzo zalezy zeby jak najszybciej sie wprowadzic....

 

 

Oj rosną, rosną:) Hania rośnie i rozrabia, ale należeć będzie raczej do tych drobniejszych ciałem:) Ma 5,5 m-ca i wazy 6,5 kg.

 

to jeszcze nie przesadzone ;) Nadula przez pierwszy miesiac nic nie przybrala a wadze, dopiero teraz sie wziela za siebie.

A 6,5 kg to calkiem sluszna waga - Nadula miala 7 kg jak miala 5 mies - wiec podobnie ;). A i tak wszystko rozstrzynie sie w okresie dojrzewania , wiec mamy jescze troche czasu :).

 

A o rozrabianiu to lepiej nie mow,pelzanie, proby raczkowania, siadania, wlasne zdanie ... Dobrze, ze zeby (w liczbie 7szt. :o) w miare spokojnie wychodza i wczesniej kolek nie bylo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...