Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

mtw1 - obiecana fuga dla Ciebie. Tak to wygląda (jeszcze nie zaimpregnowana cegiełka no i do lekkiego doczyszczenia po murowaniu).

Kolor: Bezowo-Biala firmy QuickMix

 

http://galeria.wozik.com/albums/userpics/10001/thumb_g_2007_07_06_008073.jpg

 

A to zaczątek naszej ściany kominkowej (obudowa z drewna jeszcze się robi) z cegły hoffmanowskiej (w sumie to z jej połówek).

 

http://galeria.wozik.com/albums/userpics/10001/thumb_g_2007_07_06_008072.jpg

 

jeszcze bez fug - czyli bez finalnego efektu.

Tych połówek zostanie nam jeszcze na drugą całą ściankę. Jesli ktoś chętny - zapraszam na priv.

 

Kulka

 

Superowo wyszło...........i ta ścianka kominkowa pierwsza klasa......

 

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie o Ludzie,

 

Zamierzamy z Małżonką od przyszłego roku rzucić się w wir budowy domu. Póki co jest działeczka w Kiełczowie, warunki techniczne na przyłącza i... niemoc odnośnie podjęcia decyzji czy projektujemy indywidualnie z "naszym" architektem czy może projekt gotowy.

Widzieliśmy kilka projektów, których "funkcja" (jak mawia znajomy budowlaniec) wydaje się nam odpowiednia, ale żadne z nas nie ma wyobraźni na tyle, żeby jakoś sobie te rzuty przetransformować na przestrzenny obraz wnętrzna naszego przyszlego domku. Stąd - nie do końca wiemy co się nam podoba, szukamy inspiracji, no bo w końcu wijemy gniazdko na całe życie. I tu prośba. ;-)

Czy możemy wpaść zobaczyć Wasz domek? Czy możemy dotknąć elewacji? Czy możemy wejść do środka i sprawdzić jak to jest gdy salon jest widoczny z kuchni, a jak to jest - gdy nie? Czy możemy się u Was przekonać dlaczego warto mieć podniesioną ścianę kolankową i czy kominek widoczny z 3 stron jest rzeczywiście taki fajny jak nam się zdaje? ;-)

Prośba niemała, wiem. Jesteśmy obcy, jest nas troje - ja czyli mąsz ;-), żonka Hania i 8-miesięczny Bartuś. Ale jeśli ktoś się nie przestraszy naszej gromadki to z naszej strony mogę zaoferować do wyboru zgrzewkę browarka/dobre winko/i/lub serwis niedzialajacego komputera - bo jestesmy oboje z żona informatykami.

 

No to jak? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtw1 - obiecana fuga dla Ciebie. Tak to wygląda (jeszcze nie zaimpregnowana cegiełka no i do lekkiego doczyszczenia po murowaniu).

Kolor: Bezowo-Biala firmy QuickMix

 

http://galeria.wozik.com/albums/userpics/10001/thumb_g_2007_07_06_008073.jpg

 

A to zaczątek naszej ściany kominkowej (obudowa z drewna jeszcze się robi) z cegły hoffmanowskiej (w sumie to z jej połówek).

 

http://galeria.wozik.com/albums/userpics/10001/thumb_g_2007_07_06_008072.jpg

 

jeszcze bez fug - czyli bez finalnego efektu.

Tych połówek zostanie nam jeszcze na drugą całą ściankę. Jesli ktoś chętny - zapraszam na priv.

 

Ja tez planuje ceglany mur z kominkiem u siebie .

Zastanawiam sie tylko jeszcze nad kolorem tej czesci kominka czy ma byc szara imitujaca surowy beton czy jakis czarny kamien .

Czarny kominek robi fajny kontrast na tle czerwonej sciany i czerwonego ognia kominka.

 

Mam putanuie o cegłe . Co to za cegła , skad i za ile ?

Wasza jest najblizsza mojemu wyobrazeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu prośba. ;-)

 

Ja, Wozik i Hanka - zapraszamy na ogladanie do Gajkowa-nie ma najmniejszego problemu:)

 

Czy indywidualny czy gotowie? Trudno coś radzić:) Na pewno musi odpowiadać i spełniac Wasze oczekiwania.

Wg. mnie jest tyle gotwców, ze można cos wybrać, ale jeżeli nic się nie mimo tego nie znajdzie - to indywidualny.

 

A przy wyborze warto wiedzieć, że dom z prostym dachem - jest tanszy w budowie, im mniej lukarn, balkoników i bajerów - tym taniej w budowie, zwarta bryła - tym taniej itd itp.

 

No i wg mnie nie ma co przesadzać z metrazem. Wydaje sie przy wyborze, ze salon móglby być o 10 m większy, ze dodatkowy pokój dla tego gościa, dodatkowy dla babci co na świeta przyjedzie itp itd a potem wychodzą domy ponad 200 m.

Potem to trzeba wykonczyć, wyposażyć, ogrzać, a na stare lata jak dzieci pójdą swoją drogę-siedzieć w nim:)

Chyba, że na to wszystko ma się pieniadze - to czemu nie:-P

 

W kazdym bądź razie-zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez planuje ceglany mur z kominkiem u siebie .

Zastanawiam sie tylko jeszcze nad kolorem tej czesci kominka czy ma byc szara imitujaca surowy beton czy jakis czarny kamien .

Czarny kominek robi fajny kontrast na tle czerwonej sciany i czerwonego ognia kominka.

 

A no fajnie to moze wyglądać. Coś takego znalazłam na forum:

http://upload.miau.pl/3/19194m.jpg

 

Mam putanuie o cegłe . Co to za cegła , skad i za ile ?

Wasza jest najblizsza mojemu wyobrazeniu.

 

Z Cegielni Hoffmanowskiej z Kraśnika (http://www.hoffmanowska.pl) . Francuska postarzana, ale mają do wyboru masę rodzajów (nie wszystkie sa na stronie).

Ręcznie ją formują i nie wszytskie cegełki są dealnie tego samego kloru - co wygląda super.

Kosztują z transportem taniej niż kupowane na Karmelkowej w Centrum Klinkieru (2,8zł-pelna ; 1,8zł-połówka).

Zostalo mi dużo połowki. Mogę odstapić po cenie zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie o Ludzie,

 

Zamierzamy z Małżonką od przyszłego roku rzucić się w wir budowy domu. Póki co jest działeczka w Kiełczowie, warunki techniczne na przyłącza i... niemoc odnośnie podjęcia decyzji czy projektujemy indywidualnie z "naszym" architektem czy może projekt gotowy.

Widzieliśmy kilka projektów, których "funkcja" (jak mawia znajomy budowlaniec) wydaje się nam odpowiednia, ale żadne z nas nie ma wyobraźni na tyle, żeby jakoś sobie te rzuty przetransformować na przestrzenny obraz wnętrzna naszego przyszlego domku. Stąd - nie do końca wiemy co się nam podoba, szukamy inspiracji, no bo w końcu wijemy gniazdko na całe życie. I tu prośba. ;-)

Czy możemy wpaść zobaczyć Wasz domek? Czy możemy dotknąć elewacji? Czy możemy wejść do środka i sprawdzić jak to jest gdy salon jest widoczny z kuchni, a jak to jest - gdy nie? Czy możemy się u Was przekonać dlaczego warto mieć podniesioną ścianę kolankową i czy kominek widoczny z 3 stron jest rzeczywiście taki fajny jak nam się zdaje? ;-)

Prośba niemała, wiem. Jesteśmy obcy, jest nas troje - ja czyli mąsz ;-), żonka Hania i 8-miesięczny Bartuś. Ale jeśli ktoś się nie przestraszy naszej gromadki to z naszej strony mogę zaoferować do wyboru zgrzewkę browarka/dobre winko/i/lub serwis niedzialajacego komputera - bo jestesmy oboje z żona informatykami.

 

No to jak? ;-)

 

Witajcie Haniu i Rafale

 

Co do wyboru projektu gotowy czy indywidualny - trudna sprawa.

* Typowy jest ich cała masa ale jak przyjdzie co do czego to ciężko wybrać

* INDYWIDUALNY - niezaprzeczalnie będzie drogi i wymaga naprawdę dobrego architekta. Łatwo tu zrobić błędy - inwestor (czyli my) ma za mało doświadczenia i jeśli trafisz na architekta który zrobi to co chcesz za dokładnie może wyjść z tego niezła jazda :wink: widziałem indywidualne domy o dziwnych bryłach nieproporcjonalnych , niesymetrycznych lub strasznie uproszczonych.

 

Nasz wybór projektu trwał 6 miesięcy i nie było łatwo (6 miesięcy rozpadu pożycia małżeńskiego)

Wybór pozostaje wam ja mogę napisać co my zrobiliśmy - my wybraliśmy projekt typowy z katalogu, następnie dokonaliśmy w nim dość sporo adaptacji pod nasze potrzeby. Muszę tu uczciwie dodać że spora część naszych zmian w trakcie budowania wróciła do pierwowzoru tak jak w projekcie :roll: W kilku przypadkach okazało się że "ktoś" kto to rysował wiedział co robi :D

 

Po wybudowaniu tego co mamy wiem jedno

 

PROJEKT POWINNO SIĘ WYBIERAĆ DOPIERO PO WYBUDOWANIU DOMU

 

Może to brzmi śmiesznie ale tak naprawdę dopiero wykonując pewne etapy widzisz co znaczy "ta kreska" na projekcie i jaka jest kosztowna w budowie.

U nas zdziwieniem były dwa poziomy stropu - lanie stropu w dwóch etapach podwójny koszt pompy i więcej odpadów betonu

Przykład (nienawidzę pompy i betonu)

http://www.albumik.pl/albumy/grzegorz_pal/forum/1017873013144.jpg

* Konstrukcja dachu - tu się można solidnie naciąć

* Balkony uszczelnienie ich i ocieplenie

* Długie podciagi - ilość stali którą trzeba w to włożyć jest kosmiczna

http://www.albumik.pl/albumy/grzegorz_pal/forum/1017863013144.jpg

(stali też nienawidzę :wink: )

 

Kurcze rozpisałem się..... Kończę

 

Jeśli chcecie zobaczyć nasz dom zapraszam - napiszcie na Priva (może nie ma za wiele jeszcze do oglądania sciany i za chwilę dach - ale zawsze ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu prośba. ;-)

 

Ja, Wozik i Hanka - zapraszamy na ogladanie do Gajkowa-nie ma najmniejszego problemu:)

 

 

Suuuuper :-)

Nie spodziewalem sie tak szybkiego odzewu. Czy moglibyscie okreslic kiedy Wam pasuje nasz najazd? Nie zajmujemy zbyt duzo czasu i nie jestesmy klopotliwi w obsludze, ale nie bedziemy Was brac "z partyzanta" ;-)

No i trza by nam wiedziec pod jaki adres sie stawic. :-)

 

Pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możemy wpaść zobaczyć Wasz domek? Czy możemy dotknąć elewacji? Czy możemy wejść do środka i sprawdzić jak to jest gdy salon jest widoczny z kuchni, a jak to jest - gdy nie? Czy możemy się u Was przekonać dlaczego warto mieć podniesioną ścianę kolankową i czy kominek widoczny z 3 stron jest rzeczywiście taki fajny jak nam się zdaje? ;-)

Zapraszam do siebie :-) - mam gotowy projekt Archonu- Dom pod pistacją.

Gościłam już forumowiczów przy różnych okazjach, więc nie ma problemu :-). wiem ile znaczy wejść do domu i naocznie :-) zobaczyć pewne rozwiązania. Możecie się przyjrzeć domkowi w dzienniku.

W grę wchodzą weekendy, ale nie teraz bo mamy w domu wiatrówkę :-? i nie możemy się swobodnie przemieszczać.

Mam nalepkę z Muratora - forumowicza, - to do czegoś zobowiązuje :-).

Dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprwie wyboru projektu:

osobiście gdybym miał teraz wybierać to razem z architektem bym siedział i projektował wszystko niemalże sam.

Jednak przed budową nie ma się zazwyczaj wiedzy i czujności, gdzie co ma być i czego nie zapomnieć.

Osobiście wybrałęm projekt gotowy w 3 dni (zapoznałęm się z około 4 tys projektów-było ciężko) i poporsiłem autora o pozwolenie na zmiany. Następnie zacząłem szaleć i wyszło coś co mnie w dużym stopniu zadawala.

Koszt; projekt 1700zł+zmiany i obliczenia konstrukcyjne 2200zł (z adaptacją).

Projekty gotowe można robić już od 3-4tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na szybko może taki? :D

http://www.bonoedge.republika.pl/budowa/dom1.jpg

witaj, bardzo ciekawy pomysł))) nawet jest ladnie zaprojektowane miejsce przed domem )) niestety mamy tylko 5 metrów do siatki.. tzn do granicy dzialki przed domem :-( i to jest nasz bol w tym domku.

dzieki serdeczne za ten pomysłpozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt; projekt 1700zł+zmiany i obliczenia konstrukcyjne 2200zł (z adaptacją).

Projekty gotowe można robić już od 3-4tys zł.

 

Witaj,

 

czy moglbys przyblizyc mi zakres zmian jakie zrobiles w tej kwocie?

Straszono mnie, ze kazdy "dodatkowy stopien" czy "przesunieta scianke" architekt kasuje "kolejne 500 zl". Dlatego zdecydowalismy sie juz w zasadzie na projektowanie z architektem od zera.

Widzielismy jednak kilka projektow gotowych, ktorych funkcja nam odpowiada, balem sie jednak, ze adaptacje na wentylacje, plaszcz wodny kominka + polaczenie tego z c.o., podlogowka, itd + ewentualne dodanie okna + adaptacja na nasza dzialke da kwote rowna projektowi indywidualnemu, ktory skroimy od razu na miare. Za taki indywidualny architekt zazadal od nas ok. 8k zl netto.

 

Pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli chodzi o odczucia chłodu - w gorące dni czerwcowe rzędu 30 st. najbardziej charakterystyczne po wejściu do domu było uderzenie chłodu (oczywiście reku jeszcze nie ma). Na poddaszu również bardzo przyjemnie.

Jestem przekonana, że to głównie ocieplenie ale silikaty też tu pomagają.

Jestem zadowolona z wyborów, chociaż też byli tacy co się pukali w głowę ...

 

ja rowniez polecam silikaty plus dobre ocieplenie u nas w domku jest

przyjemnie chlodno i tez wszyscy pukali sie w glowe, bo mamy silke 18 + 20 cm styropianu i nie zalujemy ani troche tego wyboru, jest tak przyjemny chlodek w upaly, z kolei na poddaszu mamy 28 cm welny i zalujemy ze nie dalismy jeszcze pare cm wiecej tez jest przyjemnie chlodno ale juz cieplej niz na dole w te upały

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podatkowo-księgowe:

 

w jaki sposób jest rozliczany VAT przy zakupie materiału za granicą?

 

Przy wystawieniu faktury w Niemczech lub Czechach z miejscem przeznaczenia Polska VAT ma stawkę 0%, bo to dostawa wewnątrzwspólnotowa (bardzo trudne słowo).

I teraz -

1. czy na tym się procedura kończy - tzn. kupuję po cenie netto i mam problem z głowy, czy też

2. będę miał formalności związane z VAT w Polsce

3. mam siedzieć cicho i mieć nadzieję, że nic się nie wydarzy, w myśl zasady "Kto dużo pyta, dostaje dużo odpowiedzi."

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie o Ludzie,

 

Zamierzamy z Małżonką od przyszłego roku rzucić się w wir budowy domu. Póki co jest działeczka w Kiełczowie, warunki techniczne na przyłącza i... niemoc odnośnie podjęcia decyzji czy projektujemy indywidualnie z "naszym" architektem czy może projekt gotowy.

Widzieliśmy kilka projektów, których "funkcja" (jak mawia znajomy budowlaniec) wydaje się nam odpowiednia, ale żadne z nas nie ma wyobraźni na tyle, żeby jakoś sobie te rzuty przetransformować na przestrzenny obraz wnętrzna naszego przyszlego domku. Stąd - nie do końca wiemy co się nam podoba, szukamy inspiracji, no bo w końcu wijemy gniazdko na całe życie. I tu prośba. ;-)

Czy możemy wpaść zobaczyć Wasz domek? Czy możemy dotknąć elewacji? Czy możemy wejść do środka i sprawdzić jak to jest gdy salon jest widoczny z kuchni, a jak to jest - gdy nie? Czy możemy się u Was przekonać dlaczego warto mieć podniesioną ścianę kolankową i czy kominek widoczny z 3 stron jest rzeczywiście taki fajny jak nam się zdaje? ;-)

Prośba niemała, wiem. Jesteśmy obcy, jest nas troje - ja czyli mąsz ;-), żonka Hania i 8-miesięczny Bartuś. Ale jeśli ktoś się nie przestraszy naszej gromadki to z naszej strony mogę zaoferować do wyboru zgrzewkę browarka/dobre winko/i/lub serwis niedzialajacego komputera - bo jestesmy oboje z żona informatykami.

 

No to jak? ;-)

 

Witaj ja rowniez serdecznie zapraszam do siebie... najlepiej wszystko

zobaczyc na żywo, mysmy pare budów odwiedzili i na pewno to nam dalo

duzo do myslenia na temat domu. Fakt nasz dom nie jest idealny

teraz zbudowalibysmy dom ciut mniejszy ale generalnie

jestesmy zadowoleni. Przy okazji pozdrawiam kolege po fachu

jestem tez informatykiem)

flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...