Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kuleczko dzieki serdeczne ale czy trzeba przepisywac kazdą pozycje z faktury do programu do rozliczania ? Troche mnie to przeraza bo mam do wpisania

ok 500 pozycji((

 

Niestety. I to dwukrotnie, bo do jednego formularza wpisuje się jedną daną z faktury, a do drugiego inna.

I kopie wszystkich faktur trzeba dołącyc.

 

i jeszcze pytanie czy na fakturach mieliscie jakis zapis zaplacono gotówką doczytalam się ze jesli nie ma takiego zapisu

trzeba dostarczyc dowody zaplaty czy cos takiego dostarczaliscie?

 

Nic takiego nie dołączalismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos zwrotu VAT, to powinno ułatwić i rozjasnić sprawę...

 

Oczywiście ustawodawca zadbał żeby nie było tak łatwo :lol: :

 

"Warto jednak podkreślić, że prawo do odliczenia dotyczy zgodnie z ustawą materiałów objętych starym VATem w stawce 7%, a nowym - 22%, a nie materiałów objętych wykazem ogłoszonym przez Ministra. Wynika to z redakcji przepisów prawnych - odliczeniu podlegają wydatki na zakup materiałów opodatkowanych w określony sposób. Ustawa nie zawiera przepisu, który ograniczałby odliczenie wydatków wyłącznie do wymienionych w wykazie.

 

Brak materiału budowlanego w wykazie nie oznacza, że nie przysługuje w związku z jego zakupem prawo zwrotu, z kolei umieszczenie go w wykazie nie gwarantuje prawa do odliczenia, zależy ono od spełnienia warunków zasadniczych (materiał budowlany, wykorzystanie w budowie, remoncie, zmiana stawki VAT 7% -> 22%)."

 

http://www.pit.pl/wykaz-zwrot-vat/index.php

 

pozdrawiam,

Peterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flowera jeśli chcesz zwrotu różnicy vatu to musisz daną fakturę bądź pozycję z tej faktury wpisać na druku. Im więcej masz faktur tym więcej wpisujesz i zwracają kaski :D Jeśli płacisz kartą lub przelewem warto mieć podpięte pod fakturę tzw dowód zakupu czyli wydruk z czytnika kart lub potwierdzenie przelewu. Nie jest to sprawdzane przez US ale licho nie śpi 8)

 

Jeśli masz cierpieć katusze przy wypełnianiu tych druków to zanieś je do biura rachunkowego. Prawie każde wypełnia te druki. Jednak na bank pójdziesz do US poprawić drobne błędy. My z Wojty siedziałyśmy 3 godziny korygując nasze druki ale było miło i prawie zaprzyjaźniłyśmy się z Panią z US :D

 

kulka i.w. przy typowym zwrocie wpisuje się tylko raz daną fakturę. Chyba, że jednocześnie korzystaliście z ulgi remontowej.

 

Daro men 8) nie obrażaj się :wink: Szkoda, że nie możesz teraz przyjść. Ze spotkaniami tak jest, że trudno wszystkim dogodzić z terminem.

 

Nie wiem czy teraz coś wyjdzie ze spotkania. Mimo wszystko ja chętnie się wybiorę na ryneczek :D

 

Kto chętny?

 

Wojty

dabell

lowera

Kulka.i.w

_Adam

mtw1

Xena z Xary

mi5iak

BK

haniairafal

GosiaIAdam

MichAsiek

dorhir

Ray23

bzyk

Natalia Stanko

trabi-wrc

marzka

ElaMa

Jola z Melisy

 

sacram - specjalne zaproszenie :wink:

 

oraz wszyscy nie wymienieni z imenia proszę o odzew!!!!!

 

NIEDZIELA 15.07.2007 godzina 16.00 ogródek SPIŻ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. I to dwukrotnie, bo do jednego formularza wpisuje się jedną daną z faktury, a do drugiego inna.

I kopie wszystkich faktur trzeba dołącyć.

Jak to dwukrotnie, właśnie wklepałam do załącznika WZM-1A - wyszło mi 3 szt. :roll: ((wykaz faktur i wartości nieodliczanych w ramach ulg mieszkaniowych) ???

 

i jeszcze pytanie czy na fakturach mieliscie jakis zapis zaplacono gotówką doczytalam się ze jesli nie ma takiego zapisu

trzeba dostarczyc dowody zaplaty czy cos takiego dostarczaliscie?

 

Nic takiego nie dołączalismy.

Ja mam większość faktur płaconych przelewami (adnotacja na fakturze płatne przelewem w terminie do...).

Niestety, ponieważ płaciłam najczęsciej po uzgodnieniu ogólnym (nie mam na przelewach odpowiednich numerów faktur, tylko treść np. za bloczki itp.), faktury były wystawiane potem (np. w Gai leżały sobie aż je wzięłam).

Czy US honoruje np. potrwierdzenie z hurtowni, że takie to a takie faktury są zapłacone? Bo będzie problem z doliczeniem się.

 

Kulko - faktur można dostać , ale jej nie zapłacić - dlatego chyba chcą potwierdzeń.

 

A tak w ogóle KULECZKO, to bardzo dziękuję za mobilizację . Nie wiem czy wzięłabym się do rozliczenia tego - a warto, wyszło mi już kilkanaście tysięcy :p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty byłaś szybsza :-)

 

A co ze spotkaniem to zobaczymy - mam wiatrówkę w domu (synek już strupkowy, teraz czekam na Olkę aż zabąbelkuje) - jeżeli nie załapie to przyjdę, a jeśli ją dopadnie, to nie, bo nie chciałabym przypadkiem wirusa przynieść - szkoda mi Waszych maluszków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulko - faktur można dostać , ale jej nie zapłacić - dlatego chyba chcą potwierdzeń.

 

No ale potwierdzeniem zapłaty przy fakturze przelewowej oze byc np. wydruk z konta bakowego.

Tak jak pisałam - my praktycznie większość faktur mieliśmy przelewowych. Niczego nie dołączaliśmy, niczego od nas nie chciano, mieliśmy jedynie błąd w sumowaniu (na pare groszy :lol: ) i nigdzie nas nie wzywano (poza tą poprawką tych groszy).

 

A jak trzeba bedzie to wydrukujemy potwierdzenie przelewu z konta.

 

A tak w ogóle KULECZKO, to bardzo dziękuję za mobilizację . Nie wiem czy wzięłabym się do rozliczenia tego - a warto, wyszło mi już kilkanaście tysięcy :p .

 

No proszę:)) Będzie akirat na wykończeniowkę:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty&M :)

 

Ja jeszcze nic nie piszę bo nie wiem czy nie będę w sobotę jechac do mojej mamy a jeżeli tak to czy wracam w sobotę wieczorem czy juz w niedzielę.

 

Dlatego jeszcze siedzę cicho w tym temacie:) W każdym bądź razie umawiajcie się, a ja jezeli tylko bedę - przyjdę:)

 

ja też cicho siedzę bo nie mogę w niedzielę. W sobotę wyjeżdżamy nad morze odreagować stresy:-)

 

pozdrawiam

marzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KULKA ,

 

 

Czy czasem Twoja Hania , nie była wczoraj o 19 .00 w Castoramie ?

 

 

MTW1

 

Była:) w Castoramie w Koronie:) Kupowala fugę epoksydowaną w kolorze jaśminowym:))))

 

Czemu nas nie zaczepiliście?:)

 

 

A bo ja w biegu byłam ........między oglądaniem tynku dekoracyjnego a premierą "SZKLANEJ PUŁAPKI " /udało mi się męża namówić na chwilę oddechu od budowy :D /

I w tym biegu do wyjścia ---wpadło mi " w oko" dziecko -------------w głowie mętlik------skąd ja je znam :D , Dopiero przed zakrętem --oświecenie, że to Twoja Hania -------musi być !

 

 

Pozdrawiam

Goska / MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sacam - specjalne zaproszenie :wink:

NIEDZIELA 15.07.2007 godzina 16.00 ogródek SPIŻ

 

Grzegorz - a Ty biegnij szybko, ściągnij to żelazko z gazu :lol:

jak się pośpieszysz, to może zdążysz do rynku na 16 w niedzielę 8)

 

Dziewczyny jesteście kochano - wzruszyłem się - Jesli Wy będziecie ja jestem na 130 % - żelazko moze postać nic mu nie będze i tak nie mam jeszcze gazu :wink:

Się troszkę zdenerwowałem bo chciałem pomóc i zrobić listę jak było przy poprzednich spotkaniach, a wiadomy " ktoś" "strzelił focha" że był pierwszy i mu nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...