Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

smiejus

 

Ekstra ten twój kłapouch z avarku wygląda! Mam słabość do takich kłapouchów. Mój ma 12 lat i jedno ucho nadal kłapnięte. I między innymi dla niego chcemy tą budowę jak najszybciej skończyć, bo stawy już nie te i trzecie piętro nie służy... Mamy nadzieję, że jak dostanie swój płot do oblatywania, to druga młodość w niego wstąpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

smiejus

 

Ekstra ten twój kłapouch z avarku wygląda! Mam słabość do takich kłapouchów. Mój ma 12 lat i jedno ucho nadal kłapnięte. I między innymi dla niego chcemy tą budowę jak najszybciej skończyć, bo stawy już nie te i trzecie piętro nie służy... Mamy nadzieję, że jak dostanie swój płot do oblatywania, to druga młodość w niego wstąpi

 

hihi no ja mam nadzieje że uszko jej jednak stanie jak trzeba, chociaż nawet jak nie to jest kochana.

 

A widzę że motywację do jak najszybszego końca mamy podobną :lol:

my też goniliśmy jak tylko się dało bo psica w bloku przygasa.... Dopiero na budowie prawdziwy diabełek w nią wstępuje. Ale tam ma gdzie polatać, wyszaleć się.... nie to co 37 m2 mieszkania + spacer na smyczy w mieście :roll:

 

U nas prawie skończona elewacja w tym tygodniu (huraaaaa), prawie bo się oczywiście drzwi już 3 tydzień spóźniają no i ociepleniowcy muszą wrócić żeby dokończyć.

Jakby ktoś chciał ekipę to mogę z czystym sumieniem polecić ;-)

 

Teraz czekamy na prąd i licznik z energetyki, a w sierpniu wchodzi kafelkarz.

 

A co do więźby.. gdzieś czytałam na forum ze ktoś też tak robił, ze impregnował już zrobioną, malował chyba 2, więc tak też się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas prawie skończona elewacja w tym tygodniu (huraaaaa), prawie bo się oczywiście drzwi już 3 tydzień spóźniają no i ociepleniowcy muszą wrócić żeby dokończyć.

Jakby ktoś chciał ekipę to mogę z czystym sumieniem polecić ;-)

 

 

Bardzo chętnie. Szukam sprawdzonej ekipy do styro.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trabi,

 

a te duże robisz zmiany w projekcie?? bo jeśli tylko adaptacja to może ci ją zrobić Tyczyński z Czernicy.

 

co do marchewkowych kotów.... znajoma ma do oddania 3 marchwewkowe maluchy, może jesteś chętny?

 

<a href=http://www.prv.warco.pl/kotk.jpg>http://www.prv.warco.pl/kotki-m.jpg</a>

 

PS.

czy ktoś mi może powiedzieć jak z tego obrazka zrobić odnośnik ? bo coś mnie tu nie działa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem czy teraz coś wyjdzie ze spotkania. Mimo wszystko ja chętnie się wybiorę na ryneczek :D

 

Kto chętny?

 

Wojty

dabell

lowera

Kulka.i.w

_Adam

mtw1

Xena z Xary

mi5iak

BK

haniairafal

GosiaIAdam

MichAsiek

dorhir

Ray23

bzyk

Natalia Stanko

trabi-wrc

marzka

ElaMa

Jola z Melisy

 

sacram - specjalne zaproszenie :wink:

 

oraz wszyscy nie wymienieni z imenia proszę o odzew!!!!!

 

NIEDZIELA 15.07.2007 godzina 16.00 ogródek SPIŻ

 

WITAM WAS KOCHANI !!!

 

Się pochorowałam :cry: :cry: - cały tydzień wyłączony z życiorysu i dopiero dziś wracam do życia. :) :)

 

Wracam, czytam, czytam , nadrabiam zaległości i co widzę.... spotkanko się kroi....

I co jeszcze ??? Normalnie aż się jąkać zacznę.... zapomnieli o mnie przez tydzień :cry: :cry: :cry:

 

Ale, ale.......... nie załamuję sie i ................. czytam dalej................

 

A tu ta sama, zacna i kochana Betty&M pisze kilka postów dalej: " A gdzie sie podział scur?"

No fajnie, myślę, jednak istnieję, jeszcze o mnie nie zapomnieli. :wink: :wink: :wink:

Bardzo, bardzo chętnie się z Wami spotkam i choć planowaliśmy wyjazd do teściów to postaramy się zdążyć. Może nie na 16, troszkę później ale mam nadzieję, że damy radę.

Buziaki wielkie i do zobaczyska

 

Pozdrawiam Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej w temacie spotkania

 

Skoro już tak ładnie i z imienia się zapraszamy to zabrakło mi na liście kilku naszych stałych forumowiczów:

Fasola25

smiejus

anjamen

aleksander bogucki

(tak na pierwszy rzut oka).

 

Chciałabym też aby Ci, którzy tu swego czasu byli "the best", a teraz rzadziej zaglądają też przyszli i spotkali sie z nami (ze sobą).

Mam na myśli tak zacne osoby jak:

 

Ivonesca

Yemiołka

Dobrzykowice

Bartar

Wiech

Woprz

Żaba-Gonia

 

Ktoś jeszcze ?? Zapomniałam?? :oops: :oops: No cóż, wybaczcie po chorobie jestem.

 

:wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dawno mnie tu nie bylo :), ale moze mnie jeszcze ktos pamieta ;) Widze, ze duzo nowych twarzy, a raczej nickow od tej pory sie pojawilo..ho ho

 

Ja Cię jeszcze pamiętam.... i ........... jeszcze pamiętam, że dość długo juz czekam na Twoja wizytę....... szanowna koleżanko ze wsi obok. :wink: :wink: :wink:

 

 

 

Co do kabiny prysznicowej...

 

z doswiadczenia polecam, jak najbardziej zabudowana!!! naljepiej 3 sciany zabudowane i tylko wejscie - drzwi szkalne. Mam wlasnie cos takiego, a mimo to mam dosc tego czyszczenia .A do tego w gminie Czernica jest wyjatkowo zakamieniona woda - bylam w tej sprawie juz nawet w Powiatowej Stacji - powiedzieli, ze mamy najlepsza wode w regione

 

 

Ja mam kabinę taką jak kilka postów wyżej pokazała BK. Półokrągła, tafle szklane. Utrzymanie w czystości SZOK..... :evil: :evil: :evil: . Woda tak zakamieniona, że po każdym wzięciu prysznica (4 osoby) trzeba byłoby wycierać do sucha i polerować żeby to jakoś wyglądało. Naprawdę odradzam gładkie szkło, choćby delikatna faktura a juz tych białych okropnych kamieniowych kropelek nie będzie widać. Wiedziałam o tym ale i tak dałam sie namówić ..... bo........... w sklepie tak piękna była. :evil: :evil: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i kolejne pytanie do Was:

zrobią nam na dole łazienkę. I nie wiem czy już montowac naszą piękną miskę WC podwieszaną czy lepiej jakiś tymczas tani?

 

Nie chcę zeby mi wszyscy robotnicy za przeproszeniem siurali w moj kibelek nowiutenki (albo co gorsza w cos większego asortymentu), a gdzies przecież muszą.

Jak to rozwiązaliscie/rozwiązecie? Nie montowaliście za szybko sanitariatów? Czy jakiś tymczasik kupowaliście?

 

Witaj Iwonko,

my mieliśmy taki tymczasowy kibelek (swoją drogą w dość brzydackim błękitnym kolorze) zamontowany na tymczasem. Właśnie stoi przed domem do wywiezienia. Spełnił swoje zadanie i już. Panowie byli zachwyceni, że nie musieli do wiadra albo po krzakach. Nie montuj swojego docelowego na te 2 miesiące ale 100 zł na nowy byle jaki też szkoda. Nasz jest za zupełną darmochę. Bierzcie kiedy chcecie. Decyzja należy do Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie o Ludzie,

 

Zamierzamy z Małżonką od przyszłego roku rzucić się w wir budowy domu. Póki co jest działeczka w Kiełczowie, warunki techniczne na przyłącza i... niemoc odnośnie podjęcia decyzji czy projektujemy indywidualnie z "naszym" architektem czy może projekt gotowy.

Widzieliśmy kilka projektów, których "funkcja" (jak mawia znajomy budowlaniec) wydaje się nam odpowiednia, ale żadne z nas nie ma wyobraźni na tyle, żeby jakoś sobie te rzuty przetransformować na przestrzenny obraz wnętrzna naszego przyszlego domku. Stąd - nie do końca wiemy co się nam podoba, szukamy inspiracji, no bo w końcu wijemy gniazdko na całe życie. I tu prośba. ;-)

Czy możemy wpaść zobaczyć Wasz domek? Czy możemy dotknąć elewacji? Czy możemy wejść do środka i sprawdzić jak to jest gdy salon jest widoczny z kuchni, a jak to jest - gdy nie? Czy możemy się u Was przekonać dlaczego warto mieć podniesioną ścianę kolankową i czy kominek widoczny z 3 stron jest rzeczywiście taki fajny jak nam się zdaje? ;-)

Prośba niemała, wiem. Jesteśmy obcy, jest nas troje - ja czyli mąsz ;-), żonka Hania i 8-miesięczny Bartuś. Ale jeśli ktoś się nie przestraszy naszej gromadki to z naszej strony mogę zaoferować do wyboru zgrzewkę browarka/dobre winko/i/lub serwis niedzialajacego komputera - bo jestesmy oboje z żona informatykami.

 

No to jak? ;-)

 

Witajcie Haniu i Rafale,

dla mnie już nie jesteście obcy bo tak się składa, że mieliśmy okazję sie spotkać w niedzielę, w Gajkowie u naszej "okrągłej" koleżanki. Rzadko się zdarza taka kolejność, najpierw w realu, potem na forum, ale jak widac i tak może być. :wink: :wink: :wink:

Jakoś nie mieliśmy czasu pogadać o tym, po co przyjechaliście. teraz już wiem i oczywiście zapraszam was do oglądnięcia naszego domu. Może będziemy w ten sposób mogli pomóc. W przeciwieństwie do większości nie tylko w weekend. jesteśmy w domu codziennie późnym popołudniem i chętnie pokażemy Wam chałupkę. Może jakaś inspiracja.... :roll: :roll:

Zapraszamy sąsiadów z Kiełczowa.

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani

Dawno mnie tu nie bylo ale przy budowie mielismy duzo pracy na dodatek zmienialam prace i musialam do konca duzo pracowac teraz mam fajnie bo pracuje od 8-16 skonczylo sie tyranie. Mam zamiar znow tu zaglądac,

przy okazji mam ogromną prośbę o poradę mam juz wielki stos faktur

i chcialabym zlozyc do urzedu skarbowego wniosek o zwrot podatku VAT

no i nie wiem jak w miare sprawnie to zrobic, jakie druki sa potrzebne,

czy trzeba przepisywac wszystkie pozycje z faktury, bede wdzieczna za wszystkie porady. U nas juz przygotowujemy sie do wylewek na dole

wiec stan developerski powinnismy miec juz pod koniec miesiaca

no a potem zaczynaja sie najprzyjemniejsze rzeczy czyli wybór kuchni, kafelek

drzwi etc :-) budowa tarasu i ogrodu

Pozdrawiam serdecznie flowercia

 

:lol: :lol: :lol: Witaj, no rzeczywiście nie było Cie kawał czasu. I fajnie, że wróciłaś. :lol: :lol: :lol:

POzdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie skasować mój wcześniejszy post z listą.

A i przypomniałem sobie że niestety nie wpadnę na spotkanie bo zapomniałem że zostawiłem żelazko na gazie .

 

Fajnie, że już gaz odłączyli :wink: :wink: :wink:

i że .......... przybędziesz na spotkanie. :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej w temacie spotkania

 

Chciałabym też aby Ci, którzy tu swego czasu byli "the best", a teraz rzadziej zaglądają też przyszli i spotkali sie z nami (ze sobą).

Mam na myśli tak zacne osoby jak:

 

Ivonesca

Yemiołka

Dobrzykowice

Bartar

Wiech

Woprz

Żaba-Gonia

 

dzięki Ci za pamięć :-) zastanawiam się tylko co znaczy "swego czasu byli "the best" :roll: :p 8) :wink: :lol:

 

podglądam sobie zawsze co się dzieje w grupie, ale chyba nie dam rady być bo jadę po dzieciaczki do babci.....chyba że jakoś później uda mi sie dojechać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

scur,

 

a wiesz,z eja tez sie zastanawialam, gdzie sie podziewasz? Ale wiesz, ja tu tak zadko zagladam, ze nie czepiam sie innnych, jak si enie pojawiaja ;)

 

CO do spotkania, myslam o was, jak organizowali festyn w Kamiencu (myslalam, ze tam sie spotkamy), ale do ostaniej chwili nie wiedzialm, czy sama sie tam wybiore - pogoda byla okropna. I ostatecznie poszlismy tylko na koncert Boysow :lol: s

 

Ktos sie pytal o pompe ciepla

 

My mamy z firmy z Rybnika, z Termospecu - chyba jedyna firma z ktorej w 100% jestesmy zadowoleni (nawet ostanio wspominalam o tym, jak kaldli podlogowke). Instaluja szwedzkie pompy IVT. Obsluge klienta maja wzorcowa, zarowno przed podpisaniem umowey, jak i po podpisaniu, ale tez po wykoaknej pracy (jak sie okazalo,ze cos nie dzial tak jak potrzeba to sami dzwonili, pisali maile z pytaniami czy wszystko juz oki, a potem szybko przyjechali i siedzieli do 21 w kotlowni, a na koniec okazalo sie ze wina nie byla po ich stronie tylko kolesia, ktory kladl dolne zrodlo :evil: ).

Co do p. Szynki - widzialm sie z nim, nawet mily gosc, ale on instaluje polska pompe Ekontech (kiedys byl o niej glosny watek na forum).

mozecie sie powilac na Wojtka z Kamienca ;) - pewnie nas pamieta, bo dlugo sie targowalismy :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do kabiny prysznicowej...

 

z doswiadczenia polecam, jak najbardziej zabudowana!!! naljepiej 3 sciany zabudowane i tylko wejscie - drzwi szkalne. Mam wlasnie cos takiego, a mimo to mam dosc tego czyszczenia .A do tego w gminie Czernica jest wyjatkowo zakamieniona woda - bylam w tej sprawie juz nawet w Powiatowej Stacji - powiedzieli, ze mamy najlepsza wode w regione

 

 

Ja mam kabinę taką jak kilka postów wyżej pokazała BK. Półokrągła, tafle szklane. Utrzymanie w czystości SZOK..... :evil: :evil: :evil: . Woda tak zakamieniona, że po każdym wzięciu prysznica (4 osoby) trzeba byłoby wycierać do sucha i polerować żeby to jakoś wyglądało. Naprawdę odradzam gładkie szkło, choćby delikatna faktura a juz tych białych okropnych kamieniowych kropelek nie będzie widać. Wiedziałam o tym ale i tak dałam sie namówić ..... bo........... w sklepie tak piękna była. :evil: :evil: :cry: :cry:

 

 

no, to chyba dam się przekonać i zrobię tylko drzwi do kabiny szklane :-?

 

Właściwie już zdecydowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...