Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Grupo - mam dwie interpretacje metodologii określania powierzchni do wyłączenia z produkcji rolnej - jedna mówi, że na mapce trzeba postawić jedną prostą linię oddzielającą teren zabudowany (do wyłączenia) oraz resztę działki; drugi natomiast mówi, że tylko to co jest faktycznie pod domem, tarasem, podjazdem, ścieżką należy wyłączyć - jakie są wasze doświadczenia.

 

Przypomnę jeszcze moją prośbę - architekt-adapter pilnie poszukiwany.

 

Pozdrav

 

Wysłałem namiary na adaptera na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

dzięki Ci za pamięć :-) zastanawiam się tylko co znaczy "swego czasu byli "the best" :roll: :p 8) :wink: :lol:

 

podglądam sobie zawsze co się dzieje w grupie, ale chyba nie dam rady być bo jadę po dzieciaczki do babci.....chyba że jakoś później uda mi sie dojechać ....

 

Cześć Iwonko,

"swego czasu" jest odniesieniem do częstotliwości Waszego pojawiania sie tutaj. Bo "the best" to jesteście nadal, to chyba oczywiste. :wink: :wink: :) :)

 

:lol: :lol: :lol:

pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzejmie donoszę , że sie zalałam....

do grona polecanego przeze mnie elektryka dołączam forumowego janzara

wylewki sa zrobione naprawde super, mucha nie siada, szybko, czysto równo

na dodatek Pan janzar to bardzo pozytywna osoba

 

a teraz mam pytanie równiez mapkowe

odrolniłam 500m2 z mojej działki

teraz geodeta musi zrobic mapkę dla gazowni i na niej jest juz budynek, woda, kanalizacja prad

i mówi, że musi całą działkę przekwalifikować na bp a pozniej na budowlaną

nie wiecie jak zrobic zeby tylko jej czesc (ta odroloniona) mogla zostac zgloszona do katastru jako budowlana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natali - współczuję i mam nadziję, że do wesela sie zagoi.

 

Kochani z innej beczki; szukam elektryka buszującego na zachodzie Wrocławia i okolicach. Będe go potrzebował na początek września, może końcówka sierpnia.

Swoją drogą, cena za punkt elek. około 35zł to chyba dobra cena?

My mamy pana, który robi nam elektrykę w Mrozowie, więc możemy podać Ci namiar, ale ceny za punkt nie pamiętam :oops: (zapytam męża). Nie był specjalnie tani, ale jak na razie tfu, tfu jesteśmy z niego bardzo zadowoleni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my odrolniliśmy chyba całą, z tym że do ewidencji gruntów przy odbiorze budynku zgłaszać będziemy jako budowlane tylko to co pod domem, tarasami, ewentualnie podjazdami. Reszta zostanie jako ziemia rolna, bo tak jest dużo taniej "podatkowo".

 

w niedziele w Spiżu będziemy w składzie dwóch sztuk. Fajnie będzie was poznać

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzejmie donoszę , że sie zalałam....

do grona polecanego przeze mnie elektryka dołączam forumowego janzara

wylewki sa zrobione naprawde super, mucha nie siada, szybko, czysto równo

na dodatek Pan janzar to bardzo pozytywna osoba

 

podpisuję się pod słowami Xeny :p

dodatkowo dzięki radom pana Jana zaoszczędzimy, parę tysiączków :lol: ,

prawie nas skrzyczał :wink: ,

gdy usłyszał , że myślimy o wyrównaniu naszych tynków cementowo wapiennych gładzią,

poradził je tylko przeszlifować i malować ,

i tak też zrobimy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie może czy na linię prądową też trzeba robić osobny projekt na przyłącze?

 

u nas cała nasza część jest na naszej działce, przy działce stoi skrzynka z energetyki, tyle że nasza skrzynka stoi od strony drogi ale już za granicą naszej działki.

 

No i teraz nie wiem czy powinnam była na to robić osobny projekt (na wodę i kanalizę musiałam bo studzienki w drodze), czy może wystarczy że mi to projektant przy pozwoleniu na budowę w mapkę wrysował prąd.

 

W ogóle z energią to jakiś cyrk: najpierw mieliśmy warunki że my mamy swoją szafkę do energetycznej dostawić, potem jak po pół roku chcieliśmy umowę podpisać to się okazało że są problemy bo teraz to energetyka stawia szafki na swój koszt ale w terminie 18 miesięcy. Ale wierciliśmy Panu dziurę w brzuchu że nasze wcześniejsze warunki są ok. i że my zrobimy szafkę a oni niech tylko liczniczek przyniosą. ...... no i wystawił nam nowe warunki z adnotacją że "odbiorca wskaże miejsce instalacji licznika" ... tylko się teraz zastanawiam czy może to być szafka pomiarowa, która w gruncie rzeczy jest już za naszą granicą :roll:

 

jak myślicie? odbierze mi ktoś ten dom czy już mam problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na czyjej dzilce stoi ta Twoja szafka bo jak zrozumiałam juz stoi??

 

co do map - czy ja dobrze rozumiem, ze dając mapę do katastru (inwentaryzując przyłącze i do odbioru) przekształciliście tylko 500m2 na budowlaną?

jak to zrobiliscie? mi tego kataster nie chce zrobić. żąda przekształcenia całości, mówi, ze na 1200m2 tak sie nie wyłacza, tymczasem mam pismo w ktorym gmina informuje mni eo przyjeciu do odrolnienia 500m2 (pod budynkiem, garazem, drozkami itp)

plis pomozcie, bo ukrece sobie bata na siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty&M - dzieki jeszcze raz za kawke, herbate, oprowadzenie po domku i inne ;-) :-)

Zlapalismy u Was inspiracje dot. oddzielenia kuchni od salonu tak, ze nie ma widokow na przypalajacego sie kotleta :-), a jednoczesnie wszystko pozostaje "otwarte" - fajne to i moze jakos wciagniemy do swojego projektu.

 

A tak w ogole to dopisujemy sie do niedzielnego posiedzenia w rynku - stawimy sie w składzie pełnym, tj. 3 sztuki.

 

pozdrowka! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na czyjej dzilce stoi ta Twoja szafka bo jak zrozumiałam juz stoi??

 

no jakby to powiedzieć... na drodze gminnej, czyli działka gminy

 

Jak szafkę stawialiśmy byłam przekonana że wszystkie szafki stoją "w" granicy, częściowo na naszej działce a częściowo na gminnej.

 

ale jak robiliśmy płot i się mapom przyglądałam okazało się że stoi przy granicy, tylną ścianką przylegając do naszej działki.

 

 

ale chyba nie będę robić zadymy, będę sie martwić jak mi domu nie odbiorą.... a może nikt nie zauważy :roll:

 

Xena co do odrolnienia, sprawdzę w domu w papierach i ci napisze jak u nas było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pani w starostwie powiedziała mi, że jeśli nie planuję na działce sadu lub ogródka warzywnego, to wyłączenie z produkcji rolnej obejmie całą działkę, a opłata za to wyniesie mnie ok 450-500 PLN rocznie (zależnie od cen żyta) przez 10 lat.

No chyba sobie na 3 arach za domem zrobię gaj oliwny.

 

Jak rozwiązywaliście ten problem?

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym katastrem to "ja nerozumim". Czemu się sprzeciwia kataster?

 

Chyba, że mieszamy 2 pojęcia:

1. WYŁĄCZENIE Z PRODUKCJI ROLNEJ części lub całości działki przeznaczonej w planie na budownictwo jednorodzinne (jak w naszym przypadku)

2. ODROLNIENIE czyli przekwalifikowanie ziemi rolniczej na budowlaną.

 

Może w przypadku ODROLNIENIA kataster ma coś do tego, ale przy WYŁĄCZENIU to dla mnie niejasne.

 

A w ogóle to paranoja - wszyscy wiedzą, że na działce będzie stał dom, a nie stajnia i sad, więc czemu służy ta cała chora procedura - nie wiem.

 

A może wpisać na planie zagospodarowania działki, że będę miał kozy a teren wkoło domu to pastwisko będzie ;-)

 

I jak tu nie zwariować - to przecież jawne nakłanianie do obchodzenia przepisów.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...