Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

 

:lol: :lol: :lol:

pozdrawiam :-)

 

Ja też pozdrawiam :) :) i nie ukrywam, że mam nadzieję, że się spotkamy.

Wy jedziecie po dzieci do dziadków, my odwrotnie - zawieźć małego do dziadków. Też będziemy jechać prosto na spotkanie i pewnie sie trochę spóźnimy ale postaramy się dotrzeć.

Do zobaczyska - koniecznie :wink: :wink:

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

uprzejmie donoszę , że sie zalałam....

do grona polecanego przeze mnie elektryka dołączam forumowego janzara

wylewki sa zrobione naprawde super, mucha nie siada, szybko, czysto równo

na dodatek Pan janzar to bardzo pozytywna osoba

 

podpisuję się pod słowami Xeny :p

dodatkowo dzięki radom pana Jana zaoszczędzimy, parę tysiączków :lol: ,

prawie nas skrzyczał :wink: ,

gdy usłyszał , że myślimy o wyrównaniu naszych tynków cementowo wapiennych gładzią,

poradził je tylko przeszlifować i malować ,

i tak też zrobimy 8)

Halszko - zalewałaś się :-) z Janzarem równocześnie prawie z moją koleżanką z Polnej :-).

A pod pracą i chwaleniem pana Jana podpisuję sie rękami i nogami - nasze wylewki są idealne, wszyscy je chwalą, nawet wice-mistrz (serio, serio :-)) w układaniu parkietu poprosił o namiar do Niego jak tylko wylewki pod kątem parkietu u nas zobaczył :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halszka.ka i secam jak na razie to pani architekt wydaje się być ponadprzeciętnie droga, ale najpierw muszę jeszcze porozmawiać z innymi. Fakt, że w cenie oferuje np opinię geotechniczną, a za jeden odwiert jeden pan z listy Misiów woła 400+VAT. Choć jeśliby miała doprowadzić do uniknięcia opłat, to warto.

Jeśli tylko dotrzemy na rynek, to będzie o czym pogadać.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halszka.ka i secam jak na razie to pani architekt wydaje się być ponadprzeciętnie droga, ale najpierw muszę jeszcze porozmawiać z innymi. Fakt, że w cenie oferuje np opinię geotechniczną, a za jeden odwiert jeden pan z listy Misiów woła 400+VAT. Choć jeśliby miała doprowadzić do uniknięcia opłat, to warto.

Jeśli tylko dotrzemy na rynek, to będzie o czym pogadać.

 

Pozdrav

 

Co do ceny to nie wiem jaka jest teraz - ( na spotkaniu między toastami wymienimy się tą wiedzą :) )

Gdy ja zaczynałem współpracę z p.Architekt cena była standardowa, mnie natomiast podoba się obsługa i rzetelność tej pani. Nie miałem do tej pory złych doświadczeń. Na każdy telefon pani przyjeżdzała i dawała nieźle do wiwatu ekipie więc było ok. Dodam że wszystkie dotychczasowy wizyty nie były dodatkowio płatne tylko "w tej cenie" . Ale to moja własna opinia - pamiętam że kiedyś ktoś na forum nie był zadowolony - różne są oczekiwania ludzi - i tyle zdań co obywateli :).

Fakt jesttaki że wynajęcie kierownika (architekta) w tej formie mnie bardzo odciążyło od wszelkiej papierologi na którą nie mam poprostu czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ile placiliscie za tynki gipsowe maszynowe za m2 na gotowo

(z materialami i robocizna)

 

Mam oferte na 26 PLN/m2 - duzo czy malo, brac czy szukac dalej?

Jak sprawdzona ekipa to brać :p , tylko umówić sie co do grubości wykonanych tynków. Ekipy chcą jak najcieniej - ok. 1cm. Ja umówiłam się na cenę, potem kazałam robić na 1,5cm więc szef ekipy płakał, że mu się nie opłaci, ale zrobił.

 

Może lepiej umówić się tylko na robotę ( to będzie pewnie ok. 15 - 17 pln ) a materiały samemu? W hurtowniach dadzą konkretne rabaty a wykonawcy liczą do kalkulacji cenę detaliczną. Przerabiałem to u siebie.

Na 1m.kw. ściany idzie około 10 -12 kg. zaprawy. Podobno najlepszy to Knauf naszej rodzimej produkcji. Na średni dom to daje ok. 5t a to jest już podstawa do negocjacji. Do tego dojdą profile i inne dodatki ale i tutaj można się potargować.

Przy powierzonych materiałach fachowcy nie oszczędzają i wychodzi to na dobre ścianom. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie, o ile w gminie mozna odrolnic bezplatnie 500m2

o tyle problem jest wlasnie w katastrze!

to o ten moment mi chodzi - kataster i mapa po naniesieniu zarysu fundamentów i przylaczy....

plis pomozcie ASAP

 

 

Xeno

 

obawiam się że ten etap jest dopiero przed nami..

na razie mam w projekcie dopięta decyzje o wyłączeniu gruntów rolnych z produkcji rolniczej.. jest to niecałe 0,5 ha i nie podlegało opłatom.

 

Nie bardzo jednak rozumiem czego czepia się kataster, skoro inna instytucja już zadecydowała gdzie na działce jest działka budowlana a gdzie jest ziemia rolna ;>

 

niestety mam tu też napisane w uzasadnieniu że w związku z przeznaczeniem działki pod budownictwo mieszkaniowe i zgoda na przeznaczenie gruntów na cele nierolnicze utraciła w związku ze swym przeznaczeniem charakter rolniczy

 

jeśli masz tak samo to możliwe że w związku z tym czepia się kataster

:roll:

 

jak dowiesz się jak to rozwiązać daj znać, bo te sprawy chyba jeszcze przed nami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pani w starostwie powiedziała mi, że jeśli nie planuję na działce sadu lub ogródka warzywnego, to wyłączenie z produkcji rolnej obejmie całą działkę, a opłata za to wyniesie mnie ok 450-500 PLN rocznie (zależnie od cen żyta) przez 10 lat.

No chyba sobie na 3 arach za domem zrobię gaj oliwny.

 

Jak rozwiązywaliście ten problem?

 

Pozdrav

 

trabi do tej pory przepisy mówiły że odrolnienie do 0,5ha na cele mieszkaniowe jest bezpłatne i ja tak mam.

a to co ma jakie przeznaczenie wyznaczył nam Tyczyński adaptując projekt. Był zorientowany co i jak zrobić żeby żadnych opłat nie było.

 

a jak sobie zrobimy to już inna bajka, przecież nikt tego sprawdzać nie będzie.

 

Napisz że zakładasz gaj oliwny (albo może orzechowy) i będzie ok. a nawet jakby przyszli sprawdzić to powiesz że w zeszłym roku wymarzło i wykarczowałeś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla potrzeb kontroli wykorzystania części niewyłączonej z produkcji rolnej mam dwie historyjki:

 

1. miałem 312 m2 obsiane marchewką, ale mi nornice zeżarły

 

2. co roku na wiosnę obsiewam 312 m2 nasionami orzeszków ziemnych solonych. Mimo stosowania najdroższego materiału siewnego (felix) dotychczas nie przyniosło to zakładanych rezultatów

 

Obydwie są tak samo logiczne jak ustanawianie części rolnej na działce ze zbudowanym domkiem. :lol:

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzejmie donoszę , że sie zalałam....

do grona polecanego przeze mnie elektryka dołączam forumowego janzara

wylewki sa zrobione naprawde super, mucha nie siada, szybko, czysto równo

na dodatek Pan janzar to bardzo pozytywna osoba

 

podpisuję się pod słowami Xeny :p

dodatkowo dzięki radom pana Jana zaoszczędzimy, parę tysiączków :lol: ,

prawie nas skrzyczał :wink: ,

gdy usłyszał , że myślimy o wyrównaniu naszych tynków cementowo wapiennych gładzią,

poradził je tylko przeszlifować i malować ,

i tak też zrobimy 8)

A pod pracą i chwaleniem pana Jana podpisuję sie rękami i nogami - nasze wylewki są idealne, wszyscy je chwalą, nawet wice-mistrz (serio, serio :-)) w układaniu parkietu poprosił o namiar do Niego jak tylko wylewki pod kątem parkietu u nas zobaczył :lol:

Tak Wam zazdroszczę tego Janzara, ale on ma chyba ma jakiś uraz do Mrozowa :cry: :cry:

Najpierw przez 3 m-ce nie mógł dojechać, zapominał o terminiach, przesuwał jak do niego dzwoniliśmy, potem trochę przypadkiem przyjechał, ale jego brat i po pomiarach miał przekazać sprawę właściwemu Janzarowi + wysłać do nas wycenę. No i znowu cisza od jakis dwóch miesięcy :( Mój mąż już mu w ogóle nie ufa, ale ja, jak tak sobie czytam Wasze opowieści to jednak chciałabym pozwolić mu pozytywnie nas zaskoczyć.

Macie może jakiś pomysł czym mogę go zachęcić, albo "zwabić" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spotkania to widzę, że nie mamy szans się nie stawić :wink: . Byłoby to wielkie faut pas, którego nie mogłabym sobie darować :D Czytam, że niektórzy przybędą lekko spóźnieni, więc my też prawdopodobnie dołączymy do tej grupy, ale koło 17 to myślę, że już będziemy :wink: Pozdrawiam i do zobaczenia (ale to ładnie brzmi) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...