Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

WITAM CAŁĄ GRUPĘ PO DŁUGIEJ NIEOBECNOŚCI!!!

 

NA DZIEŃ DOBRY OGROMNE PRZEPROSINY I SKRUCHA ŻE DO DNIA

 

DZISIEJSZEGO NIE ODPISAŁAM NA TEMAT

 

OGRODZENIA :oops: :oops: :oops:

 

MAM NADZIEJĘ,ŻE MI WYBACZYCIE I PRZYJMIECIE SPOWROTEM :cry:

 

RÓŻNE RZECZY SIĘ DZIAŁY PRZEZ TEN CZAS I NIC NIE MOGŁAM ZROBIĆ :(

 

TAK CZY INACZEJ NIESTETY NIE MAM NAMIARÓW NA PANA OD

 

OGRODZENIA/PODOBNO JUŻ "NIE ISTNIEJE"-TRUDNO.

 

SAMA TERAZ SZUKAM I WAS PROSZĘ O POMOC.

 

MAM NADZIEJĘ,ŻE W INNYCH KWESTIACH SIĘ SPRAWDZĘ :)

 

POZDRAWIAM GORĄCO :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Hura, mam wreszcie strop. Długo to trwało, ale się udało. Było gorąco i to nie tylko ze względu na temperaturę na dworze. Koleś, który przywoził beton stwierdził, że za mało stempli i może się zawalić. Wczoraj kierbud, że za dużo i po co aż tak wszystko zabezpieczamy. Stwierdziliśmy, że skoro jeden mówi, że za dużo, a drugi za mało to chyba jest w sam raz. Ale stres był, bo strop dość skomplikowany (sporo podciągów, pustka nad salonem). :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :)

Bedzie biedzie biegła między Kiełczowem a Śliwicami więc będe miał do węzła tylko ze 4 km

U mnie daszek wreszcie skończony, po małych poprawkach pożegnałem się wczoraj z dekarzami. Bogen rzeczywiście ładnie się prezentuje na dachu.

Wkrótce montaż okien i zalanie schodów na taras i do końca tygodnia s.s.z. zakończony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga ogłaszam, że odsprzedam potrzebującym o co mi pozostało.

Po cenie zakupu (sprzed kilku miesiecy, lub z wywalczonym rabatem :wink: )

 

1. Dwa grzejniki Purmo V22 600x800 - zostaly uszkodzone podczas transportu. Jeden jest lekko zarysowany (tylko lakier) drugi ma odgiętą tę kratkę od góry grzejnika (można przygiąć). U nas miały wisieć w pokojach, ale może ktoś do garażu, czy pom. gosp., albo nie jest takim wzrokowcem wrażliwcem jak ja (zdjecia mogę wysłac)

 

został mi juz tylko jeden grzejnik: tu sa fotki: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=213771446

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grupo waleczna.

Jakiś czas temu dyskutowałem z Wami o oknach PCV i drzwiach przesuwnych.

Jednym z firm o której rozmawialiśmy była firma Karfil . Wracam do tego tematu bo wydaje mi się że powinienem się z Wami podzielić moimi opiniami

Tak więc byłem tam 3 tygodnie temu - obejrzeliśmy okna porozmawialiśmy z Pania ustalilismy wszystkie nasze oczekiwania i zostawiliśmy specyfikację do wyceny. Wycena miała zostać do nas wysłana za 2 dni. Mija 3 tygodnie i ani słychu i odzewu. Dodatkowo podczas naszej rozmowy Pani odebrała telefon z bardzo "nieprzyjemną" reklamacją, "to niemożliwe że rolety się nie zwijają przecież zostaly dobrze zamontowane i na pewno pan coś źle zrobił a nie dojechaliśmy do Pana na czas bo padał deszcz a na drugi dzień mieliśmy umówionego innego klienta przecież nie mogliśmy do niego nie pojechać usłyszałem - dobre co ? :)

 

A wracając do okien to zostaje cały czas na tapecie Oknoplast Kraków i Em-pol tu jak na razie wszystko jest ok.

 

Oczywiście jest to moja własna ocena a Wy wyciągnijcie własne......

 

P.S.

A właśnie,a co do spotkania to co taka cisza - sam będę pił to piwo dzisiaj ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam pytanie do "mających już dach" napiszcie mi ile zapłacilście za poszczególne etapy dachu (najlepiej za m2).Moaj ekipa juz sobie podnosi cenę od podniesienej ceny i szybko zapomina że przed chwila podniosła

Założyłem już taki temat jakiś czas temu na forum ogólnym ale rozbieżności są tak wielkie w zależności od regionu że pytam Was, budujących w okolicach Wrocka

 

Chodzi mi o poszczególne etapy (bez materiałów):

 

* wykonanie więźby

* ułożenie folii + łaty i k.łaty

* Ułożenie dachówki (klasyczna ceramiczna)

* wszelkie obróbki (kosze, rynny kominy, elem. blacharskie)

* montaż okien dachowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachu jeszcze nie mam, ale u mnie cena typowa kompletnej robocizny za prosty dwuspadowy dach to 50 zł/m2, lecz jeśli bardzo skomplikowany to nawet 80.

 

Secam - sam nie będziesz - ja choć wcześniej na listę się nie wpisywałem to przyjadę.

 

Nie ma to jak pyszne piwko w dobrym towarzystwie.

 

Pozdrawiam całą grupę - do zobaczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, to każdą czynność wyceniali ci osobno? U mnie robią teraz i jest 60 PLN za to wszystko. Cena umówiona i zapisana w umowie w marcu.

 

No własnie cenę taka samą ustaliłem w kwietniu za całość wymienionych usług (niestety bez umowy - jak ostatnio z nimi podpisałem umowę - to już teraz nie chcą :) ) - teraz jednak szukają na siłę że to "to" jest droższe "a tamto" tez droższe a że tu to trzeba 2 razy młotkiem walnąc a nie raz.... itp.

 

Nie ma to jak pyszne piwko w dobrym towarzystwie.

Potwierdzam i jestem całkowice ZA :) (piwkiem i towarzystwem)

 

Czy ktoś zabiera swoje pociechy ?? szukam towarzystwa dlam mojego sześciolatka żeby nam nie marudził przez całe spotkanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam a oni są cieśle czy piekarze..

 

bo jak piekarze to rozumiem że nie znali stopnia skomplikowania roboty i teraz im za tanio...

 

a jak cieśle to chyba nie jest ich pierwszy dach i wiedzą ile go będą robić i nie wiedzę powodu do podnoszenia ceny

 

może podpuść ich że myślałeś że masz do czynienia z soldnymi fachowacmi i że w związku z tym. im umowa do niczego nie potrzebna. A skoro teraz z ustnej umowy się wywiązać nie chcą to znaczy że z tą solidnością i słownością krucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam a oni są cieśle czy piekarze..

Kurcze w sumie to nie wiem :? To będzie ich drugi dach w życiu. (nie robili ale szef jest po szkole i chyba wie jak to ugryźć) Na szczęście pierwszy jest obok i widzę jak robią. Problem w tym że to jest ta sama ekipa która robiła mi cały dom od początku i teraz chcą zrobić też dach. Proble m w tym że nie dokończyli jeszcze kominów i szczytów ścian i mają to robić razem z dachem. Gdybym wziął innych trzeba by było za to dodatkowo płacić i były by problemy z robieniem "po kimś". Problem z ekipami polega na tym ze łazi kupa ludzi po budowach - chodzą pytają panikę sieją że nie ma ekip itp. a potem wszystkim fachowcom się wydaje że są niezastąpieni i można windować ceny bez opamiętania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam...

 

proszę powiedz że się nabijasz ze mnie...

 

zapraszam do siebie... pokażę ci jak na naszej ulicy dach robili murarze albo inni przypadkowi ludzie, a był prosty, dwuspadowy !!

 

weź do tej roboty fachowców, a murare łaski nie robią że ci kominy i szczyty podmurują do końca. Wszystkie ekipy tak robią. Jak ci mieli dom wymurować to chyba w całości i wtedy powinni dostać całą zapłatę. Tylko wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam, podobnie jak smiejus mam wrażenie, że sobie z nas żarty stroisz… A jaką cenę teraz zawołali sobie ci twoi dachowcy za naukę robienia dachów na twoim dachu? Zapytam się mojego mistrza, może cię gdzieś wciśnie między terminy. Jeżeli cena będzie nawet trochę wyższa, to się nie zastanawiaj, tylko bierz ekipę, która wie co robi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mamy odwrotna sytuację tj. ciesli, ktorzy robia takze murarke :)

 

A co do wyceny dachu, to rzeczywiscie nie dzielilismy kosztow prac dachu, tylko liczylismy od calosci robot dachowych.

 

 

 

Pani Koala

 

Twoja boczna droge takze wysypali??? U nas za asfaltem wysypali piekny tluczen, cos jakby pod asfalt. A ponoc asfaltu mialo nie byc, bo niby za malo domow sie juz pobudowalo...

 

Aha, zorientuj sie bo TPSA ciagnie nowy kabel i mozna sie dolaczac...

I gratulujemy wiezby - tylko WIECHY nie widac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

as24

 

Wiecha już była... Szybka, tak jak robota mojego mistrza. Pan Koala odpracował wiechę, żeby nie było, że nic przy budowie nie robi :lol: :lol:

 

Na jakim etapie jesteście? Tak pomyślałam, że może słynnego pana Jana udałoby się na wylewki na dwa domy namówić. Jeszcze z nim nie rozmawiałam. Dajcie znać co wy na ten pomysł.

 

Ale tu puchy dzisiaj. Pewnie wszyscy w knajpie siedzą :D . Mam nadzieję, że we wrześniu będzie poprawka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie ich drugi dach w życiu. (nie robili ale szef jest po szkole i chyba wie jak to ugryźć) Na szczęście pierwszy jest obok i widzę jak robią. Problem w tym że to jest ta sama ekipa która robiła mi cały dom od początku i teraz chcą zrobić też dach.

 

secam - zrobisz oczywiscie jak będziesz uważał, ale moim zdaniem lepiej weź do dachu fachowców z prawdziwego zdarzenia. Dach to cholernie ważny element domu. Ma być solidnie połozony, nie zaciekać w żadnym miejscu, nie przeciekac przy kominach, nie ma tam miejsca na jakies kompromisy i już nie daj boze nauki na zywym organiźmie z szefem tylko po szkole.

Więcej Cię potem moga poprawki i naprawy kosztować.

 

Proble m w tym że nie dokończyli jeszcze kominów i szczytów ścian i mają to robić razem z dachem. Gdybym wziął innych trzeba by było za to dodatkowo płacić i były by problemy z robieniem "po kimś". Problem z ekipami polega na tym ze łazi kupa ludzi po budowach - chodzą pytają panikę sieją że nie ma ekip itp. a potem wszystkim fachowcom się wydaje że są niezastąpieni i można windować ceny bez opamiętania.

 

Większośc ma ten problem, chociaz nie koniecznie w kategori problemu nalezy o tym mowić.

Po prostu najpierw cieśla przyjdzie położyć więźbe, potem murarze wymurują szczytówki, i kominy ponad dach, a potem dekarz połatuje, ofoliuje, połozy dachóweczkę itd. U nas było dokładnie tak samo.

 

Robił nam Cepin z listy misiów, super fachowiec, jesteśmy z niego BAARDZO zadowoleni, czekaliśmy na niego chwilke, ale z premedytacją mimo oczekiwania wybraliśmy jego.

Płaciliśmy my 60zł/m2 dachu (nie prosty-co widac w galerii): więźba, folia, dachówka, rynny, obróbki kominow i lukarn, okna. I najpierw przyszedł na więźbę, a jakieś 2-3 tygodnie potem wrocił sobie na resztę. W międzyczasie murarze skończyl murarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...