Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

nastepnym razem sie zjawie (obiecuje) chociaz widzieliscie moja mordke na zdjeciu z kałachem jak dzielnie bronilam domu Agniechy

 

I muszę przyznać, że broniłaś bardzo skutecznie. :D Dzięki Ci o Wielka.

 

Do tej pory żadnych nieproszonych gości nie było oprócz jakiegoś węża, którego widział tylko mój małż (ok. 0,5 m długości) i nie wie co to było zaskroniec, padalec, a może żmija :wink: .

Od tej pory po wejściu na działkę sprawdza zakamarki czy się gdzieś "wąż" nie czai, zwłaszcza jak zabieramy naszą pociechę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

fajn, podaj link wrzuce sobie w stopkę

Ty jesteś kulka naprawdę człowiek czynu...:)

 

Eee tam - dużo mi zostało z budowy :wink:

 

P.S. w stopke wato wrzucic sobie skrócony ades

zamiast http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1922198#1922198 to taki: http://tiny.pl/5h5t

 

zaprowadzi do tego samego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za namiary na drewno, tak dużo ich podaliście - skorzystam na pewno!

Kulka - śliczne te podjazdy z odpadu granitowego! Zdradź cenę i skąd ten materiał, jeśli można (może być na priv). A propos: cudne dziecię, rośnie jak na drożdżach. Już kocha kotki? :D

 

A pewno że można nawet tutaj:)

material: 25 zł/tonę

robota: 70 zł/m2

 

do tego tak jak w przypadku innych materiałów na podjazdy: piach, cement, kliniec.

 

razem wyszło nas po lekkim zaokrągleniu: 100 zł/m2 na gotowo.

materiał to granit. Dokładniej: odpad granitowy z Sobótki (Skalimex).

Wiem że teraz sie na to czeka ok. 1-1,5 miesiąca. Ale nasz wykonawca jakoś tak zawsze od ręki załatwiał:)

 

p.s. dzięcie rośnie-to fakt:)) i za 2 tgodnie do pracy czas wracać. A kotki sa jej ulubionymi "maskotkami" do zabawy:)) Dwie przed nią już uciekają, chociaz NIC im jeszcze nie zrobila-ale tak profilaktycznie, a najstrarsza kocica daje jej robic ze sobą wszystko - lącznie z wkładaniem jej uszu do Hani buzi:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka

 

dzięki za Pchli Targ. Już dodany do ulubionych. Jutro wracam do Wro, pojadę na budowę i zobaczę co tam u mnie do oddania!

 

Zuch

 

Jakie drzwi cię interesują w Budusie? Ile % zaliczki trzeba wpłacić przy złożeniu zamówienia? Jeżeli mam 5 m-cy czekać na drzwi, to już rzeczywiście mus zamawiać. Znajomi u Urzędowskiego czekają czwarty miesiąc i zanosi się im na dwa kolejne :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka i.w. Mam do ogrzania dom (łącznie z garażem ok 200 m/2) W zimie pale wyłącznie w kominku z pł wod. Tej lekkiej zimy spaliłem ok 7mp drewna a poprzedniej dośc ostrej 13 mp. Mam też gaz z butli ale służy mi w lecie do podgrzania CWU( w zimie też z kominka).Tej zimy miałem zakręcony zawór grzania w garażu ale poprzedniej zimy czasami palilem. Tak ze należy przyjąć powierzchnie grzania jakieś 170 m/2. Wiech

 

No to optymistyczne wiesci:))

 

dzieki:)

 

 

 

Wiech,

nie wiem jak ty to robisz, ale ja spalam znacznie więcej. DOm 170 m (efektywne grzanie ok 140-150, garaz czasem grzany a czasem nie), kominek z płaszczem, ogrzewa tez wodę. Pierwszy sezon (więc dom wymagał znacznie więcje grzania) to zima stulecia - poszło ok 25 mp, w tym palety. Drewno było mkokre, dąb w kominku aż skwierczał :) i widać było jak dymi

Tak że kominiarz był dwa razy w zimie - w grudniu i w kwietniu.

Druga zima - poszło ok 15-16 mp, wiąz i klon wysezonowany (ok 18 m-cy)

Z tym że ja mam dzieci które się zaziębiają jak jest zimno więc w domu utrzymujemy temp. 22-24 C w zimie. Tak lubimy i już. Hartujemy się na zewnątrz a w domu ma być ciepło. Nieraz palę też rano żeby dzieciaki miały ciepło jak wstaną (ja wstaję znacznie wczesniej niż wszyscy). Palimy też w zimniejsze dni wiosny czy jesieni zeby było przyjemnie w domu.

 

Trudno mi wyobrazić sobie zużycie drewna na tym poziomie jak u ciebie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka i.w. Mam do ogrzania dom (łącznie z garażem ok 200 m/2) W zimie pale wyłącznie w kominku z pł wod. Tej lekkiej zimy spaliłem ok 7mp drewna a poprzedniej dośc ostrej 13

Wiech,

nie wiem jak ty to robisz, ale ja spalam znacznie więcej. DOm 170 m (efektywne grzanie ok 140-150, garaz czasem grzany a czasem nie), kominek z płaszczem, ogrzewa tez wodę. Pierwszy sezon (więc dom wymagał znacznie więcje grzania) to zima stulecia - poszło ok 25 mp, w tym palety. Drewno było mkokre, dąb w kominku aż skwierczał :) i widać było jak dymi

Tak że kominiarz był dwa razy w zimie - w grudniu i w kwietniu.

Druga zima - poszło ok 15-16 mp, wiąz i klon wysezonowany (ok 18 m-cy)

Z tym że ja mam dzieci które się zaziębiają jak jest zimno więc w domu utrzymujemy temp. 22-24 C w zimie. Tak lubimy i już. Hartujemy się na zewnątrz a w domu ma być ciepło. Nieraz palę też rano żeby dzieciaki miały ciepło jak wstaną (ja wstaję znacznie wczesniej niż wszyscy). Palimy też w zimniejsze dni wiosny czy jesieni zeby było przyjemnie w domu.

 

Trudno mi wyobrazić sobie zużycie drewna na tym poziomie jak u ciebie ...

 

 

Utrzymanie temperatury wyższej o 4 st. w zakresie np. 20 do 24 może wiązać się że znacznym wzrostem zużycia drewna. A na 100% nie jest to wzrost liniowy. Do tego może dojść różnica w kaloryczności drewna. Podobno nawet do 20% między różnymi gatunkami.

W internecie jest dużo na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi wyobrazić sobie zużycie drewna na tym poziomie jak u ciebie ...

 

Wydaje mi się ze Wiech ma rację ja od kilku lat grzeję tylko kominkiem. Średnie zużycie drewna mam co roku około 13-16 m/3

Teł łagodnej zimy spaliłem niecałe 10 m A tej ciękiej poprzedniej musiałem dokupić do z 2m 18 m

Spaliliście tak dużo prawdopodobnie dla tego że masz mokre drewno (tak jak piszesz) Jeśli palisz mokrym drewnem to około 50 - 70 % energii ciepła idzie na to żeby drewno wyschło podczas palenia. Ja sezonuję drewno niecały rok kupuję wczesną wiosną w marcu i trzymam do jesieni ułożone pod zadaszeniem. Wtedy pali się dobrze. Choć fachowcy twierdzą że drewno do kominka powinno się sezonować 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby było ładnie w stopce to można zrobić jeszcze tak, żeby sam link miał nazwę "Pchli targ" - czyli piszemy ...tutaj wstawiamy nazwę jaką chcemy....

 

wzystko oczywiście bez kropek i spacji

 

pchli targ

 

Może się uda ... :oops:

Chyba się udało :D

 

no jest pięknie !!!!! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam drewniane (Gebauer)

 

Oglądałem okna firmy Gebauer w ich salonie wTarnowie Opolskim.Bardzo ładne i solidnie wykonane. Szczególne wrażenie wywarły na nas drzwi przesuwne -wprost piekne. Do tego śliczne przesuwne okiennice!

 

Ale ta cena...

 

Miałem ich okna w 2 mieszkaniach i byłem zadowolony.

 

Czy nadal są solidni i czy warto inwestować w te okna, biorąc pod uwagę, że są ok. 15proc. drożsi niż inne firmy?

 

Jaki rabacik uzyskałaś?

 

Nie było opóźnienia z montażem (teraz termin 8 tygodniowy od złożenia zamówienia)?

 

Reasumując - czy jesteście zadowoleni z wyboru??

 

Aha, jeszcze jedno. Gebauer podzleca wykonawstwo rolet - czy rolety były zamontowane bez zastrzeżeń?? U mnie na poprzednim mieszkaniu miałem problem z regulacją po okresie gwarancyjnym - nie chciało im się przyjeżdżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no! zeby mi to było przedostatni raz:)

 

co z kontaktami milaczki?

 

Xena - ja mam ofertę wstępną na 12 % na tego Berkera,

ale można chyba więcej, a Ty coś masz ciekawego ?

.

 

Na Berkera dostałem 15 % ale można wycisnąć do 18%

Hurtownia ONINNEN na Ślężnej.

 

Mam pierwszy odzew w srawie włączników - 12 %. Więc ONINNEN wypada lepiej. Zobaczymy co sie dalej gdzie jeszcze udać zawojować.

 

Czyli jak na razie ekipa na wlączniki to:

1. ja (kulka) - ok 100 szt

2. smiejus

3. Xena

4. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam pierwszy odzew w srawie włączników - 12 %. Więc ONINNEN wypada lepiej. Zobaczymy co sie dalej gdzie jeszcze udać zawojować.

 

Czyli jak na razie ekipa na wlączniki to:

1. ja (kulka) - ok 100 szt

2. smiejus

3. Xena

4. ?

 

Ja się wstępnie dopisuję, ale wszystko zależy od ceny...najwyżej się wypiszę

Ilość podam w najbliższym czasie (muszę policzyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...