Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Smoku wydaje mi się że trochę sobie komplikujesz, życie. Wejdż na jakąś strone producenta np. SATEL takm znajdziesz różne typy czujek. Wybierz sobie typ tobie odpowiadający i na bazie ich parametrów (zasięg, czulość) rozkladu pomieszczeń w domu nie ma już większego problemu z rozmieszczeniem czujek w pomieszczeniach. Oczywiście musisz troche poglówkować i postarać się pomysleć jak zlodziej. Oprócz centralki na parterze zrób sobie również centralkę w sypialni abyś mógl np uzbrajać parter i np okolice domu. Ja będę mial 3 strefy i pod tym kątem bedę dobieral sobie centralkę 1 strefa to garaż, 2 parter, 3 poddasze. Inaczej mówiąc najpierw musisz wiedzieć ile potrzebujesz stref i czujek i dopiero pod to dobierać odpowiednia centralkę. Nie zdecydowalem się juz na konkretnego producenta bo obecnie stać mnie bylo tylko na polożenie kabli ale to też czeba zrobic z glową żeby potem nie musieć pruć ścian. Na pewno polóż kable z nadmiarową parą przewodów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no widzisz, sęk w tym, że im dalej w las tym więcej drzew.

Chciałem tak to zrobić, by można poruszać się bez problemów po domu. Okazuje się, że czujniki analogowe można bez problemu "oszukać" (myślę jak złodziej ;)

Cyfrowe są lepsze, ale droższe, gdybym miał zaufanie do fachowości doradców, pewnie nie cudowałbym, ale widzę, że oni na moje pytania często rozkładają ręce :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie!

jak to jest, że powiadomienia o nowych postach o dowcipach przychodzą do mnie podwójnie, a o Grupie Wrocławskiej wcale?? I zaznaczam, że nie przestałam "obserwować tematu"!

 

Namiary na Pana Waldka zaraz prześlę zainteresowanym na priva :D

 

A Harald Hadraada był sobie królem Norwegii gdzieś w 11 wieku n.e. Skończył marnie próbując podbić Anglię... :cry: Ale nazwisko miał fajne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice, jestem na etapie wyboru , a w związku z tym nie wiem gdzie poukładać kabelki, choć dziś podjąłem decyzję, że nie będę dłużej dumał, bo tynki czekają, a kabelki będzie można ułożyć w suficie i tak będzie nawet lepiej :)

Hadaadrae, co za maska :o

Poproszę też o nr pana Waldka. A z której strony miasta mieszka, bo dojazdy to ważna rzecz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku - zapytam tylko pana Waldka o autoryzację do dalszego rozpowszechniania jego danych (wiesz, ustawa o ochronie danych i takie tam :lol: )

 

Pan Waldek mieszka naprzeciwko mnie, w sercu Wrocławskiego Trójkąta...ech dużo by opowiadać....

 

A maska pochodzi z królestwa Benin - robi wrażenie prawda? Gdyby ktoś był zaintersowany ceramiczną kopią pokaźnych rozmiarów wysadzaną rubinami do ozdoby nowego domku, to paluszek pod budkę... :D

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku sugeruję jeszcze raz przeczytać mój pierwszy post w tej sprawie. Po co lamiesz sobie teraz glowe nad calym systemem ? teraz musisz jedynie zdecydować się na miejsce gdzie będzie centralka oraz zprojektować miejsca w których będą w przyszlości czujki, aby spelnialy one swoją rolę to swoim zasięgiem muszą pokrywać calą powierzchnię i w tym celu musialby sie wstępnie okreslic jakiego typu czujki chcialbys zastosować. Następnie ciągniesz wszystkie kable kable do centralki tam też dociągasz kable telefoniczny, nie zapominasz o klawiaturzez przy wejściu i w sypialni i to w zasadzie ( z grubsza) na ten czas wszystko co musisz zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...