Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie ile trwała u Was adaptacja projektu gotowego robiona przez Architekta do złożenia pozwolenia na budowę? Zmiany niewielkie - większe 1 okno, inaczej ułożone kilka ścianek działowych.

 

Pzdr,

TS

 

U mnie coś 3-4 dni i koszt 500 zł. Ścianek działowwych nie przesuwaliśmy, ale było trochę innych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!

To w końcu jak robimy z tymi drzwiami wewnętrznymi??? :o :o

Zdaje się, że lekko się pogubiłam :oops:

Ja chciałabym zamówić drzwi firmy Klucze, które napewno są w Budusie na Ślężnej. I jak dla mnie to termin odbioru drzwi to najchętniej koniec roku (wcześniej boję się, że mogą się jednak zniszczyć).

To w końcu kto organizuje ten nasz zakup?!

HELP!!! :wink: :D

Pozdrawiam Was Serdecznie :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ile trwała u Was adaptacja projektu gotowego robiona przez Architekta do złożenia pozwolenia na budowę? Zmiany niewielkie - większe 1 okno, inaczej ułożone kilka ścianek działowych.

 

Pzdr,

TS

 

U mnie coś 3-4 dni i koszt 500 zł. Ścianek działowwych nie przesuwaliśmy, ale było trochę innych zmian.

 

Cala adaptacja projektu architektonicznego do projektu budowlanego wraz z wszystkimi zmianami??

 

Gdzie Ty taką cenę znalazłaś:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSTRYCZKI ELEKTRYCZKI

 

Cześć ludzie. Podciągam temat łączników i gniazdek.

 

Nie wiem czy mogę :wink: :wink:

 

ale się wcinam. :roll: :roll:

 

Ekipa na wlączniki to:

1. kulka - ok 100 szt

2. smiejus

3. Xena

4. pepe*

5. halszka.ka

6. dabell

7. szuna

8. ja - scur - ok 30 szt.

9. ?

 

Proszę, podopisujcie ilości, choćby orientacyjne. Wtedy wiemy, jaką siłą walczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK. Jak pisałem we wcześniejszych postach paliłem 4 letnim dębem i grabem.Pierwszego sezonu nie liczyłem bo paliłem nieregularnie (miałem wtedy mokrą brzozę która aż skwierczała) .Pale non stop po załadowaniu na ful ok 12 w nocy mam żar do 6 rano(wyłączam wtedy nadmuch wentylatora) .Wracając z pracy ok 17-18 rozpalam na nowo(chyba że jast ktoś w domu kto dołoży drewna).Nawet gdy mam przerwę w paleniu ok 10 godzin to temperatura tylko nieznacznie spadnie ok 1.5 st. Nie jest zimno w domu ok 22 st a jak przychodzimy z pracy ok 20 st (moja żona jest ciepłolubna). Podobne wyniki ma Xan X mimo że mieszka niedaleko Białegostoku. z grupy Wrocł. Miwol. Wydaje mi się że przyczyna tkwi w suchym drewnie min 2 lata leżakowania i sposobie palenia.Pozdrawiam Wiech.

faktem jest że nieraz palę coć jest ciepło :oops: dorzucam do kominka bez opamiętania bo lubię jak się pali :oops:

 

może to nieekonomiczne palenie. System palenia jest taki sam, temperatura też nigdy nie spada poniżej 20 st C. Moze tez i mokre drewno - nie mielismy jeszcze 2-leniego drewna - teraz będziemy mieli dopiero porządnie wysezonowane drewno.

 

Kominek to makroterm 18 KW - jesteśmy bardzo zadowoleni. Tylko design mają taki góralski :roll: - trochę nie pasuje do nowoczesnego wnętrza. ALe względy praktyczne przeważyły.

 

Pamietajcie o koniecznych wizytach kominiarza. Trzeba mieć kwitki, w razie odpukać pożaru bez kwitka ubezpieczalnia może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scur, o iedną setną sekundy byłam przed Tobą, więc zostaję na 8 miejscu, musisz się dziewiątym zadowolić :)

 

Jasny gwint .... :x :x niech stracę.... :roll: :roll:

 

Podpadziocha 2004. :wink: :wink: :wink:

A z drugiej strony jaki ja mam argument ze swoimi 30 szt. :oops: :oops: żeby na zaszczytnym 9 miejscu się przed Tobę znaleźć. Kulę ogon i zmykam na 9.

 

Reaktywuję listę.

 

Ekipa na wlączniki to:

1. kulka - ok 100 szt

2. smiejus

3. Xena

4. pepe*

5. halszka.ka

6. dabell

7. szuna

8. 2004 - ok. 130 szt.

9. ja - scur - ok 30 szt.

10. ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no teraz to już nie ustąpię z 9.

 

Bo będę :( :( .

 

Kulka ... i ty Brutusie przeciwko mnie...???

 

Chcę na 9.

 

Prosze:))

1. ja (kulka) - ok 100 szt

2. smiejus

3. Xena

4. pepe*

5. halszka.ka

6. dabell

7. szuna

8. 2004 - 130 szt

9. scur - 30 szt

10. Jerzyk (moj sasiad)

11. Zapałka (moj sasia)

 

:)))

 

Ja Berkera, kwadrat, z ramkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak mysłałem i tak miało być, a u mnie trwa to już 1,5 miesiąca :evil: . I w ten sposób niejako architekt mnie załatwia i najprawdopodobniej uniemożliwi rozpoczęcie budowy w tym roku :evil: .

 

U mnie trwało 2,5 miesiąca ale od momentu ostatnich zmian w projekcie - do odbioru pozwolenia na budowę. Po zgłoszeniu zmian nie oglądałem ich narysowanych tylko czekałem od razu na wszystkie papiery razem z pozwoleniem

Nie płaciłem dodatkowo za zmiany w projekcie było to wliczone za kompleksową usługę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...