Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Mam pytanie do tych co przebrneli już przez dach.

Dzisiaj okazało się że zostałem namówiony na pobicie krokwi i części podbitki pod rynnami łupkiem (lub imitacją łupka ) w kolorze czarnym (antracyt). Są to płytki 30 x 30 lub 20 x 20

Wiecie może gdzie coś takiego można kupić tam gdzie zamówiłem dachówkę nie ma już na stanie.

Wygląda to mniej więcej tak ??

http://www.albumik.pl/albumy/secam/fundamenty/1085613629122.jpg

 

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

TS147 - mnie pani architekt ud... na jakieś 6 miesięcy. Rysowała, ja czegoś nie akceptowałam, to ona najpierw to przeżywała miesiac, potem zabierała się do pracy i nigdy, powtarzam nigdy nie zastosowała sie do moich prośb - ja w końcu pogodziłam sie i po półroku zgodziłam się na wszystko co namaziała. Poprawki dokonujemy właśnie teraz, na etapie budowy. Niestety nie mogłam z niej nawet zrezygnować, bo mój mąż na jej goracą prośbę wypłacił prawie 50% wynagrodzenia :o [/img]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam

 

cos takiego na pewno maja w Lechbudzie na Irysowej - pamietam, bo pani tam nas na to bardzo namawiala :).

A tak w ogole to nie wiem, czy to nie Euronit nie produkuje-sprawdzi, jesli tak, to dzwon do przedstawiciela i niech ci powie gdzie to maja i gdzie ci moga dac najwiekszy rabat (ja tak czesto robilam ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo - czy wy odpowietrzenie kanalizacji wyprowadzaliście poprzez kształtki kominowe, takie grzybki?

 

my tak mamy, a raczej bedziemy mieli, bo dachowiec bedzie musial przyjsc i nam cos takeigo zalozyc, narazie smrodzekidzie na poddasze nieuzytkowe ;), na szczescie nie czuc, bo mamy wielkie poddasze :lol: .

 

Zamawialismy niefirmowe, czyli nie-Creaton tylko z IVT (4 razy tanszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnej pomocy:

 

1. W projekcie wentylacja grawitacyjna zaplanowana od stropu (otwór w suficie) i na poddaszu pustaki ceramiczne ( ok. 80cm przy ściance kolankowej) a potem rurą spyro i na dachu zakończone kominkiem wentylacyjnym.

 

Zaprosiłam kominiarza i on twierdzi, że ta wentylacja NIE BEDZIE DZIAŁAC. Gdyż wlot jest szeroki-15cm, a wylot 8 cm(to jest stanadardowy wymiar kształtek wentylacyjnych), ponadto rura bedzie szła pod kątem itd.

 

2. Proponuje wybudowanie z kształtek keramzytobetonowych dodatkowe 2 kominy i wyciągnąc je poza dach( tak jak dymowo-wentylacyjny ktory mam w centralnym miejscu chałupy). Czyli bede miała w domu 3 kominy wystające ponad dach. Myśle, ze to będzie szpetnie wyglądac.

 

Co robic? Zaznaczam ,zę cenowo to nawet te kominy wystajace ponad dach wychodza taniej, niż poprzez kominki wentylacyjne których koszt opiewa na 300 zł każdy. Napiszcie, kto mieszka w domku, w którym wentylacja wyprowadzona poprzez te grzybki - CZY MACIE ZASTRZEZENIA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam, lupek kupisz w Kom-wencie na Karmelkowej, dzisiaj widziałam właśnie w kolorze antracyt...

 

Faktycznie widziałem jakiś czas temu cos takiego w Kom-wencie tylko oni krótko pracują i nie mogę się tam dodzwonić - spróbuję jutro rano :) dzieki

 

Secam

 

cos takiego na pewno maja w Lechbudzie na Irysowej - pamietam, bo pani tam nas na to bardzo namawiala :).

A tak w ogole to nie wiem, czy to nie Euronit nie produkuje-sprawdzi, jesli tak, to dzwon do przedstawiciela i niech ci powie gdzie to maja i gdzie ci moga dac najwiekszy rabat (ja tak czesto robilam ;) )

 

O tej nazwy szukałem "Euronit" - dzwoniłem własnie do Lechbudu i nie maja niestety w tej chwili. A problem w tym że Lech bud ma ich centralny magazyn więc jak nie ma on to na dolnym sląsku nie ma.

Ale.....

idąc za twoja rada zadzwoniłem do PH i wynalazłem gdzieś za opolem :):) jeśli trzeba będzie to podjadę :)

 

Macie może jakieś doświadczenie jak zachowuje się (i wygląda) ten łupek imitacja. Czy nie będzie się z czasem odbarwiał czy coś takiego ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnej pomocy:

 

1. W projekcie wentylacja grawitacyjna zaplanowana od stropu (otwór w suficie) i na poddaszu pustaki ceramiczne ( ok. 80cm przy ściance kolankowej) a potem rurą spyro i na dachu zakończone kominkiem wentylacyjnym.

 

Zaprosiłam kominiarza i on twierdzi, że ta wentylacja NIE BEDZIE DZIAŁAC. Gdyż wlot jest szeroki-15cm, a wylot 8 cm(to jest stanadardowy wymiar kształtek wentylacyjnych), ponadto rura bedzie szła pod kątem itd.

 

2. Proponuje wybudowanie z kształtek keramzytobetonowych dodatkowe 2 kominy i wyciągnąc je poza dach( tak jak dymowo-wentylacyjny ktory mam w centralnym miejscu chałupy). Czyli bede miała w domu 3 kominy wystające ponad dach. Myśle, ze to będzie szpetnie wyglądac.

 

Co robic? Zaznaczam ,zę cenowo to nawet te kominy wystajace ponad dach wychodza taniej, niż poprzez kominki wentylacyjne których koszt opiewa na 300 zł każdy. Napiszcie, kto mieszka w domku, w którym wentylacja wyprowadzona poprzez te grzybki - CZY MACIE ZASTRZEZENIA?

 

Ja miałem podobny problem.

W projekcie mam od początku 3 kominy :( z tego jeden tylko wentylacyjny (4 kanały)

Ekipa namawiała mnie żeby zrezygnować i zrobić te "przepusty dachówkowe" ale kierowniczka budowy, i fachowcy od kominów mi odradzili - podobno nie ma przez to wogóle ciągu - nadaje się to tylko jako odpowietrzenie pionów kanalizacyjnych lub do wentylacji ale wymuszonej wentylatorem.

Pogodziłem się z faktem 3 kominów i robię je w kolorze dachu to dość skutecznie maskuje kominy. Nie rzucają się wtedy w oczy

 

Ja bym na Twoim miejscu jednak robił komin - chyba ze planujesz Rekuperator do wentylacji to wtedy nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalio,miałam to samo.

Po przebojach Tabalugi, która buduje ten sam domek co ja, ale była do przodu o parę miesięcy, zdecydowałam się na rekuperację, której początkowo nie planowałam. Okazało się że kominiarz (niestety najważniejszy w jej rejonie :evil: ) powiedział, że nie odbierze takiej wentylacji. Żaden inny kominiarz nie chciał podważać jego zdania. Robiła trzeci komin na 189m2 dachu :roll: :evil: . Musiała przesuwać krokiwie, bo tak akurat wychodził.

Ja nie chcąc się bawić w takie murowanie, zdecydowałam się na reku , po przeliczeniu jeszcze paru spraw, wyszło, że nie dopłacę aż tak dużo.

Byłam wtedy na etapie fundamentów.

 

Jeżeli chodzi o wyprowadzenie kanalizy - to owszem, własnie instalator wyprowadził nam kanalizę do grzybka z Bogena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalio,

 

 

mój KierBud nie zezwolił na takie eksperymenty. Raz z powodu takowego, że rzeczywiście podobno to nie funkcjonuje dobrze, dwa, że są kłopoty z odbiorem kominarskim. A bez tego odbioru nie ma mieszkania. Mam 3 kominy na dachu i wcale nie są takie tragiczne.

 

I właśnie dzisiaj zdecydowałam się, żeby obłożyć je łupkiem. Secam, gdzie je dorwałeś i za ile? Mogłabym ewentualnie podłączyć się do zakupów?

 

Do Kom-wentu może nie mogłeś się dodzwonić, bo ja im wisiałam długo na słuchawce próbując wyciągnąć od pani, czy mają pokrywy betonowe w tym rozmiarze, jaki ja potrzebuję, czy nie. Nie wiedziałam, że mają ten cholerny łupek. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halszka.ka,

 

 

z dębu zamierzam robić wszystko :D Podłoga, fronty szafek, parapety, blaty, meble... Meble w dużej mierze wykonane z bloczków betonowych i cegieł...

Jednym słowem hardcore

 

MichAsiek

 

Ja chętnie na akcję drzwi w Budusie. Niestety w sobotę znowu opuszczam Wro na miesiąc, więc nie mogłabym poprowadzić tej akcji. Chyba, że we wrześniu. zuch- może do tego czasu dojrzejecie?

 

Mój brat mieszka w USA i dzisiaj zagaił tematem przysłania mi drzwi ze Stanów. Podobno taniej niż w Polsce. Ma mi linki poprzysyłać to pokażę. Może sprowadzimy forumowo kontenerek z Chicago?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o rynnach. Sklaniałem się do rynien PCV

Ale dachowcy i na składzie namawiają mnie na rynny TYTANCYNKOWE Rheinzink - lutowane . Czy faktycznie są takie dobre

Problem mam wieli bo nie podobają się małżonce :roll: :wink:

 

http://www.e-dach.pl/gdp_artykul_zdjecia/rheinzink_art.jpg

http://www.e-dach.pl/gdp_artykul_zdjecia/rynny_rheiniznk__naj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie co do spotkania na Twojej działce :)

Juz wyobrażam sobie reakcję okolicznych mieszkańców patrząc na grupę kilkudziesięciu osób imprezujących na polu i kupę samochodów zaparkowana przy drodze :):)

czemu nie? w zamieszłych czasach ;-) kiedy my sie budowaliśmy grupa wrocławska spotykała się kilkakrotnie - zawsze u kogoś innego na działce czy rozgrzebanej budowie :lol:

To były zamierzchłe czasy? Przeciez to niedawno.

Pamiętam taką fajną imprezę w Ligocie :wink: , w Gałowie - pozdrowienia dla kolegi Sławka - zniknął z forum, no i fajną imprezkę u kolegi Piotrka - vardo (tą na górze w domu z widokiem na Świdnicę, Ślężę, i okoliczne góry - niezapomiany widok). Do dziś je wspominamy. Niestety nie udało nam się dojechac na imprezkę forumową u smoka :)

 

Ciekawe co u tych co kiedyś tu bywali częściej. Serdeczne pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie kominów wentylacyjnych

 

czy ktoś z was stosował może tzw "z-kę".

 

Kurcze bo u nas właśnie Z-ka była ale zamiast niej wyprowadziliśmy rurą PCV kratkę wentylacyjna na dach ( no i tu jakby powiedzieć, w pionie to ona na poddaszu nie idzie)

 

kier-buda o to nie pytałam a zaraz się okaże że kominiarz mi to zakwestionuje i trzeba będzie tą z-kę wybić, co gryzie mi się z planami wentylacji mechanicznej (choć bez reku), nie mówiąc o walorach estetycznych

 

:-? [/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o rynnach. Sklaniałem się do rynien PCV

Ale dachowcy i na składzie namawiają mnie na rynny TYTANCYNKOWE Rheinzink - lutowane . Czy faktycznie są takie dobre

Problem mam wieli bo nie podobają się małżonce :roll: :wink:

Secam a u mnie ich nie oglądaliście? Bo ja własnie mam takie tytan-cynk. Tyle, że jeszcze nie ma odprowadzeń. Też nie byłam przekonana na początku, ale jak zobaczyłam w realiu to zmieniłam zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Secam a u mnie ich nie oglądaliście? Bo ja własnie mam takie tytan-cynk. Tyle, że jeszcze nie ma odprowadzeń. Też nie byłam przekonana na początku, ale jak zobaczyłam w realiu to zmieniłam zdanie.

Faktycznie masz takie :) Byłem tak zaaferowany dachówką że nie zwróciłem uwagi na rynny :oops: (apropos czekamy do września na NASZEGO Bogenka tylko czarnego :) )

Faktycznie są tak dobre jakościowo jak zachwalają ?? A cena, ile są droższe od np. pcv ??

A jak oceniasz panele po 5 latach - da się z tym żyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...