Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

w temacie kominów wentylacyjnych

 

czy ktoś z was stosował może tzw "z-kę".

 

Kurcze bo u nas właśnie Z-ka była ale zamiast niej wyprowadziliśmy rurą PCV kratkę wentylacyjna na dach ( no i tu jakby powiedzieć, w pionie to ona na poddaszu nie idzie)

 

kier-buda o to nie pytałam a zaraz się okaże że kominiarz mi to zakwestionuje i trzeba będzie tą z-kę wybić, co gryzie mi się z planami wentylacji mechanicznej (choć bez reku), nie mówiąc o walorach estetycznych

 

:-? [/u]

nam też tak powiedział kominiarz więc zrobiliśmy dziurę w ścianie na wylot w kotłowni czyli jednej z łazienek gdzie jest piec, aparatura do kominka i komin. Oprócz tego jest tam wentylacja tradycyjna i nawiew mechanicznej. Zgodnie ze wszystkimi zaleceniami. Po czym kominarz (ich szef, taki łebski facet) powiedział że to bzdura i zetka nie jest potrzebna. to jakiś pogląd który pokutuje od nie wiadomo kiedy. Więc zalepiliśmy dziurę w ścianie a kafelkarzom udało się ładnie nekleić mozaikę tak że nie widać. Na szczęście było to przed tynkowaniem.

 

Polecam zadzwonić do Floriana - ale pytać kierownika, bo to jak powiedziałam najlepsze źródło informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Agniecha1, Angelika

 

Czy wy znacie tynkarza z Trzebnicy Dariusza Czech(a)? On jest z Trzebnicy tylko nie wiem nic na temat jego pracy...

 

Niestety nie znam :( , ale ja w ogóle mało znam ludzi w Trzebnicy (będąc rodowitą trzebniczanką). Mogę się podpytać ewentualnie i jak cos będę wiedziała to dam znać.

Nam tynki robił pan Szpak polecony przez dabell (chociaż to nie była ta sama ekipa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie,

 

nie chce sie wyrywac bo my tu świezynki jestesmy, ale moze warto zalozyc watek cos jak "grupa zaczynajaca w 2008 - Wrocław i okolice".

Ja wiem, ze dla wiekszosci z Was, juz budujacych, to musztarda po obiedzie, ale moze sa tutaj jacys utajeni obserwatorzy, ktorzy - tak jak my przez dluzszy czas - nie pisza bo na razie nie maja specjalnie o czym, ale w takim watku poczuliby sie jak ryba w wodzie?

 

Do czego watek imho mialby sluzyc:

 

1. Bicie piany o swoich planach budowlanych, obawach odnosnie cen, estymacjach tychże, gadugadu o projektach, materialach

2. Debaty dot. miśków

3. Debaty dot zalatwiania PnB

.

.

 

Reszte pokaze praktyka.

A moze juz cos takiego jest tylko się mi nie znalazlo? :)

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie mam swoje zestwienie pstryczkow i wycenia się zestawienie kulki.

ktos jeszcze decyduje się na tego berkera?

Czy w grę wchodzi tylko Berker czy może być np. Ospel ?

Spodobała nam się seria Gazela metalic z Ospela :D Cena (przynajmniej w tym linku, który podałaś) taka jak Berker.

A tak w ogóle to kiedy chcielibyście zamawiać?????

Jakoś zaraz czy mogę jeszcze spokojnie to policzyć? :wink:

Najwcześniej uda mi się przymierzyć do ilości w weekend! Ale jak dla mnie to im później tym lepiej :wink: np. za dwa tygodnie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani KOala - mam szczerą nadzieję, że do wrzesnia już coś się tam postawi (3 ściany konkretnie) i będę się tego trzymać :D

 

 

no to mnie nastraszyliście, bo ja właśnie mam grzybki i wentylację standardową grawitacyjną, ale za to wszystko w pionie totalnym (czyli na dole start i potem prościutko do grzybka na dachu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichAsiek

 

Ja chętnie na akcję drzwi w Budusie. Niestety w sobotę znowu opuszczam Wro na miesiąc, więc nie mogłabym poprowadzić tej akcji. Chyba, że we wrześniu. zuch- może do tego czasu dojrzejecie?

 

Mój brat mieszka w USA i dzisiaj zagaił tematem przysłania mi drzwi ze Stanów. Podobno taniej niż w Polsce. Ma mi linki poprzysyłać to pokażę. Może sprowadzimy forumowo kontenerek z Chicago?

Chętnie sprawidzimy wszystkie możliwości :wink: :D

Pozdrawiam i czekam na innych chętnych na zakup drzwi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za bardzo nie chciałabym czekać.

o Ospela złożyłam zapytanie -dam znać.

A jak we wrocku - ma ktos jakies informacje?

 

Xena, to kiedy zamierzasz zamawiać? Dziś lub jutro czy jednak początek przyszłego tygodnia??

Ja swoje policzyłam wczoraj i jeszcze dziś przyślę Ci zestawienie w exl.

 

Co z pepe* i jego fajnym rabatem w Oninenie.

 

wczoraj próbowałam kilka razy dzwonić do oninena ale wisiałam na słuchawce z puszczonym radiem i nikt nie podnosił. I tak kilka razy. :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem czekania to znaczy, że ile mam czasu na policzenie?

Trochę mnie zasmuciłaś opinią o Ospelu, ale tak sobie myślę, że teraz w domu mamy zupełnie zwyczajne pstryczki (z resztą jak pewnie większość) i przyznam się, że jakoś nic się z nimi nie dzieje, więc może jednak :-?

Ale dobrze mi się wydaje one maja cały system ramkowy itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to bym najchętniej zamowiła już dzisiaj :)

ale poczekam na Was

niemniej chcialabym zamówic najpóxniej do końca przyszłego tygodnia a Wy

 

Do końca tygodnia to super. bo pomyślałam sobie, że warto ludziskom dac czas przez weekend :wink: :wink: - niech sobie w spokoju policzą.

 

Ja wczoraj nie miałam dużo, bo tylko górę. Ale i tak było suprise, bo się okazało, że jeden pstryczek nam zagipsowali.

przecież pamiętam jak chciałam, żeby tam był a go nie ma :o :o . Dawaj pukać, i co ?? Był, ale pod tynkiem. :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem czekania to znaczy, że ile mam czasu na policzenie?

Trochę mnie zasmuciłaś opinią o Ospelu, ale tak sobie myślę, że teraz w domu mamy zupełnie zwyczajne pstryczki (z resztą jak pewnie większość) i przyznam się, że jakoś nic się z nimi nie dzieje, więc może jednak :-?

Ale dobrze mi się wydaje one maja cały system ramkowy itd.?

 

Ramkowy czy nie, to już sie musiałaś decydować jak robili Ci elektrykę. Chyba, że Twój elektryk sam za Ciebie zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie,

 

nie chce sie wyrywac bo my tu świezynki jestesmy, ale moze warto zalozyc watek cos jak "grupa zaczynajaca w 2008 - Wrocław i okolice".

Ja wiem, ze dla wiekszosci z Was, juz budujacych, to musztarda po obiedzie, ale moze sa tutaj jacys utajeni obserwatorzy, ktorzy - tak jak my przez dluzszy czas - nie pisza bo na razie nie maja specjalnie o czym, ale w takim watku poczuliby sie jak ryba w wodzie?

 

No co ty wyłamujesz się :-? Chcesz zrezygnować z takiego kompedium wiedzy :wink: A już Was tutaj tak polubili :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem czekania to znaczy, że ile mam czasu na policzenie?

Trochę mnie zasmuciłaś opinią o Ospelu, ale tak sobie myślę, że teraz w domu mamy zupełnie zwyczajne pstryczki (z resztą jak pewnie większość) i przyznam się, że jakoś nic się z nimi nie dzieje, więc może jednak :-?

Ale dobrze mi się wydaje one maja cały system ramkowy itd.?

 

Ramkowy czy nie, to już sie musiałaś decydować jak robili Ci elektrykę. Chyba, że Twój elektryk sam za Ciebie zdecydował.

Nie zrozumiałyśmy się :wink:

Chodzi mi o to czy dobrze rozpoznaję serię pstryczków Ospela -Czy jest to system, który ma ramki i wszystkie odpowiednie gniazdka RTV, itp.też w systemie ramkowym? :wink: (ale to już chyba powinnam sama sobie posprawdzać :oops: )

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...