Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

tego Ci nie powiem, a moj "kontakt" ma dzisiaj urwanie glowy, chyba musisz troche poszperac sama.

Ja tez zastanawiałam się czy warto dac wiecej za osprzet - i do konca nie wiem, ...ale tego berekera i legranda poleca mi juz ktoras osoba z kolei związana z elektryką...moze maja dobry marketing tego nie wiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Xena :D

Właśnie wysłałam grupę detektywistyczną w postaci mojego męża do Obi :wink: Niech popatrzy i "podotyka" tematu to może nam się coś wyklaruje.

Ja tylko trochę boję się tego liczenia, bo niestety nasz elektryk raczej nie będzie mógł mi w tej chwili pomóc, ale pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka czy orientujesz się na ile metrów kwadratowych może wystarczyć tej mozaiki, która Ci została po dolnej łazience?

W dalszym ciągu bardzo mi się podoba :D :wink: Pozdrawiam

 

Pewno, ze się orientuję:)

jedna paczka to 0,54 m2 więc to będzie ok. 2,16 m2. Oprócz 4 nieotwartch paczek mam jeszcze jedną zaczęta, więc będzie tego o drobine więcej.

 

Można sobie element ozdobny z tego zrobić:) Albo ramkę wokół lustra:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty wyłamujesz się :-? Chcesz zrezygnować z takiego kompedium wiedzy :wink: A już Was tutaj tak polubili :wink: :wink:

No masz, bure dostalem! :p

Moglem nie sugerowac, ze to jakis objaw wyłamywania :lol:

No bo Wy tu wszyscy już tacy budujący, a my ledwo się z projektem borykający.

Czy nas ktoś w ogole rozumie? :lol: :lol: :lol:

 

Np. wczoraj okazalo sie, ze kanalizacji nie budziet, bo spadek terenu nie w ta strone co trzeba. A mialo byc tak pieknie. No i teraz dylemat rozbudowa z przepompownia na wlasny koszt/szambo/drenaż rozsaczajacy.

Jedno drogie, drugie klopotliwe i drogie w eksploatacji, trzecie moze sie zamulic, pachnie inaczej, nie wiem czy na naszym gruncie da sie zrobic.

eh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam, że może szanowny administrator naszej strony wrocławskiej - Wojty -będzie umiał to zrobić. A poza tym kiedyś już padło, że sporo wśród nas jest informatyków. (tu piję do Smiejus, HAniiRafała i już nie pamiętam do kogo jeszcze, Flowera??) :wink: :wink: :wink:

Może na Stronie Grupy Wrocławskiej można dodać zakładkę pod nazwą "Pchli targ" podobną do zakładki Misiów. Musiałaby tylko być opcja Del dla tego co już zeszło.

 

Nooo... mozna cos takiego zrobic, z wyszukwiarka jakas pelnotekstowa, itd

Ale kto by zapewnil hosting?

Potrzebny jakis serwer z baza danych, dostep na roota zeby srodowisko skonfigurowac albo jakis admin z ktorym sie mozna porozumiec, etc. :)

Ja akurat wlasnego serwera nie posiadam, z naszym forum sie tułam gdzies po znajomych... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań dotyczących własnie tego osprzętu elektrycznego. Co musze wiedziec, by zamówić gniazdka? Chodzi mi o sprawy techniczne. Czy włącznik schodowy różni się czymś od włącznika do jednej lampy z kilkoma żarówkami? Jak z gniazdami do siły? I jak wogóle z gniazdami? Czy wszystkie z bolcami uziemniającymi?

 

Może ktos mnie "oświecić"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Grupo,

 

Czy ktos wie ile orientacyjnie moze kosztowac budowa odprowadzenia sciekow z dzialki do studzienki sciekowej oddalonej o ok 100m wraz z przepompownia gdzies po drodze, zeby zniwelowac nachylenie terenu?

 

1. projekt

2. materialy

3. wykonanie

 

A moze lepiej zrobic taka przepompownie u siebie na dzialce - jak to wyglada, czy szpeci dzialke, czy halasuje?

 

Gmina sie na mnie wypiela i zastanawiam sie - moze warto samemu ich siec rozbudowac?

Kosztowo na pewno bedzie drozej niz szambo/oczyszczalnia ale komfort zupelnie inny...

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haniairafał

 

współczuję. Ja mam kanalizę w drodze i mimo tego całą kupę kłopotów z kanalizą :evil:

 

No i kłopot z dachem

 

Brakuje mi 13 prawych i 62 lewych dachówek startowych (Braas Cisar Antracyt). Nic się nie da bez tego. Dostawca dachówki się wypiął i nie odbiera moich telefonów :evil:

 

Wie też ktoś, gdzie od ręki dostanę grafitową płytkę elewacyjną? Obojętnie jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktos wie ile orientacyjnie moze kosztowac budowa odprowadzenia sciekow z dzialki do studzienki sciekowej oddalonej o ok 100m wraz z przepompownia gdzies po drodze, zeby zniwelowac nachylenie terenu?

1. projekt

2. materialy

3. wykonanie

A moze lepiej zrobic taka przepompownie u siebie na dzialce - jak to wyglada, czy szpeci dzialke, czy halasuje?

Gmina sie na mnie wypiela i zastanawiam sie - moze warto samemu ich siec rozbudowac?

Kosztowo na pewno bedzie drozej niz szambo/oczyszczalnia ale komfort zupelnie inny...

Nie wiem jak kanaliza ale jak robiliśmy tygodnie temu 170mb sieci wodociągowej - koszt był ok. 20tys. zł (robota, materiały, projekt), więc podejrzewam, że wraz z kosztem przepompowni koszt kanalizy u Ciebie może być podobny.

 

Ja u siebie będe niedługo montować oczyszczalnię Aquamatic i mam nadzieję, że nie będę się martwić. Jak masz grunt odpowiedni to i rozsącznikowa jest ok. Nasi sąsiedzi mają juz 4 rok i wszystko jest ok. Nie zastanawiają się nad ilością wody jak przy szambie (a jest 2 dzieci). Więc komfort jest taki sam jak z kanalizą, tylko koszty inne :-). Nie płaca za ścieki, tylko ok. 80 zł za bakterie /rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie będe niedługo montować oczyszczalnię Aquamatic i mam nadzieję, że nie będę się martwić. Jak masz grunt odpowiedni to i rozsącznikowa jest ok. Nasi sąsiedzi mają juz 4 rok i wszystko jest ok. Nie zastanawiają się nad ilością wody jak przy szambie (a jest 2 dzieci). Więc komfort jest taki sam jak z kanalizą, tylko koszty inne :-). Nie płaca za ścieki, tylko ok. 80 zł za bakterie /rok.

No wlasnie wlasnie, pan Czarny w Zakladzie Komunalnym (taki szpenio od kanalizy) tez mi mowil "Pan spokoj sobie z tym da", ale czlowiek szuka, mysli, a nóż!, spać nie moze :).

Chyba rzeczywiscie by mi sie to amortyzowalo dluzej niz solary :p

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno, ze się orientuję:)

jedna paczka to 0,54 m2 więc to będzie ok. 2,16 m2. Oprócz 4 nieotwartch paczek mam jeszcze jedną zaczęta, więc będzie tego o drobine więcej.

 

Można sobie element ozdobny z tego zrobić:) Albo ramkę wokół lustra:-)

O to dobra ilość :D

Będę wobec tego miała o czym myśleć przez weekend, ale jeszcze nie jestem pewna całości koncepcji :wink:

A czy byłaby możliwość obejrzenia mozaiki przed zakupem na żywo?

Nam się jeszcze nie śpieszy, więc termin oględzin dowolny :wink:

Miłego weekendu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o rynnach. Sklaniałem się do rynien PCV

Ale dachowcy i na składzie namawiają mnie na rynny TYTANCYNKOWE Rheinzink - lutowane . Czy faktycznie są takie dobre

Problem mam wieli bo nie podobają się małżonce :roll: :wink:

 

Problem rynien tytanowych został rozwiązany - okazało się że są tak drogie że muszę z nich zrezygnować :-?

 

Pozostaje szukać dobrych PCV - macie może jakieś sugestie

 

i kolejny temat

CZY ZAKŁADALIŚCIE PAS NADRYNNOWY ??

- to ponoć pasek blachy pod dachówka który wchodzi do rynny

 

Tu mam rozbieżne informacje - w hurtowniach mówią że się stosuje dekarze mówią że nie potrzeba - i bądź tu mądry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o rynnach. Sklaniałem się do rynien PCV

Ale dachowcy i na składzie namawiają mnie na rynny TYTANCYNKOWE Rheinzink - lutowane . Czy faktycznie są takie dobre

Problem mam wieli bo nie podobają się małżonce :roll: :wink:

 

Problem rynien tytanowych został rozwiązany - okazało się że są tak drogie że muszę z nich zrezygnować :-?

 

Pozostaje szukać dobrych PCV - macie może jakieś sugestie

 

i kolejny temat

CZY ZAKŁADALIŚCIE PAS NADRYNNOWY ??

- to ponoć pasek blachy pod dachówka który wchodzi do rynny

 

Tu mam rozbieżne informacje - w hurtowniach mówią że się stosuje dekarze mówią że nie potrzeba - i bądź tu mądry

 

 

[/b] My mamy rynny MARLEYA --kupowaliśmy w MSM Gaja -----------też mi się podobały TYTANCYNKOWE [/b] Rheinzink -ale odpadły ze względu na cenę ................pas rynnowy zamontowany ..

 

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten rheizink jest bardzo dobry kwestia tylko zaakceptowania jego wygladu i ceny

ja mam marleye grafitowe

 

kurcze przed chwila wrocilam z kominkowni na ulicy nyskiej - ale fajny gosc tam doradza, fachura i bardzo zyczliwy - bardzo polecam...na sam koniec rozmowy powiedziałam , ze polece go na forum - bo rzadko trafia mi sie fachowiec co nie dosc ze widac ze wie co mowi to jeszcze radzi tak , zeby Klientowi było jak najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma namiary na sztachety do płotu ?

 

mtw1

 

namiarów niestety nie mam ale mój brat zamawiał u siebie w mieście u stolarza, wyszlifowane i frezowane.

Tylko pytała bym w mniejszych miejscowościach albo wioskach bo jak szukałam czegoś podobnego we wrocku to mi większość powiedziała że oni to tylko schody robią :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładaliście i dekarze nie mieli zastrzeżeń.

................pas rynnowy zamontowany ..

ten rheizink jest bardzo dobry kwestia tylko zaakceptowania jego wygladu i ceny

ja mam marleye grafitowe

Dzięki wielki

WIĘC PAS RYNNOWY ZAKŁADAM :D

Własnie dostałem wycenę na rynny Galeco i te chyba wybiorę - cena bardzo dobra

mam do wyboru PCV (tańsze o 330 zł) lub stalowe powlekane - i chyba te wybiorę różnica znacznie mnejsza niż przy tytan cynku . Tytanowe były drozsze o 2000 :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...