Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mam wielką prośbę o pomoc. Potrzebuje namiary na firmę do wybudowania domu - są fundametny czyli reszta w górę, czy macie jakieś namiary na rozsądnych ludzi którym może terminy jakieś się zwolniły na wrzesień? :)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

prawie rok temu miałam dokładnie taki sam problem, zakończony stan 0 , i zostałam bez ekipy ,

wówczas od forumowiczów dostałam namiary na sporo ekip ,

gdzieś to jeszcze mam, jak znajdę to napiszę na PW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no! zeby mi to było przedostatni raz:)

 

co z kontaktami milaczki?

 

Xena - ja mam ofertę wstępną na 12 % na tego Berkera,

ale można chyba więcej, a Ty coś masz ciekawego ?

.

 

Na Berkera dostałem 15 % ale można wycisnąć do 18%

Hurtownia ONINNEN na Ślężnej.

 

Chyba pepe coś pisał o 15-18% ??

 

Pepe wróć. :p

 

Tak dokładnie jest.

W hurtowni ONINNEN na Ślężnej jak kupowałem różne elektryczne to pytałem o berkera na cały dom i dostałem 15 % po krótkiej rozmowie.

Ceny wyjściowe są na stronie Oninnena. To duża sieć hurtowni i moim zdaniem bardzo porządna, mają praktycznie wszystko w niezłych cenach wyjściowych.

Oczywiście dobrze sprawdzić, czy gdzie indziej 10% rabatu nie będzie taniej bo na starcie cena jest niższa.

Mój elektryk zaopatruje się w Opolu w Oninnenie i trochę włączników już mi zamontował. Dostał na to 18% i po takiej cenie się z nim rozliczyłem, czyli nie wykluczam, że można pocisnąć jeszcze bardziej (bo może chłop dostał jeszcze pare punktów dla siebie).

 

Co do ceny wyjściowej to na stronie Oninnena są podane wszystkie ceny i trzeba zsumować np: włącznik + klawisz + ramka.

Najdroższe są jak wszędzie przyciski żaluzjowe, dzwonkowe i gniazda audio, rtv i inne takie.

 

A generalnie to szerokim łukiem omijać markety, tam cena jest o 50 % wyższa niż na dzień dobry w Oninnenie.

 

Ja z zestawieniem będę gotowy na koniec przyszłego tygodnia. Jak podeślecie mi swoje zestawienia, albo chociarz orientacyjne zapotrzebowanie to pójdę do nich, mam niedaleko i już tam kupowałem więc powalczę.

 

Proszę tylko podać jaki model i kolor, bo niektóre różnią się ceną. Białe oczywiście najtańsze.

Ja kupuję moduł krem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie będe niedługo montować oczyszczalnię Aquamatic i mam nadzieję, że nie będę się martwić. Jak masz grunt odpowiedni to i rozsącznikowa jest ok. Nasi sąsiedzi mają juz 4 rok i wszystko jest ok. Nie zastanawiają się nad ilością wody jak przy szambie (a jest 2 dzieci). Więc komfort jest taki sam jak z kanalizą, tylko koszty inne :-). Nie płaca za ścieki, tylko ok. 80 zł za bakterie /rok.

No wlasnie wlasnie, pan Czarny w Zakladzie Komunalnym (taki szpenio od kanalizy) tez mi mowil "Pan spokoj sobie z tym da", ale czlowiek szuka, mysli, a nóż!, spać nie moze :).

Chyba rzeczywiscie by mi sie to amortyzowalo dluzej niz solary :p

 

pozdrowka!

 

dabell, do oczyszczalni Aquamitica nie trzeba nawet bakterii, jedyny koszt to raz na 2 - 3 lata wybranie szambiarką nadmiwaru osadu. Tak mi przynajmniej mówili przy instalacji. Chodzi oczywiście o oczyszczalnię STM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to dobra ilość :D

Będę wobec tego miała o czym myśleć przez weekend, ale jeszcze nie jestem pewna całości koncepcji :wink:

A czy byłaby możliwość obejrzenia mozaiki przed zakupem na żywo?

Nam się jeszcze nie śpieszy, więc termin oględzin dowolny :wink:

Miłego weekendu :D

 

Myśl, myśl :) Będziesz ode mnie miała na bank taniej niż w sklepie:)

A oglądanie na zywo - zapraszam. Nawet i jutro - będziemy na działeczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o rynnach. Sklaniałem się do rynien PCV

Ale dachowcy i na składzie namawiają mnie na rynny TYTANCYNKOWE Rheinzink - lutowane . Czy faktycznie są takie dobre

Problem mam wieli bo nie podobają się małżonce :roll: :wink:

 

Problem rynien tytanowych został rozwiązany - okazało się że są tak drogie że muszę z nich zrezygnować :-?

 

Pozostaje szukać dobrych PCV - macie może jakieś sugestie

 

i kolejny temat

CZY ZAKŁADALIŚCIE PAS NADRYNNOWY ??

- to ponoć pasek blachy pod dachówka który wchodzi do rynny

 

Tu mam rozbieżne informacje - w hurtowniach mówią że się stosuje dekarze mówią że nie potrzeba - i bądź tu mądry

 

Już decyzję podjąłeś ale sie jeszcze dopiszę:)

Rynny Marleya, Pas nadrynnowy zakładalismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę o pomoc. Potrzebuje namiary na firmę do wybudowania domu - są fundametny czyli reszta w górę, czy macie jakieś namiary na rozsądnych ludzi którym może terminy jakieś się zwolniły na wrzesień? :)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

humulus2 - napisz jakie tereny od Wrocławia. Teraz sie tak porobilo ekipom, że jak za daleko mają jeździc to wolą nie brac roboty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell, do oczyszczalni Aquamitica nie trzeba nawet bakterii, jedyny koszt to raz na 2 - 3 lata wybranie szambiarką nadmiwaru osadu. Tak mi przynajmniej mówili przy instalacji. Chodzi oczywiście o oczyszczalnię STM.

Pepe - ja pisałam o bakteriach do rozsącznikowej, którą mają u siebie sąsiedzi :-). Wiem, że do Aquamatica nie trzeba nic. :-)

Niejasno napisałam :-)

 

Rozmawiałam z moim instalatorem, p. Szynką - on się zaopatruje w pstryczki właśnie w Oninenie. Ma się zorientować w poniedziałek ile się da wycisnąć :-). Wszystkio - czyli rozdzielnię i inne elementy mamy z Legranda, on sam ma w domu również Legranda, ale o Berkerze też się bardzo dobrze wypowiada.

Na razie się cieszę , bo będziemy mieli rozruch kotłowni we wtorek :-) (piec kondensacyjny Junkers Cerapur).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! dzisiaj moi panowie uwijali się jak w ukropie, bo raz: czarny dach parzy w ..., dwa: KierBud na budowie, trzy w poniedziałek spadają na 2 tyg na inną budowę.

 

A mój dach niestety nieskończony, bo zabrakło paru dachówek skrajnych i panowie będą musieli wrócić. No i znowu przestój! Mam nadzieję, że za te dwa tygodnie dotrze reszta dachówek :evil:

 

Istnieje kategoria tych COJUŻPRAWIEMAJĄDACH?

 

Nawet z tymi brakami domek wygląda miodzio. Dzisiaj zapomniałam aparatu :oops: , ale w najbliższym czasie nadrobię i zaprezentuję wam moją Jarzębinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie drzwi brat namawia mnie na takie drzwi

 

http://menards.inserts2online.com/customer_Frame.jsp?drpStoreID=1&event=Menards%20Door%20Sale&pageNumber=3

 

Z ościeżnicą około 100 USD. Solidna sosna amerykańska, specjalnie preparowana, żeby w tym wariackim klimacie (80% wilgotności powietrza od czasu do czasu plus ogrzewanie ciepłym powietrzem na maxa w zimie) nie wariowały też. Ma takie zamontowane w domu, więc zrobi zdjęcia i prześle.

 

Czy ktoś wie, jakie cło trzeba płacić za sprowadzenie takich drzwi

 

No i dlaczego ten link nie chce działać?

 

Nienawidzę komputerów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...