Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

pod wylewki papę kładł mi Pan od janzara - zrobił to super

teraz na taras będę kładła grubszą papę sama - mam butle z palnikiem - trzeba to przygrzac

 

Osobiście wole to położyć i nie wracać póxniej do tematu izolacji.

 

 

Uśmiecham się o namiar. O powyższym Panu na forum to prawie epopeje napisano.

Sprawdzę może ma wolny termin na koniec sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

odnośnie papy...

 

mnie osobiście zabiła cena za jej kładzenie... ekipa zażyczyła sobie 8 zł netto /m2 :o

:o :o :o :o :o :o

Widziałem jak to się robi - 1 metr układa się chyba 5 minut :o :o :o może to była tzw. cena "ZAPOROWA"

Skoro tak to ma wyglądać to kupię sobie własny palnik !!! i sam sobie pokleję - cenę jaką sobie ustalę to będzie jeden browarek za 1m/2 :wink:

 

Poniszczy się i to bardzo mocno. Dlatego jedynym w miarę rozsądnym rozwiązaniem jest ułożenie pod ścianami w miarę szerokiej izolacji poziomej z papy, na to idą rurki z instalacjami a potem kable także w rurkach osłonowych.

Trochę zachodu wynika z konieczności połączenia ( nałożenia ) na siebie istniejącej izolacji z nową już kompleksową przed folią.

Słyszałem, że niektórzy hydraulicy zobowiązują się do uważania na izolację na podłodze ale jakoś sobie tego nie wyobrażam. :o

:-? Czyli tak jak przypuszczałem. Myślałem o tym żeby dać "porządną" papę zbrojoną bardzo grubą nazywa się chyba Junior (taką dawałem pod cegły). Może wtedy choć trochę z niej zostanie do zalania :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichAsiek dzięki.

 

A te płyty na taras były wymiarowe, czy też odpady poprodukcyjne?

 

jak pytałam się o te płyty to pani mi powiedziała, że teraz są nieuchwytne, bo jest za duże zapotrzebowanie i długo trzeba czekać.

Płyty są trochę nieregularne i w tym ich cały urok :wink: :D Ale generalnie są na tyle prostkątne, że na układanie ich jako taras czy stopnie w trawie nadają sie idealnie :D

My nie mieliśmy problemu z zamawianiem tych płyt, tylko pan powiedział, że musi jeszcze "trochę dorobić" (brakowało na ten moment, ale w ciągu ok. 2 tygodni już były).

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michasiek a pokaz te plyty plis i ile one kosztowaly za m2?

 

Nie wiem czy mówimy z MichAsiek o tym samym materiale, ale moje - większe, plaskie kamienie z granitu kosztowały ok 48 zł/tone

Na pewno nie chodzi o te same. Nasze to formaki po 130 za tonę i są grubsze, jak pisałam ok. 10-15 cm grubości. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa - MichAsiek - we środę będe na działce, ale do max 17tej - potem na 18ta muszę wracac do domu.

 

Nie dasz rady wczesniej? Albo inny dzień (poza czwartkiem).

Sytuacja się komplikuje :-? , bo:

a) w środę to najwsześniej o 18stej i to też już niekoniecznie,

b) w czwartek jedziemy do nas (poumawiani fachowcy) na "drugą stronę" miasta,

c) w sobotę nad ranem wyjeżdżamy na urlop, więc w piątek będzie pakowanie,itd.

Dodam, że dziś też nie da rady :(

Jest gorzej niż przypuszczałam, z tym wolnym czasem tym bardziej, że akurat chwilowo załatwiamy też różne zaległe rzeczy, bo nie ma dzieci przez 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...