Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

My kupowaliśmy w Strzegomiu w kamieniołomie :D

 

Tam też dzwoniłam i nie ma.

 

Są ponoć te grube 10-15 cm, ale one dla mnie wychodzą za drogo.

To ja właśnie mam te "grube" :D

Szczerze powiem, że ja cieńszych nie widziałam (te były "najmniejsze"), ale chyba i tak wzięlibyśmy te, bo moim zdaniem są do naszych potrzeb akurat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dogadałam się z moim instalatorem, że biorę przez niego pstryczki Berker Kwadrat. On też zaopatruje się w Oninenie - dostałam od niego 13% rabatu, bo dogadaliśmy się, że reszta będzie dla niego na benzynę :-), on odbiera, zawozi na budowę, montuje, a ja już sobie głowy nie zawracam.

Czy Wy też tak macie, że elektryk w ramach punktu wlicza montaż wszystkich elementów typu gniazdko, wyłącznik jak również sprzęt? To chyba standard? Bo u nas tylko lamp zwisających nie będzie montował (znaczy będzie kostka), ale wszystkie inne typu kinkiety i takie inne bezpośrednio do prądu to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie Silki 24cm Xelli. Czy jest tylko jeden rodzaj czy mam na coś zwracać uwagę (klasy wytrzymałości, pióro-wpust)? Odośnie działówek - brać 12ki czy raczej 8ki?

 

Czy cena 99zł za 1m2 ściany do dobra cena aktualnie? Bo dostałem wyceny nawet po 144zł/1m2... :o

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wiem, że spora część z Was jest już po budowie, lub ją kończy. Nie macie może do sprzedania drzwi tymczasowych? Potrzebuję jedną parę do otworu o szerokości 100 cm. Jeśli ktoś ma jedną parę do otworu o szerokości 90 cm to także byłaby mile widziana :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wiem, że spora część z Was jest już po budowie, lub ją kończy. Nie macie może do sprzedania drzwi tymczasowych? Potrzebuję jedną parę do otworu o szerokości 100 cm. Jeśli ktoś ma jedną parę do otworu o szerokości 90 cm to także byłaby mile widziana :)

 

Pozdrawiam

 

jak wszystko pójdzie dobrze to takie drzwi zwolnią się u mnie na budowie dzisiaj (100-ki)

 

Chyba że wywalę Panów z Gerdy na zbity p... to wtedy jeszcze by u mnie postały .

Sorki za emocje ale przyjeżdżają montować drzwi z miesięcznym opóźnieniem i po kolejnym przełożeniu terminu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie Silki 24cm Xelli. Czy jest tylko jeden rodzaj czy mam na coś zwracać uwagę (klasy wytrzymałości, pióro-wpust)? Odośnie działówek - brać 12ki czy raczej 8ki?

 

Czy cena 99zł za 1m2 ściany do dobra cena aktualnie? Bo dostałem wyceny nawet po 144zł/1m2... :o

 

Pzdr,

TS

 

 

to zaskakujące jak ceny mogą się rożnić...

 

z racji kontaktów zawodowych miałam okazję rozmawiać z jednym z Wrocławksich deweloperów i on twierdził ze aktualne ceny za m2 muru to 35-45 zł /m2.

Żyje w świecie baśni czy może tak żyłują swoich pracowników.. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie Silki 24cm Xelli. Czy jest tylko jeden rodzaj czy mam na coś zwracać uwagę (klasy wytrzymałości, pióro-wpust)? Odośnie działówek - brać 12ki czy raczej 8ki?

 

Czy cena 99zł za 1m2 ściany do dobra cena aktualnie? Bo dostałem wyceny nawet po 144zł/1m2... :o

 

Pzdr,

TS

 

 

to zaskakujące jak ceny mogą się rożnić...

 

z racji kontaktów zawodowych miałam okazję rozmawiać z jednym z Wrocławksich deweloperów i on twierdził ze aktualne ceny za m2 muru to 35-45 zł /m2.

Żyje w świecie baśni czy może tak żyłują swoich pracowników.. :o

 

Chyba niejasno napisalem :wink: . Te 99zl to za 1m2 sciany z silki - materialu, a nie robocizny :) . Ceny materialow chyba spadaja rzeczywiscie, bo poprzednia wycena byla na 144zl tak jak napisalem. Nie wiem zatem czy brac za te 99, czy jeszcze poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie papy...

 

mnie osobiście zabiła cena za jej kładzenie... ekipa zażyczyła sobie 8 zł netto /m2 :o

:o :o :o :o :o :o

Widziałem jak to się robi - 1 metr układa się chyba 5 minut :o :o :o może to była tzw. cena "ZAPOROWA"

Skoro tak to ma wyglądać to kupię sobie własny palnik !!! i sam sobie pokleję - cenę jaką sobie ustalę to będzie jeden browarek za 1m/2 :wink:

 

Odnośnie układania papy... robię to sam i wcale nie jest to 5min/m2

Oczyszczenie zgrubne chudziaka, zagruntowanie - to zabiera kupę czasu, a przed przyklejeniem papy trzeba ją najpierw rozwinąć, przymierzyć, przyciąć, zwinąć z powrotem o wywinięciach na ściany nie wspominając. Wiele ekip rzeczywiście zamiast papy daje folię, ale uważam że to jest zbyt duże uproszczenie.

Alternatywą pap termozgrzewalnych są papy przyklejane na lepik na zimno - a to już zrobić sobie może każdy sam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedob - wiem, że p. Jan nie wszędzie chce jechać. Ale do nas przyjechał - północ Wrocławia, wyłącznie dlatego, że robi dla mnie p. Szynka :-), którego zresztą on polecił :-) i że jestem forumowiczką.

 

Rozmowa z p. Janem była super:

Ja(styczeń): chciałabym sie umówić na wylewki w marcu, kwietniu.

Janzar: Hm... zobaczymy, a wykonawcę tynków już pani ma?

Ja: nie... właśnie zaczynam szukać...

Janzar: to proszę zapisać .. Tu pada numer telefonu do pana, który zresztą tynki nam zrobił :-)

Janzar: a instalatora już pani ma? Nie? To prosze zapisać... :-) Tak dostałam namiar na p. Sławka:-)

Poleceni sprawdzają się dobrze :-) - jutro własnie będziemy mieli uruchomiony piec - kotłownia skończona. Na chwilę przezbrajamy piec z gazu sieciowego GZ50 na butlę, żeby wygrzać jastrych przed płytkami, bo sieć ma powstać do września :roll: . Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

podziele sie z Wami nasza mala - co tam małą! - a wiec nasza duza radoscia - dostalismy warunki techniczne na gaz! :-)

Po ostatniej porazce z brakiem warunkow na kanalize to łyzka miodu do beczki naszych budowlanych przedbiegow. Teraz czekamy tylko na prad i bedzie komplecik.

Przy okazji. Zeby nie bylo az tak słodko - pierdząco, gazownia zafundowala nam okres oczekiwania na rozbudowe gazociagu w nasza strone (90m) w wymiarze 48 tygodni. W sumie do wytrzymania - i tak zaczynamy dopiero na wiosne 2008 wiec oni tak czy inaczej beda pierwsi. Ale gazownia ruszy z pracami dopiero jak podpiszemy z nimi umowe na odbior. A w umowie musimy zadeklarowac od kiedy bedziemy odbierac gaz. Czy ktos wie na ile to jest pozniej wiazace? Czy jakis aneks w razie czego mozna napisac czy Umarł-W-Butach?

Bo my to tak co do miesiaca nie wiemy kiedy sie uda zakonczyc budowe, ktora - powiem o tym glosno jakby kto nie wiedzial - jeszcze zaczeta nie jest :-?

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...