Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Haniu i Rafale - ja mam zgodnie z umową z gazownią podpisaną w styczniu 2007, że we wrześniu będę miała gaz.

Stan na koniec lipca: pozwolenie na budowę na sieci - brak (może w ciągu tygodnia zostanie złożone, bo projekt i uzgodnienia w ZUD i inne dokumenty są), czas oczekiwania na pozwolenie ok. 2 miesiące +może się uda szybciej - Trzebnica :roll: . Uprawomocnienie+ 21dni, wykonanie ok. 4tygodnie.

Potrwa to przynajmniej 2 miesiące dłożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

taktak Paweł mi nakablował, ze Ty bardzo smigasz po tych schodach budowlanych:)

 

:lol: :lol: :lol:

Ale to juz przeszłość - teraz tylko po schodach na gorę:))

 

kulka jeszcze raz - co Ty masz za wklad kominkowy i jaka moc?

Scur - Tobie tez tu napiszę na ten temat:)

Wkład mam Cheminees Philippe 600 ST. http://www.kominkitoma.pl/paleniska/philippe/index01.html

Moc nominalna 14 KW, max: 24KW. Ponoć baaardzo dobry do DGP, a to mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chwalę się nowiutkimi schodami:)))

 

http://galeria.wozik.com/albums/userpics/10001/thumb_g_2007_07_24_008138.jpg http://galeria.wozik.com/albums/userpics/10001/thumb_g_2007_07_24_008136.jpg http://galeria.wozik.com/albums/userpics/10001/thumb_g_2007_07_24_008137.jpg

 

Schody mają jeszcze gustowne "dywaniki" antybrudne i antyposlizgowe :lol:

 

No i od razu w tym samym kolorze zamontowano nam parapety:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haniu i Rafale - ja mam zgodnie z umową z gazownią podpisaną w styczniu 2007, że we wrześniu będę miała gaz.

Stan na koniec lipca: pozwolenie na budowę na sieci - brak (może w ciągu tygodnia zostanie złożone, bo projekt i uzgodnienia w ZUD i inne dokumenty są), czas oczekiwania na pozwolenie ok. 2 miesiące +może się uda szybciej - Trzebnica :roll: . Uprawomocnienie+ 21dni, wykonanie ok. 4tygodnie.

Potrwa to przynajmniej 2 miesiące dłożej.

 

A przetarg w gazowni na wyznaczenie wykonawcy ? U mnie to trwało około 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie układania papy... robię to sam i wcale nie jest to 5min/m2

Oczyszczenie zgrubne chudziaka, zagruntowanie - to zabiera kupę czasu, a przed przyklejeniem papy trzeba ją najpierw rozwinąć, przymierzyć, przyciąć, zwinąć z powrotem o wywinięciach na ściany nie wspominając. Wiele ekip rzeczywiście zamiast papy daje folię, ale uważam że to jest zbyt duże uproszczenie.

Alternatywą pap termozgrzewalnych są papy przyklejane na lepik na zimno - a to już zrobić sobie może każdy sam :-)

 

 

Odnośnie wywijania na ściany : jak to się ma do instalacji lecących przy ścianach ?

Mam na myśli wodę, ogrzewanie, elektrykę w rurkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie układania papy... robię to sam i wcale nie jest to 5min/m2

Oczyszczenie zgrubne chudziaka, zagruntowanie - to zabiera kupę czasu, a przed przyklejeniem papy trzeba ją najpierw rozwinąć, przymierzyć, przyciąć, zwinąć z powrotem o wywinięciach na ściany nie wspominając. Wiele ekip rzeczywiście zamiast papy daje folię, ale uważam że to jest zbyt duże uproszczenie.

Alternatywą pap termozgrzewalnych są papy przyklejane na lepik na zimno - a to już zrobić sobie może każdy sam :-)

Pisałem mój poscik z lekkim przekąsem - rzadko kiedy jestem poważny ;) ktom mnie zna to pewnie już wie....

5 minut to moze faktycznie trochę za mało (no może 15 ;) ). Skusiła mnie wizja ceny którą sobie wyznaczyłem ;) - Browarek za 1m/2 - za tą cenę mogę i papę kleić a jeszcze w doborowym towarzystwie..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuleczko - czy ty wiesz, że ja będę miała identyczne schody :-) - dokładnie taką samą ramę i wybrałam tez proste metalowe pręty :-). Tyle, że na betonie oczywiście.

Będą jedynie jaśniejsze od Twoich.

Schody wyglądają super - utwierdziłam się w wyborze :-).

 

:lol: :lol: :lol: No proze:))) Kolejny zbieg okolicznosci:)) A moze my jestesmy ten sam znak zodiaku?:)

Ja waga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem mój poscik z lekkim przekąsem - rzadko kiedy jestem poważny ;) ktom mnie zna to pewnie już wie....

5 minut to moze faktycznie trochę za mało (no może 15 ;) ). Skusiła mnie wizja ceny którą sobie wyznaczyłem ;) - Browarek za 1m/2 - za tą cenę mogę i papę kleić a jeszcze w doborowym towarzystwie..... :)

 

Grzesiu - w doborowym towarzystwie to nawet 15 min będzie za mało :-), z tą ilością browarku :-) tym bardziej 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie układania papy... robię to sam i wcale nie jest to 5min/m2

Oczyszczenie zgrubne chudziaka, zagruntowanie - to zabiera kupę czasu, a przed przyklejeniem papy trzeba ją najpierw rozwinąć, przymierzyć, przyciąć, zwinąć z powrotem o wywinięciach na ściany nie wspominając. Wiele ekip rzeczywiście zamiast papy daje folię, ale uważam że to jest zbyt duże uproszczenie.

Alternatywą pap termozgrzewalnych są papy przyklejane na lepik na zimno - a to już zrobić sobie może każdy sam :-)

Pisałem mój poscik z lekkim przekąsem - rzadko kiedy jestem poważny ;) ktom mnie zna to pewnie już wie....

5 minut to moze faktycznie trochę za mało (no może 15 ;) ). Skusiła mnie wizja ceny którą sobie wyznaczyłem ;) - Browarek za 1m/2 - za tą cenę mogę i papę kleić a jeszcze w doborowym towarzystwie..... :)

 

Wchodzę w to... mam około 100m.kw. czyli 100 browarków. Chyb abezie potrzebne wsparcie...... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://test.biznespolska.pl/wiadomosci/prasa/?cityid=wroclaw&contentid=144781

 

dla nieklikajacych:

"Czy bezkręgowiec zatrzyma budowę obwodnicy?

Marszałek województwa Andrzej Łoś ostrzega, że budowa wschodniej obwodnicy Wrocławia może się przeciągnąć, jeśli w ciągu kilku miesięcy Ministerstwo Środowiska nie ustali, które obszary są chronione w ramach europejskiej sieci ochrony przyrody Natura 2000. Przez kilka lat Ministerstwo Środowiska nie zdołało ustalić wraz z Komisją Europejską, które obszary siedlisk powinny być chronione. Do dziś zamiast dyrektywy siedliskowej obowiązuje tzw. shadow list, która została przygotowana przez ekologów. - Wpisany na nią jest rzadki gatunek bezkręgowca, który występują w miejscu, gdzie ma przebiegać most na Odrze na trasie Bielany-Łany-Długołęka - mówi Andrzej Łoś, marszałek województwa. Tymczasem w ubiegłym tygodniu Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przysłało do marszałka zalecenia, by nie finansować ze środków unijnych inwestycji, które nie zostały objęte dyrektywą, a figurują na shadow list. Takie inwestycje nie będą bowiem finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego z funduszu UE, którymi dysponuje urząd marszałkowski."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chwalę się nowiutkimi schodami:)))

 

No i od razu w tym samym kolorze zamontowano nam parapety:))

 

Kuleczko piękne te Twoje schody, naprawdę piękne.

Dywaniki kupowałaś chyba w tym samym sklepie co my. :wink: :wink:

Z praktycznych porad uważaj żeby zbyt wiele piasku lub innych "twardych" się pod nie nie dostało bo mogą porysować. :roll: :roll:

 

 

Mam jeszcze pytanie dot. kominka. Pod linkiem, który podałaś jest kontakt, ale to warszawka. Ale chyba we Wrocku zamawialiście?? Napisz prosze gdzie? :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...