Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Gość Konto_usunięte*

Hej

 

Jak sobie poradziliście z wjazdem ciężkiego sprzętu na budowę. U nasz mamy pole, na którym ciągle ciężki sprzęt się zakopuje. Boję się co będzie z betonem jak się betoniarka zakopie. Może ktoś podrzuci jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

u nas nikt nie chciał wjeżdżać bo wszyscy się zakopywali..

 

po tym jak prze miesiąc padało czekaliśmy miesiąc żeby wyschło.

Potem spychara, piach, tłuczeń .... musieliśmy utwardzić drogę (troche pomogła gmina, troche sami) i wjazd na działkę bo inaczej to robiła się masakra.

 

ale dzięki temu budowaliśmy przez całą zimę :wink:

 

doczytałam w waszym dzienniku że mieliście pole orne... to trochę komplikuje bo faktycznie miękko.

 

Na dużych budowach radzą sobie rozkładając płyty betonowe, drogie to jak diabli, ale jako rozwiązanie tymczasowe (do łatwego demontażu) się sprawdza, a po budowie można płyty sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam się do kominka. Wybrałam Tarnawę 18kW. Nie mam pojęcia na razie, gdzie jej szukać we Wro

 

 

To się dobrze składa, bo ja wiem. Wczoraj oglądałam i bardzo się nad Tarnavą 14 kW zastanawiam. na dzień dzisiejszy to faworyt.

 

Widzisz, jak czasami dobrze jest coś głośno powiedzieć. :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam się do kominka. Wybrałam Tarnawę 18kW. Nie mam pojęcia na razie, gdzie jej szukać we Wro

 

 

To się dobrze składa, bo ja wiem. Wczoraj oglądałam i bardzo się nad Tarnavą 14 kW zastanawiam. na dzień dzisiejszy to faworyt.

 

Widzisz, jak czasami dobrze jest coś głośno powiedzieć. :wink: :wink:

 

dziewczyny my tez jesteśmy zainteresowani kominkiem :D :D

i pierwszy wybór padł na Tarnave :lol: lub Cheminees Philippe 600 ST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam się do kominka. Wybrałam Tarnawę 18kW. Nie mam pojęcia na razie, gdzie jej szukać we Wro

 

 

To się dobrze składa, bo ja wiem. Wczoraj oglądałam i bardzo się nad Tarnavą 14 kW zastanawiam. na dzień dzisiejszy to faworyt.

 

Widzisz, jak czasami dobrze jest coś głośno powiedzieć. :wink: :wink:

 

dziewczyny my tez jesteśmy zainteresowani kominkiem :D :D

i pierwszy wybór padł na Tarnave :lol: lub Cheminees Philippe 600 ST

 

Hej Dorotko,

to mógłby być już nie pierwszy nasz wspólny zakup. :wink: :wink:

Wczoraj był u nas Pan sprzedający Tarnawe i trochępo innych też pojeździliśmy. Chcemy w najbliższym czasie juz klepnąć. Jednak dla nas większy problem to chyba będzie obudowa a nie wkład. Koszt jej jest koszmarem. 7-8 tys i w górę i to wcale nie jakiś ektras.

 

Myślę, że "trza" się będzie zgadać :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dorotko,

to mógłby być już nie pierwszy nasz wspólny zakup. :wink: :wink:

Wczoraj był u nas Pan sprzedający Tarnawe i trochępo innych też pojeździliśmy. Chcemy w najbliższym czasie juz klepnąć. Jednak dla nas większy problem to chyba będzie obudowa a nie wkład. Koszt jej jest koszmarem. 7-8 tys i w górę i to wcale nie jakiś ektras.

 

Myślę, że "trza" się będzie zgadać :wink: :wink:

 

my że tak powiem mamy w "niedługich" planach.. znaczy się wiadomo że trzeba (przed zimą) tylko nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy i gdzie, bo nie zdazyłam się za temat zakupu jeszcze wziąć.

 

co do obudowy.. ten temat odsuwam na dalsze plany jak się już wprowadzimy chyba i nie wiem czy nie będzie to nasze rękodzieło ;-)

 

na razie muszę jakiegoś kafelkarza na gwałt skombinować i meble do kuchni zamówić. Niestety temat kominków nieco zaniedbany.. ale kiedyś dawno w czasach budowy stanu surowego kiedy mieliśmy duuużo czasu ;-) i tak stawialiśmy na Tarnavę więc muszę jeszcze raz temat mojemu ślubnemu zarzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

my że tak powiem mamy w "niedługich" planach.. znaczy się wiadomo że trzeba (przed zimą) tylko nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy i gdzie, bo nie zdazyłam się za temat zakupu jeszcze wziąć.

 

Obecnie terminy realizacji sa wrześniowe, ale myślę, że za kilka tygodni już będzie dużo gorzej bo ludziska o zimie na gwałt zaczną myśleć. wart byłoby ten temat przed ogólnym poruszeniem załatwić.

 

 

co do obudowy.. ten temat odsuwam na dalsze plany jak się już wprowadzimy

 

Ale co, z kamienia będziecie sami czy inna forma. Juz wymyślona czy dopiero w powijakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Jak sobie poradziliście z wjazdem ciężkiego sprzętu na budowę. U nasz mamy pole, na którym ciągle ciężki sprzęt się zakopuje. Boję się co będzie z betonem jak się betoniarka zakopie. Może ktoś podrzuci jakiś pomysł?

 

Mnie się betoniarnia zakopała - nie polecam nikomu :(:(

Kosztowało mnie to jednego dnia ponad 1000 zł za samo wyciągnięcie sprzętu

Masz jedyna dobra metodę - zrobic drogę :( (wykorytować, na spód piasek potem nawieźć czego się da i tłuczeń na wierzch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja podlaczam sie do grupy poszukujacej wkladu kominkowego, tyle ze raczj nie tarnave - chcemy kominek bardziej nowoczesny i dostepne tarnavy jakos nam nie pasuja :roll:

 

 

Dabell

 

jak zdrowko? :D

 

Wszystkie stopnie w schodach masz rownej wysokosci? Bo my chcelismy zamowic schody (tzn obicie istniejacych betonowych) tam gdzie Kulka i dopiero na pomiarach panowie powiedzieli, ze nie wyrownaja nam wysokosci schodow (w trakcie podpisywania umowy nie bylo o tym mowy) i pierwszy schodek mialabym nizszy o 4cm!! Wiec zrezygnowalam :-? . Schody sliczne, ale dla mnei 4 cm roznicy nie do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chwalę się nowiutkimi schodami:)))

 

http://galeria.wozik.com/albums/userpics/10001/thumb_g_2007_07_24_008138.jpg http://galeria.wozik.com/albums/userpics/10001/thumb_g_2007_07_24_008136.jpg http://galeria.wozik.com/albums/userpics/10001/thumb_g_2007_07_24_008137.jpg

 

Schody mają jeszcze gustowne "dywaniki" antybrudne i antyposlizgowe :lol:

 

No i od razu w tym samym kolorze zamontowano nam parapety:))

 

Kulka Gratuluję schodów naprawdę piękne. :D

tylko dywaniki zrobił bym takie bardziej w ekri wpadające ;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!! :D

Czy ktoś z Was rozważa zakup kominka JOTUL lub chociaż wie, gdzie oprócz Uniwag-Spolmot na Krakowskiej można je kupić??

My jesteśmy już zdecydowani, ale ceny są koszmarne, więc może ktoś ma jakiś lepszy namiar?

Panowie oferują od razu montaż, więc jest 7% VAT.

Jak to wygląda u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do granitowych płyt to na dzisiaj nic z tego :cry:

Wczoraj nastąpiła tzw. "złośliwośc rzeczy martwych" i aparat się zepsuł (mąż szukał od rana serwisu Sony i się udało, ale nie wiem kiedy będzie do odbioru :-?).

Wobec tego na razie ze zdjęć nici, ale jak mi się uda to prześlę Wam zdjęcia, które zrobiliśmy na miejscu w kamieniołomie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obecnie terminy realizacji sa wrześniowe, ale myślę, że za kilka tygodni już będzie dużo gorzej bo ludziska o zimie na gwałt zaczną myśleć. wart byłoby ten temat przed ogólnym poruszeniem załatwić.

ok. znaczy się dostaliśmy żółta kartkę i trzeba się zbierać..

 

Ale co, z kamienia będziecie sami czy inna forma. Juz wymyślona czy dopiero w powijakach.

 

coś w ten deseń, tylko musze to jakoś na jednej ścianie razem z telewizorem wcisnąć :lol: :lol: :lol:

http://www.prv.warco.pl/rozne/01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja podlaczam sie do grupy poszukujacej wkladu kominkowego, tyle ze raczj nie tarnave - chcemy kominek bardziej nowoczesny i dostepne tarnavy jakos nam nie pasuja :roll:

Jotul ma bardzo fajny nowoczesny wkład I 600. My właśnie na ten się nastawiamy. Może też się skusisz? :wink:

Zawsze w grupie lepsza cena :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja podlaczam sie do grupy poszukujacej wkladu kominkowego, tyle ze raczj nie tarnave - chcemy kominek bardziej nowoczesny i dostepne tarnavy jakos nam nie pasuja :roll:

Jotul ma bardzo fajny nowoczesny wkład I 600. My właśnie na ten się nastawiamy. Może też się skusisz? :wink:

Zawsze w grupie lepsza cena :D

 

MIchAsiu, nawet kupując razem nie musimy kupować takiego samego wkładu.

Kupując w Budusie też nie zamawialiśmy wszyscy takich samych drzwi i nie jednej firmy, tylko kilku.

Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie żeby sie spasowac u jednego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...