Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

smiejus - a Ty ten prąd to masz na budowie, czy w domu 8)

ja ostatnio to już sama nie wiem jak mówić, jak już są tynki , wylewki,

okna drzwi to już chyba DOM, a nie budowa :roll:

 

 

hmmm no chyba jednak na budowie, bo dom jest tam gdzie MY jesteśmy.8)

 

no tak, ale z drugiej strony TAM DOM TWÓJ GDZIE SERCE TWOJE .....

 

:roll:

 

 

pepe - gdybyś chciał zobaczyć ściany po pierwszym malowaniu , to daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A ja kochani jeszcze z innej beczki..

 

Pytanie głównie do tych, których już dotknął ten temat.

Jak wielkie macie pojemniki na odpady komunalne, jak często pojemniki są wywożone i w jakich firmach macie umowy?

 

 

My mamy w WPO ALBA - wywożą w Nadolicach dwa razy w miesiącu, trochę to rzadko szczególnie latem :( ,koszt to ok. 50 zł za kwartał, ale rozglądamy się też za inną firmą, ale z tego co wiem to musi być przynajmniej 10 osób chętnych żeby się to im opłacało. Czekamy na deklarację innych sąsiadów.

 

A jaki wielki macie pojemnik i ile i czy to wystarcza?

 

W Van Gansewinkel jeden pojemnij 140 litrów wywożony 1 raz/w tygodniu - to koszt ok. 30 zł brutto.

 

Tyle, ze ja nie mam zielonego pojęcia czy pojemnij 140 litrów na tydzien to malo, czy duzo...

 

magdusia113 jaki duży macie pojemnij?

 

My też mamy pojemnik 140 l, na dwa tygodnie to on nam starcza, ale my jesteśmy tylko we dwójkę. Sąsiedzi mają problem jeśli chodzi o te dwa tygodnie, a oni mają dwójkę małych dzieci więc oczywiście dochodzą pampersy, kartoniki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala

przy założeniu:

- 7 miesięcy grzewczych +- temperatura 23st w pokojach (widzę że masz małe szrabki tak jak ja, wiec raczej są ciepłolubne :-))

- ściany z 36,5cm Ytonga

- dla parametrów pieca 12KW

oszczędność przy ociepleniu 10cm standardowego styropianu EPS70 wynosi ok. 600zł na rok (przy założeniu standardowej zimy statystycznej - opierałam się na wyliczeniach z 30lat dla Wrocławia). Przy zimie jak dwa lata temu z pewnością kilkaset złotych więcej trzeba dodać na +. Dla pieca 18KW - oszczędność standardowa ok. 850zł (więcej gazu idzie).

 

Jeśli przy 187,5m2 ścian potrzebujesz 18,5m3 styro po ok. 200zł co daje ok. 3750zł to koszt tego ocieplenia zwróci ci się po ok. 6 latach. Nie liczę tu jednak dodatkowych nakładów na materiały typu klej, siatka, itp., bo i tak przy robieniu tynków na ścianę 1W część z nich występuje, może przy 2W jest trochę więcej. Czyli ok. 6 lat zwrot z inwestycji a potem odcinasz kupony.

Tym bardziej, że możesz liczyć na przyszłego szwagra :-).

 

To są obliczenia przybliżone - nie traktuj ich absolutnie jako danych 100% pewnych. Pokazuję tylko możliwy rząd wielkości :-). Podejrzewam, że nie będzie to bardzo odbiegało od rzeczywistości.

 

A propos - wróciłam własnie z działki i rozmawiałam z mężem sąsiadki (mają dom 1W 36,5 BK Milicki). Zastanawiają sie właśnie nad ociepleniem 5cm wełny, bo latem bardzo się nagrzewa dom.

Koszty ogrzewania (dom ok. 140m+garaż 40m2) mają ok. 3000-3500 zł/rok (razem z drewnem kominkowym i grzaniem wody).

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola z Melisy

 

A u was co się dzieje? Moze i wolniej wam idzie, ale za to nie będziesz do końca życia kredytu spłacać :lol:

 

Moi budowniczy też się starali, ale w wielu miejscach (np tam, gdzie bloczki były cięte, albo się ukruszyły) trzeba to było połatać klejem :(

Nam też przywieźli trochę ukruszonych bloczków. Ytong niestety ma to do siebie, że jest bardzo delikatny. U nas na początku sierpnia maja wejść dekarze. Jeszcze kończymy piętro. Więźba leży grzecznie i czeka. Co do kredytu, to może będziemy musieli coś pokombinować na wykończenie, ale tylko na materiał. Z robocizną nie mamy problemów. Tato do tej pory zajmował się wykończeniówką, głównie płytki, hydraulika. Niestety nie mogę go polecić, bo nie daje już rady czasowo. Nie chwaląc się jest naprawdę rewelacyjny i od zawsze pracuje z polecenia. Tak więc przynajmniej stres związany z wykonawcami mam z głowy. Pani Koala nie martw się to przeliczanie to też dla mnie czysta abstrakcja. Dabell, jak zwykle nieoceniona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kredytu, to może będziemy musieli coś pokombinować na wykończenie, ale tylko na materiał.

Jolu trzymam kciuki, ja tez jestem wariatem który próbuje bez kredytu,

Jak długo się uda i ile będzie trwała budowa zobaczymy :wink:

Nawet jesteśmy na podobnym etapie u mnie też zaraz więźba :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie a propos światełek schodowych możecie mi wyjaśnić jak to jest, czy lepsze są te zasilane 230V czy jednak 12V z transformatorem (i gdzie go wtedy schować?). Które są bardziej energooszczędne?

I jeszcze te, o których pisała XENA diodowe LED? Czy to jakaś jeszcze wyższa technologia?

Po pobieżnym przejrzeniu (i będąc zielona w tej materii jak szczypiorek :oops: ) te oprawy firmy SKOFF wydają mi się warte uwagi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz instalator powiedział, zeby sie rozglądać za oprawami LED o zasilianiu 230V. Ta którą pokazałam we wcześniejszym poście własnie taka jest (ja będę brała chyba prostokątne, sa też kwadratowe).

Koszt 47zł/szt. Ja potrzebuję 6 szt- co 3-ci schodek.

 

http://www.allegro.pl/item216784007_lamp_led_do_stopni_ciagow_komunik_rewelacja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie a propos światełek schodowych możecie mi wyjaśnić jak to jest, czy lepsze są te zasilane 230V czy jednak 12V z transformatorem (i gdzie go wtedy schować?). Które są bardziej energooszczędne?

I jeszcze te, o których pisała XENA diodowe LED? Czy to jakaś jeszcze wyższa technologia?

Po pobieżnym przejrzeniu (i będąc zielona w tej materii jak szczypiorek :oops: ) te oprawy firmy SKOFF wydają mi się warte uwagi. :D

 

Bezapelacyjnie na 230V. Z powodu krótkiej trwałości 12V. Wiem to z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie a propos światełek schodowych możecie mi wyjaśnić jak to jest, czy lepsze są te zasilane 230V czy jednak 12V z transformatorem (i gdzie go wtedy schować?). Które są bardziej energooszczędne?

I jeszcze te, o których pisała XENA diodowe LED? Czy to jakaś jeszcze wyższa technologia?

Po pobieżnym przejrzeniu (i będąc zielona w tej materii jak szczypiorek :oops: ) te oprawy firmy SKOFF wydają mi się warte uwagi. :D

 

Bezapelacyjnie na 230V. Z powodu krótkiej trwałości 12V. Wiem to z doświadczenia.

 

a zastanawiaslicie sie co bedzie jak jakis maly szkrab przycuonie na schodku i postuka sobie w takie oswietlenie na 230V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.. i znowu zaległosci w czytaniu i pisaniu:)))

 

Smoku - witam serdecznie starego bywalca:))) Dużo o Tobie słyszałam na tym forum:)

 

Bo nowa budowa domu wiąże się znowu z ogrodem - typu placek ziemi z rzadką, bidną trawką. A moje marzenie to nie dom, a dom z ogrodem:) Ogrodem z pachnącą lipą latem, czerwoną jarzębiną - jesienią, wilekim krzakiem bzu na wiosnę, pnączami winorośli z kiściami winogron itd itp.

 

Ech.. się rozmarzyłam:)

 

:D

 

Kulka,

 

jak sie ma kase to i ogrod mozna miec w 3 miesiace. Znam taka jedna budowe - zaczeli na wiosne zeszlego roku, a teraz dom slicznie wykonczony, przed domem sliczniutka trawka, drzewa po 3 m, iglaki wszystkie poformowane - cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos - wróciłam własnie z działki i rozmawiałam z mężem sąsiadki (mają dom 1W 36,5 BK Milicki). Zastanawiają sie właśnie nad ociepleniem 5cm wełny, bo latem bardzo się nagrzewa dom.

Koszty ogrzewania (dom ok. 140m+garaż 40m2) mają ok. 3000-3500 zł/rok (razem z drewnem kominkowym i grzaniem wody).

Pozdrawiam

Dabell

 

Dabell,

 

a ten sasiad mowil ile zaplacil w tym roku, czy w ogole ile placi?

 

Moi sasiedzi (dom ok 140m2+garaz, BK +10styro) mowia, ze w zeszlym roku za gaz zalacili ok 7 000 :o. W tym roku mniej, ale juz nie pamietam ile bo to 7 000 brzmialo mi w uszach ;).

podobnie kolega - pol blizniaka,ok 200m2, ocieplony welna (duzo, nie pamietam ile ;) ) placi po 7000 za olej, a nie ogrzewa wszystkich pokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty - moje już próbowały włożyć gwoździa do gniazdka :roll: :-? , na szczęście byłam obok. Teraz już wiedzą, że może zaboleć i to mocno.

W oprawki już nie zastukają - raczej :-? .

Mam zabezpieczone gniazdka, a to było w kuchni chwilę niezamknięte, bo wyciągnęłam ładowarkę do akumulatorków.

Uczę ich, że pewnych rzeczy nie wolno i nie ma taryfy ulgowej (np. fotelik w samochodzie - same sie dopominają :-)). Z tym też się nauczą żyć :-).

 

Nasz wykończeniowiec montował ostatnio własnie takie prostokątne LEDY i mówi, że wygląda to super, byle nie przy każdym schodku, bo wtedy choinka się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty

my mamy gaz z sieci, a Ty pewnie o gazie z butli mówisz. Pamiętam, że koleżanka (ta sąsiadka :-)) mówiła mi, że średnio (mieszkają już 4 sezon) płacą ok. 2700 za gaz i do tego kilka kubików (6-8) do kominka. Ta zima była łagodniejsza, więc chyba mniej nawet było - ok. 3000 w sumie (za cały gaz CO+CUW+ drewno), a w tą zimę dwa lata temu, to max. rachunek w najgorsze mrozy mieli 600zł (w lutym 2006).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell,

no tak, ale ja sie obawiam,ze takie stukniecie w led na 230v to tak, jak stukniecie w zarowke :-? . wiem, one troche inaczej dzialaja, zreszta mam taki jeden juz zalozony, na szczescie wysoko ;), ale 230 to 230V.

 

Sama tez mam miec oswietlenie schodow, ale raczej zastanawialam sie nad 12 i nad transformatorem. Zwlaszcza, ze trzeba tez pamietac, ze nieraz trzeba bedzie umyc te schody i rozumiem,z e wtedy to juz na 100% trzeba bedzie wylaczyc oswietlenie (mi juz 2 razy roznicowka wyskoczyla w podobnych okolicznosciach, ale do 3 razy sztuka :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty

my mamy gaz z sieci, a Ty pewnie o gazie z butli mówisz. Pamiętam, że koleżanka (ta sąsiadka :-)) mówiła mi, że średnio (mieszkają już 4 sezon) płacą ok. 2700 za gaz i do tego kilka kubików (6-8) do kominka. Ta zima była łagodniejsza, więc chyba mniej nawet było - ok. 3000 w sumie (za cały gaz CO+CUW+ drewno), a w tą zimę dwa lata temu, to max. rachunek w najgorsze mrozy mieli 600zł (w lutym 2006).

 

a to zmienia postac rzeczy - ja pisalam o gazie z butli, oleju zreszta tez, tzn ze zbiornika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie a propos światełek schodowych możecie mi wyjaśnić jak to jest, czy lepsze są te zasilane 230V czy jednak 12V z transformatorem (i gdzie go wtedy schować?). Które są bardziej energooszczędne?

I jeszcze te, o których pisała XENA diodowe LED? Czy to jakaś jeszcze wyższa technologia?

Po pobieżnym przejrzeniu (i będąc zielona w tej materii jak szczypiorek :oops: ) te oprawy firmy SKOFF wydają mi się warte uwagi. :D

 

Bezapelacyjnie na 230V. Z powodu krótkiej trwałości 12V. Wiem to z doświadczenia.

 

a zastanawiaslicie sie co bedzie jak jakis maly szkrab przycuonie na schodku i postuka sobie w takie oswietlenie na 230V?

 

A będzie miał wiertarkę udarową i piłę łąńcuchową? A gdzie będą jego rodzice w tym czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ... a od nowego roku znowu chyba akcyza ma póść w góre na paliwa (olej na 100%), niby mają zwracać tym co do ogrzewania używają ale tylko do 2010 z tego co kojarzę :evil: .

Ale Ty masz pompę ciepła :-), więc chyba się nie będziesz martwić?

Masz już jakieś wyniki jak koszty po zimie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...