Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Hani będzie z pewnością łatwiej niż Tobie...

 

Mam nadzieję, bo mi to bedzie bardzo ciezko...

Oj bardzo Ci współczuję, bo to rzeczywiście okropnie trudne dla matki - pierwsze rozstanie.

Ale nic się nie martw na pewno Hania szybciutko się oswoi z nową sytuacją :D

I będzie Ci pięknie machała rano na pożegnanie :D (moja córeczka tak właśnie robi :D :wink: ). A dzięki takiej rozłące dziecko staje się bardziej otwarte na innych i na spotykające je sytuacje. I nie ma problemu z zostawianiem go u dziadków, gdy zajdzie taka potrzeba.

A jeśli będzie zostawać z babcią to ma najlepszą opiekę pod słońcem, więc głowa do góry :D :D

Trzymaj się dzielnie!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Oby Oby - na dwie ręce pójdę głosować ;) - dziecko mam dać we wrześniu do 1 klasy i przechodzę katorgę..... mundurki i tym podobne . A definicja mundrka szkolnego w naszej szkole brzmi ...... "Mundurek to niebieska kamizelka oraz podkoszulek Polo z kołnierzykiem w kolorach niebieski biały lub czerwony, spodnie i buty dowolne :) na pewno wszyscy będa tak samo ubrani :wink:

Nic nie mów, my też w tym roku zaczynamy edukację szkolną i już mi się na głowie włos jeży :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helo,

 

witam starych, i staro-nowych forumowiczow.... do Smoka piję. :D

 

Muszę szybko podjąć decyzję - czy wstawić 2 okna dachowe (78/140) dla doświetlenia poddasza. Poddasze ma 2 okna w ścianach szczytowych o wymiarach 120/150 i jedno trójkątne 260/90. Ale też ma po podłodze 150mkw i obawiam się czy nie będzie za ciemno...Co wy na to kochani? I gdzie jest lepiej kupić te okna ?

 

Natalia

Moim zdaniem jak najbardziej trzeba doświetlić, bo potem będziecie żałować. Zawsze jaśniejsze wnętrze jest lepsze, a w tym przypadku to za jasno na pewno nie będzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

 

...NO TO SKOńCZYłAM !!!

 

Zapytacie co?

 

Już odpowiadam. Skończyłam czytać to co przez weekend naskrobali szczęśliwcy, którzy mają net'a w domu.

Normalnie jak wrócę po weekendzie do pracy to pół poniedziałku mam wyjęte zanim wszystkie newsy od Was przeczytam i co niektórym odpiszę itd.

No ludzie kochani jak tak można. :wink: :wink: :wink: :roll: :roll: :roll:

 

I wiecie co jeszcze skończyłam. No to się pochwalę.

 

MAM JUŻ ZROBIONĄ ELEWACJĘ !!! :lol: :lol: :lol:

 

Całą sobotę i niedzielę chłopaki się uwijali jak mróweczki. POgoda idealna, robota szła jak z bata. Zostało na dzisiaj jeszcze wykończenie 4 otworów okiennych na które już wczoraj czasu nie styknęło, ale to już drobiazg.

Co tam takie 4 okienka dla mojego małża. Do obiadu pewnie będą gotowe.

Bo muszę Wam jeszcze zdradzić, że ten tynk (i w ogóle całą elewację) to mój mąż, brat i tatuśki sami zrobili. Ja to szczęściara jestem, że taką ekipę miałam.

Mówię Wam, szczęściara. :p :p

 

Jest ślicznie i tak jak chcieliśmy. I strasznie bardzo i very much się cieszymy.

Chciałam wczoraj zrobić jakieś foty pokazujące efekt końcowy ale samochodów pod domem było jak na bezpłatnym parkingu i co cyknęłam to jakiś wozik w kadr mi wszedł. (Wozik - to nie o Tobie :wink: :wink: )

Jutro się poprawię i na pewno wkleję zdjęcie.

 

Na razie to tyle spostrzeżeń i informacji, z którymi chciałam się z Wami podzielić po weekendzie. Resztę zaległości w ciągu dnia będę nadrabiała i komu obiecałam odpiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Wrocławską!

 

jestem z Poznania :D ( ale mój Sebastian to rodowity Wrocławianin :D !) i czasami mam okazję odwiedzać Wrocław i okolicę. Ostatnio w okolicy trafiłam na firmę produkującą drzwi wewnętrzne Opałko & Kamiński. Czy ktoś z Was mógłby mi coś powiedzieć na temat ich produktów? Byłabym wdzięczna!

 

:D Pozdrawiam wszystkich budujących po wrocławsku! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby Oby - na dwie ręce pójdę głosować ;) - dziecko mam dać we wrześniu do 1 klasy i przechodzę katorgę..... mundurki i tym podobne . A definicja mundrka szkolnego w naszej szkole brzmi ...... "Mundurek to niebieska kamizelka oraz podkoszulek Polo z kołnierzykiem w kolorach niebieski biały lub czerwony, spodnie i buty dowolne :) na pewno wszyscy będa tak samo ubrani :wink:

Nic nie mów, my też w tym roku zaczynamy edukację szkolną i już mi się na głowie włos jeży :evil:

 

No to jest nas tu więcej 7-latków na czacie. :wink: :wink:

Córcie Michaśki i Halszki i syncie Secama, Ivoneski i mój mały Scurek.

Oj, będzie się działo we wrześniu, oj będzie. :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też idziemy do pierwszej klasy. Na Wandy. Podobno fajna szkoła, poznałam już panią i jest całkiem OK na pierwszy rzut oka... Halszki mała idzie do szkoły w Tyńcu, ale my mielibyśmy około godziny jazdy :-? Wybraliśmy więc szkołę w połowie drogi między obecnym miejscem zamieszkania a nowym domem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

 

...NO TO SKOńCZYłAM !!!

 

Zapytacie co?

 

Już odpowiadam. Skończyłam czytać to co przez weekend naskrobali szczęśliwcy, którzy mają net'a w domu.

Normalnie jak wrócę po weekendzie do pracy to pół poniedziałku mam wyjęte zanim wszystkie newsy od Was przeczytam i co niektórym odpiszę itd.

No ludzie kochani jak tak można. :wink: :wink: :wink: :roll: :roll: :roll:

 

dokładnie mam tak samo, dlatego staram się przyjechać wcześniej do pracy, zeby to wszystko przeczytać, zanimkierownik wpadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku

oświetlenie schodów w naszym przypadku jest niezbędne :-) - będziemy chodzić w nocy do kuchni (na parterze) bo moje małe smoki :-) żłopią tyle w nocy, jakby sie siarki najadły :lol: . Nie starcza czasem postawienie dwóch szklanek picia :roll: .

Nie chcę ich rozbudzać bardziej i tak już nie są sobą w środku nocy :-).

 

Problem oświetlenia schodów, które są w środku domu występuję często. W nocy rady nie ma, trzeba doświetlać :lol: . W przypadku dnia, może warto zrobić jakieś okno połaciowe nad nimi. Ja będe próbował tak umieścić okno/okna dodatkowe nad schodami, by w dzień nie korzystać z doświetlenia.

Być może uda się wkomponować szkło artystyczne, by z dołu nie było widać okien. Ale tym się zajmę dokładnie i zdjęcia wyślę na dziennik jak więźba stanie (za dwa tygodnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam, my wybraliśmy szkołę w podobny sposób jak Pani Koala - logistycznie w miarę blisko od obecnego miejsca zamieszkania, i po drodze przy jeżdżeniu do skończonego już domu :wink: Niestety padło na centrum miasta :-? i do szkoły idziemy na Podwalu SzP nr 71 (+jeszcze blisko będzie awaryjnie babcia jako czasami odbierająca :wink: ).

scur ja też wysyłam na bój z edukacją synka :wink:

Za to córcia za miesiąc zacznie szaleć w przedszkolu. Ciekawe jak ja przeżyję ten wrzesień :o :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scur

 

Gratulki elewacji (FOTY) takiej uzdolnionej rodziny :lol:

 

Doświetlanie schodów oknem połaciowym to problem z myciem tego okna. Mam znajomych z takim rozwiązaniem i klną na czym świat stoi. Dlatego ja zrezygnowałam z tego okna, chociaż w projekcie było. Mam za to "okno" w wewnętrznej ścianie na górze. Górny holl (oświetlony podwójnym oknem balkonowym) otwiera się tym oknem na klatkę schodową. Mam nadzieję, że w dzień wystarczy światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...