Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

ja reflektuję na kominki - Hajduk, Supra, ew. Arysto lub Spatherm

 

Xena kiedy będziesz wiedziała który z nich, czy może którykolwiek z nich.

 

no Daro zebrało Ci się:) nu nu nu

 

Myślę, że dopiero się zbierze. Musze się jednak trochę otrząsnąć bo mogłabym powiedzieć z dużo. :evil: :evil: :evil:

 

Poza tym dzięki Pani Koalo za Twoje słowa post wyżej. widzę, że starałaś się być delikatna i grzeczna w przeciwieństwie do "kolegi".

Myślę, że nie mamy się z czego tłumaczyć.

 

I nie wiem Xeno, czy nie muszę Cię przeprosić, za to że szybko Ci odpisałam i moze za dużo już moich postów na tej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scur Ależ nic się nie stało :D

Chciałam tylko sprostować :wink:

A tak w ogóle to może zorganizujmy jakies spotkanko jak trochę ochłoniemy, po tych trudnych pierwszych dniach szkoły? Będziemy mieli co porównywać (sporo nas :wink: ).

Pozdrawiam serdecznie :D

 

Pssttt, cicho Michasiek, nie wolno tu już o takich sprawach pisać. Nie czytałaś?? Nie prowokuj mnie do niepotrzebnych na tym forum, niebudowlanych i zupełnie nie związanych z tematem odpowiedzi. :roll: :roll: :roll:

Zachowuj się kobieto, byle jak ale sie zachowuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też idziemy do pierwszej klasy. Na Wandy. Podobno fajna szkoła, poznałam już panią i jest całkiem OK na pierwszy rzut oka... Halszki mała idzie do szkoły w Tyńcu, ale my mielibyśmy około godziny jazdy :-? Wybraliśmy więc szkołę w połowie drogi między obecnym miejscem zamieszkania a nowym domem.

 

Sorry, że wracam do tematu z poprzedniej strony, ale dopiero co przebrnęłam przez 5 ostatnich stron (od mojej ostatniej wizyty dużo się nazbierało) :lol:

 

Pani Koala, my też "idziemy" na Wandy, tyle że mój synek idzie do zerówki. Ale pewnie na korytarzach będą się "mijać" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też idziemy do pierwszej klasy. Na Wandy. Podobno fajna szkoła, poznałam już panią i jest całkiem OK na pierwszy rzut oka... Halszki mała idzie do szkoły w Tyńcu, ale my mielibyśmy około godziny jazdy :-? Wybraliśmy więc szkołę w połowie drogi między obecnym miejscem zamieszkania a nowym domem.

 

Sorry, że wracam do tematu z poprzedniej strony, ale dopiero co przebrnęłam przez 5 ostatnich stron (od mojej ostatniej wizyty dużo się nazbierało) :lol:

 

Pani Koala, my też "idziemy" na Wandy, tyle że mój synek idzie do zerówki. Ale pewnie na korytarzach będą się "mijać" :D

 

Dorhir nie wolno tu o tym pisać , nieeee wolllnooooo !!!!

Daro nie pozwala !!!! Na razie grzecznie nie pozwala, ale co będzie potem.

Kiedyś było fajnie, można było o wszystkim pogadać, ale teraz już nie wolno.

Też mi przykro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja o budowaniu! (ale wcale się nie zamierzam stosować do pewnych sugestii :wink: )

Czy mam szansę kupować z Wami wkład kominkowy?

Jak już wybierzecie firmę to popytajcie o mojego Jotula, bo coś słabo to widzę.

Chęci mam ogromne, ale jak już pisałam chyba nie będzie Jotula w ofercie tego kogo wybierzecie :cry: :cry:

Do kiedy planujecie dokonać wyboru firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... a możeby tak połowę z tych postów wysyłać prywatnie na skrzynki do zainteresowanych? przecież za chwile będziemy tutaj tworzyć dwie strony dziennie, a o wątkach budowlanych będzie można zapomnieć - nie wspomnę o odnalezieniu czegoś po kilku dniach.... wspaniale się rozmawia na prywatne tematy i poboczne w stosunku do budowania, ale róbmy to w naszych komnetarzach do dzienników....niebawem zabraknie wieczoru, by wyłuskać to co rzeczywiście przydatne do budowania... zwracam tylko grzecznie uwagę Szanownych Forumowiczów, nie mam czasu na głębszą dysputę o celach tego forum - pozdrawiam

Dzizis ale chłopie pojechałeś - ty taki naprawdę jestes czy udajesz :o

Jeśli wypowiadasz się do sensu poruszanych tu tematów to proszę wejdz na stronę główną i przeczytaj co jest napisane pod opisem o "grupach budującyc"

Zacytuję Ci żebyś nie musiał się męczyć i szukać :

Grupy BUDUJĄCE

Miejsce na przyjacielskie rozmowy niekoniecznie o budowie. Wstęp do Klubu za rejestracją.

Moderatorzy Redakcja, EDZIA

 

Jeśli chcesz porad budowlanych szukaj ich w dziale wymiana doświadczeń tam nie ma nic o dzieciach

 

Wszystkich urażonych (z wyjątkiem Daro) przepraszam za moją soczystą wypowiedz ale jestem dzisiaj podk.... na ekipę ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... a możeby tak połowę z tych postów wysyłać prywatnie na skrzynki do zainteresowanych? przecież za chwile będziemy tutaj tworzyć dwie strony dziennie, a o wątkach budowlanych będzie można zapomnieć - nie wspomnę o odnalezieniu czegoś po kilku dniach.... wspaniale się rozmawia na prywatne tematy i poboczne w stosunku do budowania, ale róbmy to w naszych komnetarzach do dzienników....niebawem zabraknie wieczoru, by wyłuskać to co rzeczywiście przydatne do budowania... zwracam tylko grzecznie uwagę Szanownych Forumowiczów, nie mam czasu na głębszą dysputę o celach tego forum - pozdrawiam

Dzizis ale chłopie pojechałeś - ty taki naprawdę jestes czy udajesz :o

Jeśli wypowiadasz się do sensu poruszanych tu tematów to proszę wejdz na stronę główną i przeczytaj co jest napisane pod opisem o "grupach budującyc"

Zacytuję Ci żebyś nie musiał się męczyć i szukać :

Grupy BUDUJĄCE

Miejsce na przyjacielskie rozmowy niekoniecznie o budowie. Wstęp do Klubu za rejestracją.

Moderatorzy Redakcja, EDZIA

 

Jeśli chcesz porad budowlanych szukaj ich w dziale wymiana doświadczeń tam nie ma nic o dzieciach

 

Wszystkich urażonych (z wyjątkiem Daro) przepraszam za moją soczystą wypowiedz ale jestem dzisiaj podk.... na ekipę ......

 

Jaką ekipę? Chyba nie nasza budowlańców wroclawskich i okoLICZNYCH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja o budowaniu! (ale wcale się nie zamierzam stosować do pewnych sugestii :wink: )

Czy mam szansę kupować z Wami wkład kominkowy?

Jak już wybierzecie firmę to popytajcie o mojego Jotula, bo coś słabo to widzę.

Chęci mam ogromne, ale jak już pisałam chyba nie będzie Jotula w ofercie tego kogo wybierzecie :cry: :cry:

Do kiedy planujecie dokonać wyboru firmy?

 

Chciałabym się sprężyć w tym tyg, bo niedługo boom na kominki sięzacznie i kolejki się znacznie wydłuuuuuuuuużą.

Tam gdzie byłam raczej nie mieli Jotula. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja o budowaniu! (ale wcale się nie zamierzam stosować do pewnych sugestii :wink: )

Czy mam szansę kupować z Wami wkład kominkowy?

Jak już wybierzecie firmę to popytajcie o mojego Jotula, bo coś słabo to widzę.

Chęci mam ogromne, ale jak już pisałam chyba nie będzie Jotula w ofercie tego kogo wybierzecie :cry: :cry:

Do kiedy planujecie dokonać wyboru firmy?

 

Chciałabym się sprężyć w tym tyg, bo niedługo boom na kominki sięzacznie i kolejki się znacznie wydłuuuuuuuuużą.

Tam gdzie byłam raczej nie mieli Jotula. :(

 

ja też myślę, że trzeba to załatwić najpóźniej do końca tygodnia

 

Jeśli nie ma nikogo więcej na Philippa to chyba zostanę sama z zamówieniem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helo,

 

witam starych, i staro-nowych forumowiczow.... do Smoka piję. :D

 

Muszę szybko podjąć decyzję - czy wstawić 2 okna dachowe (78/140) dla doświetlenia poddasza. Poddasze ma 2 okna w ścianach szczytowych o wymiarach 120/150 i jedno trójkątne 260/90. Ale też ma po podłodze 150mkw i obawiam się czy nie będzie za ciemno...Co wy na to kochani? I gdzie jest lepiej kupić te okna ?

 

Natalia

 

Natalio my dostawiliśmy po jednym dachowym w pokojach u góry. Pokoje po około 18 m2, z oknem w szczycie 150x150

Bez dachowych byłoby ciemnawo.. (inna sprawa że do okien odrazu kupiliśmy zewnętrzne roletki, przyjemnie osłaniają przed słońcem, jest chłodniej z nimi, chociaż nie jest to taki efekt jak z zewnętrznymi żaluzjami)

 

 

Natalia !

 

My podobnie w pokoju ok 18 m 2 ---dodalismy do szczytowego --1 okno---- 78x 140

 

w sypialni mamy tylko 2 dachowe 78x 140 -------daje rade /bo to sypialnia .... :D /

 

Jeżeli zdecydujesz się na veluxa ---sprawdz ceny w C-Gips na Krakowskiej /tel. 342-26-12 / w zeszłym roku najlepsze ceny mi zrobili ----------

 

pozdr

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... a możeby tak połowę z tych postów wysyłać prywatnie na skrzynki do zainteresowanych? przecież za chwile będziemy tutaj tworzyć dwie strony dziennie, a o wątkach budowlanych będzie można zapomnieć - nie wspomnę o odnalezieniu czegoś po kilku dniach.... wspaniale się rozmawia na prywatne tematy i poboczne w stosunku do budowania, ale róbmy to w naszych komnetarzach do dzienników....niebawem zabraknie wieczoru, by wyłuskać to co rzeczywiście przydatne do budowania... zwracam tylko grzecznie uwagę Szanownych Forumowiczów, nie mam czasu na głębszą dysputę o celach tego forum - pozdrawiam

Dzizis ale chłopie pojechałeś - ty taki naprawdę jestes czy udajesz :o

Jeśli wypowiadasz się do sensu poruszanych tu tematów to proszę wejdz na stronę główną i przeczytaj co jest napisane pod opisem o "grupach budującyc"

Zacytuję Ci żebyś nie musiał się męczyć i szukać :

Grupy BUDUJĄCE

Miejsce na przyjacielskie rozmowy niekoniecznie o budowie. Wstęp do Klubu za rejestracją.

Moderatorzy Redakcja, EDZIA

 

Jeśli chcesz porad budowlanych szukaj ich w dziale wymiana doświadczeń tam nie ma nic o dzieciach

 

Wszystkich urażonych (z wyjątkiem Daro) przepraszam za moją soczystą wypowiedz ale jestem dzisiaj podk.... na ekipę ......

 

Jaką ekipę? Chyba nie nasza budowlańców wroclawskich i okoLICZNYCH?

 

 

TAK TAK nasze chłopaki okoliczne co nam te domy pięknie budują "troszkę" mnie zdenerwowali ale już mi przeszło (wyżyłem się :) )

 

A - chciałem jeszcze napisać coś o szkole ale w porę się zreflektowałem - przecież nie wolno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Wrocławską!

 

jestem z Poznania :D ( ale mój Sebastian to rodowity Wrocławianin :D !) i czasami mam okazję odwiedzać Wrocław i okolicę. Ostatnio w okolicy trafiłam na firmę produkującą drzwi wewnętrzne Opałko & Kamiński. Czy ktoś z Was mógłby mi coś powiedzieć na temat ich produktów? Byłabym wdzięczna!

 

:D Pozdrawiam wszystkich budujących po wrocławsku! :D

 

WITAJ

 

robią drzwi ------tylko z MDF- / -równiez lakierowanego /---w różnych kolorach .

/ byłam zainteresowana drzwiami do garderoby ---które miały mieć przycięcie z jednej strony ------------------wyszło mi za nie ok 1500 zł ----------odpusciłam ---bo nie były warte według mnie tyle !

 

/obsługa Klienta tez mi nie podpasowała ---------------- :(

 

http://www.opalkokaminski.com.pl/drzwi.html

 

posr MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... a możeby tak połowę z tych postów wysyłać prywatnie na skrzynki do zainteresowanych? przecież za chwile będziemy tutaj tworzyć dwie strony dziennie, a o wątkach budowlanych będzie można zapomnieć - nie wspomnę o odnalezieniu czegoś po kilku dniach....

 

Skoro z takim bólem czytasz 2 strony dziennie to cóż, niczyja wina...

A jeśli masz problemy z odnalezieniem czegoś to skorzystaj z opcji SZUKAJ, może będzie prościej i same konkrety dostaniesz na twarz. Polecam.

 

 

wspaniale się rozmawia na prywatne tematy i poboczne w stosunku do budowania, ale róbmy to w naszych komnetarzach do dzienników....niebawem zabraknie wieczoru, by wyłuskać to co rzeczywiście przydatne do budowania... zwracam tylko grzecznie uwagę Szanownych Forumowiczów, nie mam czasu na głębszą dysputę o celach tego forum - pozdrawiam

 

Już Ci kiedyś chyba ktoś pisał o tym, że nie wszyscy mają dzienniki i nawet nie zamierzają ich mieć. Widzę, że krótką masz pamięć. Ale ja mogę przypomnieć tę miłą i jak zawsze grzeczną uwagę.

 

Daro_K napisał: Uczciwe korzystanie z forum.

Nie wiem, jak inni forumowiecze, ale ja chętnie zwróciłbym się do tych wszystkich co nic nie udostępniają, nie odpowiadają na pytania i prośby potrzebujących o to, by znaleźli ostatnie pokłady przyzwoitości w sobie i napisali choćby dziennik o swoich budowach, choćby krótki i tekstowy.

To nie ładnie tak "sępić" i nic od siebie nie dawać.

Do nikogo nie zwracam się personalnie - tak mnie naszło

 

a odpowiedź od naszej koleżanki Natali Stanko dostałeś taką:

 

Teraz ktoś tu wzywał do uczciwego korzystania z Forum za pomocą dziennika. Czy naprawde trzeba prowadzić dziennik - by zasłynąć uczciwoścą? Ja dziennika prowadzić NIE BEDE, ale co moge to pomogę....

 

więc próbowałeś załagodzić na koniec, a o tym stole tak sie wymsknęło...

 

Daro_K odpisał: Nie ktoś tylko Daro- wzywał do uczciwości. A Ty Natali się usprawiedliwiać nie musisz jesteś aktywna, a ja i tak nikogo nie mam zamairu rozliczać. Uderzyłem w stół.

 

Czy tak trudno zrozumieć pewne sprawy?? Dlaczego mówisz nam kto jest aktywny a kto nie. Niech każdy będzie tak aktywny jak chce. Nie musimy narzucać nikomu swoich zasad. Nie chcemy dzielić się wg żadnych kryteriów. Jesteśmy grupą ... jak nazwa wskazuje.

 

Dzizis ale chłopie pojechałeś - ty taki naprawdę jestes czy udajesz :o

Jeśli wypowiadasz się do sensu poruszanych tu tematów to proszę wejdz na stronę główną i przeczytaj co jest napisane pod opisem o "grupach budującyc"

Zacytuję Ci żebyś nie musiał się męczyć i szukać :

Grupy BUDUJĄCE

Miejsce na przyjacielskie rozmowy niekoniecznie o budowie. Wstęp do Klubu za rejestracją.

 

Jeśli chcesz porad budowlanych szukaj ich w dziale wymiana doświadczeń tam nie ma nic o dzieciach

 

Wszystkich urażonych (z wyjątkiem Daro) przepraszam za moją soczystą wypowiedz

 

Też myślę, że pojechałeś. I widzę, że nie tylko ja poczułam sie nieswojo.

Ze swojej strony już nie będę komentować tej sprawy, chyba nie ma sensu.

 

Serdecznie i po przyjacielsku was wszystkich pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam, że parę osób na forum podwyższało kredyt. I na mnie chyba przyjdzie wkrótce czas :cry:

 

Jak to jest? Robią duże trudności, czy to raczej formalność?

 

No i jakie szanse może mieć samotna matka z dwójką dzieci, na bezpłatnym urlopie wychowawczym dorabiająca zleceniami w wolnym zawodzie... :o :o :o MASAKRA

 

Słuchaj, jakbys miała problemy, to z tego co wiem Kredyt Bank ma bardzo fajną ofertę. A jakbyś byla kiedyś przy okazji w pobliżu jakiegoś ich oddziału, to wejdź i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scur

 

Gratulki elewacji (FOTY) takiej uzdolnionej rodziny :lol:

 

Doświetlanie schodów oknem połaciowym to problem z myciem tego okna. Mam znajomych z takim rozwiązaniem i klną na czym świat stoi. Dlatego ja zrezygnowałam z tego okna, chociaż w projekcie było. Mam za to "okno" w wewnętrznej ścianie na górze. Górny holl (oświetlony podwójnym oknem balkonowym) otwiera się tym oknem na klatkę schodową. Mam nadzieję, że w dzień wystarczy światła

 

Myślałem nad problemem mycia okien nad schodami. Fakt to trudne miejsce, ale pod oknami mam zamiar umieścić szkło artystyczne, by śiwatło było złamane, by nie było potrzeby częstego mycia tych okien, by nie płacić za energię elek. zużywaną przez ciągle palące się żarówki na schodach. Poza tym trudno to wyjasnić bez rysunku, ale okien nie będzie widać. Będą zasłonięte przez tafle szkła topionego w wysokiej temp z jakimś fajnym (jeszcze nie wiem co to będzie) graficznym znakiem lub abstrakcją stylizowana na błękit nieba. Stworzy to wyjątkowy efekt - grę śwaitłem na schodach, które są pierwszym obiektem przed drzwiami wejściowymi. Zreszte będzie to co artyście wyjdzie 8)

 

Co do kominków - ciągle na tropie, panoramicznego (może z płaszczem wodnym).

 

Co do nieporozumienia wywołanego przeze mnie - przepraszam wszystkich bez wyjątku. Mam nadzieję, że emocje opadły i wrócimy do budowlanych tematów 8), choć jeśli ktoś chce mi powiedzieć gdzie jest najlepsze przedszkole dla maluszków w rejonie zach. Wrocławia, to jednak subtelnie namawiam o takie wieści na skrzynkę prv :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...